Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΕΤΗΣΙΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΚΑΙ ΩΡΩΝ ΕΡΓΑΣΙΑΣ


TAXLAV

Ερώτηση

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ  ΜΕ ΤΟΝ ΕΤΗΣΙΟ  ΠΙΝΑΚΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΚΑΤΑΤΙΘΕΤΑΙ

ΑΠΟ 1/10/14  ,ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΑΠΟ ΠΕΡΣΙ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

κατατεθηκε ηλεκτρονικα πινακας προσωπικου με δυο εργαζομενους , εγινε απολυση με 12/11/2014 μιας εργαζομενης , πρεπει να ξαναστειλω πινακα ετησιο προσωπικου;; (απο οτι θυμαμαι οχι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

κατατεθηκε ηλεκτρονικα πινακας προσωπικου με δυο εργαζομενους , εγινε απολυση με 12/11/2014 μιας εργαζομενης , πρεπει να ξαναστειλω πινακα ετησιο προσωπικου;; (απο οτι θυμαμαι οχι)

όχι βέβαια..αυτό μας έλειπε..

 

καλησπέρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

όχι βέβαια..αυτό μας έλειπε..

 

καλησπέρα..

καλησπερα ευχαριστω, τις αδειες που στελνουμε τις ετησιες τον ιανουαριο δεν ανοιγει το 2015;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλησπερα ευχαριστω, τις αδειες που στελνουμε τις ετησιες τον ιανουαριο δεν ανοιγει το 2015;

ναι μέσα στον γενάρη του 2015 θα πρέπει να υποβληθεί και αυτό το αίσχος!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 

Σε περίπτωση που ξεχαστεί ένας εργαζόμενος να περαστεί στον ετήσιο πίνακα υπάρχει κάποιο πρόσιμο?

 

κανονικά έχει ..μέχρι 31/10/2014 ήταν με την παράταση η προθεσμία και για τον συμπληρωματικό ετήσιο..

 

πήγαινέ τα χειρόγραφα, πες τους και καμιά παπαριά μπας και γίνει τίποτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αναφερομαι σε ετησιο πίνακα του 2011.

Εχω ξεχάσει να συμπεριλάβω ένα εργαζόμενο και τώρα έχω έλεγχο απ το ικα..

Στον αρχικό-προσληψης τον έχω βάλει..

Θα έχω πρόβλημα με το ΙΚΑ..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αναφερομαι σε ετησιο πίνακα του 2011.

Εχω ξεχάσει να συμπεριλάβω ένα εργαζόμενο και τώρα έχω έλεγχο απ το ικα..

Στον αρχικό-προσληψης τον έχω βάλει..

Θα έχω πρόβλημα με το ΙΚΑ..?

λογικά δεν θα έχεις. Εκτός αν έχουν αλλάξει κάπως οι έλεγχοι του ΙΚΑ(έχει να μου συμβεί πολύ καιρό έλεγχος από ΙΚΑ) και έχουν γίνει πιό ενδελεχείς σε σχέση με το πρόσφατο παρελθόν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα επειδή είμαι καινούριος στο επάγγελμα. Έχω να προσλαβω υπάλληλο για καλοκαιρινη σεζον σε ψησταρια με μερικη απασχοληση 4ωρο. Δεν ξέρω αν πρεπει να τον προσλαβω ως ορισμένου χρονου η ως αορίστου. Έπειτα επειδή θα δουλεύει 8-12 μμ θα πρεπει να βάλω και νυχτερινά και στην πρόσληψη που θα κάνω τι ημερομίσθιο θα βάλω. Ευχαριστώ εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα επειδή είμαι καινούριος στο επάγγελμα. Έχω να προσλαβω υπάλληλο για καλοκαιρινη σεζον σε ψησταρια με μερικη απασχοληση 4ωρο. Δεν ξέρω αν πρεπει να τον προσλαβω ως ορισμένου χρονου η ως αορίστου. Έπειτα επειδή θα δουλεύει 8-12 μμ θα πρεπει να βάλω και νυχτερινά και στην πρόσληψη που θα κάνω τι ημερομίσθιο θα βάλω. Ευχαριστώ εκ των προτερων. 

