Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΟΑΕΔ 5.000 ΘΕΣΕΩΝ 25-66 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΙΤΗΣΕΙΣ


MALLIAS81

Ερώτηση

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ

 

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΤΕ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΝ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΟΙ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΟΑΕΔ ΠΟΥ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑΝ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ?

 

ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΠΡΗΞΕΙ ΟΛΟΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΙΤΗΣΗ.

 

ΑΝ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΦΙΑΣΚΟ ΣΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ ΟΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΜΕ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΝ ΜΑΡΤΙΟ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ 10.000 ΘΕΣΕΙΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Δύσκολο το βλέπω αυτό εδώ σερνόταν η απλή σελίδα του ΟΑΕΔ λές να είχαν φτιάξει κ τα τσακάλια οι κομπιουτεράδες κάτι τέτοιο?? Εξάλλου δεν είχε πουθενά επιλογή να γράψεις θέσεις μόνο στις παρατηρήσεις και πολύ δεν θα έγραψαν καν πιστέυω...

Ειχε επιλογη για να βαλεις τις αιτουμενες θεσεις, αλλο πραγμα αν το ειχαν ....κρυφο...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ειχε επιλογη για να βαλεις τις αιτουμενες θεσεις, αλλο πραγμα αν το ειχαν ....κρυφο...!

ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ ΧΩΡΙΣ ΑΡΙΘΜΟ ΘΕΣΕΩΝ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ ΕΙΝΑΙ...ΟΤΙ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΜΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΗΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΣΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ ΜΕ ΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΤΟΥ ΟΑΕΔ (ΕΓΩ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΓΡΑΜΜΗ) ΤΟΥΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΑΝ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΒΟΥΝΕ ΣΕ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΚΑΙ ΝΕΑ ΥΠΟΒΟΛΗ.

Οπότε αφού έκλεισε λόγω πλήρωσης θέσεων, σημαίνει ότι δεν έχει καταχωρηθεί η αίτηση που έκανα, ούτε και μπορώ αν την (ξανα) διαγράψω και να την (ξανα) κάνω. Οπότε το μήνυμα του συστήματος ηταν κουκουρούκου. Κι επειδή το έβγαζε από τις 3 παρά, μάλλον τσάμπα σκοτωνόμασταν την τελευταία ώρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Aνακοίνωση - "Πρόγραμμα επιχορήγησης επιχειρήσεων για την πρόσληψη 5.000 ανέργων ηλικίας 25-66 ετών"

Οι θέσεις του "Προγράμματος επιχορήγησης επιχειρήσεων για την πρόσληψη 5.000 ανέργων ηλικίας 25-66 ετών" καλύφθηκαν αυθημερόν από 4.156 επιχειρήσεις.

 

 

*απο το site του ΟΑΕΔ*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Άρα οι 4156 ζήτησαν σίγουρα 1 άτομο και μονο οι 844 που περισσεύουν αιτήθηκαν 2 η 3 θέσεις.....κάτι μου βρωμάει...όλοι οι δικοί μου ήθελαν απο 2 θέσεις και πάνω....παπατζιλίκι το προγραμματάκι μου μυρίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Άρα οι 4156 ζήτησαν σίγουρα 1 άτομο και μονο οι 844 που περισσεύουν αιτήθηκαν 2 η 3 θέσεις.....κάτι μου βρωμάει...όλοι οι δικοί μου ήθελαν απο 2 θέσεις και πάνω....παπατζιλίκι το προγραμματάκι μου μυρίζει

 

 

Κάποια βλακεία έχουν κάνει λογικά.

 

Εγώ είχα 2 5άδες και 3 2άδες... Φυσικά μπορεί αυτοί να είναι εκτός, αλλά το 83% των αιτήσεων να αφορά μία θέση δεν μου φαίνεται πολύ ακριβές...

