Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΕΤΗΣΙΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΚΑΙ ΩΡΩΝ ΕΡΓΑΣΙΑΣ


TAXLAV

Ερώτηση

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ  ΜΕ ΤΟΝ ΕΤΗΣΙΟ  ΠΙΝΑΚΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΚΑΤΑΤΙΘΕΤΑΙ

ΑΠΟ 1/10/14  ,ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΑΠΟ ΠΕΡΣΙ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Καλησπέρα, δυο επιβεβαιώσεις παρακαλώ γιατί από την τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με την επιθεώρηση εργασίας δε με έπεισαν ιδιαίτερα...., α) εργοδότης που έχει υποβάλει ετήσια κατάσταση στις 7/10 και έκανε δυο νέες προσλήψεις στις 14/10, έχει υποχρέωση υποβολής ετήσιου συμπληρωματικού έως 21/10? (από την επιθεώρηση εργασίας μου είπαν ναι), β) εργοδότης που έπαψε να απασχολεί προσωπικό το Αύγουστο 2015, έχει προγραμματίσει να κάνει πρόσληψη 22/10 που θα έχει λήξει η προθεσμία υποβολής των ετησίων, τι υποβάλει? (από την επιθεώρηση εργασίας μου είπαν μόνο εκτύπωση του συμπληρωματικού πρόσληψης και όχι ετήσιο γιατί στο διάστημα 1-21/10 δεν είχε προσωπικό). Στην ερώτησή μου, τι αριθμό πρωτοκόλλου θα βάζω μελλοντικά όταν μου ζητάει το σχετικό του ετησίου? μου είπαν να βάζω το 0..!!    

 

βρε άνθρωπε μην μας τρομάζεις.

 

μάλλον σου είπαν αφού έστειλες τον ετήσιο 07/10 και κάνεις 2 προσλήψεις 14/10 θα εκτυπώσεις και τους συμπληρωματικούς πρόσληψης. 

 

όπως θα κάνουμε και για κάθε πρόσληψη από τις 07/10 και έπειτα μέχρι τις 30/09/2016.

 

ετήσιο συμπληρωματικό κάνουμε όταν ...υπάρχον προσωπικό μέχρι 30/09  δεν συμπεριλήφθηκε για κάποιον λόγο στον αρχικό ετήσιο.

 

τουλάχιστον αυτά έχω καταλάβει.

 

για τις προσλήψεις που θα κάνεις στις 22/10  ,θα κάνεις ότι θα έκανες ΕΑΝ δεν είχες προσωπικό και ξεκινούσες τότε.  εφόσον στο κρίσιμο διάστημα 01/10-21/10 είχες μηδενικό προσωπικό.

 

εγώ θα έκανα πρώτα τις προσλήψεις και μετά τον ετήσιο. εδώ θέλουμε ετήσιο ,γιατί ξεκινάμε από το μηδέν και δεν χρησιμοποιούμε τους συμπληρωματικούς πρόσληψης που ήδη έχουν παραχθεί.

 

σε αυτό μία επιφύλαξη κρατώ (ως προς το σύστημα μην δεν επιτρέψει ετήσιο μετά) και πρέπει να στείλεις μηδενικό ετήσιο ΕΑΝ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΕΙ. που δεν νομίζω αλλά ρώτα το δηλ. μην δεν βλέπει νέα επιχείρηση ή πρόσφατη απογραφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συνάδελφοι καλησπέρα,

 

Έχω υπόλοιπα δύο πίνακες και μου βγάζει το εψιλον το αρχείο πρέπει να είναι xml και σωστό βάσει του σχετικού xsd. Δεν φέυγουν με τίποτα και έχω αγχωθεί. Γνωρίζετε τι στα κομμάτια μπορεί να φταίει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημερα.ναι την κατεβασα. σε μια ερζ μου ελειπε αρ μητρωου ΙΚΑ. την εξαιρεσα να δοκιμασω.παλι τα ιδια ομως. Γνωριζετε μηπως τι ελεγχο κανει το αρχειο υποχρεωτικα πεδια η αν υπαρχει προγραμμα που να μου βγαζει τα λαθη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πανε στο ΕΡΓΑΝΗ χειροκινητα

 

Πατησε ετησιος πινακας και τσεκαρε ''τωρινη κατασταση'' και σε 1 λεπτο θα εισαι ετοιμος πιστευω....

 

Το λυνεις μετα αυτο με το προγραμμα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μίλησα με epsilon. Το πρόβλημα ήταν κάποια σύμβολα στις παρατηρήσεις .π.χ. Δευτέρα Τετάρτη & Παρασκεύη . Το & έπρεπε να φύγει ή να γίνει και.....

 

Καλή συνέχεια , σας ευχαριστώ, πάμε τώρα για καμιά ΜΥΦ....??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

βρε άνθρωπε μην μας τρομάζεις.

 

μάλλον σου είπαν αφού έστειλες τον ετήσιο 07/10 και κάνεις 2 προσλήψεις 14/10 θα εκτυπώσεις και τους συμπληρωματικούς πρόσληψης. 

 

όπως θα κάνουμε και για κάθε πρόσληψη από τις 07/10 και έπειτα μέχρι τις 30/09/2016.

 

ετήσιο συμπληρωματικό κάνουμε όταν ...υπάρχον προσωπικό μέχρι 30/09  δεν συμπεριλήφθηκε για κάποιον λόγο στον αρχικό ετήσιο.

 

τουλάχιστον αυτά έχω καταλάβει.

