Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΟΕΕ ,ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΣΕΜΙΝΑΡΙΩΝ , ΥΠΕΥΘΥΝΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ κλπ


stavr

Ερώτηση

Καλησπέρα, ανοίγω το θέμα γιατί από εδώ και στο εξής θα ασχολούμαστε και με αυτούς για αρκετό καιρό, σχετικά με τα σεμινάρια οι πληροφορίες είναι οι εξής :  αφορά όλους όσους έχουν άδεια λογιστή όλων των βαθμίδων, ακόμα και α' τάξης, και είναι υποχρεωτικά για την υποβολή της υπεύθυνης δήλωσης. Επιπλέον η πληρωμή του γίνεται στην eurobank και πρέπει να υπάρχει λογαριασμός εκεί , και εαν δεν υπάρχει να δηλωθεί οποιοσδήποτε λογαριασμός που έχετε σε άλλη τράπεζα ώστε σε περίπτωση ακύρωσης να επιστραφούν εκεί τα λεφτά. Τα σεμινάρια θα είναι διαθέσιμα online οποιαδήποτε στιγμή και εαν δεν πληρωθεί το ποσό και δεν πιστοποιηθεί απο το σύστημα τους ότι το είδες δεν μπορείς να προχωρήσεις στην υπεύθυνη δήλωση. Αυτες  οι πληροφορίες είναι προφορικές απο υπάλληλο του ΟΕΕ Θεσσαλονίκης. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Έχω μπερδευτεί μ΄αυτούς. Οι ψηφιακές υπηρεσίες δεν ενημερώνονται με τις πληρωμές; Εμφανίζομαι να τους οφείλω για την υπεύθυνη δήλωση παρότι την εξόφλησα με γραμμάτιο είσπραξης επιτόπου στις 22/10/2014!!! Το ίδιο συμβαίνει και με το δικαίωμα για την αναγκαία εκπαίδευση παρότι μέσω Eurobank πλήρωσα στις 13/11/2014.

Τηλέφωνα δεν σηκώνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έχω μπερδευτεί μ΄αυτούς. Οι ψηφιακές υπηρεσίες δεν ενημερώνονται με τις πληρωμές; Εμφανίζομαι να τους οφείλω για την υπεύθυνη δήλωση παρότι την εξόφλησα με γραμμάτιο είσπραξης επιτόπου στις 22/10/2014!!! Το ίδιο συμβαίνει και με το δικαίωμα για την αναγκαία εκπαίδευση παρότι μέσω Eurobank πλήρωσα στις 13/11/2014.

Τηλέφωνα δεν σηκώνουν.

Μάλλον τα έχουν κάνει μπάχαλο οπότε θα περιμένουμε μέχρι να περάσουν τις πληρωμές αυτοί στο σύστημα τους ( εαν έχουν ) η μέχρι να φτιάξουν το σύστημα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έχω μπερδευτεί μ΄αυτούς. Οι ψηφιακές υπηρεσίες δεν ενημερώνονται με τις πληρωμές; Εμφανίζομαι να τους οφείλω για την υπεύθυνη δήλωση παρότι την εξόφλησα με γραμμάτιο είσπραξης επιτόπου στις 22/10/2014!!! Το ίδιο συμβαίνει και με το δικαίωμα για την αναγκαία εκπαίδευση παρότι μέσω Eurobank πλήρωσα στις 13/11/2014.

Τηλέφωνα δεν σηκώνουν.

Τα ίδια ακριβώς και σε ΄μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εγώ πάλι καθώς δεν με άφηνε να κάνω τη μεταφορά μέσω eurobank, πλήρωσα μέσω ALPHA και μία χαρά έφυγε το ποσό. Είχε προηγηθεί η αίτηση για την αναγκαία εκπαίδευση. Είχα ήδη ανανεώσει και υποβάλλει την υπεύθυνη δήλωση από το Φεβρουάριο, δεν τους χρωστάω μία . Παρόλα αυτά τυπικά δεν μπορώ να το παρακολουθήσω καθώς δεν έχει ενημερωθεί η υπηρεσία τους. Εν τω μεταξύ ανέβασαν το σεμινάριο στην κεντρική σελίδα και το παρακολουθούν όλοι (καλώς) πλήρωσαν δεν πλήρωσαν. Προς τι τόση αναστάτωση δεν έχω καταλάβει. Να οργανώσουν ένα σεμινάριο σε ώρες αιχμής, να μπερδέψουν τον κόσμο με μη ολοκληρωμένες οδηγίες, να υπάρχει μόνο ένας άνθρωπος που σηκώνει τηλέφωνα για ερωτήσεις, να χάσουμε ώρα από τη ζωή μας για το τίποτα τελικά.

