Προς το περιεχόμενο
  • 0

Βεβαιώσεις αποδοχών μισθωτων-επιχειρηματική δραστηριοτητα


eyripidis

Ερώτηση

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,ΜΠΗΚΑ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΑ  ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΑΠΟΔΟΧΩΝ(ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΟΙ ΚΩΔΙΚΟΙ ΤΩΝ ΑΠΟΔΟΧΩΝ,ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΟΔΗΓΙΕΣ).ΕΠΕΛΕΞΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΑΜΟΙΒΕΣ ΑΠΟ ΕΠΙΧΗΡΕΙΜΑΤΙΚΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ΜΕ ΚΩΔΙΚΟ ΑΠΟΔΟΧΩΝ 01 (ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ)  ΣΥΠΛΗΡΩΣΑ ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΕΣ ΑΜΟΙΒΕΣ ΤΟ ΠΟΣΟ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΤΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΠΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΟΥΝ ΦΟΡΟ ΜΗΔΕΝ.ΩΣΤΟΣΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ  ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ

Η ΥΠΟΒΟΛΗ ΣΑΣ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟΔΕΚΤΗ ΔΙΟΤΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΛΑΘΗ 1 - Γραμμή 4 : ΤΟ ΠΟΣΟ ΦΟΡΟΥ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΡΑΤΕΙΤΑΙ 920 ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥ ΠΟΥ ΑΝΑΛΟΓΕΙ 0 2 - Γραμμή 5 : ΤΟ ΠΟΣΟ ΦΟΡΟΥ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΡΑΤΕΙΤΑΙ 300 ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥ ΠΟΥ ΑΝΑΛΟΓΕΙ 0

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Ξανακατέβασε το πρόγραμμα του υπουργείου και ξανα σώσε το αρχείο . παρ ότι δεν φαίνετε έχουν κάνει αλλαγές στο πρόγραμμα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μπορεί να είναι και με κωδ 5 στις μισθωτές ,ανάλογα την περίπτωση 

Α μην με μπερδευεις περισσότερο,.......μήπως θες να πεις κωδικό 4 στις μισθωτές???και που να ξέρω τι είναι ο καθένας τους, (και που να βρω τέτοι ώρα τα ΑΜΚΑ τους,)μιλαμε για 40 άτομα,(διενέργεια εξετάσεων αγγλικών,πιστοποιηση τυπου lower και τέτοια,και την έχουμε αναλάβει τον Οκτώβριο,από άλλο συνάδερφο,και ακόμη δεν έχω ξεμπερδεψει το τοπίο..............εγώ την ανέβασα από εμπορικές,όταν έρθει η ωρα θα κάνω  διορθώσεις.... αι σιχτιρ βαρεθηκα ( α ρε μάνα με έφαγες να σπουδάσω λογιστικη.................και έγω επεμενα να γινω κομμώτηρια ..........με τρίχες ασχολουμαι και τωρα....................χαχα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το πιθανότερο είναι ότι, δεν έχεις ενημερωμένη έκδοση της java. Αν κατεβάσεις & εγκαταστήσεις την τελευταία έκδοση, θα λύσεις το πρόβλημά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν παίρνει τις αμοιβές από Επιχειρηματική Δραστηριότητα. Ζητάει ΑΜΚΑ (!!!!!) Τι γίνεται ??? AMKA για τις μισθωτές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν παίρνει τις αμοιβές από Επιχειρηματική Δραστηριότητα. Ζητάει ΑΜΚΑ (!!!!!) Τι γίνεται ???

Συχνές ερωτήσεις ΓΓΠΣ: 12. ΄΄Το πεδίο ΑΜΚΑ είναι υποχρεωτικό ή προαιρετικό στη βεβαίωση αμοιβών απο επιχειρηματική δραστηριότητα?

Για το φορολογικό έτος 2015, ο ΑΜΚΑ είναι προαιρετικός στις βεβαιώσεις αμοιβών από επιχειρηματική δραστηριότητα.''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Η ΥΠΟΒΟΛΗ ΣΑΣ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟΔΕΚΤΗ ΔΙΟΤΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΛΑΘΗ 1 - Γραμμή 4 : ΤΟ ΠΕΔΊΟ AMKA ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΕΝΟ

Αυτό το μήνυμα μου βγάζει στις Βεβαιώσεις Επιχειρηματικής Δραστηριότητας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μάλλον άνοιξες ως αρχείο μισθωτών , δήλωση για επιχειρηματικές αμοιβές.

 

πρέπει να το κάνεις απο την αρχή σωστά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Η ΥΠΟΒΟΛΗ ΣΑΣ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟΔΕΚΤΗ ΔΙΟΤΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΛΑΘΗ 1 - Γραμμή 4 : ΤΟ ΠΕΔΊΟ AMKA ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΕΝΟ

Αυτό το μήνυμα μου βγάζει στις Βεβαιώσεις Επιχειρηματικής Δραστηριότητας

 

Προφανώς επέλεξες κατά λάθος τις μισθωτές αντί για τις αμοιβές επιχ. δραστηριότητας. Πρέπει να ξαναδημιουργήσεις το αρχείο και να το ξαναστείλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

H ώρα είναι 13:36 και ακόμα δεν έχουν ανακοινώσει την παράταση...............

