Προς το περιεχόμενο

12η Συνάντηση μελών Taxheaven - Μεθώνη Πιερίας?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

οι Κρητικοί έχετε εικόνα τι ώρα θα είστε έτοιμοι για αναχώρηση από Πειραιά;

 

Παρασκευή ξημερώματα θα είμαστε Πειραιά (4 άτομα+4παιδιά  = 8 (οικογ Πετράκη+Σταυρουλάκη ) και θα περιμένουμε μέχρι εσείς να είστε έτοιμοι. Δεν έχουμε εκκρεμότητές με φορολογικές δηλώσεις. 

Η Sarimarina θα έρθει από πάνω.

Ο Diba Μήδης έχει κάτι μπερδέμματα και δεν είναι σίγουρος ακόμα. 

(Αυτά από Χανιά) 

 

Υ.Γ. Αν πρέπει να κινηθούμε αλλιώς και να πάμε κάπου άλλου πείτε το παιδιά, αν και θα έχουμε μπαούλα και παιδιά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 442
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παρασκευή ξημερώματα θα είμαστε Πειραιά (4 άτομα+4παιδιά  = 8 (οικογ Πετράκη+Σταυρουλάκη ) και θα περιμένουμε μέχρι εσείς να είστε έτοιμοι. Δεν έχουμε εκκρεμότητές με φορολογικές δηλώσεις. 

Η Sarimarina θα έρθει από πάνω.

Ο Diba Μήδης έχει κάτι μπερδέμματα και δεν είναι σίγουρος ακόμα. 

(Αυτά από Χανιά) 

 

Υ.Γ. Αν πρέπει να κινηθούμε αλλιώς και να πάμε κάπου άλλου πείτε το παιδιά, αν και θα έχουμε μπαούλα και παιδιά. 

 

 

Ώπα τώρα διάβασα ότι παίζει και να ξεκινήσουμε το Σάββατο. 

Εγώ παιδιά επιμένω να φύγουμε από Αθήνα Παρασκευή πρωί ώστε να μην χάνουμε μέρες διασκέδασης εμείς, αλλά μόνον να χάνουν τα παιδιά το μάθημα. 

 

Ακούστε με. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπα τώρα διάβασα ότι παίζει και να ξεκινήσουμε το Σάββατο. 

Εγώ παιδιά επιμένω να φύγουμε από Αθήνα Παρασκευή πρωί ώστε να μην χάνουμε μέρες διασκέδασης εμείς, αλλά μόνον να χάνουν τα παιδιά το μάθημα. 

 

Ακούστε με. 

Συμφωνώ Παρασκευή με Δευτέρα,μην ξεχάσεις Κωστή ,φέρε τίποτα για το δρόμο.............προτείνω στο ξενοδοχείο,.καλό πρωινό και την Κυριακή το βράδυ as usual,όπως λέμε στον KABO,τσιμπούσι χορός κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπα τώρα διάβασα ότι παίζει και να ξεκινήσουμε το Σάββατο. 

Εγώ παιδιά επιμένω να φύγουμε από Αθήνα Παρασκευή πρωί ώστε να μην χάνουμε μέρες διασκέδασης εμείς, αλλά μόνον να χάνουν τα παιδιά το μάθημα. 

 

Ακούστε με. 

Συμφωνώ και επαυξάνω με Σταυρουλάκη, δεν πειράζει να πάρουν απουσίες τα παιδιά, ένα καλοκαίρι μας έβαζαν εμάς που δεν ήμασταν κοντά τους... :(  όσο μπορούμε να τις "δικαιολογήσουμε"...  Α να μην το ξεχάσω... εγώ έχω κλείσει μασάζζζ για Παρασκευή, μόνο μου θα μ' αφήσετε... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το κλείσουμε αυτό για την ημερομηνία εκκίνησης , λοιπόν Παρασκευή έτσι, να τελειώνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασίλη έχεις κανονίσει κάτι με τις ξεναγήσεις;

Δεν θα ΄θελα με τίποτα να χάσω τον αρχαιολογικό χώρο στο Διον. Τόσα χρόνια ανεβαίνουμε στον Όλυμπο και δε τον έχουμε επισκεφτεί ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως ... παρέα που υπάρχει διάκριση σε βαριά και ελαφριά ονόματα δεν είναι παρέα (γνώμη μου) ...

 

Συνάδελφε μιλώ για συμμετοχές σταθερές στο χρόνο και τελοσπάντων πάντα αστειευόμενη.