Γιατί σιγά μην περιμένουμε το ΟΕΕ για την αναγκαία εκπαίδευση . Σε αυτό τον κλάδο με τις καθημερινές αλλαγές , αν δεν αγοράσεις βιβλία, δεν κάνεις σεμινάρια, γραφτείς σε site με εξειδικευμένες πληροφορίες, είσαι ταυτόχρονα και σε 2-3 forum για ανταλλαγή απόψεων δεν μπορείς να σταθείς ούτε μήνα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι.Κατάλαβα ότι για το σεμινάριο μπορούμε να κάνουμε αίτηση έως την ημερομηνία αποστολής της υπεύθυνης δήλωσης, δηλαδή έως 28/2/2015.Σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα, ανοίγω το θέμα γιατί από εδώ και στο εξής θα ασχολούμαστε και με αυτούς για αρκετό καιρό, σχετικά με τα σεμινάρια οι πληροφορίες είναι οι εξής :  αφορά όλους όσους έχουν άδεια λογιστή όλων των βαθμίδων, ακόμα και α' τάξης, και είναι υποχρεωτικά για την υποβολή της υπεύθυνης δήλωσης. Επιπλέον η πληρωμή του γίνεται στην eurobank και πρέπει να υπάρχει λογαριασμός εκεί , και εαν δεν υπάρχει να δηλωθεί οποιοσδήποτε λογαριασμός που έχετε σε άλλη τράπεζα ώστε σε περίπτωση ακύρωσης να επιστραφούν εκεί τα λεφτά. Τα σεμινάρια θα είναι διαθέσιμα online οποιαδήποτε στιγμή και εαν δεν πληρωθεί το ποσό και δεν πιστοποιηθεί απο το σύστημα τους ότι το είδες δεν μπορείς να προχωρήσεις στην υπεύθυνη δήλωση. Αυτες  οι πληροφορίες είναι προφορικές απο υπάλληλο του ΟΕΕ Θεσσαλονίκης. 

Εγώ πάντως πλήρωσα μέσω ΕΤΕ με τον κωδικό πληρωμής και μου έβγαλε ALPHA και όχι EUROBANK.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Την Υπευθυνη δηλωση  την κατεθεσα ισως απο τους τελευταιους η ταυτοτητα μου εχει ημερομηνια 6/12/2013.Προσπαθησα να σας ξεσηκωσω να μην καταθεσει κανεις μας.Ματαια  με τις προτροπες των Εννωσεων τρεξατε μην τυχον και δεν προλαβετε.Και τωρα σας προτρεπω κανεις να μην συμμετασχει ειμαστε μονοι μας ας κανουμε λοιπον την επανασταση μας ....!

 

......!   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

είναι τουλάχιστον αστείοι πάντως!!!!!!!!!!!!!!δεν ακούγεται τίποτα, δεν φαίνεται τίποτα και θέλουν και 30 ευρώ!!!!!!!!!!!!!μήπως θέλουν κλωτσιές????????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Προσπάθησα να πληρώσω σήμερα τα 30 € στην αλφα αλλά και στην eurobank και δεν το δέχτηκαν με μετρητά θέλει λέει να έχεις λογαριασμό τράπεζας εκει και να κάνεις την πληρωμή μέσο λογαριασμού. Μιλάμε οτι να ναι , θα περιμένω λίγο ακόμα μπας και βγάλουν άκρη μόνοι τους και δώσουν σωστές οδηγίες για την πληρωμή γιατί στις οδηγίες τους γράφει ή πληρωμή γίνεται στην Τράπεζα της Ελλάδας ή ΕΛΤΑ ή στα κατά τόπους γραφεία του ΟΕΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εγώ πλήρωσα στην alpha  χτες χωρίς να έχω λογαριασμό.Η υπάλληλος έβαλε ειδικό κώδικό πληρωμών γιατί και αυτή στήν αρχή μου έλεγε ότοι έπρεπε να είχα λογαριασμό.Μετά ο προισταμενος της της υπέδειξε πώς θα γίνονται αυτού του είδους οι πληρωμές και τελικά την έκανε,γιαυτό να επιμήνετε λίγο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εγώ πλήρωσα στην alpha  χτες χωρίς να έχω λογαριασμό.Η υπάλληλος έβαλε ειδικό κώδικό πληρωμών γιατί και αυτή στήν αρχή μου έλεγε ότοι έπρεπε να είχα λογαριασμό.Μετά ο προισταμενος της της υπέδειξε πώς θα γίνονται αυτού του είδους οι πληρωμές και τελικά την έκανε,γιαυτό να επιμήνετε λίγο. 

και σε μένα έτσι ακριβώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...