Προς το περιεχόμενο

12η Συνάντηση μελών Taxheaven - Μεθώνη Πιερίας?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 442
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Περιμένω λοιπόν να μου πείτε;

 

Ναι Δημήτρη. Ας περιμένουμε μέχρι Δευτέρα πρωί μπας και τεθεί κάποιο θέμα και αν δεν τότε κλείσε κατευθείαν μέχρι το μεσημέρι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου ξερετε......γιατι ρωτατε......ναι σε ολα , ναι σε πουλμαν , ναι σε αερόπλανα ναι σε τρενα ναι απο καλαματα , ναι απο κρητη ναι απο την ακρη του κοσμου, ναι μωρε λεμεεεεεεεεεεεεε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου ξερετε......γιατι ρωτατε......ναι σε ολα , ναι σε πουλμαν , ναι σε αερόπλανα ναι σε τρενα ναι απο καλαματα , ναι απο κρητη ναι απο την ακρη του κοσμου, ναι μωρε λεμεεεεεεεεεεεεε

 

Αναντρανιστά ορέ Σαμιώτη. Πες και ένα όχι !!  Αντίδρασε !!  Αντιστάσου!!  Ζήτα το δίκιο σου  !!!   :D  :D  :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητά εκδρομόπουλα,
κατόπιν αιτήματος μελών που θα συμμετάσχουν στην 12η Συνάντηση, σας παραθέτω ένα πλάνο προγράμματος της εκδρομής ώστε κατά το δυνατόν να μην υπάρχουν απορίες:

Παρασκευή και 13!! καταλύουμε στο ξενοδοχείο Dion Palace στο Λιτόχωρο (προς Γρίτσα), γνωρίζουμε τους νέους συναδέλφους που θα ακολουθήσουν και κάνουμε αγκαλίτσες με τους παλιούς:) γιατί έχουμε να βρεθούμε έναν ολόκληρο χρόνο...! Πίνουμε τους καφέδες μας, τρώμε το βραδυνό μας στο ξενοδοχείο και τραγουδάμε όσο μας πάρει... (έκανα παζάρια με τον ξενοδόχο να έχουμε σέρβις έως τις 2 το βράδυ)... Μετά κάνουμε παιχνίδι μόνοι μας...
Το πρωί του Σαββάτου 14 Νοεμβρίου λέγω βεβαίως βεβαίως, τρώμε το πρωινό μας, συνοδεία "κλασσικής" μουσικής για να έρθουμε σε νιρβάνα και να ξεκινήσουμε ήρεμα και χωρίς φωνασκείες emoticon grin (λέμε και καμιά χαζομάρα), για βόρεια Πιερία όπου θα ξεναγηθούμε στην αρχαία Πύδνα (κοντά στον Μακρύγιαλο) και μετά στον Υδροβιότοπο (δέλτα Αξιού Αλιάκμονα Λουδία). Θα ΠΕΡΠΑΤΗΣΟΥΜΕ!! (όχι δεν είναι υποχρεωτικό) μέχρι το Παρατηρητήριο 1,5 χλμ. όπου θα μας μιλήσει υπεύθυνος. Επειδή θα είμαστε πολλοί και το παρατηρητήριο δεν χωράει πολλά άτομα θα μοιραστούμε μισοί στο παρατηρητήριο και οι υπόλοιποι στην έδρα του Φορέα Διαχείρισης (έκθεση εντόμων, μπρρ, και προβολή φιλμ.) στη Ν. Αγαθούπολη (Forrest Gump City) για έναν ξάδερφο... Μεσημέρι θα φάμε παρα θίν αλός, στο "Κούτσουρο". Ελπίζω να ξεμπερδέψουμε νωρίς για να έχουμε δυνάμεις για το βράδυ κατά τις δέκα (λέω τώρα) στην Κατερίνη για φαγητό και χορό μέχρι όσο βαστάμε...
Η Κυριακή 15 Νοεμβρίου είναι αφιερωμένη στη νότια Πιερία δηλαδή, αρχαιολογικός χώρος Δίον και Όλυμπος (καταρράκτες και Ενιππέα αν προλαβαίνουμε) και μετά φαγητό κανονισμένο λίγο έξω απ' το Λιτόχωρο, "Περιβόλι των Μουσών" μέσα στις καρυδιές και τις καστανιές (περπατάμε αν ο καιρός το επιτρέπει 500 μέτρα για το εκκλησάκι του Αγ. Διονυσίου). Το τοπίο είτε με ομίχλη, είτε με καλό καιρό είναι μαγευτικό (αν δείτε νεράιδες μην παραξενευτείτε). Το βράδυ δείπνο στο ξενοδοχείο. 
Δευτέρα 16 Νοεμβρίου αυτοσχεδιάζουμε (Παλ. Παντελεήμονα προτείνουμε και ό,τι άλλο μας "γυαλίσει").

