Προς το περιεχόμενο

ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΕΣ ΑΠΔ ΛΟΓΩ Τ.Α.Π.Ι.Τ


MALLIAS81

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην περιπτωση που δεν εχει πληρωθει αυτη η εφαπξ εισφορα 0,29 που αντιστοιχει σε υπαλληλο/μηνα πως θα γινει τωρα?

 

1.Θα υποβληθει η συμπληρωματικη ΑΠΔ

2.θα ΓΙΝΕΙ Η ΠΛΗΡΩΜΗ ΣΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ

3.θα περασουμε κ βολτα απο το ΙΚΑ για τις προσαυξησεις?

 

Ειμαστε καλα?

 

Κ ολα αυτα για εισφορες λιγοτερο κ απο ευρω?

 

Ε-Λ-Ε-Ο-Σ

ΠΙΕΣ ΚΙ ΕΝΑ ΚΑΦΕ ΝΑ ΞΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΓΡΗΓΟΡΗ, ΤΟ ΒΓΑΛΑΜΕ ΤΟ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ  :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο δεν ειναι "αναλυτικοτατο αρθρο απο καποιο site....Ειναι η Εγκλ.του ΙΚΑ με συγκεκριμενες οδηγιες και βηματα που πρεπει να εφαρμοσουμε κ το οποιο εχω διαβασει ,εχω εμπεδωσει κ γιατι υπηρξε συγκεκριμενη ερωτηση...στο παραλογο της υποθεσης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω και ξαναδιαβάζω την εγκύκλιο του ικα με αριθμό 63/28-11-2014 για τις τροποποιητικές ΑΠΔ που πρέπει να γίνουν απο 01-12-2013 ως σημερα λόγω ΤΑΠΙΤ και δεν πάει το χέρι μου να τις στείλω. Μας έχουν κάνει να φοβόμαστε να κάνουμε τα αυτονόητα λόγω των συνεχόμενων αλλαγών.

 

Έστειλε κανένας συνάδελφος τροποποιητικές που αφορά επικουρικό των υπαλλήλων των εμπορικών καταστημάτων? Πρέπει να προσέξουμε κάτι?

Τις έστειλα κανονικά, χωρίς πρόβλημα σύμφωνα με το υπόδειγμα, μάλιστα την τελευταία 10/2014 δεν την έπαιρνε και μετα από μήνυμα στις υπηρεσίες με πήραν τηλ. και διορθωσαν την δυσλειτουργία. Το πρόβλημα τώρα είναι ο 11/2014 που στο αποδεικτικό υποβολής, αθροίζει τις αμοιβές και τις ημέρες εργασίας των 2 εγγραφών (του ΙΚΑ και του ΤΑΠΙΤ) όπως κανει πχ με το δώρο Χριστ/νων. Στο υποκατάστημα του ΙΚΑ που πήγα δεν ήξεραν κάτι.Ερώτημα που έστειλα δεν έχω πάρει απάντηση ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις οδηγιες που διδονται μεσω τις εγκ.63/2014 στα ποσοστα που δινει μεσω παραδειγματος για τις εισφορες εργοδ-εργαζ ειναι λάθος ...το χε προσεξει κ σεις?

 

Το αγνοουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την εφαπαξ εισφορα των 0,29ε  που πρεπει να συμπληρωθει το πεδιο στις συνολικεσ εισφορεσ πως θα γινει στην ΑΠΔ ?

 

Εμενα δε με αφηνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την εφαπαξ εισφορα των 0,29ε  που πρεπει να συμπληρωθει το πεδιο στις συνολικεσ εισφορεσ πως θα γινει στην ΑΠΔ ?

 

Εμενα δε με αφηνει...

Ναι δεν μπορείς να συμπληρώσεις το πεδίο 42 "Συν.εισφορές". 

Συμπληρώνεις το πεδίο 40 "Εισφ.ασφαλισμένου" μεταφέρει το άθροισμα στο 46 και προχωράς.

 

Αλλο θεματάκι.... Δεν μπορείς να συμπληρώσεις 2η εγγραφή με το 0,29 για τις αποδοχές αδείας σε εποχικούς ξεν/λους. Αναγράφει ότι για το ΑΜΑ αυτό έχει ήδη ...μπλα , μπλα... τα γνωστά.