 

Για να δούμε... Πάντως φιάσκο το θέμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μετά από πόσες εισόδους ρε παιδιά υποβάλλανε αυτοί οι 4156 τις αιτήσεις τους; Και όσοι υποβάλλατε μπήκατε έτσι με την πρώτη και τα καταφέρατε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εγώ έκανα 1 ώρα και 55 λεπτά για την μια και μοναδική αίτηση που υπέβαλα, για να καταλάβεις πόσες φορές έχανα την σύνδεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εγώ έκανα 1 ώρα και 55 λεπτά για την μια και μοναδική αίτηση που υπέβαλα, για να καταλάβεις πόσες φορές έχανα την σύνδεση.

Εγω το εγραψα αυτο???

Και γω ακριβως το ιδιο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημερα εσας η αιτηση σας εβγαλε καποιο αποτελεσμα?εμενα ακομη μου λεει "σε εκκρεμοτητα" οχι οτι εχω ελπιδες αλλα ετσι για το γ**&^%!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα, εγώ εχθές με χίλια ζόρια έστειλα 2 αιτήσεις που είχα, πήρα πρωτόκολλο και είναι σε εκκρεμότητα. Σήμερα το πρωί πήρα τηλ. τον τοπικό Ο.Α.Ε.Δ. και μίλησα και μου είπαν ότι αν έχει πάρει πρωτόκολλο είσαι οκ, κάποια στιγμή θα βγει εγκριτική και θα σε ειδοποιήσουν. Με ρώτησε τι ώρα τα έστειλα από περιέργεια και του είπα μέχρι 13.30 (την μία έκανα μία ώρα από τις 12.00 έως τη 1 και τη δεύτερη από 13.00 έως 13.30) και μου είπε ότι όσες υποβλήθηκαν μετά τις 14.00 είναι ουσιαστικά χωρίς πρωτόκολλο και σε αναμονή και γιε εκείνες είναι χλωμό το τι θα γίνει... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα, εγώ εχθές με χίλια ζόρια έστειλα 2 αιτήσεις που είχα, πήρα πρωτόκολλο και είναι σε εκκρεμότητα. Σήμερα το πρωί πήρα τηλ. τον τοπικό Ο.Α.Ε.Δ. και μίλησα και μου είπαν ότι αν έχει πάρει πρωτόκολλο είσαι οκ, κάποια στιγμή θα βγει εγκριτική και θα σε ειδοποιήσουν. Με ρώτησε τι ώρα τα έστειλα από περιέργεια και του είπα μέχρι 13.30 (την μία έκανα μία ώρα από τις 12.00 έως τη 1 και τη δεύτερη από 13.00 έως 13.30) και μου είπε ότι όσες υποβλήθηκαν μετά τις 14.00 είναι ουσιαστικά χωρίς πρωτόκολλο και σε αναμονή και γιε εκείνες είναι χλωμό το τι θα γίνει... 

 

 

Βέβαια αυτά είναι από τον τοπικό ΟΑΕΔ, λογικό είναι να είναι έτσι όπως τα λένε, αλλά εδώ έχει τελειώσει η λογική οπότε ας κρατάμε μικρό καλάθι... (κατά περίεργο τρόπο όλες οι δικές μου είναι εντός του δίωρου, η τελευταία 13.53 - μάλλον επειδή έχω τα μέσα όπως είπε και ένας συνάδελφος παραπάνω... )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μία που έφυγε χωρίς προσδιορισμός θέσης .. φαίνεται πια ως "ΜΗ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ ΑΙΤΗΣΗ"..

Οι υπόλοιπες σε εκκρεμότητα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα! 

