Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
taxcon1

Αλλαγή χρήσης χώρων σύμφωνα με το Ν. 3843/2010

Question

Καλημέρα σε όλους.

 

Ξέρει κανείς αν έχουν καταργηθεί ή τροποποιηθεί οι διατάξεις του άρθρου 22 του Ν.3897/2010 (παρ.5) που ορίζουν πως λαμβάνονται υπ' όψιν φορολογικά οι χώροι που ρυθμίστηκαν με τις διατάξεις του Ν. 3843/2010. Και αν συνεχίζουν να ισχύουν, γιατί να εφαρμόσουμε τη διάταξη της παρ. 5 του άρθρου 1 του ΕΝ.Φ.Ι.Α (Ν.4223/2013) και όχι τις διατάξεις του νόμου αυτού (3897/2010).

 

Ευχαριστώ

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

  • 0

Οι διατάξεις δεν έχουν καταργηθεί, αλλά αφορούν το ΦΑΠ και όχι τον ΕΝΦΙΑ. Από φέτος ο ΦΑΠ τέλος και με τον ΕΝΦΙΑ φορολογούνται όλα βάσει πραγματικής κατάστασης

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×