Στην εγκ. 63 γράφει ότι το 0,29 είναι μοναδική αποδεκτή τιμή. Οπότε πάνω που ήμουν έτοιμος να αλλάξω τη μισθοδοσία και ν'αφαιρέσω 0,29 από το μισθό του στις αποδοχές άδειας, πληκτρολογώ 0,58  και ......θαύμα !!! το πήρε. 

Οπότε η εγκ. 63 είναι μάλλον τυφλοσούρτης παρά το Αγιο Ευαγγέλιο.

 

Α.... και κάτι ακόμα.... Τετραπλάσιες εγγραφές για κάθε ξενοδοχοϋπάλληλο σε μία ΑΠΔ δεν το κόβω να κάνω. Ολο και κάποιο λάθος θα γίνει και θα ψάχνεις μέσα στο χάος...

Οπότε παίδες εγώ το ΤΑΠΙΤ θα το υποβάλλω με συμπληρωματική ΑΠΔ. Ακόμα και στις επόμενες περιόδους.Να ξέρω τι μου γίνεται.

 

Το τρελό πανηγύρι θα γίνει με τις πληρωμές του ΤΑΠΙΤ του Ιανουαρίου που πολλοί (κι εγώ) τις είχαν κάνει στην ALPHA. Αντε κάνε αίτηση σε ΙΚΑ, αίτηση σε ΤΑΠΙΤ, αίτηση από δω, αίτηση παραπέρα για να γίνει μεταφορά του ποσού από την τράπεζα στο ΙΚΑ. Για να το πάρει το ΙΚΑ και να το ξαναδώσει στο ΤΑΠΙΤ.

Αν δεν το έχει κατασχέσει το ΚΕΑΟ στο μεταξύ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο θεματάκι.... Δεν μπορείς να συμπληρώσεις 2η εγγραφή με το 0,29 για τις αποδοχές αδείας σε εποχικούς ξεν/λους. Αναγράφει ότι για το ΑΜΑ αυτό έχει ήδη ...μπλα , μπλα... τα γνωστά.

Στην εγκ. 63 γράφει ότι το 0,29 είναι μοναδική αποδεκτή τιμή. Οπότε πάνω που ήμουν έτοιμος να αλλάξω τη μισθοδοσία και ν'αφαιρέσω 0,29 από το μισθό του στις αποδοχές άδειας, πληκτρολογώ 0,58  και ......θαύμα !!! το πήρε. 

Οπότε η εγκ. 63 είναι μάλλον τυφλοσούρτης παρά το Αγιο Ευαγγέλιο.

 

Ακυρο τελικά το 0,58. Πράγματι μόνο 0,29 είναι αποδεκτή τιμή. Αποθηκεύτηκε μεν αλλά στην υποβολή αρνήθηκε.

Οπότε πάω ν'αλλάξω την μισθοδοσία και να επιστρέψω τα 0,29 στον εργαζόμενο.

Ορίστε οι αυξήσεις στους μισθούς που ζητούσαν τόσο καιρό. Ηρθε η ανάπτυξη μέσω του ΤΑΠΙΤ..... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις έστειλα κανονικά, χωρίς πρόβλημα σύμφωνα με το υπόδειγμα, μάλιστα την τελευταία 10/2014 δεν την έπαιρνε και μετα από μήνυμα στις υπηρεσίες με πήραν τηλ. και διορθωσαν την δυσλειτουργία. Το πρόβλημα τώρα είναι ο 11/2014 που στο αποδεικτικό υποβολής, αθροίζει τις αμοιβές και τις ημέρες εργασίας των 2 εγγραφών (του ΙΚΑ και του ΤΑΠΙΤ) όπως κανει πχ με το δώρο Χριστ/νων. Στο υποκατάστημα του ΙΚΑ που πήγα δεν ήξεραν κάτι.Ερώτημα που έστειλα δεν έχω πάρει απάντηση ...

Οι αμοιβες και οι ημερες εργασιας θα συνεχισουν να φαινονται αθροισμενες, στο αποδεικτικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακυρο τελικά το 0,58. Πράγματι μόνο 0,29 είναι αποδεκτή τιμή. Αποθηκεύτηκε μεν αλλά στην υποβολή αρνήθηκε.

