Προς το περιεχόμενο

Προβλημα Αρχειων Office ληψης μεσω Email


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχουμε Win7 και τα mail τα ανοιγουμε με το Hotmail . Οταν λαμβανουμε ενα mail το αναφερει ως πχ Nick.doc....ετσι το βλεπουμε στα συνημμενα του μηνυματος.

Οταν το ανοιγουμε το ανοιγει με μια τετοια παραξενη ονομασια  Î”Î™ÎšÎ‘Î™ÎŸÎ›ÎŸÎ“Î—Î¤Î™ÎšÎ‘ ΓÎ.doc  . Το ιδιο συμβαινει σε ολα τα εγγραφα office ....

Μηπως ξερει κανεις πως διορθωνεται ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού βλέπετε ότι δεν το έχετε με το mail...

 

Να βάζουν τα αρχεία σε στικάκι και να τα δίνουν στο πουλί.....

 

650.jpg

 

 

Όταν καταφθάνει το πουλί, θα προσγειώνεται στα χέρια σας και θα τηλεφωνείτε στον αποστολέα για επιβεβαίωση λήψης αναφέροντάς του "ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ" εννοώντας ότι πήρατε τα αρχεία καλώς..........

 

 

Υγ: check antivirus / firewall

 

Υγ2: δοκίμασε να τα αποθηκεύσεις πρώτα και μετά να τα ανοίξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως είναι σε διαφορετική έκδοση Office από εκείνη που έχεις;

 

Κατέβασε το LibreOffice για να ανοίγεις και αρχεία με κατάληξη docx.

 

Ή ζήτα τους να το αποθηκεύουν στην μορφή εκείνη που επιτρέπει η έκδοση του Office σου να "διαβάζεις".

 

Και όπως σου είπε και ο Στέφανος, αποθήκευση και μετά άνοιγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε μήπως το αρχείο που σου στείλανε είναι αρχείο open office, libre office.

Τα δωρεάν προγράμματα office έχουν άλλη επέκταση. πχ. εγω που έχω libre office η default επέκταση είναι *.odt.

Τσέκαρε κι αυτό μήπως συμβαίνει και κάτι τέτοιο.

Και τσέκαρε και αυτά που σου είπε και ο Στέφανος παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως είναι σε διαφορετική έκδοση Office από εκείνη που έχεις;

 

Κατέβασε το LibreOffice για να ανοίγεις και αρχεία με κατάληξη docx.

 

Ή ζήτα τους να το αποθηκεύουν στην μορφή εκείνη που επιτρέπει η έκδοση του Office σου να "διαβάζεις".

 

Και όπως σου είπε και ο Στέφανος, αποθήκευση και μετά άνοιγμα.

 

Κοίταξε μήπως το αρχείο που σου στείλανε είναι αρχείο open office, libre office.

Τα δωρεάν προγράμματα office έχουν άλλη επέκταση. πχ. εγω που έχω libre office η default επέκταση είναι *.odt.

Τσέκαρε κι αυτό μήπως συμβαίνει και κάτι τέτοιο.

Και τσέκαρε και αυτά που σου είπε και ο Στέφανος παραπάνω.

 

 

Νίκο, το πουλί εννούνε, μη μπερδευτείς.............................................................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε Win7 και τα mail τα ανοιγουμε με το Hotmail . Οταν λαμβανουμε ενα mail το αναφερει ως πχ Nick.doc....ετσι το βλεπουμε στα συνημμενα του μηνυματος.

Οταν το ανοιγουμε το ανοιγει με μια τετοια παραξενη ονομασια  Î”Î™ÎšÎ‘Î™ÎŸÎ›ÎŸÎ“Î—Î¤Î™ÎšÎ‘ ΓÎ.doc  . Το ιδιο συμβαινει σε ολα τα εγγραφα office ....

Μηπως ξερει κανεις πως διορθωνεται ?

πριν το ανοίξετε το σώζετε στον δίσκο του υπολογιστή ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θενκς σε όλους .... μολις με αφησει η μεση θα δω αυτα που συμβουλευετε....και θα ενημεωσω

ΥΓ: Εφαρμοσα αυτο που λεει ο Στεφανος....πηρα για επιβεβαίωση ληψης του ειπα το Συνθηματικο...."ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ" αλλά αυτος απο την αλλη μερια μαλλον αλλα καταλαβε κ αμεσως μου προτεινε να βγουμε ...Skype....να τα πουμε καλυτερα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θενκς σε όλους .... μολις με αφησει η μεση θα δω αυτα που συμβουλευετε....και θα ενημεωσω

ΥΓ: Εφαρμοσα αυτο που λεει ο Στεφανος....πηρα για επιβεβαίωση ληψης του ειπα το Συνθηματικο...."ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ" αλλά αυτος απο την αλλη μερια μαλλον αλλα καταλαβε κ αμεσως μου προτεινε να βγουμε ...Skype....να τα πουμε καλυτερα !

 

Πες μου ότι τον έλεγαν και Μπάμπη.....

 

Αυτό μόνο.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μου ότι τον έλεγαν και Μπάμπη.....

 

Αυτό μόνο.......

 

Εγώ δεν ξέρω αν τον έλεγαν Μπάμπη ή όχι αλλά, το μόνο που ξέρω είναι ότι αν δεν αλλάξει την επιλογή "κωδικοποίηση κειμένου κατά το άνοιγμα και την αποθήκευση αρχείων" το μόνο σίγουρο είναι ότι,

 

θα μείνει

 

66402_204054739733482_1514884545_n.jpg?e

 

:P

 

Υ.Γ.

...Επικύρωση της μορφής αρχείου και άνοιγμα... μετατροπή αρχείου... κωδικοποιημένο κείμενο... Unicode...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...