Προς το περιεχόμενο

Λογιστικό επάγγελμα και αμοιβές γελοίες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

απαιτησε 3100 βασικο + μπονους,ταξίδια,εταιρικη πιστωτικη καρτα,6 αεροπορικα εισιτηρια προς το εξωτερικο /χρονο!!!!

όχι ζήτα 900 μικτά μετά απο 35 χρόνια..........................................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απαιτησε 3100 βασικο + μπονους,ταξίδια,εταιρικη πιστωτικη καρτα,6 αεροπορικα εισιτηρια προς το εξωτερικο /χρονο!!!!

Για το πρώτο κάτι γίνεται

Για τα υπόλοιπα 

Σύστησέ με σε παρακαλώ , σύστησέ με !!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξέρεις πάντως, εγώ ΔΕΝ σε προσλαμβάνω....

 

Να πάτε αλλού κύριε, να πάτε αλλού............................

Γιατί ρε φίλε , γιατί ?

Δέν είμαι και του πεταμάτου που λένε και στο χωριό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε έχετε σαλτάρει όλοι εδώ μέσα?ο καθένας αξιολογεί τον εαυτό του και απαιτεί και την ανάλογη αμοιβή,επίσης πάντα πρέπει 

να ξέρει οτι αυτός που τον ακούει δεν έχει πάντα τις γνώσεις να τον τσεκάρει,ακόμη όσα πιό πολλά ντουφέκεια κουβαλάει(πτυχεία κλπ)

τόσο καλύτερα η χειρότερα.ανάλογα την περίπτωση,αλλά σε γενικές γραμμές .αμα περπατάς στο σκοτάδι και έχεις πέντε καραμπίνες μαζί σου και ένα

πιστόλι,σίγουρα θα φοβάσαι λιγ'ότερο απο το να μην έχεις τίποτα.

Επι πλέον κατηγορώντας την ΠΟΦΕΕ ,η οποιαδήποτε άλλη ένωση - σύλλογο ,το μόνο σίγουρο είναι οτι βγάζουμε τα μάτια μας με τα χέρια μας,όλοι μαζί

αν θα πετύχουμε κάτι ,μόνοι μας και διασπασμένοι  τίποτα.Όλα αυτά που μας έχουν φορτώσει και θα μας φορτώσουν ακόμη,είναι συνέπεια της μη ενιαίας

φωνής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αυτοί εκεί στο ΚΚΕ είναι τόσο ηλίθιοι που ακόμα και τους περιπτεράδες κεφάλαιο που εκμεταλλεύεται τους εργαζομένους τους θεωρούν.

Οπότε φαντάζεστε τι άποψη έχουν για εμάς τους ελεύθερους επαγγελματίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε έχετε σαλτάρει όλοι εδώ μέσα?ο καθένας αξιολογεί τον εαυτό του και απαιτεί και την ανάλογη αμοιβή,επίσης πάντα πρέπει 

να ξέρει οτι αυτός που τον ακούει δεν έχει πάντα τις γνώσεις να τον τσεκάρει,ακόμη όσα πιό πολλά ντουφέκεια κουβαλάει(πτυχεία κλπ)

τόσο καλύτερα η χειρότερα.ανάλογα την περίπτωση,αλλά σε γενικές γραμμές .αμα περπατάς στο σκοτάδι και έχεις πέντε καραμπίνες μαζί σου και ένα

πιστόλι,σίγουρα θα φοβάσαι λιγ'ότερο απο το να μην έχεις τίποτα.

Επι πλέον κατηγορώντας την ΠΟΦΕΕ ,η οποιαδήποτε άλλη ένωση - σύλλογο ,το μόνο σίγουρο είναι οτι βγάζουμε τα μάτια μας με τα χέρια μας,όλοι μαζί

αν θα πετύχουμε κάτι ,μόνοι μας και διασπασμένοι  τίποτα.Όλα αυτά που μας έχουν φορτώσει και θα μας φορτώσουν ακόμη,είναι συνέπεια της μη ενιαίας

φωνής. 

Αααααααααααααα!!!!!!!!!!! εσύ πας να σοβαρέψεις την συζήτηση 

Δεν παίζω έτσι

Εσύ με ντουφέκια καραμπίνες και πιστόλια , και εμείς ούτε σφεντόνα ?

