Προς το περιεχόμενο
  • 0

Συγκετρωτικές 2014 διαφορά με βιβλίο εσ-εξ.


chrisoulach

Ερώτηση

Καλημέρα,

 

Θα ήθελα τη βοήθεια σας σε κάποιο ζήτημα που με απασχολεί με τις συγκεντρωτικές του 2014.

 

Σε πελάτη μου για το 3ο τρίμηνο παρατηρώ ότι υπάρχει μια διαφορά 8,30 ευρώ στις καθαρές αξίες αλλά το ΦΠΑ και στα βιβλία και στην εφαρμογή των συγκεντρωτικων είναι ίδιο.

 

Έκανα έλεγχο όλων των τιμολογίων μήπως εντοπιστεί κάποιο λάθος αλλά όλα ήταν Οκ και αφαίρεσα ότι δεν πηγαίνει στις συγκεντωτικές.

 

Πού μπορεί να οφείλεται αυτή η διαφορά?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Τις συγκεντρωτικές στην έβγαλε το λογιστικό πρόγραμμα ή τις υπολόγισες με το χέρι και τις πέρασες στην εφαρμογή του taxisnet;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τις συγκεντρωτικές στην έβγαλε το λογιστικό πρόγραμμα ή τις υπολόγισες με το χέρι και τις πέρασες στην εφαρμογή του taxisnet;

 

Από το λογιστικό πρόγραμμα. Το ΦΠΑ βγαίνει ίδιο αλλά υπάρχει μια διαφορά 8,30 ευρώ λιγότερα στις καθαρές αξίες των συγκεντρωτικών εξόδων.

Δεν τις έχω καταθέσει ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Από το λογιστικό πρόγραμμα. Το ΦΠΑ βγαίνει ίδιο αλλά υπάρχει μια διαφορά 8,30 ευρώ λιγότερα στις καθαρές αξίες των συγκεντρωτικών εξόδων.

Δεν τις έχω καταθέσει ακόμα.

Χέ....κε η φοράδα στο αλώνι

Αν συμφωνήσει καμία , και κυρίως αν συμφωνήσουν με τις περιοδικές ΦΠΑ , γράψε μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τι κάθεσαι και ασχολείσαι?Δεν υπάρχει περίπτωση να συμφωνήσουν στο ακέραιο τα βιβλία, οι περιοδικές Φπα και οι συγκεντρωτικές.Τόσο απλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...