Οπότε πάω ν'αλλάξω την μισθοδοσία και να επιστρέψω τα 0,29 στον εργαζόμενο.

Ορίστε οι αυξήσεις στους μισθούς που ζητούσαν τόσο καιρό. Ηρθε η ανάπτυξη μέσω του ΤΑΠΙΤ..... 

  αχ ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΨΕΣ!!!!!!!!

 

Στις οδηγιες αναφερει το 0,29 σαν εφαπξ εισφορα...Ομως σε ποιο πεδιο θα πρεπει να συμπλ.στην ΑΠΔ Αυτο το 0,29 για να το παρει?Σαν αποθηκευση μου το δεχετε ,δε μου βγαζει μνμ λαθους κ προχωραει ομως οταν τσεκαρω τις αλλαγες δεν το εχει κρατησει το εχει μηδενισει...αρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν μπορείς να συμπληρώσεις το πεδίο 42 "Συν.εισφορές". 

Συμπληρώνεις το πεδίο 40 "Εισφ.ασφαλισμένου" μεταφέρει το άθροισμα στο 46 και προχωράς.

 

Αλλο θεματάκι.... Δεν μπορείς να συμπληρώσεις 2η εγγραφή με το 0,29 για τις αποδοχές αδείας σε εποχικούς ξεν/λους. Αναγράφει ότι για το ΑΜΑ αυτό έχει ήδη ...μπλα , μπλα... τα γνωστά.

Στην εγκ. 63 γράφει ότι το 0,29 είναι μοναδική αποδεκτή τιμή. Οπότε πάνω που ήμουν έτοιμος να αλλάξω τη μισθοδοσία και ν'αφαιρέσω 0,29 από το μισθό του στις αποδοχές άδειας, πληκτρολογώ 0,58  και ......θαύμα !!! το πήρε. 

Οπότε η εγκ. 63 είναι μάλλον τυφλοσούρτης παρά το Αγιο Ευαγγέλιο.

Συμφωνα με οδηγιες του ΤΑΠΙΤ το ποσο 0,29€ συμπληρωνεται και αποδιδεται στο ΤΑΠΙΤ μονο μια φορα ανα μηνα ανα ΑΜΑ.

Αν εχετε αντιθετη αποψη μου το λετε να το ψαξουμε στο ΤΑΠΙΤ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  αχ ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΨΕΣ!!!!!!!!

 

Στις οδηγιες αναφερει το 0,29 σαν εφαπξ εισφορα...Ομως σε ποιο πεδιο θα πρεπει να συμπλ.στην ΑΠΔ Αυτο το 0,29 για να το παρει?Σαν αποθηκευση μου το δεχετε ,δε μου βγαζει μνμ λαθους κ προχωραει ομως οταν τσεκαρω τις αλλαγες δεν το εχει κρατησει το εχει μηδενισει...αρα?

Στη στηλη για το 0,29€ θα εχεις

ΚΑΔ 0012

ΚΩΔ ΕΙΔΙΚ 000107

ΚΠΚ 025

ΤΥΠΟ ΑΠΟΔ 99

ΕΙΣΦΟΡΑ ΑΣΦΝΟΥ 0,29€

ΣΥΝΟΛΟ ΕΙΣΦ 0,29€

Το πεδιο ημερες θα ειναι κενο και

στο πεδιο αποδοχες τη τιμη  0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη στηλη για το 0,29€ θα εχεις

ΚΑΔ 0012

ΚΩΔ ΕΙΔΙΚ 000107

ΚΠΚ 025

ΤΥΠΟ ΑΠΟΔ 99

ΕΙΣΦΟΡΑ ΑΣΦΝΟΥ 0,29€

ΣΥΝΟΛΟ ΕΙΣΦ 0,29€

Το πεδιο ημερες θα ειναι κενο και

στο πεδιο αποδοχες τη τιμη  0

 

 

Τελεια!!!!Συμφωνουμε κ οκ..αλλα στην 63/2014 αναφερει το 0,29 σαν συνολικες εισφορε κ οχι σαν εισφορα του εγαζομενου δες το πινακακι σελ 5 κ σελ 6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  αχ ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΨΕΣ!!!!!!!!

