Προς το περιεχόμενο

ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΕΣ ΑΠΔ ΛΟΓΩ Τ.Α.Π.Ι.Τ


MALLIAS81

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ,

ΣΤΟ ΙΚΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΜΟΥ ΖΗΤΑΝΕ ΣΥΝΟΔΕΥΤΙΚΟ ΕΝΤΥΠΟ ΟΠΟΥ ΕΞΗΓΕΙΣ ΤΙΣ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ.

μα αφού υποβάλλονται ηλεκτρονικά οι τροποποιήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα και χρονια πολλα! μολις εστειλα ΑΠΔ νοεμβριου με 2η εγγραφη το ΤΑΠΙΤ με αλλο ΚΑΔ, ΚΠΚ και κωδικο ειδικοτητας συμφωνα με την εγκυκλιο του ΙΚΑ 63. συμπληρωσα ημερες ασφαλισης κανονικα, εισφορες εργαζομενου ΤΑΠΙΤ κανονικα, χωρις ασφ. εισφορες εργοδοτη και εσταλη επιτυχως. το μονο προβλημα ειναι οτι στο αποδεικτικο φαινονται διπλασιες ημερες ασφαλισης και διπλασιες αποδοχες. με το νεο ετος θα παρω ενα τηλ. στο ικα για επιβεβαιωση οτι ειναι οκ.

 

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα συναδελφοι,

 

Οι τροποποιητικες ΑΠΔ λόγω ΤΑΠΙΤ πχ 10ου - 12ου 2014 δεν μπορούν  να σταλούν εμπροθεσμα μέχρι τον Φεβρουάριο Ή πρέπει να τις στείλουμε εντός των προθεσμιών των κανονικών ΑΠΔ?

 

Ευχαριστώ πολυ

και Καλή χρονια να εχουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα συναδελφοι,

 

Οι τροποποιητικες ΑΠΔ λόγω ΤΑΠΙΤ πχ 10ου - 12ου 2014 δεν μπορούν  να σταλούν εμπροθεσμα μέχρι τον Φεβρουάριο Ή πρέπει να τις στείλουμε εντός των προθεσμιών των κανονικών ΑΠΔ?

 

Ευχαριστώ πολυ

και Καλή χρονια να εχουμε.

Μέχρι τέλη φλεβάρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

Καλό μεσημέρι, μόλις ξεκίνησα να περάσω τις συμπληρωματικές και θα ήθελα μια μικρή βοήθεια από κάποιον που έχει ήδη στείλει γιατί δεν έχει χρειαστεί να  ξαναστείλω συμπληρωμάτική:

 

α) Καταρχάς ξαναδημιουργώ περίοδο ?

β) Στον αριθμό μητρώου ασφαλισμένου βάζουμε του ΙΚΑ ή του ΤΑΠΙΤ ?

γ) Πως παίρνει τα στοιχεία κάθε εργαζομένου (όνομα, ΑΜΚΑ κλπ ?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό μεσημέρι, μόλις ξεκίνησα να περάσω τις συμπληρωματικές και θα ήθελα μια μικρή βοήθεια από κάποιον που έχει ήδη στείλει γιατί δεν έχει χρειαστεί να  ξαναστείλω συμπληρωμάτική:

 

α) Καταρχάς ξαναδημιουργώ περίοδο ? Ναι

β) Στον αριθμό μητρώου ασφαλισμένου βάζουμε του ΙΚΑ ή του ΤΑΠΙΤ ? Ικα

γ) Πως παίρνει τα στοιχεία κάθε εργαζομένου (όνομα, ΑΜΚΑ κλπ ?)

βαζεις αμκα κ το παιρνει αυτοματα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε επικοινωνία μου με περιφερειακό γραφείο ΤΑΠΕΜ είπε οτι πρέπει να στείλουμε ΑΠΔ 12/2013 ενώ εκείνη την περίοδο το ΤΑΠΕΜ μας είπε να το πληρώσαμε με το βιβλιαράκι στο ταμείο και όχι στο ΙΚΑ....αντε βγάλε άκρη τώρα...

