Προς το περιεχόμενο
  • 0

Εκτλυπωση της "Βεβαίωσης άσκησης δραστηριοτήτων"από το "TAXIS".


stas4st

Ερώτηση

Για σας.

Θα ήθελα να ρωτήσω από πού μπορώ να εκτυπώσω την "Βεβαίωσης άσκησης δραστηριοτήτων". Τη θέλω για την ανανέωση της Άδειας Λαϊκών Αγορών, και στο "TAXIS" δεν βρίσκω την αντίστοιχη εφαρμογή.

Αν μπορείτε να με εξηγήσετε "βήμα- βήμα" το πώς να φτάσω σε αυτή την εφαρμογή. Σας ευχαριστώ.

Με εκτίμηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Για σας.

Θα ήθελα να ρωτήσω από πού μπορώ να εκτυπώσω την "Βεβαίωσης άσκησης δραστηριοτήτων". Τη θέλω για την ανανέωση της Άδειας Λαϊκών Αγορών, και στο "TAXIS" δεν βρίσκω την αντίστοιχη εφαρμογή.

Αν μπορείτε να με εξηγήσετε "βήμα- βήμα" το πώς να φτάσω σε αυτή την εφαρμογή. Σας ευχαριστώ.

Με εκτίμηση.

 

Δεν την βρίσκεις, γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει τέτοια εφαρμογή. Επομένως δεν μπορείς να εκτυπώσεις τέτοια βεβαίωση. Το μόνο που μπορείς να κάνεις, είναι να πας στην προσωπ. πληροφόρηση, και από τις επιλογές που θα εμφανιστούν στα αριστερά, να πας εκεί που λέει, στοιχεία επιχείρησης και να εκτυπώσεις αυτήν τη σελίδα.

Εκεί φαίνονται όλες οι δραστηριότητες της επιχείρησης κτλ. Αν τους κάνει αυτή η σελίδα, τότε πρέπει να στείλεις τον πελάτη σου, να πάει να πάρει αντίγραφο έναρξης από το τμήμα μητρώου, της αρμόδιας ΔΟΥ που υπάγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν την βρίσκεις, γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει τέτοια εφαρμογή. Επομένως δεν μπορείς να εκτυπώσεις τέτοια βεβαίωση. Το μόνο που μπορείς να κάνεις, είναι να πας στην προσωπ. πληροφόρηση, και από τις επιλογές που θα εμφανιστούν στα αριστερά, να πας εκεί που λέει, στοιχεία επιχείρησης και να εκτυπώσεις αυτήν τη σελίδα.

Εκεί φαίνονται όλες οι δραστηριότητες της επιχείρησης κτλ. Αν τους κάνει αυτή η σελίδα, τότε πρέπει να στείλεις τον πελάτη σου, να πάει να πάρει αντίγραφο έναρξης από το τμήμα μητρώου, της αρμόδιας ΔΟΥ που υπάγεται.

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

  Προσωποποιημένη πληροφόρηση - Στοιχεία μητρώου - Επιχείρησης.

                           Καλό σας βράδυ. -_-

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σχετικά με το ερώτημα εδώ στο facebook του Taxheaven και επειδή δεν πορώ να κάνω σχόλια στο facebook,

όποιος θέλει να εκτυπώσει τα στοιχεία της επιχείρησης δεν υπάρχει πλέον επιλογή να φαίνονται κάπου αυτά τα στοιχεία με τους ΚΑΔ κλπ κλπ στο νέο Interface ή τουλάχιστον εγώ δεν την έχω βρει.

Οπότε μπορούμε να τα εκτυπώσουμε με απεύθείας είσοδο  από το link

https://www1.gsis.gr/taxisnet/info/protected/displayFirmRegistryInfo.htm

Το link αυτό υπάρχει στα Pdf κάτω-κάτω που τυπώναμε τα στοιχέια της επιχείρησης με PrintScreen και είναι κοινό για όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 11/9/2021 στις 1:10 ΜΜ, stamgalaios είπε

Σχετικά με το ερώτημα εδώ στο facebook του Taxheaven και επειδή δεν πορώ να κάνω σχόλια στο facebook,

όποιος θέλει να εκτυπώσει τα στοιχεία της επιχείρησης δεν υπάρχει πλέον επιλογή να φαίνονται κάπου αυτά τα στοιχεία με τους ΚΑΔ κλπ κλπ στο νέο Interface ή τουλάχιστον εγώ δεν την έχω βρει.

Οπότε μπορούμε να τα εκτυπώσουμε με απεύθείας είσοδο  από το link

https://www1.gsis.gr/taxisnet/info/protected/displayFirmRegistryInfo.htm

Το link αυτό υπάρχει στα Pdf κάτω-κάτω που τυπώναμε τα στοιχέια της επιχείρησης με PrintScreen και είναι κοινό για όλους.