 

Στις οδηγιες αναφερει το 0,29 σαν εφαπξ εισφορα...Ομως σε ποιο πεδιο θα πρεπει να συμπλ.στην ΑΠΔ Αυτο το 0,29 για να το παρει?Σαν αποθηκευση μου το δεχετε ,δε μου βγαζει μνμ λαθους κ προχωραει ομως οταν τσεκαρω τις αλλαγες δεν το εχει κρατησει το εχει μηδενισει...αρα?

Με πρόλαβε η ISIDORA. 

 

Συμφωνα με οδηγιες του ΤΑΠΙΤ το ποσο 0,29€ συμπληρωνεται και αποδιδεται στο ΤΑΠΙΤ μονο μια φορα ανα μηνα ανα ΑΜΑ.

Αν εχετε αντιθετη αποψη μου το λετε να το ψαξουμε στο ΤΑΠΙΤ

Αααα εμείς εδώ στη Ρόδο είμαστε χουβαρντάδες (με τα λεφτά των άλλων) 

Το παλιό καλό μας ΤΑΞΥ, μας είχε πει ότι λόγω του ότι η άδεια των εποχικών ξενοδοχοϋπαλλήλων του νησιού (μιλάμε το 99% για καμιά δεκαριά χιλιάδες εργαζόμενους) υπολογίζονται οι ημέρες ασφάλισης, θα υπολογίζουμε το 0,29 (100 δρχ. τότε) και για την άδεια. Δεν το είχαμε πολυψάξει κιόλας γιατί τότε ...λεφτά υπήρχαν.

 

Αλλά τι να ψάξουμε στο ΤΑΠΙΤ καλή μου συναδέλφισσα.....

Εδω κανονικά δεν έπρεπε να πληρώνουμε καθόλου το χαράτσι αυτό, αφού με την εγκ. 75/2008 του ΙΚΑ το είχε καταργήσει  Αλλά το ΤΑΞΥ έχει τους δικούς του νόμους και εξακολουθούσε να τα απαιτεί.

Και για να επιβεβαιωθεί σε τι !@#$ χώρα ζούμε, στην εγκ.63/14 του ΙΚΑ, που βγήκε πριν λίγες μέρες επανήρθε το 0,29 που είχε.... καταργήσει το ΙΚΑ πριν 6 χρόνια με την 75/08. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το πρώην ΤΑΠΕΜ υποβάλλουμε από 12/2013 ή από 1/2014;

Αριθμ. πρωτ.: Φ80000/3476/116/17.2.2014

Άρθρο 1
Υποχρέωση υποβολής ΑΠΔ


Ο εργοδότης που υποβάλλει Αναλυτική Περιοδική Δήλωση (ΑΠΔ) στο Ολοκληρωμένο Πληροφοριακό Σύστημα του ΙΚΑ-ΕΤΑΜ, υποχρεούται να δηλώνει σε αυτήν και τις ασφαλιστικές εισφορές: α) υπέρ του Ενιαίου Ταμείου Επικουρικής Ασφάλισης (ΕΤΕΑ) και του Τομέα Πρόνοιας Υπαλλήλων Εμπορικών Καταστημάτων του Ταμείου Πρόνοιας Ιδιωτικού Τομέα (ΤΑΠΙΤ) από 1.12.2013 και β) υπέρ των λοιπών Τομέων του ΤΑΠΙΤ και των Τομέων και του Κλάδου Ασφάλισης Προσωπικού ΔΕΗ του Ταμείου Ασφάλισης Υπαλλήλων Τραπεζών και Επιχειρήσεων Κοινής Ωφέλειας (ΤΑΥΤΕΚΩ) από 1.1.2014, σύμφωνα με την διαδικασία εφαρμογής του θεσμού της ΑΠΔ (ν. 2971/2001), όπως έχει τροποποιηθεί και ισχύει.