 

ΥΓ Περιττό να προσθέσω οτι σε καταλογισμό μην αποδοθέντων εισφορών στο ΤΑΠΕΜ οι πράξεις καταλογισμού είχαν μέσα και τον Δεκέμβριο 2013.... και τώρα ζητάνε να το βάλουμε στην ΑΠΔ Δεκεμβρίου..δηλαδή να το πληρώσουμε 2 φορές

 

Εντέλει είναι σίγουρο ότι τις εισφορές ΤΑΠΕΜ 12/2013 τις υπολογίζουμε στην ΑΠΔ του ΙΚΑ; Αφού έχουμε στείλει αναλυτική κατάσταση στο ΤΑΠΕΜ και η πληρωμή τους έγινε στον λογαριασμό του.

Φοβάμαι ότι θα βγάλει το ΙΚΑ στο τέλος διαφορά και θα μπλοκάρει καμία ασφαλιστική ενημερότητα και άντε μετά να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβάμαι ότι θα βγάλει το ΙΚΑ στο τέλος διαφορά και θα μπλοκάρει καμία ασφαλιστική ενημερότητα και άντε μετά να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας.

 

Ετσι ακριβώς. Το βλέπω κι εγώ να μου έρχεται σε λίγο  η.... απόδειξη του ελέφαντα για το -πρώην- ΤΑΞΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τις διπλές ημέρες ασφάλισης που εμφανίζει το σύστημα έχουμε καμία ενημέρωση?

 

Είναι σωστή η αποτύπωση τους ή θα προσπαθούμε στο εγγύς μέλλον να αποδείξουμε ότι δεν είμαστε ελέφαντες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαζεις αμκα κ το παιρνει αυτοματα

Δυστυχώς, δεν μου παίρνει τίποτα γιατό έκανα τόσο αναλυτικά την ερώτηση!!!! ούτε με αναζήτηση δίνοντας τα στοιχεία δεν μου εμφανίζει τίποτα, ενώ στο πεδίο του ΑΜΚΑ κλπ δεν με αφήνει κάν να γράψω, μόνο στο πεδίο με τον Αριθμό Μητρώου με αφήνει αλλά ούτε και με αυτόν μου φέρνει τον εργαζόμενο.

Μέχρι τώρα δεν μου έχει εμφανίσει κανένα λάθος σε προηγούμενες ΑΠΔ, για κανένα εργαζόμενο, γιαυτό μου κάνει εντύπωση, μήπως παίζει κανένα ρόλο ότι πάντα ήταν με αρχείο και τώρα με συμπλήρωση Φόρμας ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς, δεν μου παίρνει τίποτα γιατό έκανα τόσο αναλυτικά την ερώτηση!!!! ούτε με αναζήτηση δίνοντας τα στοιχεία δεν μου εμφανίζει τίποτα, ενώ στο πεδίο του ΑΜΚΑ κλπ δεν με αφήνει κάν να γράψω, μόνο στο πεδίο με τον Αριθμό Μητρώου με αφήνει αλλά ούτε και με αυτόν μου φέρνει τον εργαζόμενο.

Μέχρι τώρα δεν μου έχει εμφανίσει κανένα λάθος σε προηγούμενες ΑΠΔ, για κανένα εργαζόμενο, γιαυτό μου κάνει εντύπωση, μήπως παίζει κανένα ρόλο ότι πάντα ήταν με αρχείο και τώρα με συμπλήρωση Φόρμας ??

ΑΚΥΡΟ !!!! ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΖΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΓΡΑΜΜΑ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΕΡΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΑ ΕΜΦΑΝΙΖΕ !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς, δεν μου παίρνει τίποτα γιατό έκανα τόσο αναλυτικά την ερώτηση!!!! ούτε με αναζήτηση δίνοντας τα στοιχεία δεν μου εμφανίζει τίποτα, ενώ στο πεδίο του ΑΜΚΑ κλπ δεν με αφήνει κάν να γράψω, μόνο στο πεδίο με τον Αριθμό Μητρώου με αφήνει αλλά ούτε και με αυτόν μου φέρνει τον εργαζόμενο.

