Προς το περιεχόμενο

Λογιστικό επάγγελμα και αμοιβές γελοίες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑΛΩ ΕΠΙΣΗΜΑ ΤΟΥΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΟΥΝ ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ. ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΩΡΙΜΟΣ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΓΕΛΟΙΟΤΗΤΑ. ΑΝΤΑΛΛΑΞΤΕ MAIL Ή ΔΩΣΤΕ ΕΝΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΝΑ ΠΛΑΚΩΘΕΙΤΕ (ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΠΡΟΚΡΟΥΣΤΗΣ).

ΚΑΤΑΧΡΑΣΤΕ ΤΗ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ ΕΝΟΣ ΕΠΑΓΕΛΜΑΤΙΚΟΥ SITE ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΝΑ ΒΡΙΖΕΣΤΕ.

ΗΜΑΡΤΟΝ. ΕΛΕΟΣ.

Σου χαλασαμε την αισθητικη;

Απο την πρωτη κιολας δημοσιευση μιλαει απαξιωτικα (νουμερα που δουλευουν για 700 ευρω, γελοιους συναδελφους κτλ), το παιζει ιστοριας επειδη εκανε μαθηματα σε ιεκ, πεταει χαρταετο γενικοτερα κ δεν κανεις καμια κινηση να τον βαλεις στη θεση του...

Απλα διαβαζεις....

Τωρα σε πειραξε εσενα;

Τωρα χαλαμε την (ασπιλη) εικονα του κλαδου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τον ξέρω απλά είπα να ειμαι φιλική γιατι πολλοί εδω νομίζουν οτι είμαι κακιά.

Συγχωρούνται και οι δύο κι όσο για τον φίλο μας που μας εχει περασει γενεές  πεντακόσιες απ΄οτι φαίνεται βρήκε το κεφάλαιο και το χτυπά αλύπητα.Τι να πεί κανείς με την τρέλα για να μην πω με την ηλ.....τα του καθενός.Εδω η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά. 

τσαμπα μαγκας  του διαδικτυακου κοσμου ειναι κρις .

ξερεις που να τον γραψεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου χαλασαμε την αισθητικη;

Απο την πρωτη κιολας δημοσιευση μιλαει απαξιωτικα (νουμερα που δουλευουν για 700 ευρω, γελοιους συναδελφους κτλ), το παιζει ιστοριας επειδη εκανε μαθηματα σε ιεκ, πεταει χαρταετο γενικοτερα κ δεν κανεις καμια κινηση να τον βαλεις στη θεση του...

Απλα διαβαζεις....

Τωρα σε πειραξε εσενα;

Τωρα χαλαμε την (ασπιλη) εικονα του κλαδου;

Είσαι κακό παιδί και χαλάς την εικόνα μας .Φτού σου δεν σε ξανακάνω παρέα!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί συνάδελφοι, νομίζω πως κάποιες στιγμές οι σώφρονες πρέπει να δείχνουν το δρόμο. Ας μην μπαίνουμε στη διαδικασία να αναλώνουμε το χρόνο μας σε συζητήσεις τέτοιας μορφής. Όποιος διάβασε εξ αρχής το συγκεκριμένο θέμα μπορεί να εξάγει τα συμπεράσματά του. Διαβλέπω ότι πλέον η συζήτηση κινείται επί προσωπικού όποτε θεωρώ ότι θα μπορούσαν κάλλιστα να σταλούν προσωπικά μηνύματα ανάμεσα στους συμμετέχοντες. Προτείνω να πρυτανεύσει η λογική. Δεν παρεμβαίνω με την ιδιότητα του διαχειριστή, αλλά με αυτή του συναδέλφου και κυρίως του ανθρώπου. Σας ευχαριστώ.

