Προς το περιεχόμενο
  • 0

Βεβαιώσεις αποδοχών μισθωτων-επιχειρηματική δραστηριοτητα


eyripidis

Ερώτηση

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,ΜΠΗΚΑ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΑ  ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΑΠΟΔΟΧΩΝ(ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΟΙ ΚΩΔΙΚΟΙ ΤΩΝ ΑΠΟΔΟΧΩΝ,ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΟΔΗΓΙΕΣ).ΕΠΕΛΕΞΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΑΜΟΙΒΕΣ ΑΠΟ ΕΠΙΧΗΡΕΙΜΑΤΙΚΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ΜΕ ΚΩΔΙΚΟ ΑΠΟΔΟΧΩΝ 01 (ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ)  ΣΥΠΛΗΡΩΣΑ ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΕΣ ΑΜΟΙΒΕΣ ΤΟ ΠΟΣΟ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΤΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΠΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΟΥΝ ΦΟΡΟ ΜΗΔΕΝ.ΩΣΤΟΣΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ  ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ

Η ΥΠΟΒΟΛΗ ΣΑΣ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟΔΕΚΤΗ ΔΙΟΤΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΛΑΘΗ 1 - Γραμμή 4 : ΤΟ ΠΟΣΟ ΦΟΡΟΥ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΡΑΤΕΙΤΑΙ 920 ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥ ΠΟΥ ΑΝΑΛΟΓΕΙ 0 2 - Γραμμή 5 : ΤΟ ΠΟΣΟ ΦΟΡΟΥ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΡΑΤΕΙΤΑΙ 300 ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥ ΠΟΥ ΑΝΑΛΟΓΕΙ 0

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Καλημέρα,

 

Τελικά δεν έχω καταλάβει μέχρι πότε είναι η προθεσμία υποβολής των βεβαιώσεων?

 

Έχει βγει κάποια ανακοίνωση ότι θα είναι εμπρόθεσμες και μετά τις 31/3/2015.

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/22789

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΞΑΝΑΕΣΤΕΙΛΑ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΑΠΟΔΟΧΩΝΓΙΑ ΕΝΑ ΠΕΛΑΤΗ, ΔΗΛΑΔΗ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΡΧΕΙΟ

ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΗ, ΚΑΙ ΤΗΝ ΞΑΝΑΓΡΑΦΕΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΩΣ ΑΡΧΙΚΗ, 

ΟΧΙ ΣΑΝ ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΗ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ Η' ΑΝΑΚΛΗΤΙΚΗ.

 

ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΨΑΧΝΩ ΔΕ ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΕΣ

 

ΑΡΑ ΛΟΓΙΚΑ (ΟΠΩΣ ΠΕΡΣΙ) ΤΗΝ ΞΑΝΑΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ

ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΡΑΕΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ?

 

ΟΠΩΣ ΠΧ ΤΙΣ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΕΣ ΤΟΥ 2013?

 

 

ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στο έντυπο της βεβαίωσης πράγματι αναφέρει κρατήσεις (διακριτά κ αυτόνομα) από το χαρτόσημο κ τον ΟΓΑ χ.. Στην βεβαίωση - αρχείο, όμως, που στέλνουμε αναφέρει κρατήσεις(εκτός φόρου) οπότε εδώ άθροισα το χαρτ. + ΟΓΑ χαρτ.

δηλαδή στο αρχείο θα μπει 2 φορές ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

δηλαδή στο αρχείο θα μπει 2 φορές ?

 

η φόρμα του αρχείου είναι κοινή για μισθωτές και επιχειρηματική.

 

στην δεύτερη κρατήσεις (εκτός φόρου) βάζουμε οτιδήποτε ώστε να προκύψει το καθαρό φορολογητέο που θα "πέσει" στην δήλωση.

 

πχ. τίτλος κτήσης 100 ευρώ με χαρτόσημο 3,60  ,εάν θέλουμε καθαρές 96,40 πρέπει να το βάλουμε εκεί μόνο.  εάν δεν αφαιρείται το χαρτόσημο τότε θα πάει μόνο στο τέλος ,όπως και σε κάποιες άλλες αποδοχές πληρώματα κλπ. που έχουν κανονικά χαρτόσημο.

 

 

και από την στιγμή που δεν έχουμε τροποποιητικές όπως και πέρυσι στέλνουμε ξανά και ξανά ώστε να το τελευταίο να είναι το σωστό.  είτε τροποποιούμε ,είτε προσθέτουμε ,είτε αφαιρούμε.

 

 Λέω με την λογική.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στον αναλογούν δεν πρέπει να βάλουμε τίποτα , όσον αφορά αμοιβές από επιχειρηματική δραστηριότητα. Όταν όμως αποθηκεύεις το αρχείο σε όλα τα μη συμπληρωμένα πεδία το αρχείο έρχεται και βάζει 0,00 γι ' αυτό δεν μπορούμε να το υποβάλουμε . Ελπίζω να το δούνε και να το διορθώσουν ,ως τότε αναμένουμε. 