Δεν το θέλει ούτε ο Θεός ούτε ο διάβολος  :D  :D  :D  :D  :D  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αυτοί εκεί στο ΚΚΕ είναι τόσο ηλίθιοι που ακόμα και τους περιπτεράδες κεφάλαιο που εκμεταλλεύεται τους εργαζομένους τους θεωρούν.

Οπότε φαντάζεστε τι άποψη έχουν για εμάς τους ελεύθερους επαγγελματίες.

 

Εσύ το δικό σου το γραφείο το βάζεις στην ίδια κατηγορία με το outsourcing της PWC η της Grant thornton ή της Deloite?

To ΚΚΕ σίγουρα όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτος τοπου και χρονου είναι το νοημα καποιων που γραφουν εδώ μεσα!!!

Αναστασία αν εννοείς εμένα ,σε ακούω,με σεβασμό και στον τόπο και στον χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι Πτυχιούχος ΑΣΟΕΕ , με καμιά τριανταπενταριά χρόνια προϋπηρεσία , και προϊστάμενός Λογιστηρίου στον ιδιωτικό τομέα.

Πόσα να απαιτήσω ? και με ποιόν τρόπο ?

Αν θέλεις μου δίνεις την συνταγή , σε παρακαλώ. 

Τι εχεις τελειωσει ακριβως? διότι εγω εκανα μια μικρη ερευνα και ειδα οτι εισαι αποφοιτος ΙΕΚ οπως και ο νεκρος ποιητης που κανει προπαγανδα για αυτους που τον θεωρουν λογιστη β κατηγοριας (Με νομο)

 

Ειμαι 12 χρονια εκπαιδευτης σε ιεκ

 

Οσο κάποιοι και να προσπαθουν να κλεισουν το θεμα με ναζιστικη προπαγανδα δεν θα με παρασυρουν. 

 

1) θεωρουν εαυτον μελη της ΠΟΦΕΕ ενω στην πραξη ειναι χαζοκας, αμελητεοι να ασχοληθω

 

2) Μην δινετε βαση στα λαμογια να διωχνουν συναδελφους για να τους αντικαταστουν με φθηνιαρηδες...εσας

 

Μετα απο 11000 αναγνώσεις συνηδητοποίησα οτι μας απασχολει όλους  και οχι τους  2-3 που πανε να κανουν προβοκατσια (στον  εγκεφαλικο τους φλοιο το νομιζουν)

 

Σταματηστε το τσατ με τους εργοδοτες σας και τα παρακαλια να σας προσλαβουν.

 

Αν θελετε να σπασετε πλακα, σας εκλιπαρω , να πατε στο ΙΕΚ σας ή στα θεματα των ποφεεδων, οχι στην δική μου δημοσιευση, που απο οτι βλεπω με το ιεκ θα παρετε ανετα 3100 οπως λετε (στον υπνο σας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ρε φίλε , γιατί ?

Δέν είμαι και του πεταμάτου που λένε και στο χωριό μου.

 

Ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι..............................................................

 

large.jpg

 

Του ΙΕΚ είσαι.................??????????????????????????????????????????

 

Ούστ από δω, ου να μου χαθείς, που θες και δουλειά βοηθού λογιστή.........................................

 

Να πας στον Πίζα να βρεις δουλειά...................................................................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ το δικό σου το γραφείο το βάζεις στην ίδια κατηγορία με το outsourcing της PWC η της Grant thornton ή της Deloite?

To ΚΚΕ σίγουρα όχι.

Εγώ όχι. Αλλά ο παπάρας από εδώ κατά πως φαίνεται ναι.

Δε βλέπεις που τόσες μέρες μιλά για μεγαλο-εργοδότες, για αύξηση κερδών και άλλα τέτοια συναφή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να γιατι τα ΙΕΚ εχουν αυτην την αντιμετωπιση, ενας στους 100 ειναι  τοσο βλακας που η βλακεια σαν υποσταση ωχρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να γιατι τα ΙΕΚ εχουν αυτην την αντιμετωπιση, ενας στους 100 ειναι  τοσο βλακας που η βλακεια σαν υποσταση ωχρια

Εσύ απλά αποδεικνύεις ότι τα πτυχία δεν παίζουν κανένα απολύτως ρόλο.

