Προς το περιεχόμενο
  • 0

Βεβαιώσεις αποδοχών μισθωτων-επιχειρηματική δραστηριοτητα


eyripidis

Ερώτηση

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,ΜΠΗΚΑ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΑ  ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΑΠΟΔΟΧΩΝ(ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΟΙ ΚΩΔΙΚΟΙ ΤΩΝ ΑΠΟΔΟΧΩΝ,ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΟΔΗΓΙΕΣ).ΕΠΕΛΕΞΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΑΜΟΙΒΕΣ ΑΠΟ ΕΠΙΧΗΡΕΙΜΑΤΙΚΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ΜΕ ΚΩΔΙΚΟ ΑΠΟΔΟΧΩΝ 01 (ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ)  ΣΥΠΛΗΡΩΣΑ ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΕΣ ΑΜΟΙΒΕΣ ΤΟ ΠΟΣΟ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΤΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΠΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΟΥΝ ΦΟΡΟ ΜΗΔΕΝ.ΩΣΤΟΣΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ  ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ

Η ΥΠΟΒΟΛΗ ΣΑΣ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟΔΕΚΤΗ ΔΙΟΤΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΛΑΘΗ 1 - Γραμμή 4 : ΤΟ ΠΟΣΟ ΦΟΡΟΥ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΡΑΤΕΙΤΑΙ 920 ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥ ΠΟΥ ΑΝΑΛΟΓΕΙ 0 2 - Γραμμή 5 : ΤΟ ΠΟΣΟ ΦΟΡΟΥ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΡΑΤΕΙΤΑΙ 300 ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥ ΠΟΥ ΑΝΑΛΟΓΕΙ 0

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Φίλε αυτό που γράφεις είναι σχεδόν αδύνατο να συμβαίνει. Εξηγούμε για να μην παρεξηγηθώ, αν προσπαθείς να δημιουργήσεις αρχείο, με το λογισμικό, που διαθέτει το υπουργείο και αν κατά τη δημιουργία του αρχείου, επιλέγεις βεβαιώσεις επιχειρηματικής δραστηριότητας, που να μου επιτρέψεις να αμφιβάλλω αν κάνεις τη σωστή επιλογή είδους βεβαιώσεων και σωστού έτους,τότε θα πρέπει ίσως να δεις την έκδοση της java, που χρησιμοποιείς. Αν προσπαθείς να δημιουργήσεις αρχείο με κάποιο άλλο λογισμικό, κοίτα να δεις πόσο ενημερωμένο είναι, με την τελευταία γραμμογράφηση, που έχει δώσει το υπουργείο. Σήμερα το πρωί δημιούργησα αρχείο, με το λογισμικό του υπουργείου.

Συμφωνώ. Κι εγώ έχω στείλει ήδη 3 βεβαιώσεις με το πρόγραμμα του υπουργείου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

αν στείλεις ότι να ναι μπορείς να κάνεις τροποποίηση;

Ναι. Έτσι έκανα κι εγώ. Έστειλα μία εγγραφή για τον κάθε πελάτη και θα κάνω όσες διορθώσεις χρειάζονται με την ησυχία μου, αφού οι τροποποιητικές δεν έχουν πρόστιμο. Δεν θα μας πεθάνουν κιόλας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ναι. Έτσι έκανα κι εγώ. Έστειλα μία εγγραφή για τον κάθε πελάτη και θα κάνω όσες διορθώσεις χρειάζονται με την ησυχία μου, αφού οι τροποποιητικές δεν έχουν πρόστιμο. Δεν θα μας πεθάνουν κιόλας!

πρωτογνωρα πραγματα που μας ξεπερνανε σαν προσωπικότητες..μας ωθουν να λειτουργουμε με τεχνασματα , με σοφιστιες..

τα σεβη σε αυτους που οριζουν τις τυχες μας, ειμαστε οι μαριονέτες τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Mία από τα ίδια.Μία εγγραφή και μετά τροποποιητική(ελπίζω χωρίς πρόστιμο!).

 

Οι διαχειριστές δεν έχουν κάποια ενημέρωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

πρωτογνωρα πραγματα που μας ξεπερνανε σαν προσωπικότητες..μας ωθουν να λειτουργουμε με τεχνασματα , με σοφιστιες..

τα σεβη σε αυτους που οριζουν τις τυχες μας, ειμαστε οι μαριονέτες τους.

Για μας το κάνουν για να ακονίζουμε το μυαλό μας βρίσκοντας ελιγμούς και πατέντες!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

δεν διαβάζετε τις προηγούμενες αναρτήσεις; Τελείωσε. Στείλτε ότι μπορείτε και από αύριο τα στέλνετε κανονικά. Δεν υπάρχει πρόστιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

το αρχείο σας δεν έχει το σωστό μήκος δεν είναι πολλαπλάσιο του 148 ?? από το πρόγραμμα gsis και για αμοιβές επιχειρηματικής!!! τι είναι πάλι αυτό??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

το αρχείο σας δεν έχει το σωστό μήκος δεν είναι πολλαπλάσιο του 148 ?? από το πρόγραμμα gsis και για αμοιβές επιχειρηματικής!!! τι είναι πάλι αυτό??

 

έκδοση 2016 και zip το αρχείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

την 2016 έχω και zip το κάνω.

 

το κάνεις zip ,αλλά στέλνεις αυτό?  μην το σώζεις δίπλα στο απλό.

 

μην βάζεις και αναλογούντα φόρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ερώτηση κρίσεως: το σύστημα δουλεύει ή όχι, γιατί μέχρι πριν από πέντε λεπτά ήταν εντάξει και τώρα είναι εκτός, ουσιαστικά προσπαθεί να μπει στο "υπηρεσίες Φ.Π.Α./V.A.T."

Τι γίνεται::::

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το σύστημα θα παραμείνει ανοιχτο και θα δέχεται δηλώσεις χωρίς πρόστιμο

Επίσημη ανακοίνωση παράτασης δεν δα βγει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...