που το βρήκες ρε τσάκαλε ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 11/9/2021 στις 1:10 ΜΜ, stamgalaios είπε

Σχετικά με το ερώτημα εδώ στο facebook του Taxheaven και επειδή δεν πορώ να κάνω σχόλια στο facebook,

όποιος θέλει να εκτυπώσει τα στοιχεία της επιχείρησης δεν υπάρχει πλέον επιλογή να φαίνονται κάπου αυτά τα στοιχεία με τους ΚΑΔ κλπ κλπ στο νέο Interface ή τουλάχιστον εγώ δεν την έχω βρει.

Οπότε μπορούμε να τα εκτυπώσουμε με απεύθείας είσοδο  από το link

https://www1.gsis.gr/taxisnet/info/protected/displayFirmRegistryInfo.htm

Το link αυτό υπάρχει στα Pdf κάτω-κάτω που τυπώναμε τα στοιχέια της επιχείρησης με PrintScreen και είναι κοινό για όλους.

ΩΡΑΙΩΣ ..ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΒΡΕΙ ΚΑΙ  ΤΟ LINK ΜΕ ΤΑ ΜΙΣΘΩΤΗΡΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΕ ΑΥΤΑ ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 11/9/2021 στις 1:10 ΜΜ, stamgalaios είπε

Σχετικά με το ερώτημα εδώ στο facebook του Taxheaven και επειδή δεν πορώ να κάνω σχόλια στο facebook,

όποιος θέλει να εκτυπώσει τα στοιχεία της επιχείρησης δεν υπάρχει πλέον επιλογή να φαίνονται κάπου αυτά τα στοιχεία με τους ΚΑΔ κλπ κλπ στο νέο Interface ή τουλάχιστον εγώ δεν την έχω βρει.

Οπότε μπορούμε να τα εκτυπώσουμε με απεύθείας είσοδο  από το link

https://www1.gsis.gr/taxisnet/info/protected/displayFirmRegistryInfo.htm

Το link αυτό υπάρχει στα Pdf κάτω-κάτω που τυπώναμε τα στοιχέια της επιχείρησης με PrintScreen και είναι κοινό για όλους.

Μπραβο ρε φιλε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
On 9/12/2021 at 10:38 PM, 125883623 said:

ΩΡΑΙΩΣ ..ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΒΡΕΙ ΚΑΙ  ΤΟ LINK ΜΕ ΤΑ ΜΙΣΘΩΤΗΡΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΕ ΑΥΤΑ ? 

https://www1.aade.gr/sgsisapps/plcs/protected/displayConsole.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΑΝ και θα βγω εκτός θέματος, αθ το γράψω

και για το ΦΠΑ του 2021 αυτό


https://www1.aade.gr/taxisnet/vat/protected/displayLiabilitiesForYear.htm?declarationType=vatF2&year=2021

Αν θέλουμε για κάποιο άλλο έτος, κάνουμε copy-paste το παραπάνω Link στο notepad και π.χ. το 2020 το αντικαθιστούμε το έτος που θέλουμε Link και μπαίνουμε με το νέο Link. Στο π.χ. αντικαθιστούμε το 2021 με 2020

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 11/9/2021 στις 1:10 ΜΜ, stamgalaios είπε

Σχετικά με το ερώτημα εδώ στο facebook του Taxheaven και επειδή δεν πορώ να κάνω σχόλια στο facebook,

όποιος θέλει να εκτυπώσει τα στοιχεία της επιχείρησης δεν υπάρχει πλέον επιλογή να φαίνονται κάπου αυτά τα στοιχεία με τους ΚΑΔ κλπ κλπ στο νέο Interface ή τουλάχιστον εγώ δεν την έχω βρει.

Οπότε μπορούμε να τα εκτυπώσουμε με απεύθείας είσοδο  από το link

https://www1.gsis.gr/taxisnet/info/protected/displayFirmRegistryInfo.htm

Το link αυτό υπάρχει στα Pdf κάτω-κάτω που τυπώναμε τα στοιχέια της επιχείρησης με PrintScreen και είναι κοινό για όλους.

Καλησπέρα!

Στην εκτύπωση του pdf  δεν εμφανίζει ΑΦΜ και επωνυμία επιχείρησης .

Μόνο με screenshot από mozilla  μετά copy  paste σε word  και πληκτρολόγηση ημερομηνίας εκτύπωσης (που την ζητάνε διάφοροι φορείς )  και μετά εκτύπωση σε pdf . 

 

Υπάρχει άλλος τρόπος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα.

Έχετε καταλάβει ότι υποβαλλόμαστε σε κινέζικα βασανιστήρια για να εκτυπώσουμε μία εικόνα μητρώου?

Οι άλλοι πηγαινοέρχονται στη Σελήνη και εμείς θέλουμε 7 κινήσεις για να εκτυπώσουμε τα στοιχεία μίας επιχείρησης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
6 ώρες πριν, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα.

Έχετε καταλάβει ότι υποβαλλόμαστε σε κινέζικα βασανιστήρια για να εκτυπώσουμε μία εικόνα μητρώου?

Οι άλλοι πηγαινοέρχονται στη Σελήνη και εμείς θέλουμε 7 κινήσεις για να εκτυπώσουμε τα στοιχεία μίας επιχείρησης!