Υ.Σ. Αν και "ενοχλητικό" θα ήθελα να σας επιστήσω την προσοχή στις ώρες αναχώρησης απ' το ξενοδοχείο, να ξεκινάμε στις 10 το πρωί, ώστε να κερδίζουμε μέρα (οι ημέρες μικραίνουν συνεχώς, μην το ξεχνάτε).
Υ.Σ. 2 Προμηθευτείτε με ζεστά ρούχα και πάρτε (εσείς οι Νότιοι) όλα εκείνα τα accesoires (γάντια, κασκόλ, σκούφους, ομπρέλες) που πάντα θέλατε να βάλετε αλλά δεν σας έκανε καιρό για να τα φορέσετε... emoticon tongue
Υ Σ. 3 Στα δωμάτιά μας θα υπάρχουν ενημερωτικά φυλλάδια καθώς και τιμοκατάλογος για τις ταβέρνες στις οποίες έχουμε γεύμα ή δείπνο με τιμή φιξ.
Υ. Σ. 4 Υπάρχει δυνατότητα στον Υδροβιότοπο να κάνουμε μια βόλτα με καραβάκι (τουλάχιστον 30) άτομα τη φορά, με Ασφάλεια και να δούμε μια άλλη άποψη του υδροβιότοπου (Δεν έχω πάει και θα θελα...) Για να γίνει αυτό πρέπει να δηλώσουμε ονομαστικά ποιοί θα συμμετέχουμε με 10 ευρώ εισιτήριο, για να δώσει ο καπετάνιος στο λιμενικό λίστα με τα άτομα που θα επιβαίνουν, (δεν ήξερα ότι έχει τόση διαδικασία). Αν μαζευόμαστε τόσοι ενημερώστε, ώστε να ενημερώσω και γω με τη σειρά μου έγκαιρα. 
Υ.Σ. 5 Άντε να περνάνε οι μέρες, ανυπομονούμε να σας δούμε... emoticon smile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημήτρη προχώρααααααααααααα !!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημήτρη προχώρααααααααααααα !!! 

 

Ναί στο magic bus με την πιο μαγική παρέα!!!

 

Κωστή τις τσικουδιές μην ξεχάσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τωνε βαλω γκαζοζα μα αναθεμαμε και το παρουν χαμπαρι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ. Σ. 4 Υπάρχει δυνατότητα στον Υδροβιότοπο να κάνουμε μια βόλτα με καραβάκι (τουλάχιστον 30) άτομα τη φορά, με Ασφάλεια και να δούμε μια άλλη άποψη του υδροβιότοπου (Δεν έχω πάει και θα θελα...) Για να γίνει αυτό πρέπει να δηλώσουμε ονομαστικά ποιοί θα συμμετέχουμε με 10 ευρώ εισιτήριο, για να δώσει ο καπετάνιος στο λιμενικό λίστα με τα άτομα που θα επιβαίνουν, (δεν ήξερα ότι έχει τόση διαδικασία). Αν μαζευόμαστε τόσοι ενημερώστε, ώστε να ενημερώσω και γω με τη σειρά μου έγκαιρα.

 

Βασίλη εγώ μέσα....ελπίζω να συμπληρωθούν οι συμμετοχές :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασίλη εγώ μέσα....ελπίζω να συμπληρωθούν οι συμμετοχές :)

Εχουμε φτιαξει λίστα Για το καραβάκι;;;; Αν οχι να φτιαξουμε μια εκει στο γενικο googledocument?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι Νίνα, αν μπορείς φτιάξε ένα εξελάκι να δούμε αν υπάρχει συμμετοχή... :)  Μετά και την "γενναία" παράταση των ΜΥΦ μπορούμε να ξεκινήσουμε "ανέμελα" να κλείνουμε δωμάτια. Ξεκινάτε να κλείνετε, ο καιρός έφτασε... !!  Για την κατάθεση προκαταβολής ο αριθμός είναι: 

Bank name                             : ALPHA BANK

Αccount holder                        : REA S.A.

Account number                     : 700 – 00 – 2320 – 002010

Bank Address                          : Branch Mall Florida (726), Thermi, Thessaloniki

Account holder address          : Leptokaria Pierias 600-63, Greece

IBAN                                        : GR46 0140 7260 7000 0232 0002 010

SWIFT                                      : CRBAGRAAXXX

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε φτιαξει λίστα Για το καραβάκι;;;; Αν οχι να φτιαξουμε μια εκει στο γενικο googledocument?

Το αίτημα διεκπεραιώθηκε!!!! Μπείτε να συμπληρώσετε όσοι ενδιαφέρεστε, για να βοηθήσουμε τον Βασίλη να το οργανώσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιούργιααααααααααααααα !!! 

 

 

 

FunnyPart-com-cool_school_bus.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει μια ολόλαμπρη μέρα σήμερα, οι πελεκάνοι παραταγμένοι στη σειρά στην παραλία της Μεθώνης μας περιμένουν, ελπίζω να είναι έτσι και το τριήμερό μας... :rolleyes: Καλημέρα και καλό μήνα...!! Έντεκα και σήμερα...!! :)

 

 

Απορία: Οι πελεκάνοι δεν πληρώνουν ΕΝΦΙΑ;;! Τόσα τετραγωνικά έχουν στην "κατοχή" τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kairos.doc

 

καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους :)

 

Ο καιρός κρύος φαίνεται θα είναι, ωστόσο χωρίς βροχές ευτυχώς...

