Προς το περιεχόμενο

12η Συνάντηση μελών Taxheaven - Μεθώνη Πιερίας?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 442
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εχω αυτά για την όπερα.  Δεν ξέρω αν κάνουν..... 

 

3010600_normal.jpg

Τι να λεμε τωρα..Άμα δε πας εσύ δε ξεκινανε στο μέγαρο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και αυτό το έμαθες ρε γατάκι????  Τιποτα δεν σου ξεφεύγει .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ρίτα για σένα δεν το τραγουδούσε τότε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω έναν τηλέγραφο. Θα τον κρατώ.  :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω αυτά για την όπερα.  Δεν ξέρω αν κάνουν..... 

 

3010600_normal.jpg

 

 

...και αυτό το έμαθες ρε γατάκι????  Τιποτα δεν σου ξεφεύγει .....

 

 

Τι να λεμε τωρα..Άμα δε πας εσύ δε ξεκινανε στο μέγαρο..

 

Τι να λέμε τώρα Τζιμάκο... Ο άνθρωπος δεν υπάρχει! Πουθενά δεν αρχίζουν χωρίς αυτόν. Όχι μόνο στο μέγαρο αλλά, ούτε στα θέατρα, ούτε στις όπερες, ούτε σε κανένα γκαλά που όπως είναι φυσικό για την "κλάση" του, δίνει πάντα το παρόν... Πουθενά! Τι να λέμε... <_<

Να φανταστείς, είναι τόσο δημοφιλής και διάσημος, που μέχρι και πίνακες υπάρχουν που τον απεικονίζουν σε τέτοια μέρη...  :)

 

Να. Εδώ ένας από τους πολλούς :

 

332p5dt.jpg

 

στο θεωρείο κάποιου απ' τα θέατρα που συχνάζει, πάντα, με τα ειδικά για τις περιστάσεις κυάλια στο χέρι. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok το βρήκα.

Αυτή τη φορά μου έφτασαν τα δάκτυλα και δεν μπερδεύτηκα... :lol:

Έκανα βέβαια περίπου δέκα λεπτά αλλά, εντάξει... B)

 

95sl8j.jpg

 

dwvrzq.jpg

 

 

332s47n.jpg

 

λέμεεεεεεεεεεεε

Καλημέραααααααα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ζόρι δεν μας είπατε, το τραβάτε ή το σέρνετε????  

 

 

Δεν μπορείτε να συλλάβετε ενα ανώτερο πνευμα των  

γραμματων και των τεχνών.....

 

Αγράμματοι !!!!!

 

agrammatos.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να λέμε τώρα Τζιμάκο... Ο άνθρωπος δεν υπάρχει! Πουθενά δεν αρχίζουν χωρίς αυτόν. Όχι μόνο στο μέγαρο αλλά, ούτε στα θέατρα, ούτε στις όπερες, ούτε σε κανένα γκαλά που όπως είναι φυσικό για την "κλάση" του, δίνει πάντα το παρόν... Πουθενά! Τι να λέμε... <_<

Να φανταστείς, είναι τόσο δημοφιλής και διάσημος, που μέχρι και πίνακες υπάρχουν που τον απεικονίζουν σε τέτοια μέρη...  :)

 

Να. Εδώ ένας από τους πολλούς :

 

332p5dt.jpg

 

στο θεωρείο κάποιου απ' τα θέατρα που συχνάζει, πάντα, με τα ειδικά για τις περιστάσεις κυάλια στο χέρι. :rolleyes:

 

αυτός ο πίνακας είναι από τα πέρσι εκεί στο θέατρο όπου γίνονται τα μπουρμπούλια..

 

αν τον παρατηρήσεις καλά θα καταλάβεις ότι αυτός ο πίνακας φίλε είναι δισδιάστατος..

 

μία τον δείχνει μπροστά με τα κυάλια στο χέρι να παίρνει μάτι την όμορφη κυρία και μία ακριβώς από πίσω να σηκώνεται και να φεύγει..

 

τώρα στην κυρία πάει, στην τουαλέτα πάει θα σε γελάσω..

 

καλημέρες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτός ο πίνακας είναι από τα πέρσι εκεί στο θέατρο όπου γίνονται τα μπουρμπούλια..

Ο άνθρωπος που έχει παιδεία φαίνεται!!!!!!!

 

τώρα στην κυρία πάει, στην τουαλέτα πάει θα σε γελάσω..

Το μόνο που θα σου πω, οτι μια φορά που είχα πάει με εναν φίλο μου,

την άλλη ημέρα η αρραβωνιάρα τον χώρισε....

(εγώ τότενες ημουν "free" και (πάντα) ωραίος....)  

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αυτός ο πίνακας είναι από τα πέρσι εκεί στο θέατρο όπου γίνονται τα μπουρμπούλια..

Ο άνθρωπος που έχει παιδεία φαίνεται!!!!!!!

