Προς το περιεχόμενο

Υπολογισμος ενοικιου, κυλικειο σε σχολειο βαση συμβασης μισθωσης


kosmaslog

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε δημοτικο σχολειο επαγγελματιας εκανε εναρξη για το κυλικειο και εφτιαξαν ''συμβαση μισθωσης κυλικειου''. Τα στοιχεια που εχω στην συμβαση ειναι:

1)η διαρκεια 21/11/2014-21/11/2020

2)αναφερει ποσο 11,50 ανα μαθητη ετησιως καθως λεει οτι το συνολικο ετησιο μισθωμα θα υπολογιζεται βαση τον αριθμο των μαθητων καθε σχολικη χρονια.(αρα κατα τι γνωμη μου καθε σεπτεμβρη πρεπει να γινεται τροποποιηση συμβασης)

3)το ποσο αυτο θα πληρωνεται σε τρεις δοσεις  νοεμβριο-φλεβαρη-μαιο

4)οι εργασιμες μερες του ετους ειναι 189

5)και υπολογιζει το ετησιο μισθωμα 2541,50( το οποιο υποθετω θα αλλαζει καθε χρονο αφου αλλαζει και ο αριθμος των  μαθητων.

 

η επαγγελματιας μου ειπε οτι ακομα δεν της ζητηθηκε να πληρωσει καποια δοση παρα μονο την προκαταβολη οταν ξεκινησε.

και γω τωρα θελω να υπολογισω τι ενοικιο να καταχωρησω στα βιβλια της για το 2014.πως βγαζουμε τι ενοικιο πρεπει να πληρωθει για το 2014?

η σκεψη μου ειναι 2541,50 το ετησιο δια 189 εργασιμες αρα βρισκοντας πόσο αντιστοιχει στην μια εργασιμη να το πολλαπλασιασω με τις εργασιμες που δουλεψε μεσα στο 2014. ειναι σωστο ή υπαρχει αλλος τροπος?

 

και να παω και λιγο παραπερα οταν πχ τον σεπτεμβρη που αλλαξει ο αριθμος των μαθητων εκει τι υπολογισμο να κανω αν εχει τυχει σε καποιον απο σας?

 

ευχαριστω

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε δημοτικο σχολειο επαγγελματιας εκανε εναρξη για το κυλικειο και εφτιαξαν ''συμβαση μισθωσης κυλικειου''. Τα στοιχεια που εχω στην συμβαση ειναι:

1)η διαρκεια 21/11/2014-21/11/2020

2)αναφερει ποσο 11,50 ανα μαθητη ετησιως καθως λεει οτι το συνολικο ετησιο μισθωμα θα υπολογιζεται βαση τον αριθμο των μαθητων καθε σχολικη χρονια.(αρα κατα τι γνωμη μου καθε σεπτεμβρη πρεπει να γινεται τροποποιηση συμβασης)

3)το ποσο αυτο θα πληρωνεται σε τρεις δοσεις  νοεμβριο-φλεβαρη-μαιο

4)οι εργασιμες μερες του ετους ειναι 189

5)και υπολογιζει το ετησιο μισθωμα 2541,50( το οποιο υποθετω θα αλλαζει καθε χρονο αφου αλλαζει και ο αριθμος των  μαθητων.

 

η επαγγελματιας μου ειπε οτι ακομα δεν της ζητηθηκε να πληρωσει καποια δοση παρα μονο την προκαταβολη οταν ξεκινησε.

και γω τωρα θελω να υπολογισω τι ενοικιο να καταχωρησω στα βιβλια της για το 2014.πως βγαζουμε τι ενοικιο πρεπει να πληρωθει για το 2014?

η σκεψη μου ειναι 2541,50 το ετησιο δια 189 εργασιμες αρα βρισκοντας πόσο αντιστοιχει στην μια εργασιμη να το πολλαπλασιασω με τις εργασιμες που δουλεψε μεσα στο 2014. ειναι σωστο ή υπαρχει αλλος τροπος?

 

και να παω και λιγο παραπερα οταν πχ τον σεπτεμβρη που αλλαξει ο αριθμος των μαθητων εκει τι υπολογισμο να κανω αν εχει τυχει σε καποιον απο σας?

 

ευχαριστω

 

 

 

Η δόση του μισθώματος υπολογίζεται από τον τύπο : U=1/189 *α*β*γ όπου α= προσφορά ανα μαθητή , β= αριθμός φοιτούντων μαθητών  , γ= εργάσιμες ημέρες του κυλικείου έως την ημερομηνία υπολογισμού.

Για τις ημέρες υπολογισμού  και  των αριθμό μαθητών  υπάρχει ανά τρίμηνο βεβαίωση από τον Διευθυντή του σχολείου .

Τροποποίηση σύμβασης δεν υπάρχει παρά μόνο σε περίπτωση μείωσης της προσφοράς ανα μαθητή.

Τον Σεπτέμβριο όπως και τους επόμενους μήνες ο υπολογισμός θα γίνει βάσει της βεβαίωσης του Διευθυντή του σχολείου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατανοητο αυτο με την βεβαιωση ευχαριστω.

οσον αφορα ομως τη χρηση του 2014 τη δοση του νοεμβριου θα καταχωρησω ή θα κανω αναγωγη το συνολικο μισθωμα στις εργασιμες του 2014?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατανοητο αυτο με την βεβαιωση ευχαριστω.

οσον αφορα ομως τη χρηση του 2014 τη δοση του νοεμβριου θα καταχωρησω ή θα κανω αναγωγη το συνολικο μισθωμα στις εργασιμες του 2014?

καλά δεν μπορούσαν  να βρούν έναν πιό εύκολο τρόπο? βάσει τζίρου πχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναποδοι ανθρωποι το πανε βαση ακαδημαικης χρονιας να καθομαστε να κανουμε διπλους υπολογισμους. εδω ακομα ουτε αποδειξη εισπραξης ενοικιου δωσανε για την χρηση του 2014. τι να πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 months later...

αναποδοι ανθρωποι το πανε βαση ακαδημαικης χρονιας να καθομαστε να κανουμε διπλους υπολογισμους. εδω ακομα ουτε αποδειξη εισπραξης ενοικιου δωσανε για την χρηση του 2014. τι να πω...

το ενοικίο του κυλικείου  θα γραφεί στο Ε3 στον πίνακα Ε με το ΑΦΜ της σχολικής επιτροπής;  Εχω την απόδειξη πληρωμής από την  σχολική επιτροπή Α' δόσης μισθώματος εντός του 2014, πρέπει να κάνω υπολογισμούς όπως αναφέρατε παραπάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι επειδή έχω κυλικείο μας επηρέασαν οι αλλαγές στο ΦΠΑ?Δεν πρόλαβα καν να το κοιτάξω. 

 

(εχώ πάντως ενοίκια καταχωρώ μόλις μου φέρνουν αποδείξεις) χωρίς αναγωγές κλπ .βιβλία απλογραφικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...