Προς το περιεχόμενο

Σύστημα εισροών εκροών πρατηρίου καυσίμων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα! Θα ήθελα την βοήθειά σας. Ψάχνω από το πρωί οδηγίες σχετικά με τα συστήματα εισροών εκροών πρατηρίου υγρών καυσίμων γιατί με πήρε τηλέφωνο ο τεχνικός ο οποίος εγκατέστησε το σύστημα και μου είπε ότι πρέπει να ανοίξω αριθμό μητρώου για το πρατήριο στο ΑΜΔΙΚΑ. Βρήκα κάτι οδηγίες αλλά δεν με βοήθησαν και πολύ μπορώ να πω. Ψάχνω να βρω και σχετικό θέμα στο forum και δεν βρίσκω. Εσείς τι ακριβώς κάνατε όταν οι πελάτες σας εγκατέστησαν τα συστήματα? Κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Σε δικιά μου περίπτωση τα έκανε όλα ο τεχνικός.Μου ζήτησε τους κωδικούς μπήκε στο σύστημα(ήμουν και εγώ εκεί μη χρειαστεί τπτ) και οκ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας στην ιστοσελίδα της ΓΓΠΣ και στην επιλογή <Σύστημα εισροών-εκροών καυσίμων> απο εκεί σε πάει σε ιστοσελίδα με όλες τις οδηγίες και την εφαρμογή για την εγγραφή.

Υπόψη η εγγραφή θα πρέπει να γίνει σε άμεση συνεργασία με τον τεχνικό και τον ιδιοκτήτη, γιατί το 90% αυτών που ζητάει δεν θα το ξέρεις εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασα να σου πώ οτι η εφαρμογή για την εγγραφή και τα περαιτέρω, είναι <κρυμμένη> στην επιλογή ΕΡΓΑΛΕΙΑ - Υπηρεσία Μητρώου

 

Καλή επιτυχία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήθελα απλά και την άποψή σχετικά με το ποιος έχει την υποχρέωση να κάνει αυτή την διαδικασία μιας και η όλη διαδικασία αφορά την εγκατάσταση του συστήματος, γι αυτό ρώτησα. Από την στιγμή που ζητάει τόσα τεχνικά στοιχεία πιστεύω είναι εργασία του τεχνικού. Η άποψη ότι από την στιγμή που χρειάζεται κωδικούς taxis είναι και δουλειά του λογιστή δεν ευσταθεί. Πόσο μάλλον όταν ο τεχνικός πληρώνεται αδρά ενώ εμάς είναι απλά άλλη μία υποχρέωση η οποία περιλαμβάνεται στην μηνιαία πληρωμή. Έλεος πια , τι άλλο θα κάνουμε!

Σας ευχαριστώ για την βοήθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΚΑΙ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΤΑΧΙS ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ  ΣΕ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΤΑΤΗΡΙΟΥΧΟ  Ο ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΟΓΚΟΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΔΕΞΑΜΕΝΩΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ.........................................................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...