Διακρίσεις δεν κάνει αυτή η παρέα και το έχει αποδείξει επανειλλημένα!!!

 

 

Για το πουλμαν θα τους ξαναπάρω σήμερα γιατί με καθυστερούν χαρακτηριστικά και θα σας ενημερώσω.

 

Μέχρι τότε αγαπητέ +λακη με το συνάφι σας αναμένουμε... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφε μιλώ για συμμετοχές σταθερές στο χρόνο και τελοσπάντων πάντα αστειευόμενη.

Διακρίσεις δεν κάνει αυτή η παρέα και το έχει αποδείξει επανειλλημένα!!!

 

 

 

αυτες τις παρατηρησεις τις κανουν μονο οσοι δεν εχουν ερθει ποτε.....μια φορα θα τους πεισει.....ισως ομως καποιοι να θελουν να κρυβονται πισω απο αυτο...

 

Οσο για μενα , φετος ειστε στη γειτονια μου, σχεδον.....γινεται να μην σας δω? Ειναι ο Βασιλης και η Ελενη που τοσο προσπαθησαν , γινεται να μην τους τιμησω? απλα δεν ξερω ακομα τις μερες και καποια αλλα θεματακια.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασίλη έχεις κανονίσει κάτι με τις ξεναγήσεις;

Δεν θα ΄θελα με τίποτα να χάσω τον αρχαιολογικό χώρο στο Διον. Τόσα χρόνια ανεβαίνουμε στον Όλυμπο και δε τον έχουμε επισκεφτεί ποτέ.

Ξεναγήσεις να θέλεις Σοφία...!! δες το θέμα απ' την αρχή... Δίον (κανά δίωρο), καταρράκτες Ολύμπου, Υδροβιότοπος Αξιού Αλιάκμονα Λουδία (πιθανόν και βόλτα με καραβάκι που δεν έχω πάει ούτε γω :rolleyes: ), η Πύδνα στα υπ' όψιν, Ενιππέα... Απλά, αυτά είναι κανονισμένα συγκεκριμένες μέρες, γι' αυτό με προβληματίζει που δεν έχουμε καταλήξει ακόμη στις μέρες... :unsure:  Παρασκευή με Δευτέρα νομίζω είναι μια χαρά... και Τρίτη να μείνουμε κάποιοι δεν έχει πρόβλημα το ξενοδοχείο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφε μιλώ για συμμετοχές σταθερές στο χρόνο και τελοσπάντων πάντα αστειευόμενη.

Διακρίσεις δεν κάνει αυτή η παρέα και το έχει αποδείξει επανειλλημένα!!

 

 

Παρεξήγησα λοιπόν ... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτες τις παρατηρησεις τις κανουν μονο οσοι δεν εχουν ερθει ποτε.....μια φορα θα τους πεισει.....ισως ομως καποιοι να θελουν να κρυβονται πισω απο αυτο...

 

Οσο για μενα , φετος ειστε στη γειτονια μου, σχεδον.....γινεται να μην σας δω? Ειναι ο Βασιλης και η Ελενη που τοσο προσπαθησαν , γινεται να μην τους τιμησω? απλα δεν ξερω ακομα τις μερες και καποια αλλα θεματακια.....

 

Εγώ πάντως πολύ δύσκολα θα αποφάσιζα να έρθω πρώτη φορά διαβάζοντας το φετινό θέμα της συνάντησης...

Θα έλεγα πως πρέπει λίγο να χαλαρώσετε και να αφήσετε τις αυστηρότητες...

Βγαίνει λανθασμένη εικόνα για την ιστορία που γράφουν οι παρέες... 

 

Την καλημέρα μου σε όλες και όλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτες τις παρατηρησεις τις κανουν μονο οσοι δεν εχουν ερθει ποτε.....μια φορα θα τους πεισει.....ισως ομως καποιοι να θελουν να κρυβονται πισω απο αυτο...

 

 

Με μέμφεστε κυρία Χρύσα ... (το δέχομαι)

 

ίσως, όμως, αν δεν τα κάναμε (κάνατε) όλα ίσωμα να ήταν καλύτερα... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μέμφεστε κυρία Χρύσα ... (το δέχομαι)

 

ίσως, όμως, αν δεν τα κάναμε (κάνατε) όλα ίσωμα να ήταν καλύτερα... ;)

 

σας προκαλω ....  :)

 

ελατε να μας δειτε και απο κοντα, γιατι απο δω "γνωριζομαστε" χρονια ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως πολύ δύσκολα θα αποφάσιζα να έρθω πρώτη φορά διαβάζοντας το φετινό θέμα της συνάντησης...