Ο μαλάκας είναι μαλάκας είτε από ΙΕΚ είτε από το Χάρβαρντ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εχεις τελειωσει ακριβως? διότι εγω εκανα μια μικρη ερευνα και ειδα οτι εισαι αποφοιτος ΙΕΚ οπως και ο νεκρος ποιητης που κανει προπαγανδα για αυτους που τον θεωρουν λογιστη β κατηγοριας (Με νομο)

 

Ειμαι 12 χρονια εκπαιδευτης σε ιεκ

 

Οσο κάποιοι και να προσπαθουν να κλεισουν το θεμα με ναζιστικη προπαγανδα δεν θα με παρασυρουν. 

 

1) θεωρουν εαυτον μελη της ΠΟΦΕΕ ενω στην πραξη ειναι χαζοκας, αμελητεοι να ασχοληθω

 

2) Μην δινετε βαση στα λαμογια να διωχνουν συναδελφους για να τους αντικαταστουν με φθηνιαρηδες...εσας

 

Μετα απο 11000 αναγνώσεις συνηδητοποίησα οτι μας απασχολει όλους  και οχι τους  2-3 που πανε να κανουν προβοκατσια (στον  εγκεφαλικο τους φλοιο το νομιζουν)

 

Σταματηστε το τσατ με τους εργοδοτες σας και τα παρακαλια να σας προσλαβουν.

 

Αν θελετε να σπασετε πλακα, σας εκλιπαρω , να πατε στο ΙΕΚ σας ή στα θεματα των ποφεεδων, οχι στην δική μου δημοσιευση, που απο οτι βλεπω με το ιεκ θα παρετε ανετα 3100 οπως λετε (στον υπνο σας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τι εχεις τελειωσει ακριβως? διότι εγω εκανα μια μικρη ερευνα και ειδα οτι εισαι αποφοιτος ΙΕΚ οπως και ο νεκρος ποιητης που κανει προπαγανδα για αυτους που τον θεωρουν λογιστη β κατηγοριας (Με νομο)

 

Ειμαι 12 χρονια εκπαιδευτης σε ιεκ

 

Οσο κάποιοι και να προσπαθουν να κλεισουν το θεμα με ναζιστικη προπαγανδα δεν θα με παρασυρουν. 

 

1) θεωρουν εαυτον μελη της ΠΟΦΕΕ ενω στην πραξη ειναι χαζοκας  Τί ακριβώς λέξη είναι αυτή, αμελητεοι να ασχοληθω

 

2) Μην δινετε βαση στα λαμογια να διωχνουν συναδελφους για να τους αντικαταστουν αντικαθιστούν με φθηνιαρηδες...εσας

 

Μετα απο 11000 αναγνώσεις συνηειδητοποίησα οτι μας απασχολει όλους  και οχι τους  2-3 που πανε να κανουν προβοκατσια (στον  εγκεφαλικο τους φλοιο το νομιζουν )Τί είπες τώρα ρε μεγάλε !!!!!!!!!!

 

Σταματηστε το τσατ με τους εργοδοτες σας και τα παρακαλια να σας προσλαβουν.

 

Αν θελετε να σπασετε πλακα, σας εκλιπαρω , να πατε στο ΙΕΚ σας ή στα θεματα των ποφεεδων, οχι στην δική μου δημοσιευση σιγά τα ωά , που απο οτι βλεπω με το ιεκ θα παρετε ανετα 3100 οπως λετε (στον υπνο σας)

 

Που ακριβώς την έκανες την έρευνα Πουαρώ μου ?

Για να σε βοηθήσω να την τεκμηριώσεις

Αρ. Αδείας Α' Τάξης 0002790/21.07.1999 , μερικά χρόνια πριν γίνεις εκπαιδευτής (τρομάρα σου) στο ΙΕΚ

Και μπράβο 

Μπορεί να μην τα καταφέρνεις στην ορθογραφία , στην σύνταξη κειμένου , και στον ειρμό γενικώς , αλλά 12 χρόνια ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ........

Αποκαλύπτομαι (σου βγάζω το καπέλο , που λέμε , για να το καταλάβεις) στο μεγαλείο σου !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι..............................................................

 

large.jpg

 

Του ΙΕΚ είσαι.................??????????????????????????????????????????

 

Ούστ από δω, ου να μου χαθείς, που θες και δουλειά βοηθού λογιστή.........................................

 

Να πας στον Πίζα να βρεις δουλειά...................................................................

Οχι ρε φίλε

Δεν κατάλαβες , δεν γνωρίζω απο δουλειά βοηθού λογιστή, αλλά....... φτιάχνω καφέδες , σφουγγαρίζω , μεταφέρω ούρα , για ανάλυση , βαράω μύγες , ψειρίζω μαϊμούδες , και γενικώς κάνω μ......ίες διάφορες .