τελικά υπάρχει σε κάποιον (από όσους πήραν πρωτόκολλο) κάτι διαφορετικό στην κατάσταση αίτησης πέρα από αναμονή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έχω στείλει 5 αιτήσεις όλες χωρίς αριθμό εργαζομένων οι 3 είναι σε εκκρεμότητα και οι 2 σε αναμονή  και αναγράφουν όλες 

είναι μη ολοκληρωμένη αίτηση.  τώρα τι κάνουμε...............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έχω στείλει 5 αιτήσεις όλες χωρίς αριθμό εργαζομένων οι 3 είναι σε εκκρεμότητα και οι 2 σε αναμονή  και αναγράφουν όλες 

είναι μη ολοκληρωμένη αίτηση.  τώρα τι κάνουμε...............

Στην κεντρική σελίδα του ΟΑΕΔ έχει μήνυμα:topgun.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έχω στείλει 5 αιτήσεις όλες χωρίς αριθμό εργαζομένων οι 3 είναι σε εκκρεμότητα και οι 2 σε αναμονή  και αναγράφουν όλες 

είναι μη ολοκληρωμένη αίτηση.  τώρα τι κάνουμε...............

ΜΠΕΣ ΣΤΟ SITE ΤΟΥ ΟΑΕΔ ΝΑ ΛΑΒΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΚΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ ΑΙΤΗΣΗ ΜΕ ΧΩΡΙΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟ!

topgun.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

topgun.png

Πολυ ωραια λοιπον τη λαβαμε την απαντηση τους!!!!! Που ελεγε ομως το περιφημο "λιστα αιτουμενων προς επιχορηγηση θεσεων"?????οεο?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ψιλοάσχετο: Παλιά, αν θυμάμαι καλά, δεν μπορούσες να ζητήσεις όσες θέσεις ήθελες. Όσο πιο μεγάλο αριθμό απασχολουμένων είχες, τόσες περισσότερες θέσεις μπορούσες να ζητήσεις.

Τώρα όποιος προλάβει, φτιάχνει μια ΙΚΕ, μπουκάρει και στο site του ΟΑΕΔ με τη vdsl του, ζητάει 10 άτομα, και να τη η φίρμα με το 1/3 του κόστους μισθοδοσίας.

Αυτά είναι...

Μεγαλεία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 

topgun.png

Πολυ ωραια λοιπον τη λαβαμε την απαντηση τους!!!!! Που ελεγε ομως το περιφημο "λιστα αιτουμενων προς επιχορηγηση θεσεων"?????οεο?????

 

Ναι αλλά τι γίνεται με όσους δήλωσαν θέσεις και βγάζει μήνυμα έχει υποβληθεί με αριθμό πρωτοκόλλου? Κάποιος μια απάντηση? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ναι αλλά τι γίνεται με όσους δήλωσαν θέσεις και βγάζει μήνυμα έχει υποβληθεί με αριθμό πρωτοκόλλου? Κάποιος μια απάντηση? 

stin idia katastasi imaste oloi.kamia apantisi apo oaed.na skefteite simera pou epikoinonisa me ton topiko oaed mou eipan pos autes oi aitiseis me 0 arithmo theseon tha proxorisoun dioti to provlima einai maziko kai tous exei erthei enimerosi sxetika.isos tha eprepe oi sillogoi mas na kinithoun nomika dioti tha antimetopisoume pollous apogoitevmenous pelates kai giafto ftaei o OAED!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

stin idia katastasi imaste oloi.kamia apantisi apo oaed.na skefteite simera pou epikoinonisa me ton topiko oaed mou eipan pos autes oi aitiseis me 0 arithmo theseon tha proxorisoun dioti to provlima einai maziko kai tous exei erthei enimerosi sxetika.isos tha eprepe oi sillogoi mas na kinithoun nomika dioti tha antimetopisoume pollous apogoitevmenous pelates kai giafto ftaei o OAED!!!!!

 

Αν δεν σας κάνει κόπο γράφετε στα ελληνικά. Αφενός δεν είμαστε δεκατεσσάρων χρόνων, αφετέρου τα χρειαζόμαστε τα μάτια μας ακόμη.

 

Ευχαριστώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...