 

για τις προσλήψεις που θα κάνεις στις 22/10  ,θα κάνεις ότι θα έκανες ΕΑΝ δεν είχες προσωπικό και ξεκινούσες τότε.  εφόσον στο κρίσιμο διάστημα 01/10-21/10 είχες μηδενικό προσωπικό.

 

εγώ θα έκανα πρώτα τις προσλήψεις και μετά τον ετήσιο. εδώ θέλουμε ετήσιο ,γιατί ξεκινάμε από το μηδέν και δεν χρησιμοποιούμε τους συμπληρωματικούς πρόσληψης που ήδη έχουν παραχθεί.

 

σε αυτό μία επιφύλαξη κρατώ (ως προς το σύστημα μην δεν επιτρέψει ετήσιο μετά) και πρέπει να στείλεις μηδενικό ετήσιο ΕΑΝ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΕΙ. που δεν νομίζω αλλά ρώτα το δηλ. μην δεν βλέπει νέα επιχείρηση ή πρόσφατη απογραφή.

φίλε μου και γω τα ξέρω όπως ακριβώς τα λες, η κυρία της επιθεώρησης στο τηλέφωνο μου τα είπε ανάποδα...!! γι'αυτό και ζήτησα επιβεβαίωση.. τέλος πάντων, θα κάνω ότι ξέρουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αύριο είναι Τετάρτη, 21 Οκτωβρίου, λήγει η προθεσμία για την κατάθεση των ετησίων πινάκων και ταυτόχρονα "Για λόγους τακτικής συντήρησης το σύστημα θα διακόπτει τις υπηρεσίες του κάθε Τετάρτη 18.00 - 21.00". Θα έχουμε σκηνές απείρου κάλλους;;;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αύριο είναι Τετάρτη, 21 Οκτωβρίου, λήγει η προθεσμία για την κατάθεση των ετησίων πινάκων και ταυτόχρονα "Για λόγους τακτικής συντήρησης το σύστημα θα διακόπτει τις υπηρεσίες του κάθε Τετάρτη 18.00 - 21.00". Θα έχουμε σκηνές απείρου κάλλους;;;;;;;

Έχω να στείλω 2 πίνακες ακόμα αλλά δεν μπαίνω εδώ και κανένα δίωρο. Τις "σκηνές απείρου κάλλους" τις θεωρώ σίγουρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Απο  τις 16.00 προσπαθώ να συνδεθώ με το ΕΡΓΑΝΗ χωρίς αποτέλεσμα. Πως στο καλό θα στείλουμε τους πίνακες  εαν δεν μπορούμε  να συνδεθούμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

έπρεπε να είχε δωθεί ήδη...Δεν σε βάζει ούτε για πλάκα.

Αυτό που ενώ έχει πέσει το σύστημα, πρέπει να το κοιτάμε με τις ώρες, με ξεπερνάει.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

πάντως πέρσι ο βρούτσης στις 21/10/2014 την έδωσε..το ίδιο μου φαίνεται θα κάνει και ο κατρούγκαλος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Παράταση μπορεί να δοθεί στην υποβολή του Πίνακα Προσωπικού ΑΛΛΑ μαζί με αυτόν έχουν μπλοκάρει και οι άλλες υποβολές (προσλήψεις, αποχωρήσεις, απολύσεις) και εκεί δεν υπάρχει παράταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

δε μπορουμε να κανουμε εκτακτες αλλαγες ωραριου αμα μπει καποιος μεσα τι θα του πουμε connection_refused...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

για τις περιπτώσεις που υπάρχει πρόβλημα και δεν υπάρχει παράταση υπάρχει αυτό 

 

http://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/17078

 

ζ) Κατ’ απόκλιση από τις διατάξεις της προηγούμενης παραγράφου (στ), όταν λόγω τεχνικών προβλημάτων ή ανωτέρας βίας διαπιστώνεται δυσλειτουργία του ΠΣ ΣΕΠΕ, ΟΑΕΔ - ΙΚΑ –ΕΤΑΜ, το ΣΕΠΕ και ο ΟΑΕΔ εκδίδουν οδηγίες προς τις περιφερειακές Υπηρεσίες τους, οι οποίες καθορίζουν, κατά περίπτωση, προθεσμίες υποβολής των εντύπων του άρθρου 2 της παρούσης, με προσέλευση στην αρμόδια υπηρεσία, γνωστοποιώντας ταυτόχρονα, μέσω διαδικτύου, την ορισθείσα προθεσμία της ανωτέρω υποβολής.

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

πάντως πέρσι ο βρούτσης στις 21/10/2014 την έδωσε..το ίδιο μου φαίνεται θα κάνει και ο κατρούγκαλος..

Ούτε ο πατήρ Παΐσιος να ήσουν...

 

Παράταση ετήσιου πίνακα προσωπικού έως 31.10.2015

[21.10.2015]

Σύμφωνα με απόφαση του υπ. εργασίας :

Παρατείνεται για το έτος 2015, η προθεσμία ηλεκτρονικής υποβολής του ετήσιου πίνακα προσωπικού (έντυπο Ε4) της περ. 1.ii., στοιχείο γ) του άρθρου 4 της υπ’ αριθμ. 29502/85/1.9.2014 (ΦΕΚ Β΄ 2390/08−9−2014) απόφασης του Υπουργού Εργασίας, Κοινωνικής Ασφάλισης και Πρόνοιας, όπως ισχύει, έως και την 31 Οκτωβρίου 2015.

Πηγή: http://www.taxheaven.gr © Taxheaven Δείτε περισσότερα http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/25829

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

στανταράκι ήταν φίλε..

 

1,10 έδινε στο στοίχημα..

 

καλημέρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...