Ασε δεν πάω στον Πίζα 

Μου φαίνεται οτι γέρνει όλο και περισσότερο.

 

Υ.Γ. Επίσης κουρεύω αυγά και χελώνες , και αρμέγω και λαγούς κλπ κλπ

 

Υ.Γ. 1. Βγάζω σκύλους βόλτα , συνοδεύω γριές στο πάρκο , και σκέπτομαι (τρόπος του λέγειν δηλαδή. Με τί να σκεφθώ ?) να γίνω και εκπαιδευτής ΙΕΚ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που ακριβώς την έκανες την έρευνα Πουαρώ μου ?

Για να σε βοηθήσω να την τεκμηριώσεις

Αρ. Αδείας Α' Τάξης 0002790/21.07.1999 , μερικά χρόνια πριν γίνεις εκπαιδευτής (τρομάρα σου) στο ΙΕΚ

Και μπράβο 

Μπορεί να μην τα καταφέρνεις στην ορθογραφία , στην σύνταξη κειμένου , και στον ειρμό γενικώς , αλλά 12 χρόνια ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ........

Αποκαλύπτομαι (σου βγάζω το καπέλο , που λέμε , για να το καταλάβεις) στο μεγαλείο σου !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Πες τα, πες τα.........................

 

Πες του ότι ΕΣΥ έκανες τη φορολογική δήλωση του Λεωνίδα.............. ΚΑΙ των λοιπών 300ίων.......................................

 

 

 

Υγ1: σοβαρά τώρα, άμα είσαι του ΙΕΚ, έχω χάσει πάσα ιδέα για το άτομό σου. Μιλάμε δεν θέλω να μου ξαναμιλήσεις....................

 

Δαιν ασχωλούμε ούται αιγό μαι πσευδωλωγησταίς σεκ............................

 

 

Υγ2: ........... ξέρεις γιατί γέρνει, ε........?????????????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες τα, πες τα.........................

 

Πες του ότι ΕΣΥ έκανες τη φορολογική δήλωση του Λεωνίδα.............. ΚΑΙ των λοιπών 300ίων.......................................

 

 

 

Υγ1: σοβαρά τώρα, άμα είσαι του ΙΕΚ, έχω χάσει πάσα ιδέα για το άτομό σου. Μιλάμε δεν θέλω να μου ξαναμιλήσεις....................

 

Δαιν ασχωλούμε ούται αιγόώ μαι πσευβδωλωγησταίς σεκ............................

 

 

Υγ2: ........... ξέρεις γιατί γέρνει, ε........?????????????????

Αααααααα όχι έτσι , οχι έτσι 

Ξέχασες τον Ξέρξη , τον Εφιάλτη , τον Μαρδόνιο , τον Ναβουχοδονόσωρα , τον Ασουρμπανιμπάλ , και κυρίως τον Αδάμ και την Εύα  :D  :D  :D  :D

 

Οχι δέν ξέρω γιατί γέρνει.....αλλά.....η αλήθεια είναι οτι κάτι περίεργες υποψίες τις έχω.

Μάλλον χρειάζεται Υποστήλωση.

 

Υ.Γ. Εβγαζαν οι σιδηρόδρομοι ελληνικού κράτους ψευδολογιστές ?

Απαράδεκτον!!!!!!! Πέρα για πέρα Απαράδεκτον!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να δημιουργήσουμε ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΥΝΕΤΑΙΡΙΣΜΟ ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΏΝ , ενωμενοί  θα νικήσουμε , μεμονομένα θα παρούμε τον ???????,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα καημένα τα παιδιά στο ΙΕΚ τι φταίνε...

Όσο για τις αμοιβές, ελεύθερη αγορά έχουμε, ο καθένας διεκδικεί ότι πιστεύει ότι αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα λογιστής β΄κατηγορίας παρά άνθρωπος β' κατηγορίας.

Καλύτερα ψευδολογιστής παρά ψευτόμαγκας του πληκτρολογίου.

 

Και αφού είσαι τόσο large γιατί δεν ανοίγεις εσύ ένα δικό σου γραφείο να πάρεις υπάλληλο κάποιον πτυχιούχο ΑΕΙ να τους δίνεις 1400 ευρώ το μήνα να κονομάτε παρέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...