νωρίς βέβαια για ακριβείς προβλέψεις, για να δούμε....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσες κ αν χτίζουν φυλακές

κ αν ο κλοιος στενεύει

ο νους μας είναι αληταριο

που ολο θα δραπετευει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος μου βρει τον Διομήδη κερδίζει !!

Ο αριστερά του σκορπιού, ο ινδιάνος είναι ο Μήδης...

 

Μην μπερδεύεσαι φίλε. Αριστερά του Σκόρπιου είμαι εγώ και όχι ο Μήδης...

 

33wbqxl.jpg

 

Δε νομίζω να περνάς αυτόν τον γεροδεμένο, καλλίγραμμο και με την πλούσια κόμη συνάδελφο για τον συνάδελφο Σκόρπιο ; :unsure:

Λάθος κάνεις Κωστή μου...

 

Για "ρίξε" μια πιο προσεκτική ματιά στην μεγέθυνση...

 

4j8d3m.jpg

 

Μόλις που φαίνεται ο συνάδελφος Σκόρπιος (Μέρος της... όχι και τόσο... "πλούσιας" κεφαλής του...). Γι΄αυτό και το βελάκι μου. Προς αποφυγή παρεξηγήσεων. Αλλά, μάταια... :(

Αριστερά του, αυτός με τα γυαλιά ηλίου, φαίνεται ξεκάθαρα ο HaryK... :rolleyes:

 

Πάντως, η φωτογραφία δεν είναι καθόλου τυχαία! :rolleyes:

 

Εκτός του ινδιάνου Μήδη, του Σκόρπιου, της αφεντομουτσουνάρας μου και μεταξύ άλλων, εμφανίζονται ξεκάθαρα τα αγαπητά Brosterάκια, η αγαπητή Αννίκα και η αγαπητή...  κυρία +λάκη (αριστερά κάτω, απευθυνόμενη στον ινδιάνο)... :):P

 

Άντε λέμεεεεεεε

 

 

 

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬۩۞۩▬▬▬▬▬▬▬▬▬

                                       3D-Yellow-Alphabet-82.gif3D-Yellow-Alphabet-82.gif

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬۩۞۩▬▬▬▬▬▬▬▬▬

 

 

 

 2ymvq0k.jpg

Συμμετοχές στην 12η συνάντηση μελών κοινότητας Taxheaven 2015 (Λιτόχωρο Πιερία)

 

Για την καλύτερη οργάνωση της εκδρομής, είναι απαραίτητο μετά την δήλωση συμμετοχής σας στο φύλλο του excel, να συμπληρώσετε και τα προσωπικά σας στοιχεία επικοινωνίας στην παρακάτω φόρμα.

 

2ymvq0k.jpg

Προσωπικά στοιχεία επικοινωνίας συμμετασχόντων στην 12η συνάντηση μελών Taxheaven.

 

(Τα στοιχεία αυτά θα είναι προσβάσιμα μόνο από τους συντονιστές, για τυχόν επικοινωνία μαζί σας)

 

Υ.Γ.

2eehk3m.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν Μπάμπη δεν παίζεσαι. Που τις ξετρύπωσες τις άλλες φάτσες. Άσε που έπεσες διάνα !!! :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ένα προσωπικό πρόβλημα που έχει η οικογένεια του φίλου μου του Πετράκη του Νίκο οδήγησε σε ακύρωση.  Άρα βγαίνουν λίγες θέσεις ακόμα ελεύθερες στο magic bus. Διόρθωσα το εξέλ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok το βρήκα.

Αυτή τη φορά μου έφτασαν τα δάκτυλα και δεν μπερδεύτηκα... :lol:

Έκανα βέβαια περίπου δέκα λεπτά αλλά, εντάξει... B)

 

95sl8j.jpg

 

dwvrzq.jpg

 λέμεεεεεεεεεεεε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υπενθυμίσω σε όσους δεν το γνωρίζουν, ότι παίρνουμε μόνοι μας τηλέφωνο στο ξενοδοχείο (23520-61431) και κλείνουμε δωμάτιο, ενημερώνοντάς τους ότι πρόκειται για την συνάντηση ΤΑΧHEAVEN και Διαδικυτιακής. :rolleyes:  Άντεεε και περνάνε οι μέρες...

 

Να μην ξεχάσω: όσοι έχετε ΚΥΑΛΙΑ, πάρτε τα οπωσδήποτε, θα χρειαστούν και στον Όλυμπο και στον υδροβιότοπο...! Και γάντια και σκούφους και κασκόλια... στις 11 το βράδυ χθες στη Μεθώνη είχε 5!! βαθμούς... :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω αυτά για την όπερα.  Δεν ξέρω αν κάνουν..... 

 

3010600_normal.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...