Θα έλεγα πως πρέπει λίγο να χαλαρώσετε και να αφήσετε τις αυστηρότητες...

Βγαίνει λανθασμένη εικόνα για την ιστορία που γράφουν οι παρέες... 

 

Την καλημέρα μου σε όλες και όλους

 

Μαρια, φετος για δικους μου προσωπικους λογους, δεν ασχοληθηκα πολυ, σχεδον δεν εχω γραψει, μεχρι παρεξηγησεως.....

 

Δεν ξερω σε τι αναφερεσαι, ισως δεν παρακολουθησα προσεκτικα το θεμα...

Αν θελεις, γινε πιο συγκεκριμενη ή απευθυνσου αρμοδιως .. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζει το Διον να το κάνουμε την Κυριακή;

Εμείς θα έρθουμε Σάββατο μεσημέρι ... :rolleyes:

Ω ναιι, είναι κανονισμένο για Κυριακή το Δίον. :) Το Σάββατο περιλαμβάνει βόρεια Πιερία, και η Κυριακή νότια Πιερία για να μην πηγαινοερχόμαστε και χάνουμε χρόνο... Την Δευτέρα έχουμε Παλ. Παντελεήμονα... Βέβαια οι αποστάσεις σε ώρα είναι πολύ μικρές γιατί έχουμε Εθνική οδό (που την χρυσοπληρώνουμε βεβαίως - βεβαίως, βλέπε Διόδια στο νοτιότερο και το βορειότερο άκρο της... <_<)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σας προκαλω ....  :)

 

ελατε να μας δειτε και απο κοντα, γιατι απο δω "γνωριζομαστε" χρονια ....

 

Θα δείξει ... (προς το παρόν έχω, απλά, δηλώσει συμμετοχή) ...

 

καλό σας μεσημέρι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σας προκαλω ....  :)

 

ελατε να μας δειτε και απο κοντα, γιατι απο δω "γνωριζομαστε" χρονια ....

Εάν είναι "διαδικαστικό" το θέμα, ως "οικοδεσπότης" αναλαμβάνω να κάνω την πρόσκληση σε όσους διστάζουν ακόμη... :) Καλή διάθεση αφού υπάρχει όλα γίνονται... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαρια, φετος για δικους μου προσωπικους λογους, δεν ασχοληθηκα πολυ, σχεδον δεν εχω γραψει, μεχρι παρεξηγησεως.....

 

Δεν ξερω σε τι αναφερεσαι, ισως δεν παρακολουθησα προσεκτικα το θεμα...

Αν θελεις, γινε πιο συγκεκριμενη ή απευθυνσου αρμοδιως .. :)

 

Ίσως Χρύσα, ίσως...

 

Υ/Γ 1: Έχουμε ορίσει αρμόδιους και δεν τό'ξερα ???

Υ/Γ 2: Βαριέμαι να εξηγώ τα ευκόλως αντιληπτά, που αρεσκόμαστε να παρουσιάζουμε ως δυσνόητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεναγήσεις να θέλεις Σοφία...!! δες το θέμα απ' την αρχή... Δίον (κανά δίωρο), καταρράκτες Ολύμπου, Υδροβιότοπος Αξιού Αλιάκμονα Λουδία (πιθανόν και βόλτα με καραβάκι που δεν έχω πάει ούτε γω :rolleyes: ), η Πύδνα στα υπ' όψιν, Ενιππέα... Απλά, αυτά είναι κανονισμένα συγκεκριμένες μέρες, γι' αυτό με προβληματίζει που δεν έχουμε καταλήξει ακόμη στις μέρες... :unsure:  Παρασκευή με Δευτέρα νομίζω είναι μια χαρά... και Τρίτη να μείνουμε κάποιοι δεν έχει πρόβλημα το ξενοδοχείο...

