Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
taxcon1

Αλλαγή χρήσης χώρων σύμφωνα με το Ν. 3843/2010

Question

Καλημέρα σε όλους.

 

Ξέρει κανείς αν έχουν καταργηθεί ή τροποποιηθεί οι διατάξεις της παρ. 5 του άρθρου 22 του Ν. 3897/2010 και της ΠΟΛ 1126/31.5.2010 σύμφωνα με την οποία ορίζεται πως λαμβάνονται υπ΄όψιν φορολογικά οι χώροι που τακτοποιήθηκαν με το νόμο 3843/2010. Και αν δεν υπάρχει καμιά αλλαγή και ισχύουν κανονικά, γιατί να εφαρμόσουμε τη διάταξη της παραγράφου 5 του άρθρου 1 του ΕΝ.Φ.Ι.Α (Ν. 4223/2013) και όχι τις διατάξεις του Ν. 3897/2010.

 

Ευχαριστώ

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

0 answers to this question

Recommended Posts

There have been no answers to this question yet

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×