Προς το περιεχόμενο
  • 0

Βεβαιώσεις αποδοχών μισθωτων-επιχειρηματική δραστηριοτητα


eyripidis

Ερώτηση

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,ΜΠΗΚΑ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΑ  ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΑΠΟΔΟΧΩΝ(ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΟΙ ΚΩΔΙΚΟΙ ΤΩΝ ΑΠΟΔΟΧΩΝ,ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΟΔΗΓΙΕΣ).ΕΠΕΛΕΞΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΑΜΟΙΒΕΣ ΑΠΟ ΕΠΙΧΗΡΕΙΜΑΤΙΚΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ΜΕ ΚΩΔΙΚΟ ΑΠΟΔΟΧΩΝ 01 (ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ)  ΣΥΠΛΗΡΩΣΑ ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΕΣ ΑΜΟΙΒΕΣ ΤΟ ΠΟΣΟ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΤΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΠΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΟΥΝ ΦΟΡΟ ΜΗΔΕΝ.ΩΣΤΟΣΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ  ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ

Η ΥΠΟΒΟΛΗ ΣΑΣ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟΔΕΚΤΗ ΔΙΟΤΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΛΑΘΗ 1 - Γραμμή 4 : ΤΟ ΠΟΣΟ ΦΟΡΟΥ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΡΑΤΕΙΤΑΙ 920 ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥ ΠΟΥ ΑΝΑΛΟΓΕΙ 0 2 - Γραμμή 5 : ΤΟ ΠΟΣΟ ΦΟΡΟΥ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΡΑΤΕΙΤΑΙ 300 ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥ ΠΟΥ ΑΝΑΛΟΓΕΙ 0

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

76 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

13 μέλη, 60 επισκέπτες, 2 ανώνυμοι χρήστες

 

marinap*, vaso p., DC800380750, LOP, WW275345, pgs14, Yahoo (1), Hpe, muzik79, nikoskoutras, dagalog, ritina, THISSIO, geta, ELROD

 

 

Τώρα είναι: Φεβ 15 2016 08:53 πμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

71 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

9 μέλη, 58 επισκέπτες, 3 ανώνυμοι χρήστες

KITSOSTZABELAS, Hpe, MXalit, Bing (1), johnnyv07, Περσεφόνη, vaso p., DC800380750, WW275345, pgs14

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλού κακού στέλνουμε ότι προλαβαίνουμε ,έστω και 1 εγγραφή ανά εταιρεία .  στην τροποποιητική βάζουμε και τα υπόλοιπα.

 

το απόγευμα θα πει η ΠΟΦΕΕ κλπ. σύμφωνα με πληροφορίες θα δοθεί παράταση ,αύριο το Υπουργείο αλλά...τα στομάχια θα έχουν τρυπήσει.

 

θεωρία vs πράξης. η πράξη όμως δημιουργεί προβλήματα υγείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Παιδιά καλημέρα και κλή δύναμη ,

 

Όπως  έγραψε και ο PROAKIS , στέλνουμε έστω και 1 εγγραφή , και μετά με ησυχία , αν υπάρξει , προχωράμε σε τροποποιητική .

 

 

Με εκτίμηση

 

Μιχάλης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση,γιατί πάνω που νόμιζα ότι τα είχα τελειωσει όλα,(μην βαρετε,εφάρμοσα το παραπανω,έστελα σε όλους και μετά τροποποιητικές,γιατί σίγουρα είναι πολλά τα λάθη)μου σκάει πρωι -πρωι μια εταιρεία που την είχα ξεχάσει,με τουλάχστον 40 άτομα με απόδειξη δαπάνης,θα τα ανεβάσω με τις μισθωτές η με τις εμπορικές?γιατι θυμάμαι πέρσυ είχε γίνει τις τρελλής,τι ισχύει τελικά γιατι από τις πολλές δηλωσεις που έχω ανεβάσει έχω ξεχασει τα έχω παιξει.....................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

μπορειτε να στείλετε??? Πάω να κανω μεταφορφωση αρχείου και μου βγαζει

Error 500--Internal Server Error

Κάνω κατι λάθος, ή ώς συνήθως έπεσε ο server της ΓΓΠΣ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Οι αμοιβές, που καταβάλλονται με απόδειξη δαπάνης, υποβάλλονται με την δήλωση των αμοιβών της επιχειρηματικής δραστηριότητας, με κωδικό 6.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Οι αμοιβές, που καταβάλλονται με απόδειξη δαπάνης, υποβάλλονται με την δήλωση των αμοιβών της επιχειρηματικής δραστηριότητας, με κωδικό 6.