 

τώρα στην κυρία πάει, στην τουαλέτα πάει θα σε γελάσω..

Το μόνο που θα σου πω, οτι μια φορά που είχα πάει με εναν φίλο μου,

την άλλη ημέρα η αρραβωνιάρα τον χώρισε....

(εγώ τότενες ημουν "free" και (πάντα) ωραίος....)  

 

 

 

εσύ τότενες ήσουν μόνο free..

 

ωραία είναι η θαυμάστρια που σου κάνει λαικ.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασίλη μην πέφτεις στην παγίδα..

 

λέει ότι είναι από την πάτρα..

 

από την κάτω αχαγιά είναι..

 

ούτε καν από την άνω..

 

καταλαβαίνεις εσύ.. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ααααχχχ την τελευταία φορά που ήρθα ήταν οταν πηγαμε στη Στενή...πότε είχαμε πάει?? <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ααααχχχ την τελευταία φορά που ήρθα ήταν οταν πηγαμε στη Στενή...πότε είχαμε πάει?? <_<

4 xronia prin

2011

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτός ο πίνακας είναι από τα πέρσι εκεί στο θέατρο όπου γίνονται τα μπουρμπούλια..

 

αν τον παρατηρήσεις καλά θα καταλάβεις ότι αυτός ο πίνακας φίλε είναι δισδιάστατος..

 

μία τον δείχνει μπροστά με τα κυάλια στο χέρι να παίρνει μάτι την όμορφη κυρία και μία ακριβώς από πίσω να σηκώνεται και να φεύγει..

 

τώρα στην κυρία πάει, στην τουαλέτα πάει θα σε γελάσω..

 

καλημέρες..

 

Φίλε, αυτός ο υπέροχος πίνακας της Μαρίας Κασσάτ, η οποία αποτέλεσε γνήσια εκφραστής του αμερικάνικου ιμπρεσιονισμού του 19ου αιώνα και που τον φιλοτέχνησε την περίοδο που ζούσε στο Παρίσι, δεν θα μπορούσε απλά να είναι δισδιάστατος. Κρύβει βαθύτερα νοήματα και καταστάσεις.

Σ' αυτό που ορθά αναφέρεις ότι συντελείται παρασκηνιακά, αν κάποιος κάνει και μια δεύτερη προσεκτικότερη και πιο λεπτομερειακή παρατήρηση θα δει, ότι ο αδιάκριτος συνάδελφος με τα κυάλια (με την λεπτομέρεια της καλλιτέχνιδος να εμφανίζεται εδώ ακόμη και σε μέρη του σώματος που δεν είναι και τόσο... τριχωτά), δεν μπορεί να πηγαίνει στην κομψή μαυροφορεμένη κυρία καθώς, φαίνεται ευδιάκριτα πως αυτή, είναι απομονωμένη σε δικό της ιδιαίτερο χώρο στο θεωρείο. Άρα, προφανώς και πηγαίνει στο μέρος της δεύτερης εκδοχής σου. Εξάλλου, δεν είναι καθόλου τυχαία η μορφή που παρουσιάζεται δίπλα από τον εν λόγω κύριο, της κυρίας, που επίσης αν κάποιος παρατηρήσει πολύ καλά, στο μενταγιόν που φορά, αναγράφεται το μονόγραμμα "Ν" και που κρατάει, όχι απλά μια κοινή βεντάλια αλλά, μια βεντάλια στιλέτο. Σημάδια που κάνουν κάποιον με μεγάλη παιδεία σαν κι αυτόν, να καταλαβαίνει περισσότερα... B):ph34r: (δεν είναι και κανένας... :D )

 

Αλλά ας αφήσουμε τον κύριο που κυριαρχείται από το πνεύμα των γραμμάτων και των τεχνών να μιλήσει... :rolleyes:

Πιστεύω πως έχει πολλά να μας μάθει καθώς, όπως και ο ίδιος αναφέρει, τα ενδιαφέροντά του δεν περιορίζονται μόνο στην όπερα και το θέατρο αλλά επεκτείνονται και στην κβαντική μηχανική, στην πυρηνική αστροφυσική, στον υπερμαραθώνιο, στα μακροβούτια-ελεύθερη κατάδυση σε... πιάτα, αλλά υποθέτω και σε πολλά περισσότερα... :)

Επίσης  καλημέρες... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok το βρήκα.

Αυτή τη φορά μου έφτασαν τα δάκτυλα και δεν μπερδεύτηκα... :lol:

Έκανα βέβαια περίπου δέκα λεπτά αλλά, εντάξει... B)

95sl8j.jpg

dwvrzq.jpg

332s47n.jpg

 

 

2ijss9g.jpg

 

λέμεεεεεεεεεεεε

Καλημέραααααααα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παλουκάρια , να αρωτήξω 

τι κλεινουμε ? 

με ή άνευ γεύματος ? 