 

Με τέτοιο πρόγραμμα, το μόνο που σώζει την κατάσταση είναι ορειβατικά ή έστω αθλητικά υποδήματα... Ω, Θεέ μου !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεξήγησα λοιπόν ... :)

Ναι συνάδελφε παρεξηγήσατε...συγνώμη βέβαια που παίρνω το θάρρος...αλλά 

αυτό που έχω να πώ εγώ που συμμετέχω τα τελευταία χρόνια σ'αυτές τις συναντήσεις,

είναι οτι δεν με ενόχλησε καθόλου η ιδιαίτερη αναφορά σε κάποιους συγκεκριμένα,γιατί θεωρώ οτι το δικαιούνται

αφού είναι από τους πρώτους που το ξεκίνησαν.Πρέπει ακόμη να πω,αν και το έχω ξαναπεί εδώ οτι και εγώ στην

αρχή δίσταζα,όμως φευγοντας απο την Φλώρινα κι εγώ και η οικογένεια μου είχαμε την αίσθηση οτι αυτούς τους

ανθρώπους τους γνωρίζαμε χρόνια....είναι όλοι τους υπέροχοι..ελάτε να τους(μας) δείτε απο κοντά λοιπόν... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως Χρύσα, ίσως...

 

Υ/Γ 1: Έχουμε ορίσει αρμόδιους και δεν τό'ξερα ???

Υ/Γ 2: Βαριέμαι να εξηγώ τα ευκόλως αντιληπτά, που αρεσκόμαστε να παρουσιάζουμε ως δυσνόητα...

 

Τι ισως Μαρια? 

 

εγραψα κατι εγω? μου διαφευγει κατι?

 

εγω να δεις ποσο βαριεμαι τους γριφους αυτο τον καιρο.....

 

δεν κραταω αποστασεις, ειμαι σε αποσταση για δικους μου λογους, και ισως μου διαφευγουν τα ευκολως αντιληπτα, το δικαιουμαι?

 

δε θελω απαντηση εδω, υπαρχουν κι αλλοι τροποι, ας σεβαστουμε τον χωρο και την καλη διαθεση των συναδελφων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι συνάδελφε παρεξηγήσατε...συγνώμη βέβαια που παίρνω το θάρρος...αλλά 

αυτό που έχω να πώ εγώ που συμμετέχω τα τελευταία χρόνια σ'αυτές τις συναντήσεις,

είναι οτι δεν με ενόχλησε καθόλου η ιδιαίτερη αναφορά σε κάποιους συγκεκριμένα,γιατί θεωρώ οτι το δικαιούνται

αφού είναι από τους πρώτους που το ξεκίνησαν.Πρέπει ακόμη να πω,αν και το έχω ξαναπεί εδώ οτι και εγώ στην

αρχή δίσταζα,όμως φευγοντας απο την Φλώρινα κι εγώ και η οικογένεια μου είχαμε την αίσθηση οτι αυτούς τους

ανθρώπους τους γνωρίζαμε χρόνια....είναι όλοι τους υπέροχοι..ελάτε να τους(μας) δείτε απο κοντά λοιπόν... 

 

Ευαγγελία

 

Πιστεύω πως το κάλεσμα των βαριών χαρτιών δεν θα έπρεπε να ενοχλήσει όσους δεν έχουν έρθει σε καμία εκδρομή

αλλά όσους εμφανίστηκαν τα τελευταία χρόνια... και δεν θεωρώ ότι κάποιος δικαιούται περισσότερα από εμένα

μιας και ως τώρα ένιωθα την συμμετοχή μου ισάξια όσων δεν έχουν χάσει ούτε μία... Μάλλον δεν είναι...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι συνάδελφε παρεξηγήσατε...συγνώμη βέβαια που παίρνω το θάρρος...αλλά 

αυτό που έχω να πώ εγώ που συμμετέχω τα τελευταία χρόνια σ'αυτές τις συναντήσεις,

είναι οτι δεν με ενόχλησε καθόλου η ιδιαίτερη αναφορά σε κάποιους συγκεκριμένα,γιατί θεωρώ οτι το δικαιούνται

αφού είναι από τους πρώτους που το ξεκίνησαν.Πρέπει ακόμη να πω,αν και το έχω ξαναπεί εδώ οτι και εγώ στην

αρχή δίσταζα,όμως φευγοντας απο την Φλώρινα κι εγώ και η οικογένεια μου είχαμε την αίσθηση οτι αυτούς τους

ανθρώπους τους γνωρίζαμε χρόνια....είναι όλοι τους υπέροχοι..ελάτε να τους(μας) δείτε απο κοντά λοιπόν... 

 

:rolleyes::)

 

(τους πιο πολλούς τους έχω δει από κοντά ... απλά δεν τους έχω γνωρίσει ... πλην ελαχίστων εξαιρέσεων)

 

ας το αφήσουμε ... έκλεισε το θεματάκι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...