ευχαριστώ πολύ..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 

76 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

13 μέλη, 60 επισκέπτες, 2 ανώνυμοι χρήστες

 

marinap*, vaso p., DC800380750, LOP, WW275345, pgs14, Yahoo (1), Hpe, muzik79, nikoskoutras, dagalog, ritina, THISSIO, geta, ELROD

 

 

Τώρα είναι: Φεβ 15 2016 08:53 πμ

 

 

142 τώρα...

 

Και όλοι περιμένουν την παράταση. :)

 

Εκλιπαρούμε πάλι σαν ζήτουλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

 

ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΡΟΩΘΗΣΩ ΤΗΝ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΕΝΟΣ ΥΠΕΡΓΟΛΑΒΟΥ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΑΣΦΑΛΙΣΤΗΚΕ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΤΟΣ 2015 ΣΤΟ ΕΡΓΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΑΝΑΛΑΒΕΙ.ΕΧΟΥΝ ΣΤΑΛΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΟΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΕΣ ΦΟΡΟΥ ΜΙΣΘΩΤΩΝ , ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΜΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΔΙΟΤΙ ΤΟ ΑΦΜ ΤΟΥ ΜΙΣΘΩΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΟ ΑΦΜ ΤΟΥ ΕΡΓΟΔΟΤΗ.ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ??ΑΝΑΜΕΝΩ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Του χρονου αν ειμαστε εδω το υπουργειο να καθορισει προθεσμιες εως 1/1/2017 για ολα δηλωσεις εισοδηματος, βεβαιωσεις ακινητα τα παντα

Κι αν ειναι λιγο προχω ας βαλλουν καταληκτικη τα μεσα του Οκτωβρη και τα υπολοιπα με τη μεθοδο της μαντικης

Ετσι κι αλλιως δεν θα υπαρχουν εισοδηματα ετσι κι αλλιως δεν θα μπορουν να πληρωθουν φοροι και εισφορες

Οποτε γιατι να περιμενουν την 31/12

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

μπορειτε να στείλετε??? Πάω να κανω μεταφορφωση αρχείου και μου βγαζει

Error 500--Internal Server Error

Κάνω κατι λάθος, ή ώς συνήθως έπεσε ο server της ΓΓΠΣ?

το είχα πάθει κι εγώ . πρόσεχε το αρχείο που ανεβάζεις να έχει ονομασία με λατινικούς χαρακτήρες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εγώ ΔΕΝ προλαβαίνω να ανεβάσω ούτε με ενα άτομο και μετά να κάνω τροποποιητικές.............

 

ας δώσουν την παράταση γιατί με τα εγκεφαλικά και τα θέματα υγείας δεν παίζουμε........  

 

είμαστε ΑΝΘΡΩΠΟΙ, ΟΧΙ  ΓΑΙΔΟΥΡΙΑ..... ΓΑΙΔΟΥΡΙΑ είναι αυτοί που μέχρι την στιγμή που γράφουμε δεν μας την έχουν δώσει την γα*&%^*%νη την παράταση ενώ πολλοί σύλλογοι την έχουν ζητήσει απο την προηγούμενη εβδομάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εγώ ΔΕΝ προλαβαίνω να ανεβάσω ούτε με ενα άτομο και μετά να κάνω τροποποιητικές.............

 

ας δώσουν την παράταση γιατί με τα εγκεφαλικά και τα θέματα υγείας δεν παίζουμε........  

 

είμαστε ΑΝΘΡΩΠΟΙ, ΟΧΙ  ΓΑΙΔΟΥΡΙΑ..... ΓΑΙΔΟΥΡΙΑ είναι αυτοί που μέχρι την στιγμή που γράφουμε δεν μας την έχουν δώσει την γα*&%^*%νη την παράταση ενώ πολλοί σύλλογοι την έχουν ζητήσει απο την προηγούμενη εβδομάδα

 

Συμφωνώ απολύτως.