Την υποχρέωση αυτή έχουν από 1.12.2013 και οι αυτοαπασχολούμενοι ήδη ασφαλισμένοι στο ΕΤΕΑ, το ΤΑΠΙΤ και το ΤΑΥΤΕΚΩ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το πρώην ΤΑΠΕΜ υποβάλλουμε από 12/2013 ή από 1/2014;

Αριθμ. πρωτ.: Φ80000/3476/116/17.2.2014

Άρθρο 1

Υποχρέωση υποβολής ΑΠΔ

Ο εργοδότης που υποβάλλει Αναλυτική Περιοδική Δήλωση (ΑΠΔ) στο Ολοκληρωμένο Πληροφοριακό Σύστημα του ΙΚΑ-ΕΤΑΜ, υποχρεούται να δηλώνει σε αυτήν και τις ασφαλιστικές εισφορές: α) υπέρ του Ενιαίου Ταμείου Επικουρικής Ασφάλισης (ΕΤΕΑ) και του Τομέα Πρόνοιας Υπαλλήλων Εμπορικών Καταστημάτων του Ταμείου Πρόνοιας Ιδιωτικού Τομέα (ΤΑΠΙΤ) από 1.12.2013 και β) υπέρ των λοιπών Τομέων του ΤΑΠΙΤ και των Τομέων και του Κλάδου Ασφάλισης Προσωπικού ΔΕΗ του Ταμείου Ασφάλισης Υπαλλήλων Τραπεζών και Επιχειρήσεων Κοινής Ωφέλειας (ΤΑΥΤΕΚΩ) από 1.1.2014, σύμφωνα με την διαδικασία εφαρμογής του θεσμού της ΑΠΔ (ν. 2971/2001), όπως έχει τροποποιηθεί και ισχύει.

Την υποχρέωση αυτή έχουν από 1.12.2013 και οι αυτοαπασχολούμενοι ήδη ασφαλισμένοι στο ΕΤΕΑ, το ΤΑΠΙΤ και το ΤΑΥΤΕΚΩ.

Σε επικοινωνία μου με περιφερειακό γραφείο ΤΑΠΕΜ είπε οτι πρέπει να στείλουμε ΑΠΔ 12/2013 ενώ εκείνη την περίοδο το ΤΑΠΕΜ μας είπε να το πληρώσαμε με το βιβλιαράκι στο ταμείο και όχι στο ΙΚΑ....αντε βγάλε άκρη τώρα...

 

ΥΓ Περιττό να προσθέσω οτι σε καταλογισμό μην αποδοθέντων εισφορών στο ΤΑΠΕΜ οι πράξεις καταλογισμού είχαν μέσα και τον Δεκέμβριο 2013.... και τώρα ζητάνε να το βάλουμε στην ΑΠΔ Δεκεμβρίου..δηλαδή να το πληρώσουμε 2 φορές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα στην παρεα! Διαβασα την εγκυκλιο του ικα για την απεικονιση του ταπιτ στην απδ, ολα κατανοητα με τις συμπληρωματικες (ακομα δεν τις ξεκινησα) απο 12/2013 μεχρι και 10/2014. 

για την απδ 11/2014, που με καιει περισσοτερο,  για νεο εμπορουπαλληλο καταστηματος, κανω μια εγγραφη για ικα+τεαυεκ μαζι, και μια 2η εγγραφη για ταπιτ.

στην 2η εγγραφη βαζω ΚΑΔ 0013, ΚΩΔ. ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ 000106 και ΚΠΚ 024. επισης βαζω τυπο αποδοχων 01, ημερες ασφαλισης και αποδοχες με τις αντιστοιχες εισφορε υπερ ταπιτ. σωστα??

 

οπως διαβασα παραπανω θα εμφανιστουν οι διπλασιες αποδοχες. εχουμε καμια λυση γιαυτο η δεν ειναι προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα στην παρεα! Διαβασα την εγκυκλιο του ικα για την απεικονιση του ταπιτ στην απδ, ολα κατανοητα με τις συμπληρωματικες (ακομα δεν τις ξεκινησα) απο 12/2013 μεχρι και 10/2014. 

για την απδ 11/2014, που με καιει περισσοτερο,  για νεο εμπορουπαλληλο καταστηματος, κανω μια εγγραφη για ικα+τεαυεκ μαζι, και μια 2η εγγραφη για ταπιτ.