Μέχρι τώρα δεν μου έχει εμφανίσει κανένα λάθος σε προηγούμενες ΑΠΔ, για κανένα εργαζόμενο, γιαυτό μου κάνει εντύπωση, μήπως παίζει κανένα ρόλο ότι πάντα ήταν με αρχείο και τώρα με συμπλήρωση Φόρμας ??

Κ εγω με αρχειο αρχικα κ με συμπληρωση φορμας εκανα την διορθωση χωρις κανενα προβλημα..μηπως ειναι λαθος ο αμα?δοκιμασες να βαλεις αλλο αμα (πχ το δικο σου)? Μου φαινεται περιεργο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγο σχετικη-ασχετη η ερωτηση αλλα θελω βοηθεια!!!!!!!

 

Για του ξενοδο/λους ,επειδη κανουμε 2 εγγραφες  109+ 4172 οι αποδοχες και οι ημ.ασφαλισης στην ΑΠΔ διπλασιαζονται.....

 

Στην υποβολη λοιπον ΦΜΥ του αναλογου μηνα τι ποσο συμπληρωνουμε στις ακαθ.αποδοχες ?

 

- Το σωστο?Δηλ το συνολο των ακαθαριστων αποδοχων του εργαζομενου ?

-Η΄ αυτο που εμφανιζει η ΑΠΔ ΣΑΝ ΣΥΝΟΛΟ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, για να μην ανοιγει καινουριο θεμα, σε προγραμμα επιδοτησης ΟΑΕΔ 25-66 ετων 5 χιλιαδων ανεργων που ετρεχε στον ΟΑΕΔ μεσω του λογιστικο  προγραμματος που εχω ( epsilon net) βαζω την εργαζομενη οτι ειναι σε αυτο το προγραμμα , εναρξη δεκεμβριο και δημιουργει (ω) το προγραμμα την ΑΠΔ δεκεμβριου κανονικα σωστα , και την αποστελνω. Δεν θα επρεπε να εχει ομως στα πεδια επιδοτησεις ασφαλισμενου η εργοδοτη ενα ποσο να φαινεται τα 18 ευρω / ημερα οτι ειναι επιδοτουμενα??η αφου παμε τα χαρτια στον ΟΑΕΔ τα αναλαμβανει ο ΟΑΕΔ, ;; ρωταω γιατι ενα προγραμμα παλιοτερα που ειχε ενας πελατης ΟΑΕΔ και στελναμε ΑΠΔ τα εμφανιζε , (δε μπαινουμε και σε πολλα πργραμματα) ειναι σωστο αυτο; ευχαριστω την οποια απαντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγο σχετικη-ασχετη η ερωτηση αλλα θελω βοηθεια!!!!!!!

 

Για του ξενοδο/λους ,επειδη κανουμε 2 εγγραφες  109+ 4172 οι αποδοχες και οι ημ.ασφαλισης στην ΑΠΔ διπλασιαζονται.....

 

Στην υποβολη λοιπον ΦΜΥ του αναλογου μηνα τι ποσο συμπληρωνουμε στις ακαθ.αποδοχες ?

 

- Το σωστο?Δηλ το συνολο των ακαθαριστων αποδοχων του εργαζομενου ?

-Η΄ αυτο που εμφανιζει η ΑΠΔ ΣΑΝ ΣΥΝΟΛΟ?

Πάντα το σωστό όπως έκανες και πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να θεσω αλλο ενα ρωτημα?

Ξεχωριστο διπλοτυπο πληρωμης για ΙΚΑ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ   και ΤΑΠΙΤ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ?

??έχει ξεκαθαριστεί αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να θεσω αλλο ενα ρωτημα?

Ξεχωριστο διπλοτυπο πληρωμης για ΙΚΑ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ   και ΤΑΠΙΤ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ?

 

??έχει ξεκαθαριστεί αυτό?

Αφου πλεον ο ελεγχος χρεωσης γινεται με τις ΑΠΔ, δεν εχει νοημα να υπαρχει ξεχωριστη πληρωμη.