 

Για άλλη μια φορά στο έλεος κάποιων καρεκλοκένταυρων του ΥΟ. 

Από τη στιγμή που το σύστημα δεν θα ανοίξει αύριο για μισθωτούς/συνταξιούχους να υποβάλλουν φορολογικές δηλώσεις, ποιος ο λόγος να μην μπορούμε να στέλνουμε βεβαιώσεις αποδοχών; Τι μαλακίες είναι αυτές;

Και τι σου λένε; Στείλε με ένα άτομο ένα γαμοαρχείο να καβατζώσεις ότι είσαι εμπρόθεσμος και μετά στείλε συμπληρωματική. 

Παπαριές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συμφωνώ απολύτως.

 

Για άλλη μια φορά στο έλεος κάποιων καρεκλοκένταυρων του ΥΟ. 

Από τη στιγμή που το σύστημα δεν θα ανοίξει αύριο για μισθωτούς/συνταξιούχους να υποβάλλουν φορολογικές δηλώσεις, ποιος ο λόγος να μην μπορούμε να στέλνουμε βεβαιώσεις αποδοχών; Τι μαλακίες είναι αυτές;

Και τι σου λένε; Στείλε με ένα άτομο ένα γαμοαρχείο να καβατζώσεις ότι είσαι εμπρόθεσμος και μετά στείλε συμπληρωματική. 

Παπαριές...

Συγχαρητήρια Doctor .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

DOCTOR στο ιδιο εργο θεατες,κ με αυτους,οπως τοσα χρονια κ με τους προηγουμενους .....κ μεις στη κωπηλατικη γαλερα,τραβαμε το κουπι...

Η ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ τους έχει κ ορια πρεπει να θυμηθουν,,,,,τα καθεστώτα πεφτουν με κρότο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση,γιατί πάνω που νόμιζα ότι τα είχα τελειωσει όλα,(μην βαρετε,εφάρμοσα το παραπανω,έστελα σε όλους και μετά τροποποιητικές,γιατί σίγουρα είναι πολλά τα λάθη)μου σκάει πρωι -πρωι μια εταιρεία που την είχα ξεχάσει,με τουλάχστον 40 άτομα με απόδειξη δαπάνης,θα τα ανεβάσω με τις μισθωτές η με τις εμπορικές?γιατι θυμάμαι πέρσυ είχε γίνει τις τρελλής,τι ισχύει τελικά γιατι από τις πολλές δηλωσεις που έχω ανεβάσει έχω ξεχασει τα έχω παιξει.....................

Μπορεί να είναι και με κωδ 5 στις μισθωτές ,ανάλογα την περίπτωση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Kαλημέρα..υπάρχει καποιο νεο για παραταση?Μη μου πειτε οτι τα χετε προλαβει να τα στειλετε ολα και σωστα γιατι θα αρχισω να ανησυχω..

 

Ζητήθηκε παράταση , να πάνε έως 29/02 . Πιθανοτατα θα ανακοινωθεί μεσημέρι  . Αλλά καλού κακού , στέλνουμε βεβαίώσεις ...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ζητήθηκε παράταση , να πάνε έως 29/02 . Πιθανοτατα θα ανακοινωθεί μεσημέρι  . Αλλά καλού κακού , στέλνουμε βεβαίώσεις

ελεγχος ορθοτητας αρχειου σωστος

η υποβολη σας δεν εγινε δεκτη   το αρχειο σας δεν εχει το σωστο μηκος πολαπλασιο του 148

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ελεγχος ορθοτητας αρχειου σωστος

η υποβολη σας δεν εγινε δεκτη   το αρχειο σας δεν εχει το σωστο μηκος πολαπλασιο του 148

 

Τι είδους έλεγχος ορθότητας είναι αυτός ? Η το αρχείο είναι σωστό ή δεν είναι . :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ελεγχος ορθοτητας αρχειου σωστος

η υποβολη σας δεν εγινε δεκτη   το αρχειο σας δεν εχει το σωστο μηκος πολαπλασιο του 148

Μάλλον στέλνεις με το πρόγραμμα του υπουργείου του 2015....κατέβασε του 2016

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μάλλον στέλνεις με το πρόγραμμα του υπουργείου του 2015....κατέβασε του 2016

του 2016 εχω , αλλα αυτο επιμενει σε αυτο τομηνυμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...