Jump to content
  • 0

Βεβαιώσεις αποδοχών μισθωτων-επιχειρηματική δραστηριοτητα

Question

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,ΜΠΗΚΑ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΑ  ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΑΠΟΔΟΧΩΝ(ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΟΙ ΚΩΔΙΚΟΙ ΤΩΝ ΑΠΟΔΟΧΩΝ,ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΟΔΗΓΙΕΣ).ΕΠΕΛΕΞΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΑΜΟΙΒΕΣ ΑΠΟ ΕΠΙΧΗΡΕΙΜΑΤΙΚΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ΜΕ ΚΩΔΙΚΟ ΑΠΟΔΟΧΩΝ 01 (ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ)  ΣΥΠΛΗΡΩΣΑ ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΕΣ ΑΜΟΙΒΕΣ ΤΟ ΠΟΣΟ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΤΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΠΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΟΥΝ ΦΟΡΟ ΜΗΔΕΝ.ΩΣΤΟΣΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ  ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ

Η ΥΠΟΒΟΛΗ ΣΑΣ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟΔΕΚΤΗ ΔΙΟΤΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΛΑΘΗ 1 - Γραμμή 4 : ΤΟ ΠΟΣΟ ΦΟΡΟΥ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΡΑΤΕΙΤΑΙ 920 ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥ ΠΟΥ ΑΝΑΛΟΓΕΙ 0 2 - Γραμμή 5 : ΤΟ ΠΟΣΟ ΦΟΡΟΥ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΡΑΤΕΙΤΑΙ 300 ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥ ΠΟΥ ΑΝΑΛΟΓΕΙ 0

• Answers 764
  • Created
  • Last Reply

Top Posters For This Question

Top Posters For This Question

Popular Posts

Γαμώτο, θα ανοίξουν αύριο οι δηλώσεις, θα μπαίνει ο κόσμος μέσα και δεν θα βλέπει τα ποσά...

Συμφωνώ απολύτως.   Για άλλη μια φορά στο έλεος κάποιων καρεκλοκένταυρων του ΥΟ.  Από τη στιγμή που το σύστημα δεν θα ανοίξει αύριο για μισθωτούς/συνταξιούχους να υποβάλλουν φορολογικές δηλώσεις, π

καλού κακού στέλνουμε ότι προλαβαίνουμε ,έστω και 1 εγγραφή ανά εταιρεία .  στην τροποποιητική βάζουμε και τα υπόλοιπα.   το απόγευμα θα πει η ΠΟΦΕΕ κλπ. σύμφωνα με πληροφορίες θα δοθεί παράταση ,αύ

Recommended Posts

• 0

Φίλε αυτό που γράφεις είναι σχεδόν αδύνατο να συμβαίνει. Εξηγούμε για να μην παρεξηγηθώ, αν προσπαθείς να δημιουργήσεις αρχείο, με το λογισμικό, που διαθέτει το υπουργείο και αν κατά τη δημιουργία του αρχείου, επιλέγεις βεβαιώσεις επιχειρηματικής δραστηριότητας, που να μου επιτρέψεις να αμφιβάλλω αν κάνεις τη σωστή επιλογή είδους βεβαιώσεων και σωστού έτους,τότε θα πρέπει ίσως να δεις την έκδοση της java, που χρησιμοποιείς. Αν προσπαθείς να δημιουργήσεις αρχείο με κάποιο άλλο λογισμικό, κοίτα να δεις πόσο ενημερωμένο είναι, με την τελευταία γραμμογράφηση, που έχει δώσει το υπουργείο. Σήμερα το πρωί δημιούργησα αρχείο, με το λογισμικό του υπουργείου.

Συμφωνώ. Κι εγώ έχω στείλει ήδη 3 βεβαιώσεις με το πρόγραμμα του υπουργείου.

• 0

αν στείλεις ότι να ναι μπορείς να κάνεις τροποποίηση;

Ναι. Έτσι έκανα κι εγώ. Έστειλα μία εγγραφή για τον κάθε πελάτη και θα κάνω όσες διορθώσεις χρειάζονται με την ησυχία μου, αφού οι τροποποιητικές δεν έχουν πρόστιμο. Δεν θα μας πεθάνουν κιόλας!

• 0

Ναι. Έτσι έκανα κι εγώ. Έστειλα μία εγγραφή για τον κάθε πελάτη και θα κάνω όσες διορθώσεις χρειάζονται με την ησυχία μου, αφού οι τροποποιητικές δεν έχουν πρόστιμο. Δεν θα μας πεθάνουν κιόλας!

πρωτογνωρα πραγματα που μας ξεπερνανε σαν προσωπικότητες..μας ωθουν να λειτουργουμε με τεχνασματα , με σοφιστιες..

τα σεβη σε αυτους που οριζουν τις τυχες μας, ειμαστε οι μαριονέτες τους.

• 0

πρωτογνωρα πραγματα που μας ξεπερνανε σαν προσωπικότητες..μας ωθουν να λειτουργουμε με τεχνασματα , με σοφιστιες..

τα σεβη σε αυτους που οριζουν τις τυχες μας, ειμαστε οι μαριονέτες τους.

Για μας το κάνουν για να ακονίζουμε το μυαλό μας βρίσκοντας ελιγμούς και πατέντες!
  • 0

το αρχείο σας δεν έχει το σωστό μήκος δεν είναι πολλαπλάσιο του 148 ?? από το πρόγραμμα gsis και για αμοιβές επιχειρηματικής!!! τι είναι πάλι αυτό??

έκδοση 2016 και zip το αρχείο.

• 0

Ερώτηση κρίσεως: το σύστημα δουλεύει ή όχι, γιατί μέχρι πριν από πέντε λεπτά ήταν εντάξει και τώρα είναι εκτός, ουσιαστικά προσπαθεί να μπει στο "υπηρεσίες Φ.Π.Α./V.A.T."

Τι γίνεται::::