Από τη στιγμή που μου ζητάει αναλογουντα φορο και δεν με αφήνει να υποβάλλω χωρίς αυτον, βάζω ίδιο με τον παρακρατηθέντα και το δέχεται.

Δεν θα περιμένω ποτε θα ξυπνησουν οι κοιμήσιδες της ΓΓΠΣ, για να το διορθώσουν. Αυτοι δουλευουν με τον αραμπά. Θέλω να τελειώνω με αυτό, έχω κι άλλες δουλειές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΞΑΝΑΕΣΤΕΙΛΑ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΑΠΟΔΟΧΩΝΓΙΑ ΕΝΑ ΠΕΛΑΤΗ, ΔΗΛΑΔΗ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΡΧΕΙΟ

ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΗ, ΚΑΙ ΤΗΝ ΞΑΝΑΓΡΑΦΕΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΩΣ ΑΡΧΙΚΗ, 

ΟΧΙ ΣΑΝ ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΗ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ Η' ΑΝΑΚΛΗΤΙΚΗ.

 

ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΨΑΧΝΩ ΔΕ ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΕΣ

 

ΑΡΑ ΛΟΓΙΚΑ (ΟΠΩΣ ΠΕΡΣΙ) ΤΗΝ ΞΑΝΑΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ

ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΡΑΕΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ?

 

ΟΠΩΣ ΠΧ ΤΙΣ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΕΣ ΤΟΥ 2013?

 

 

ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

ΝΑΙ στειλε οσες θελεις και θα λαβουν υποψιν τη τελευταια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στο αρχείο xls example που έχει για τις βεβαιώσεις αποδοχών συντάξεων στις στήλες από αποδοχές μέχρι και φόρος λεέι ότι θέλει μορφοποίηση κειμένου αλλά όταν το υποβάλλω βγάζει μήνυμα ότι θέλει αριθμητική τιμή. Οταν το μετατρέπω σε αριθμητική τιμή πάλι βγάζει μήνυμα λάθους. Έχει κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα ή ξέρετε να μου πείτε με ποια μορφοποίηση το θέλουν;

Κανένας δε ξέρει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εξίσου σημαντικό είναι και ο κωδικός στον οποίο θα δηλωθεί η αμοιβή.

Ειδικά υπό το φως της πολ 1047 οι παλιές αποδείξεις δαπανών (πλέον τίτλοι κτήσεως)  πιστεύω οτι θα πρέπει να δηλωθούν ως εισόδημα από μισθωτή εργασία με κωδικό 4.

Ένα θέμα που προκύπτει επίσης είναι με τους οδηγούς ταξί με ιδιωτικό συμφωνητικό και πληρωμή με απόδειξη δαπάνης, αν και σε αυτή την περίπτωση φρονώ οτι θα πάνε με κωδικό 6.

αλλες αποψεις λενε οτι η αμοιβη απο τιτλο κτησης ανηκει στις αμοιβες απο επιχειρηματικη δραστηριοτητα(κωσικος 1 ή κωδικος 6). Και εγω πιστευω οτι πρεπει να μπουνε απο μισθωτες υπηρεσιες κωδικος 4 (περιστασιακα απασχολουμενοι κλπ ) , σε αναλογη περιπτωση υποβολης τιτλου κτησης πληρωθηκε χαρτοσημο και ογα χαρτοσημου 3,6 % και δε ζητηθηκε η παρακρατηση φορου, οποτε και απο αυτο το γεγονος δεν πρεπει να μπει στις μισθωτες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

αλλες αποψεις λενε οτι η αμοιβη απο τιτλο κτησης ανηκει στις αμοιβες απο επιχειρηματικη δραστηριοτητα(κωσικος 1 ή κωδικος 6). Και εγω πιστευω οτι πρεπει να μπουνε απο μισθωτες υπηρεσιες κωδικος 4 (περιστασιακα απασχολουμενοι κλπ ) , σε αναλογη περιπτωση υποβολης τιτλου κτησης πληρωθηκε χαρτοσημο και ογα χαρτοσημου 3,6 % και δε ζητηθηκε η παρακρατηση φορου, οποτε και απο αυτο το γεγονος δεν πρεπει να μπει στις μισθωτες;

Ακόμα κ αν πληρώθηκε 20% (λόγω πιέσεων από την ΔΟΥ) καλό είναι να πάει με κωδικό 4 γιατί αλλιώς θα τους κάψει η φορολογία, προς σε αυτή την κατεύθυνση είναι κ η ΠΟΛ 1047 ΙΜΗΟ (πάντως 1 δεν θα το έβαζα με τίποτα,6 ίσως αλλά καλύτερα 4 (μισθωτή))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τελικά αν σταλούν οι βεβαιώσεις μετά τις 31/03/2015 θα είναι εκπρόθεσμες?? Μπορεί να απαντήσει κάποιος με σιγουριά??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τελικά αν σταλούν οι βεβαιώσεις μετά τις 31/03/2015 θα είναι εκπρόθεσμες?? Μπορεί να απαντήσει κάποιος με σιγουριά??

