Προς το περιεχόμενο

εργοδοτική εισφορά ποσού 20 ευρώ για παιδικές κατασκηνώσεις Ε.Λ.Π.Κ.


ACHILL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχετε ήδη στείλει ΑΠΔ οριστικές Αυγούστου και σας στείλανε συμπληρωματικές για τις παιδικές κατασκηνώσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε ήδη στείλει ΑΠΔ οριστικές Αυγούστου και σας στείλανε συμπληρωματικές για τις παιδικές κατασκηνώσεις;

ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα έκδοση της συμπληρωματικής στις 22/09/2014 - πληρωμή μέχρι 30/09/2014 . Αφήνουν και διάστημα 1 βδομάδα για να μαζευτούν τα χρήματα , χάρη μας κάνουν !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα έκδοση της συμπληρωματικής στις 22/09/2014 - πληρωμή μέχρι 30/09/2014 . Αφήνουν και διάστημα 1 βδομάδα για να μαζευτούν τα χρήματα , χάρη μας κάνουν !

Σε όλους εκδοθηκε ΑΠΔ συμπληρωματική?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

καλημερα συναδελφοι

ξερει κανεις για μας που δεν πληρωσαμε στις 30 σεπ, αφου δεν ειχε αναρτηθει ακομα η συμπληρωματικη πως θα πληρωσουμε τωρα???

εννοω το ποσοστο του προστιμου :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα συναδελφοι

ξερει κανεις για μας που δεν πληρωσαμε στις 30 σεπ, αφου δεν ειχε αναρτηθει ακομα η συμπληρωματικη πως θα πληρωσουμε τωρα???

εννοω το ποσοστο του προστιμου :angry:

εγώ πέρυσι που καθυστέρησα πήγα στο ΙΚΑ μου εκδόσαν παραστατικό και πλήρωσα εκεί με πρόστιμο 0,55€!! για 80€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πέρυσι που καθυστέρησα πήγα στο ΙΚΑ μου εκδόσαν παραστατικό και πλήρωσα εκεί με πρόστιμο 0,55€!! για 80€

απλά εσύ θα τους πείς το ποσό που θα πλωρώσεις π.χ. 4 υπαλλήλους 4*20=80€ και το πρόσθετο τέλος θα το βγάλουν αυτοί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχ πρεπει να παω απο το ικα δηλαδη?

εγω ειπα μπας και κανω την προσαυξηση μονος μου και το πληρωσω σε τραπεζα  κατευθειαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 months later...
Μετά τα παραπάνω, στους υπόχρεους εργοδότες γνωστοποιείται με μήνυμα κατά την υποβολή της Α.Π.Δ., στο αποδεικτικό παραλαβής, ότι « η εργοδοτική εισφορά 20 ευρώ ανά εργαζόμενο με σχέση εξαρτημένης εργασίας ιδιωτικού δικαίου, καταβλητέα από τους εργοδότες Κοινών Επιχειρήσεων και Οικοδομοτεχνικών Έργων, υπέρ του Ειδικού Λογαριασμού Παιδικών Κατασκηνώσεων (Ε.Λ.Π.Κ.) θα καταβληθεί ταυτόχρονα και παράλληλα με τις ασφαλιστικές εισφορές μισθολογικής περιόδου 8/2015 ».

κατά την υποβολή της απδ 08/2015 σε δύο εργοδότες δεν εμφανίστηκε αυτό το μήνυμα.........
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μετά τα παραπάνω, στους υπόχρεους εργοδότες γνωστοποιείται με μήνυμα κατά την υποβολή της Α.Π.Δ., στο αποδεικτικό παραλαβής, ότι « η εργοδοτική εισφορά 20 ευρώ ανά εργαζόμενο με σχέση εξαρτημένης εργασίας ιδιωτικού δικαίου, καταβλητέα από τους εργοδότες Κοινών Επιχειρήσεων και Οικοδομοτεχνικών Έργων, υπέρ του Ειδικού Λογαριασμού Παιδικών Κατασκηνώσεων (Ε.Λ.Π.Κ.) θα καταβληθεί ταυτόχρονα και παράλληλα με τις ασφαλιστικές εισφορές μισθολογικής περιόδου 8/2015 ».

κατά την υποβολή της απδ 08/2015 σε δύο εργοδότες δεν εμφανίστηκε αυτό το μήνυμα.........

 

Μη φοβάσαι, δε θα τη γλυτώσουμε.

Να γυρίσουν πρώτα από τις διακοπές, μην τους ζορίζουμε κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη φοβάσαι, δε θα τη γλυτώσουμε.

Να γυρίσουν πρώτα από τις διακοπές, μην τους ζορίζουμε κιόλας.

δηλαδή θα το πληρώσουν  και ας μην φαίνεται ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλώ μια επιβεβαίωση να τσεκάρω αν έχω καταλάβει σωστά.Στέλνουμε την ΑΠΔ Αυγούστου 2015, ενημερώνουμε τους εργοδότες να πληρώσουν το ΙΚΑ Αυγούστου 2015 συν 20 ευρώ ανά εργαζόμενο και αναμένουμε το ΙΚΑ να περάσει αυτόματα την ΑΠΔ για την εισφορά. Σωστό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να συμπεράνω από την εγκύκλιο οτι για εργαζόμενους πρακτικής δέν καταβάλουμε 20ρικο?

Δεν καταβαλουμε

Παρακαλώ μια επιβεβαίωση να τσεκάρω αν έχω καταλάβει σωστά.Στέλνουμε την ΑΠΔ Αυγούστου 2015, ενημερώνουμε τους εργοδότες να πληρώσουν το ΙΚΑ Αυγούστου 2015 συν 20 ευρώ ανά εργαζόμενο και αναμένουμε το ΙΚΑ να περάσει αυτόματα την ΑΠΔ για την εισφορά. Σωστό?

ΝΑΙ

Αν ένας υπάλληλος αποχωρεί οικειοθελώς 5/1/15 πληρώνουμε 20€;;;

ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...