στην 2η εγγραφη βαζω ΚΑΔ 0013, ΚΩΔ. ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ 000106 και ΚΠΚ 024. επισης βαζω τυπο αποδοχων 01, ημερες ασφαλισης και αποδοχες με τις αντιστοιχες εισφορε υπερ ταπιτ. σωστα??

 

οπως διαβασα παραπανω θα εμφανιστουν οι διπλασιες αποδοχες. εχουμε καμια λυση γιαυτο η δεν ειναι προβλημα?

Σωστα, ως προς το διπλασιασμο δεν υπαρχει λυση και θεωρω οτι δεν ειναι προβλημα, αφου οι επι πλεον ημερες κλπ αφορουν στο ΤΑΠΙΤ που θα τις παιρνει χωριστα απο τις υπολοιπες εγγραφες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα, ως προς το διπλασιασμο δεν υπαρχει λυση και θεωρω οτι δεν ειναι προβλημα, αφου οι επι πλεον ημερες κλπ αφορουν στο ΤΑΠΙΤ που θα τις παιρνει χωριστα απο τις υπολοιπες εγγραφες

 

ευχαριστω ισιδωρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα τροποποιητικές απδ για όλη την περίοδο απο 12/2013 ως 10/2014 και ολα οκ.

 

Το θέμα μου είναι ότι δεν ξέρω πως θα απεικονίσω τον 11/2014. Έχω το πρόγραμμα μισθοδοσίας x line της Altec και ακόμη δεν έχουν κάποια παραμετροποίηση. Ξέρει κανείς πως διάολο θα την απεικονίσουμε για να την στείλουμε?

 

Άντε γιατί κάθε χρόνο όλο και κάποια μαλακία έχουμε στο τέλος του έτους για να τρέχουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα τροποποιητικές απδ για όλη την περίοδο απο 12/2013 ως 10/2014 και ολα οκ.

 

Το θέμα μου είναι ότι δεν ξέρω πως θα απεικονίσω τον 11/2014. Έχω το πρόγραμμα μισθοδοσίας x line της Altec και ακόμη δεν έχουν κάποια παραμετροποίηση. Ξέρει κανείς πως διάολο θα την απεικονίσουμε για να την στείλουμε?

 

Άντε γιατί κάθε χρόνο όλο και κάποια μαλακία έχουμε στο τέλος του έτους για να τρέχουμε

Στειλε κανονικη χωρις ΤΑΠΙΤ και συμπληρωματικη μονο με ΤΑΠΙΤ.

Δε θα εχεις προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στειλε κανονικη χωρις ΤΑΠΙΤ και συμπληρωματικη μονο με ΤΑΠΙΤ.

Δε θα εχεις προβλημα

Το θεμα ειναι να τις στελνουμε οπως πρεπει..λες να βγει καμια αλλη εγκυκλιος ή τιποτα παραμετροποιήσεις στα προγραμματα μισθοδοσιας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΤΟΥ ΕΝΤΥΠΟΥ ΠΟΥ ΣΥΝΟΔΕΥΕΙ ΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΜΕΤΑΒΟΛΗΣ ΑΠΔ;ΤΟ ΕΝΤΥΠΟ ΠΟΥ ΚΟΙΝΟΠΟΙΕΊ ΤΗ ΔΙΟΡΘΩΣΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΤΟΥ ΕΝΤΥΠΟΥ ΠΟΥ ΣΥΝΟΔΕΥΕΙ ΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΜΕΤΑΒΟΛΗΣ ΑΠΔ;ΤΟ ΕΝΤΥΠΟ ΠΟΥ ΚΟΙΝΟΠΟΙΕΊ ΤΗ ΔΙΟΡΘΩΣΗ.

Το ιδιο το εντυπο ειναι και η κοινοποιηση της διορθωσης

Δε ξερω αλλο, εκτος και αν ζητας το εντυπο για υποβολη συμπληρωματικης ΑΠΔ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ,

ΣΤΟ ΙΚΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΜΟΥ ΖΗΤΑΝΕ ΣΥΝΟΔΕΥΤΙΚΟ ΕΝΤΥΠΟ ΟΠΟΥ ΕΞΗΓΕΙΣ ΤΙΣ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...