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/22789

 

Λόγω της μη έγκαιρης ενημέρωσης (εν αναμονή της δημοσίευσης στο ΦΕΚ της ως άνω απόφασης) των αρμόδιων φορέων και επιχειρήσεων που είναι υπόχρεοι για την ηλεκτρονική αποστολή του ανωτέρω αρχείου βεβαιώσεων και προκειμένου τα παραπάνω πρόσωπα να είναι πλήρως προετοιμασμένα για την ηλεκτρονική υποβολή του αρχείου βεβαιώσεων φορολογικού έτους 2014 (ενόψει και της πληθώρας των αλλαγών που έφερε ο ν.4172/2013), ανακοινώνεται ότι η σχετική εφαρμογή για την ηλεκτρονική υποβολή των ως άνω βεβαιώσεων θα παραμείνει ανοιχτή και μετά την 31η Μαρτίου του 2015 και μέχρι την τελική ημερομηνία υποβολής  δηλώσεων φορολογικού έτους 2014 ή την ενδεχόμενη νόμιμη παράτασή τους. 

 

 

Υ.Γ. Πρώτα η ανακοίνωση και μετά η εγκύκλιος. . . . και η ενδεχόμενη παράτασή τους.  <_< 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Από τη στιγμή που μου ζητάει αναλογουντα φορο και δεν με αφήνει να υποβάλλω χωρίς αυτον, βάζω ίδιο με τον παρακρατηθέντα και το δέχεται.

Δεν θα περιμένω ποτε θα ξυπνησουν οι κοιμήσιδες της ΓΓΠΣ, για να το διορθώσουν. Αυτοι δουλευουν με τον αραμπά. Θέλω να τελειώνω με αυτό, έχω κι άλλες δουλειές.

Στο taxis παντως λενε μη στελνουμε ετσι,δηλ και τον αναλογουντα,και ισως χρειαστει να ξαναυποβαλλουμε αυτες που ηδη στειλαμε.....

το καινουργιο ειναι οτι τωρα προσπαθησα να στειλω βεβ επιχιειρ δραστηριοτητας μηδενικη κωδ 10 αμοιβες <300 ευρω και το μηνυμα λαθους ειναι οτι το ετος αναφορας σε βεβ επιχειρ.δραστηριοτητας πρεπει να εινα κενο( πριν 4-5 ωρες ηταν υποχρεωτικο και εστειλα 5 -6 τετοιες βεβαιωσεις)

οταν το διορθωσα αφηνοντας το κενο ,ακολουθησε νεο μηνυμα λαθους  για τις γραμμες της εγγραφης και το πολλαπλασιο του 140

ενταξει αυτοι παιζουν ακομα

εμεις για οτι ηδη στειλαμε ,ποιος θα τα διορθωσει αυτα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

και τι τους πειράζει στην επιχειρηματική τον αναλογούντα να μην τον λαμβάνουν υπόψη? για να μας χρεώσουν κάποιες χιλ. ευρώ μέχρι να φτιάξει το πρόγραμμα ο εξωτερικός?

 

αφού τα κάνανε μπάχαλο με την ίδια φόρμα από πέρυσι ,τώρα θα το φτιάξουν?

 

χωρίς έτος αναφοράς δεν νομίζω να έχει νόημα ,απλά πέτυχες πάνω στις αλλαγές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα,

 

Στις βεβαιώσεις αποδοχών μισθωτών θα συμπεριλάβουμε και τις αμοιβές που υπόκεινται σε τέλος χαρτοσήμου;

Δηλαδή Ακαθάριστες αμοιβές + χαρτόσημο + ογα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πρέπει να στείλουμε βεβαιώσεις αποδοχών και για τις παροχές σε είδος πχ παραχώρηση αυτοκινήτου σε μέλος ο.ε , υπολογίζοντας το 30% σαν εισόδημα από μισθούς;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

αλλες αποψεις λενε οτι η αμοιβη απο τιτλο κτησης ανηκει στις αμοιβες απο επιχειρηματικη δραστηριοτητα(κωσικος 1 ή κωδικος 6). Και εγω πιστευω οτι πρεπει να μπουνε απο μισθωτες υπηρεσιες κωδικος 4 (περιστασιακα απασχολουμενοι κλπ ) , σε αναλογη περιπτωση υποβολης τιτλου κτησης πληρωθηκε χαρτοσημο και ογα χαρτοσημου 3,6 % και δε ζητηθηκε η παρακρατηση φορου, οποτε και απο αυτο το γεγονος δεν πρεπει να μπει στις μισθωτες;