 

Ορισμένου χρόνου με την ρήτρα του άρθρου 40 του ν.3996/2011. Στο ημερομίσθιο δεν θα βάλετε αναλογία νυχτερινών αλλά μόνο τον βασικό (είστε υποχρεωμένοι να εφαρμόσετε την ΕΓΣΣΕ ή το νόμιμο κατώτατο ημερομίσθιο του ν.4093/2012) ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα,

 

σε επιχείρηση με κεντρικό και υποκ/μα πρέπει να στείλω 2 ετήσιους πίνακες προσωπικού, έναν για κάθε παράρτημα;;; Ή 1 και για τα δύο παραρτήματα συνολικά;;;

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα,

 

σε επιχείρηση με κεντρικό και υποκ/μα πρέπει να στείλω 2 ετήσιους πίνακες προσωπικού, έναν για κάθε παράρτημα;;; Ή 1 και για τα δύο παραρτήματα συνολικά;;;

 

Ευχαριστώ!

Αν απασχολούν προσωπικό και το κεντρικό και το υποκ/μα πρέπει να στείλεις ξεχωριστά για το καθένα . Θα δεις ότι στην εισαγωγή πίνακα προσωπικού σου ζητάει για ποιο παράρτημα υποβάλεις, δεν γίνεται διαφορετικά . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

όταν αλλαζει η επωνυμία και το υποκαταστημα γίνεται έδρα(δηλ. δεν αλλάζει ο τόπος απασχόλησης των εργαζόμενων) χρειάζεται να υποβάλλουμε εκ νέου συμπληρωματικό πίνακα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

αν κατάλαβα καλά..

 

Θα κάνεις πρώτα την αλλαγή επωνυμίας στο ΙΚΑ..

 

Δε χρειάζεται να στείλεις πίνακα αφού παίρνει τα στοιχεία από το ΙΚΑ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

και την αλλαγή παραρτημάτων.     την έκλεισες την έδρα την παλιά?

 

εάν έχεις στείλει ήδη πίνακα αυτοί πήγαν στο υποκατάστημα.  με κωδικό 001.  τώρα που γίνεται έδρα θα έχει 000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

αν κατάλαβα καλά..

 

Θα κάνεις πρώτα την αλλαγή επωνυμίας στο ΙΚΑ..

 

Δε χρειάζεται να στείλεις πίνακα αφού παίρνει τα στοιχεία από το ΙΚΑ..

καλά κατάλαβες. οπωσδήποτε πρώτα γίνεται η αλλαγή επωνυμίας στο ΙΚΑ.Όσο για το μετά μίλησα με το ΣΕΠΕ σήμερα και μου πε ότι δεν χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο από τη στιγμή που οι εργαζόμενοι θα δουλεύουν επί της ουσίας στον ίδιο χώρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

και την αλλαγή παραρτημάτων.     την έκλεισες την έδρα την παλιά?

 

εάν έχεις στείλει ήδη πίνακα αυτοί πήγαν στο υποκατάστημα.  με κωδικό 001.  τώρα που γίνεται έδρα θα έχει 000

οχι ακομη. Αρχές νοέμβρη θα κλείσω τελικά την σημερινή υφιστάμενη έδρα και το σημερινό υποκατάστημα όπου δουλεύουν και οι εργαζομενοι θα γίνει έδρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πρέπει να γράψουμε συνολικά τα έτη προϋπηρεσίας; Ή έως την προϋπηρεσία  μέχρι 14/02/2012 ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εργαζόμενη με μερική απασχόληση.....αλλάζω το μισθό της (αύξηση) από 15/10/2015....αρκεί να στείλω ετήσιο μέχρι 21/10........ή πρέπει να στείλω πρώτα τροποποιητικό αποδοχών....και μετά τον ετήσιο..(είναι η μόνη εργαζόμενη στην επιχείρηση?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