 

Πραγματικά είναι "ΑΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΟΙ"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Προφανώς επέλεξες κατά λάθος τις μισθωτές αντί για τις αμοιβές επιχ. δραστηριότητας. Πρέπει να ξαναδημιουργήσεις το αρχείο και να το ξαναστείλεις.

Την επιχειρηματική δραστηριότητα έχω επιλέξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δώστε την κωλοπαράταση να ησυχάσουμε πια! Τι ζητάμε? Μόνο 2 εβδομάδες για να τα φτιάξουμε σωστά. Λες και έχει ανοίξει το σύστημα των δηλώσεων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

το σύστημα υποδοχής βεβαιώσεων αποδοχών κλπ της Γ.Γ.Π.Σ. θα παραμείνει ανοικτό για υποβολές χωρίς πρόστιμο εκπροθέσμου.

Για λόγους πολιτικής σκοπιμότητας δεν θα βγεί απόφαση από το υπουργείο.Αυτη ειναι η τελευταια ενημερωση που εχω...

Κανεις δεν ξερει ομως μεχρι ποτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

το σύστημα υποδοχής βεβαιώσεων αποδοχών κλπ της Γ.Γ.Π.Σ. θα παραμείνει ανοικτό για υποβολές χωρίς πρόστιμο εκπροθέσμου.

Για λόγους πολιτικής σκοπιμότητας δεν θα βγεί απόφαση από το υπουργείο.Αυτη ειναι η τελευταια ενημερωση που εχω...

Κανεις δεν ξερει ομως μεχρι ποτε...

πολιτικη σκοπιμοτητα,,,,Κ Η ΓΕΛΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΡΙΑ,ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ......

ΔΕΝ ΟΡΙΖΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΟΥΤΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΣΤΗ ΓΓΠΠ ,ή μας δουλευουν κανονικά.......

αει συχτηρ πλεον ο καθε περαστικός, ΑΝΕΥΘΥΝΟΣ,,,,,,,που ανεβαίνει εκει πανω, για να μας τα σπαει καθημερινά.....

Ρε ΟΥΣΤ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Α μην με μπερδευεις περισσότερο,.......μήπως θες να πεις κωδικό 4 στις μισθωτές???και που να ξέρω τι είναι ο καθένας τους, (και που να βρω τέτοι ώρα τα ΑΜΚΑ τους,)μιλαμε για 40 άτομα,(διενέργεια εξετάσεων αγγλικών,πιστοποιηση τυπου lower και τέτοια,και την έχουμε αναλάβει τον Οκτώβριο,από άλλο συνάδερφο,και ακόμη δεν έχω ξεμπερδεψει το τοπίο..............εγώ την ανέβασα από εμπορικές,όταν έρθει η ωρα θα κάνω  διορθώσεις.... αι σιχτιρ βαρεθηκα ( α ρε μάνα με έφαγες να σπουδάσω λογιστικη.................και έγω επεμενα να γινω κομμώτηρια ..........με τρίχες ασχολουμαι και τωρα....................χαχα)

Ναι σόρρυ κωδ4 ηθελα να γράψω . Τώρα δεν υπάρχει πρόβλημα και γω έτσι θα τα έστελνα αλλά μπορεί να σου τηλ αργότερα οι λογιστές των απασχολούμενων για να το αλλάξεις . Κάτι παρόμοιο είχε γίνει και πέρσι .

Ποτέ δεν είναι αργά πάντως μπορείς να  ακόμα να γίνεις  κομμώτρια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έπεσε και μείναμε οι τεμπέληδες οι λογιστές με τον Η/Υ στο χέρι ,που δεν έχουμε προνοήσει να τα φτιάξουμε νωρίτερα.

 

Είχαμε μήπως τίποτα να κάνουμε τον Ιανουάριο ?

 

καθόοοοοομασταν

 