Αλλα αν καποιος καταβαλει ξεχωριστα και παλι δεν εχει προβλημα αφου ο ελεγχος γινεται αθροιστικα στο ποσο του μηνα που καταβληθηκαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ 

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΤΕ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΛΙΓΟΝ ΠΕΡΙΠΛΟΚΟ ΘΕΜΑ. ΑΝΕΛΑΒΑ ΜΙΑ Α.Ε ΜΕ ΕΜΠΟΡΙΚΑ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ.ΣΤΙΣ ΜΙΣΘΟΔΟΤΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ Ο ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ  ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΤΩΝ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΕΒΓΑΖΕ ΟΡΘΩΣ ΤΙΣ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΥΠΕΡ ΙΚΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΤΕΑΥΕΚ

ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΤΩΝ ΕΙΣΦΟΡΩΝ ΟΜΩΣ ΤΟΥ ΕΠΟΝΟΜΑΖΟΜΕΝΟΥ ΤΕΑΥΕΚ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟΥΝ ΣΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΤΟΥ ΤΑΠΙΤ ΔΗΛΑΔΗ 4% ΓΙΑ ΝΕΟΥΣ ΚΑΙ 0,4% ΓΙΑ ΠΑΛΙΟΥΣ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΥΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΝ ΜΕ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΓΡΑΜΜΑΤΙΟ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΤΑΠΙΤ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑΣ ΤΟΥ ΕΒΑΖΕ ΤΕΑΥΕΚ ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΕΣ ΑΠΔ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΝΩΣΤΕΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥΣ.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ 

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΤΕ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΛΙΓΟΝ ΠΕΡΙΠΛΟΚΟ ΘΕΜΑ. ΑΝΕΛΑΒΑ ΜΙΑ Α.Ε ΜΕ ΕΜΠΟΡΙΚΑ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ.ΣΤΙΣ ΜΙΣΘΟΔΟΤΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ Ο ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ  ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΤΩΝ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΕΒΓΑΖΕ ΟΡΘΩΣ ΤΙΣ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΥΠΕΡ ΙΚΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΤΕΑΥΕΚ

ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΤΩΝ ΕΙΣΦΟΡΩΝ ΟΜΩΣ ΤΟΥ ΕΠΟΝΟΜΑΖΟΜΕΝΟΥ ΤΕΑΥΕΚ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟΥΝ ΣΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΤΟΥ ΤΑΠΙΤ ΔΗΛΑΔΗ 4% ΓΙΑ ΝΕΟΥΣ ΚΑΙ 0,4% ΓΙΑ ΠΑΛΙΟΥΣ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΥΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΝ ΜΕ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΓΡΑΜΜΑΤΙΟ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΤΑΠΙΤ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑΣ ΤΟΥ ΕΒΑΖΕ ΤΕΑΥΕΚ ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΕΣ ΑΠΔ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΝΩΣΤΕΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥΣ.. 

 

ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑΣ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΑΝΑΓΡΑΦΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΜΙΣΘΟΔΟΤΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ "ΤΕΑΥΕΚ" ΑΝΤΙ ΤΟΥ ΟΡΘΟΥ "ΤΑΠΙΤ". ΤΩΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΕΣ ΔΕΣ ΑΝ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΕΣ (ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΠΔ ΤΟΥ ΙΚΑ) Ο ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΕΙΔΑΛΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΤΩΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΩΝ ΕΙΣΦΟΡΩΝ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΟ ΤΑΠΙΤ (ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ, ΚΠΚ ΚΑΙ ΚΑΔ ΙΚΑ) ΕΚΔΟΘΗΚΕ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΚΛΙΟ ΤΟΥ ΙΚΑ 63/28.11.2014 ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΙΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΒΕΙ ΣΤΙΣ ΑΠΔ ΑΠΟ ΤΟΝ 12/2013 ΩΣ ΣΗΜΕΡΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...