Παρασκευή και Κυριακή έχουμε βραδινό στο ξενοδοχείο,Σαββάτο όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εκανα μια ωρα να βρω αυτο το γκουκλ ντοκ το φερνω ξανα στο φως. Εχει και τα στοιχεια επικοινωνιας του ξενοδοχειου και λοιπα 

 

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1rXTUTgMQ4VA1RJ7_ujDVrECLGHT7_OcQLTJwhE6YlxA/edit#gid=0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε, αυτός ο υπέροχος πίνακας της Μαρίας Κασσάτ, η οποία αποτέλεσε γνήσια εκφραστής του αμερικάνικου ιμπρεσιονισμού του 19ου αιώνα και που τον φιλοτέχνησε την περίοδο που ζούσε στο Παρίσι, δεν θα μπορούσε απλά να είναι δισδιάστατος. Κρύβει βαθύτερα νοήματα και καταστάσεις.

Σ' αυτό που ορθά αναφέρεις ότι συντελείται παρασκηνιακά, αν κάποιος κάνει και μια δεύτερη προσεκτικότερη και πιο λεπτομερειακή παρατήρηση θα δει, ότι ο αδιάκριτος συνάδελφος με τα κυάλια (με την λεπτομέρεια της καλλιτέχνιδος να εμφανίζεται εδώ ακόμη και σε μέρη του σώματος που δεν είναι και τόσο... τριχωτά), δεν μπορεί να πηγαίνει στην κομψή μαυροφορεμένη κυρία καθώς, φαίνεται ευδιάκριτα, πως αυτή είναι απομονωμένη σε δικό της ιδιαίτερο χώρο στο θεωρείο. Άρα, προφανώς και πηγαίνει στο μέρος της δεύτερης εκδοχής σου. Εξάλλου, δεν είναι καθόλου τυχαία η μορφή που παρουσιάζεται δίπλα από τον εν λόγω κύριο, της κυρίας, που επίσης αν κάποιος παρατηρήσει πολύ καλά, στο μενταγιόν που φορά, αναγράφεται το μονόγραμμα "Ν" και που κρατάει, όχι απλά μια κοινή βεντάλια αλλά, μια βεντάλια στιλέτο. Σημάδια που κάνουν κάποιον με μεγάλη παιδεία σαν κι αυτόν, να καταλαβαίνει περισσότερα... B):ph34r: (δεν είναι και κανένας... :D )

 

Αλλά ας αφήσουμε τον κύριο που κυριαρχείται από το πνεύμα των γραμμάτων και των τεχνών να μιλήσει... :rolleyes:

Πιστεύω πως έχει πολλά να μας μάθει καθώς, όπως και ο ίδιος αναφέρει, τα ενδιαφέροντά του δεν περιορίζονται μόνο στην όπερα και το θέατρο αλλά επεκτείνονται και στην κβαντική μηχανική, στην πυρηνική αστροφυσική, στον υπερμαραθώνιο, στα μακροβούτια-ελεύθερη κατάδυση σε... πιάτα, αλλά υποθέτω και σε πολλά περισσότερα... :)

Επίσης  καλημέρες... :)

Ότι σε forum λογιστών θα έβρισκα ανάλυση - μελέτη :blink: για τον αμερικανικό ιμπρεσιονισμό είναι κάτι που με ξεπερνάει... (και είναι οι αγαπημένοι μου)... Τι 'ν τούτοι...!! :D

 

 

Υ.Σ. Παρακαλείται η κυρία από Αθήνα που τηλεφώνησε στο ξενοδοχείο στο Λιτόχωρο, για να παραστεί στη 12η Συνάντηση, αλλά δεν είναι γραμμένη στο ΤΑΧΗΕΑVEN να προχωρήσει άμεσα σε εγγραφή και να κλείσει δωμάτιο... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσύ τότενες ήσουν μόνο free..     έγραψα  "free", διάβασες free,  όλα καλά....

 

ωραία είναι η θαυμάστρια που σου κάνει λαικ.. :P  προφανώς σε χάλασε που έκανε μόνο σ εμένα. c'est la vie.....

 

 

Ο κύριος από Πάτρα, παρακαλώ ενημερώστε τον αν μπορεί να βοηθήσει... είναι επείγον... :D

Δύσκολα τα πράγματα Βασίλη μου....

 

 

από την κάτω αχαγιά είναι..ούτε καν από την άνω..

Τελικά ρε γατάκι ξέρεις πολλά περισσότερα απ οσα μπορούσα να φανταστώ !!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αν με χαλούσε δε θα την έλεγα ωραία..

 

εξάλλου είναι γνωστό και το έχω αποδεχτεί πλέον, πως δεν μπορώ να συγκριθώ μαζί σου στις κατακτήσεις(άραγε οι κατακτήσεις το ξέρουν?)..

 

η φαντασία σου θέλει δουλειά ακόμα..

 

νιάου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...