η προσωπική μου άποψη είναι πως αρκεί με τον ετήσιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εργαζόμενη με μερική απασχόληση.....αλλάζω το μισθό της (αύξηση) από 15/10/2015....αρκεί να στείλω ετήσιο μέχρι 21/10........ή πρέπει να στείλω πρώτα τροποποιητικό αποδοχών....και μετά τον ετήσιο..(είναι η μόνη εργαζόμενη στην επιχείρηση?)

Σε σχετικη ερωτηση στην επιθεωρηση περσυ μου χαν πει πως ειναι ΟΚ μονο με τον ετησιο, αλλα να γραψω και στις παρατηρησεις οτι εγινε τροποποιηση.

 

Εν τελει εγω βεβαια εκανα και τροποποιητικο για να μαι σιγουρος, αλλα αυτο ειναι ασχετο  :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα, δυο επιβεβαιώσεις παρακαλώ γιατί από την τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με την επιθεώρηση εργασίας δε με έπεισαν ιδιαίτερα...., α) εργοδότης που έχει υποβάλει ετήσια κατάσταση στις 7/10 και έκανε δυο νέες προσλήψεις στις 14/10, έχει υποχρέωση υποβολής ετήσιου συμπληρωματικού έως 21/10? (από την επιθεώρηση εργασίας μου είπαν ναι), β) εργοδότης που έπαψε να απασχολεί προσωπικό το Αύγουστο 2015, έχει προγραμματίσει να κάνει πρόσληψη 22/10 που θα έχει λήξει η προθεσμία υποβολής των ετησίων, τι υποβάλει? (από την επιθεώρηση εργασίας μου είπαν μόνο εκτύπωση του συμπληρωματικού πρόσληψης και όχι ετήσιο γιατί στο διάστημα 1-21/10 δεν είχε προσωπικό). Στην ερώτησή μου, τι αριθμό πρωτοκόλλου θα βάζω μελλοντικά όταν μου ζητάει το σχετικό του ετησίου? μου είπαν να βάζω το 0..!!    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα, δυο επιβεβαιώσεις παρακαλώ γιατί από την τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με την επιθεώρηση εργασίας δε με έπεισαν ιδιαίτερα...., α) εργοδότης που έχει υποβάλει ετήσια κατάσταση στις 7/10 και έκανε δυο νέες προσλήψεις στις 14/10, έχει υποχρέωση υποβολής ετήσιου συμπληρωματικού έως 21/10?  εγώ θα πω όχι..(από την επιθεώρηση εργασίας μου είπαν ναι), β) εργοδότης που έπαψε να απασχολεί προσωπικό το Αύγουστο 2015, έχει προγραμματίσει να κάνει πρόσληψη 22/10 που θα έχει λήξει η προθεσμία υποβολής των ετησίων, τι υποβάλει? (από την επιθεώρηση εργασίας μου είπαν μόνο εκτύπωση του συμπληρωματικού πρόσληψης και όχι ετήσιο γιατί στο διάστημα 1-21/10 δεν είχε προσωπικό ) θα στείλετε έναν αρχικό πίνακα(όχι ετήσιο) μόνο και μόνο για να έχετε αρ.πρωτοκόλλου..στη συνέχεια θα εκτυπώσετε τον συμπληρωματικό..σε νέα πρόσληψη θα χρησιμοποιήσετε το πρωτόκολλο του αρχικού..τι μηδέν και παπαριές σου λένε..Στην ερώτησή μου, τι αριθμό πρωτοκόλλου θα βάζω μελλοντικά όταν μου ζητάει το σχετικό του ετησίου? μου είπαν να βάζω το 0..!!    

καλησπέρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...