Όταν αποδίδαται τον φόρο των αποδείξεων δαπανών τι κουτάκι συμπληρώνατε στην μηνιαία προσωρινή δήλωση , από μισθωτή εργασία ή απο επιχειρηματική δραστηριότητα ; Αν υποθέσουμε ότι ίσχυε η υποβολή της οριστικής δήλωσης τότε θα υπήρχαν διαφορές φόρου και στις δύο κατηγορίες και από μισθωτή εργασία και από επιχειρηματική δραστηριότητα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ειδική περίπτωση για πελάτη μου,αρχιτέκτονα μηχανικό με παρακράτηση 10% από Α.Π.Υ  σε ιδιώτη, εδώ τί γίνεται με τις βεβαιώσεις αποδοχών και πώς θα εμφανιστεί στο έντυπο Ε1  ως παρακράτηση φόρου; Ο ίδιος βέβαια τα έχει πληρώσει  με την ειδική εφαρμογή του taxisnet αλλά πώς μπορεί να διασφαλιστεί ότι θα εμφανιστούν ως παρακράτηση και στο Ε1 ; 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

και τι τους πειράζει στην επιχειρηματική τον αναλογούντα να μην τον λαμβάνουν υπόψη? για να μας χρεώσουν κάποιες χιλ. ευρώ μέχρι να φτιάξει το πρόγραμμα ο εξωτερικός?

 

αφού τα κάνανε μπάχαλο με την ίδια φόρμα από πέρυσι ,τώρα θα το φτιάξουν?

 

χωρίς έτος αναφοράς δεν νομίζω να έχει νόημα ,απλά πέτυχες πάνω στις αλλαγές

Δευτερη εποικοινωνια με taxis σημερα μετα τις διορθωσεις που εκαναν, συνοπτικα... οτι βεβαιωση σταλθηκε με ετος αναφορας,που δεν αναφερεται σε αναδρομικα,πρεπει να διαγραφει, κατα τον ιδιο τροπο πρεπει να διαγραφει και ο αναλογουντας φορος οπου συμπληρωθηκε,δηλ επανυποβολη ολων οσων εχουν δοθει ετσι.... ποιου λαθους ηταν κτλ ...η αν τα διορθωσουν αυτοι ...κανουν την παπια... και δεν θα κανουν τιποτα,για αυτους αυτες οι βεβαιωσεις θεωρουνται λανθασμενες αν δεν ανεβουν οι διορθωμενες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τελικά αν σταλούν οι βεβαιώσεις μετά τις 31/03/2015 θα είναι εκπρόθεσμες?? Μπορεί να απαντήσει κάποιος με σιγουριά??

μέχρι να τελειώσουν οι φετινές δηλώσεις(δηλαδή λίγο πριν το τέλος της επόμενης ολικής έκλειψης ηλίου το 2033) θα είναι ανοιχτό το φοβερό διαστημικό σύστημα taxisnet(τη συγκεκριμένη πλατφόρμα να μήν ξεχάσω να σας πληροφορήσω ότι την χρησιμοποιούν και οι εξωγήινοι στον πλανήτη Ουρανό) να δέχεται τις βεβαιώσεις αποδοχών των επιχείρησεων όλου του γαλαξιακού μας συστήματος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στην βεβαιωση αποδοχων για εναν μισθωτο που ειχε αποζημιωση αδειας λογω απολυσης να του κανω δευτερη εγγραφη με τον κωδικο 3 λοιπά αποδοχών ή μια εγγραφη ολα με κωδικο 1 τακτικες αποδοχες;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το 3% των εργολάβων πως το δηλώνω?Αφορά νομικο πρόσωπο.

Το δηλώνω ?με τι κωδικό ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

λεει βγηκε μια εγκυκλιος που λεει οτι θα παει μονο μεχρι 30/06 οι δηλωσεις?λετε να μην δωσουν παραταση? ψιλοαπιστευτο ακουγεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Από τη στιγμή που μου ζητάει αναλογουντα φορο και δεν με αφήνει να υποβάλλω χωρίς αυτον, βάζω ίδιο με τον παρακρατηθέντα και το δέχεται.

Δεν θα περιμένω ποτε θα ξυπνησουν οι κοιμήσιδες της ΓΓΠΣ, για να το διορθώσουν. Αυτοι δουλευουν με τον αραμπά. Θέλω να τελειώνω με αυτό, έχω κι άλλες δουλειές.

Συμφωνώ απόλυτα και εγώ έτσι  έστειλα μερικές,δεν καταλαβαίνω ,τι σημαίνει και αν μπει αναλογούν=παρακρατηθέντα ,ποιο το πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...