ΣΤΗΝ ΣΕΛΉΝΗ ΠΗΓΑΙΝΟΕΡΧΟΝΤΑΙ 40 ΧΡΟΝΙΆ ,ΤΏΡΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΧΕΙ ΑΡΗ ΚΑΙ ΜΗΝ ΡΩΤΆΜΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΕΓΓΆΡΙ .. ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΆΔΑ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στον Κο Πιερρακάκη άραγε ... του έχουν μεταφέρει ότι η τελευταία "βελτιστοποίηση" του taxisnet , δουλεύει ρολόι ?

https://mindigital.gr/ypourgos

Μήπως κάποιος πρέπει να τον ενημερώσει τον άνθρωπο ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
25 minutes ago, SORENTINO said:

μήπως έχει βρει κάποιος τα στοιχεία φορολογικών μηχανισμών και των ταμειακών που τα κρύψανε ;;

 

Αυτό εδώ εννοείς ? Ευτυχώς κάποια τα είχα κρατήσει ως απ' ευθείας links

https://www1.aade.gr/taxisnet/info/protected/displayTillInfo.htm

Τώρα το που βρίσκετα αυτό μέσα στη νέα ομορφιά δεν γνωρίζω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα στην εκτύπωση των στοιχείων της επιχείρησης δεν αναφέρει πουθενά το όνομα πως θα ξέρει ο αλλος σε ποια επιχείρηση αναφέρεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
On 9/17/2021 at 10:20 AM, MARINAF1K said:

Καλημέρα στην εκτύπωση των στοιχείων της επιχείρησης δεν αναφέρει πουθενά το όνομα πως θα ξέρει ο αλλος σε ποια επιχείρηση αναφέρεται.

Προσωπικά κάνω κλικ πάνω δεξιά στο προσωπάκι που έχει διπλά από την επωνυμία. Ανοίγει ένα μενού από επιλογές όπου πάνω από τις επιλογές αναγράφει την επωνυμία και το ΑΦΜ.

Παίρνω ένα screenshot όλη την σελίδα για να πάρει και το μενού αυτό με ένα προγραμματάκι (υπάρχουν πολλά ελεύθερα) όπου το προγραμματάκι έχει και την επιλογή να μπεί ημερομηνία στο πάνω μέρος και το link στο κάτω μέρος της σελίδας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 16/9/2021 στις 9:43 ΜΜ, stamgalaios είπε

 

Αυτό εδώ εννοείς ? Ευτυχώς κάποια τα είχα κρατήσει ως απ' ευθείας links

https://www1.aade.gr/taxisnet/info/protected/displayTillInfo.htm

Τώρα το που βρίσκετα αυτό μέσα στη νέα ομορφιά δεν γνωρίζω.

 

ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΟΥΣ ΦΗΜ ΤΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ ΘΑ ΜΠΕΙΤΕ ΜΕ ΚΩΔΙΚΟΥΣ TAXIS ΤΟΥ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΥ-Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΜΟΥ-ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΠΡΟΣΩΠΟΠΟΙΗΜΕΝΗ-ΕΠΙΛΕΓΩ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ-ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΗΤΡΩΟΥ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ-ΦΗΜ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 16/9/2021 στις 9:18 ΜΜ, SORENTINO είπε

μήπως έχει βρει κάποιος τα στοιχεία φορολογικών μηχανισμών και των ταμειακών που τα κρύψανε ;;

ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΟΥΣ ΦΗΜ ΤΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ ΘΑ ΜΠΕΙΤΕ ΜΕ ΚΩΔΙΚΟΥΣ TAXIS ΤΟΥ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΥ-Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΜΟΥ-ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΠΡΟΣΩΠΟΠΟΙΗΜΕΝΗ-ΕΠΙΛΕΓΩ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ-ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΗΤΡΩΟΥ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ-ΦΗΜ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 18/9/2021 στις 12:02 ΜΜ, stamgalaios είπε

Προσωπικά κάνω κλικ πάνω δεξιά στο προσωπάκι που έχει διπλά από την επωνυμία. Ανοίγει ένα μενού από επιλογές όπου πάνω από τις επιλογές αναγράφει την επωνυμία και το ΑΦΜ.

Παίρνω ένα screenshot όλη την σελίδα για να πάρει και το μενού αυτό με ένα προγραμματάκι (υπάρχουν πολλά ελεύθερα) όπου το προγραμματάκι έχει και την επιλογή να μπεί ημερομηνία στο πάνω μέρος και το link στο κάτω μέρος της σελίδας.

Καλά τα λες !

όμως γιατί και σε αυτό πρέπει να κάνουμε τη ζωη μας δύσκολη ;

δεν καταλαβαίνω τι ενοχλούσε η προηγούμενη εικόνα που έβγαινε στο λεπτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
5 ώρες πριν, TH033304927C είπε

Για τα στοιχεία του φορολογούμενου μήπως έχει βρεί κάποιος τον τρόπο εκτύπωσης τους;

Ο Τσακ Νόρις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...