Μόνο οι εργασιομανείς των υπουργείων παρήγαγαν έργο και πλούτο σε αυτήν την χώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Η ΥΠΟΒΟΛΗ ΣΑΣ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟΔΕΚΤΗ ΔΙΟΤΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΛΑΘΗ 1 - Γραμμή 4 : ΤΟ ΠΕΔΊΟ AMKA ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΕΝΟ 2 - Γραμμή 5 : ΤΟ ΠΕΔΊΟ AMKA ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΕΝΟ 3 - Γραμμή 6 : ΤΟ ΠΕΔΊΟ AMKA ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΕΝΟ 4 - Γραμμή 7 : ΤΟ ΠΕΔΊΟ AMKA ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΕΝΟ 5 - Γραμμή 8 : ΤΟ ΠΕΔΊΟ AMKA ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΕΝΟ 6 - Γραμμή 9 : ΤΟ ΠΕΔΊΟ AMKA ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΕΝΟ 7 - Γραμμή 10 : ΤΟ ΠΕΔΊΟ AMKA ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΕΝΟ 8 - Γραμμή 11 : ΤΟ ΠΕΔΊΟ AMKA ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΕΝΟ 9 - Γραμμή 12 : ΤΟ ΠΕΔΊΟ AMKA ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΕΝΟ 10 - Γραμμή 13 : ΤΟ ΠΕΔΊΟ AMKA ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΕΝΟ 11 - Γραμμή 14 : ΤΟ ΠΕΔΊΟ AMKA ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΕΝΟ

Εξακολουθεί και μου βγάζει αυτό το μήνυμα όταν πάω να υποβάλλω την Επιχειρηματική Δραστηριότητα . ΕΛΕΟΣ !!!!!!! ΘΑ ΤΡΕΛΛΑΘΩ !!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

λέτε αισχρά ψέμματα στους συναδέλφους σας!!!!! δεν αισχύνεστε λέω εγώ? εδώ σήμερα άνοιξε η εφαρμογη για τις δηλώσεις οι οποίες θα ληξουν αύριο βράδυ και εσείς κάθεστε και γράφετε δημόσια ότι έπεσε το σύστημα??σαν δε ντρέπεστε λέω γω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συνάδελφοι είναι σίγουρη η παράταση? ανεπίσημη, επίσημη, δελτίο τύπου? ανακοίνωση ? κάτι τέλος πάντων???

 

Οι διαχειριστές καμία πληροφορία? είναι πολύ ήσυχοι............... κανένα  νέο??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Η ΥΠΟΒΟΛΗ ΣΑΣ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟΔΕΚΤΗ ΔΙΟΤΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΛΑΘΗ 1 - Γραμμή 4 : ΤΟ ΠΕΔΊΟ AMKA ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΕΝΟ 2 - Γραμμή 5 : ΤΟ ΠΕΔΊΟ AMKA ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΕΝΟ 3 - Γραμμή 6 : ΤΟ ΠΕΔΊΟ AMKA ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΕΝΟ 4 - Γραμμή 7 : ΤΟ ΠΕΔΊΟ AMKA ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΕΝΟ 5 - Γραμμή 8 : ΤΟ ΠΕΔΊΟ AMKA ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΕΝΟ 6 - Γραμμή 9 : ΤΟ ΠΕΔΊΟ AMKA ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΕΝΟ 7 - Γραμμή 10 : ΤΟ ΠΕΔΊΟ AMKA ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΕΝΟ 8 - Γραμμή 11 : ΤΟ ΠΕΔΊΟ AMKA ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΕΝΟ 9 - Γραμμή 12 : ΤΟ ΠΕΔΊΟ AMKA ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΕΝΟ 10 - Γραμμή 13 : ΤΟ ΠΕΔΊΟ AMKA ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΕΝΟ 11 - Γραμμή 14 : ΤΟ ΠΕΔΊΟ AMKA ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΕΝΟ

Εξακολουθεί και μου βγάζει αυτό το μήνυμα όταν πάω να υποβάλλω την Επιχειρηματική Δραστηριότητα . ΕΛΕΟΣ !!!!!!! ΘΑ ΤΡΕΛΛΑΘΩ !!!!!!!!

 

Φίλε αυτό που γράφεις είναι σχεδόν αδύνατο να συμβαίνει. Εξηγούμε για να μην παρεξηγηθώ, αν προσπαθείς να δημιουργήσεις αρχείο, με το λογισμικό, που διαθέτει το υπουργείο και αν κατά τη δημιουργία του αρχείου, επιλέγεις βεβαιώσεις επιχειρηματικής δραστηριότητας, που να μου επιτρέψεις να αμφιβάλλω αν κάνεις τη σωστή επιλογή είδους βεβαιώσεων και σωστού έτους,τότε θα πρέπει ίσως να δεις την έκδοση της java, που χρησιμοποιείς. Αν προσπαθείς να δημιουργήσεις αρχείο με κάποιο άλλο λογισμικό, κοίτα να δεις πόσο ενημερωμένο είναι, με την τελευταία γραμμογράφηση, που έχει δώσει το υπουργείο. Σήμερα το πρωί δημιούργησα αρχείο, με το λογισμικό του υπουργείου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συνάδελφοι είναι σίγουρη η παράταση? ανεπίσημη, επίσημη, δελτίο τύπου? ανακοίνωση ? κάτι τέλος πάντων???

 

Οι διαχειριστές καμία πληροφορία? είναι πολύ ήσυχοι............... κανένα  νέο??? 

εχει μιλησει κανεις με ΠΟΦΕΕ? ή με αλλο συλλογο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...