Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΓΙΑ ΠΙΣΤΙΠΟΙΗΤΙΚΟ ΤΟ 2015 ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΣΤΟ Ε9?


ΗΛΙΑΣ ΜΠ.

Ερώτηση

θέλω να βγάλω πιστοποιητικό ενφια  για πώληση τώρα.μου βγάζει μύνημα ότι το ατακ που γράφετε δεν ανήκει στα δικαιώματά σας ,αλλά αν μπω στο ε9 του 2015 το βλέπω μέσα! πρέπει να κάνω δημιουργία δήλωσης 2015 και καταχώρηση για να το δει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Για ακίνητο που πρόσθεσα σε Ε9 του 2015 (πριν 10 ημέρες περίπου) θέλω να εκδώσω πιστοποιητικό ΕΝΦΙΑ και μου βγάζει οτι το ακίνητο με ΑΤΑΚ ...., δεν ανήκει στην κυριότητα, γνωρίζεται αν πρέπει να πάω ΔΟΥ με υπέυθυνη δήλωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Θέλω να εκδώσω πιστοποιητικό ΕΝΦΙΑ για μεταβίβαση ακινήτου με χαριστική αιτία (δωρεά) από ιδιώτη και βγάζει " Δεν είναι δυνατή η έκδοση του πιστοποιητικού, επειδή το ποσό που έχει εξοφληθεί στο έτος 2014 δεν υπερβαίνει το ποσοστό που αντιστοιχεί στην αξία του ακινήτου". Ο φορολογούμενος έχει δύο ακίνητα από 50% ψιλή κυριότητα στο ενα εκδόθηκε πιστοποιητικό στο άλλο έβγαλε το παραπάνω.Έχει ρυθμισμένες οφειλές όπου περιλαμβάνουν και την δόση ΕΝΦΙΑ 30/9/14 27,5 ευρώ. Τις υπόλοιπες δόσεις τις πλήρωσε μέσα στον 02/2015 παρόλα αυτά έβγαλε για το ένα ακίνητο.Τι μπορεί να κάνει; Μπορεί να εκδοθεί από ΔΟΥ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...