Καλημέρα και καλή δύναμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί συνάδελφοι, νομίζω πως κάποιες στιγμές οι σώφρονες πρέπει να δείχνουν το δρόμο. Ας μην μπαίνουμε στη διαδικασία να αναλώνουμε το χρόνο μας σε συζητήσεις τέτοιας μορφής. Όποιος διάβασε εξ αρχής το συγκεκριμένο θέμα μπορεί να εξάγει τα συμπεράσματά του. Διαβλέπω ότι πλέον η συζήτηση κινείται επί προσωπικού όποτε θεωρώ ότι θα μπορούσαν κάλλιστα να σταλούν προσωπικά μηνύματα ανάμεσα στους συμμετέχοντες. Προτείνω να πρυτανεύσει η λογική. Δεν παρεμβαίνω με την ιδιότητα του διαχειριστή, αλλά με αυτή του συναδέλφου και κυρίως του ανθρώπου. Σας ευχαριστώ.

Καλημέρα και καλή δύναμη.

Εχετε δίκιο κ. συνάδελφε.

Δυστυχώς όμως κάποιοι άλλοι συνάδελφοι δεν αντιμετωπίζονται διαφορετικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχετε δίκιο κ. συνάδελφε.

Δυστυχώς όμως κάποιοι άλλοι συνάδελφοι δεν αντιμετωπίζονται διαφορετικά.

 

Ίσως όμως το να ασχολούμαστε μαζί τους είναι χειρότερο. Την άποψή μου λέω χωρίς φυσικά να διεκδικώ το αλάθητο. Λόγω εμπειρίας τόσα χρόνια στο φόρουμ, έχω διαπιστώσει ότι σε αντίστοιχες περιπτώσεις η καλύτερη λύση ήταν αυτή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προκρούστη λάθος ονομα διάλεξες με τόση κατανόηση και επιείκια

μην ανησυχεις!Δεν θα περασει την Κακια σκαλα να κατεβει προς τα κατω????Να δεις τι ψειρισμα εχω να του ριξω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην ανησυχεις!Δεν θα περασει την Κακια σκαλα να κατεβει προς τα κατω????Να δεις τι ψειρισμα εχω να του ριξω!

Kααααααααααλάάάάάάά

Μας δουλεύεις νομίζεις ?

Αφού σε  εξεδίωξαν  από την  κακιά σκάλα .

Και εσένα και  τον συνάδελφό σου τον Πιτυοκάμπτη.

Εγώ  σήραγγα "Σκύρων" έχω δεί , μόνον. %CE%98%CE%B7%CF%83%CE%AD%CE%B1%CF%82+%CE

 

Με τέτοια φάτσα 

Τί περίμενες δηλαδή ?

 

 

Υ.Γ. Μετά έρευνα και φρεσκάρισμα της μνήμης μου 

       και για να λέμε την αλήθεια

       ποτέ δεν κατοικοέδρευες στην κακιά σκάλα .

 

Το ταξίδι προς την Αθήνα

Ως παιδαγωγός του Θησέα στην αυλή του βασιλιά Πιτθέα αναφέρεται ο Τροιζήνιος Κοννίδας. Στο τέλος της εφηβείας του, ο Θησέας έμαθε από τη μητέρα του, Αίθρα, την καταγωγή του και μπόρεσε να σηκώσει τον βράχο και να βρει τα πράγματα που είχε κρύψει ο Αιγέας. Αμέσως ξεκίνησε να πάει στην Αθήνα για να γνωρίσει τον πατέρα του, αλλά όχι με πλοίο όπως του συνέστησε η προσεκτική πριγκήπισσα. Θέλησε να πάει από την ξηρά, την οποία λυμαίνονταν διάφοροι ληστές, προκειμένου να μιμηθεί κατά κάποιο τρόπο τους άθλους του Ηρακλή, τον οποίο είχε ως πρότυπο, αλλά και να εκκαθαρίσει τον δρόμο ως την Αθήνα από τους εγκληματίες.

Πραγματικά, κοντά στην Επίδαυρο συνάντησε τον Περιφήτη, γνωστό και ως «Κορυνήτη» από το σιδερένιο ρόπαλο που χρησιμοποιούσε για να σκοτώνει τους διαβάτες. Ο Θησέας κατόρθωσε να του το αρπάξει και να τον σκοτώσει με αυτό. Στη συνέχεια, στον Ισθμό της Κορίνθου, συνάντησε τον Σίνη τον «Πιτυοκάμπτη» (= αυτόν που λυγίζει ταπεύκα) ο οποίος έσχιζε στα δύο τα θύματά του δένοντάς τα ανάμεσα σε δύο λυγισμένα πεύκα. Ο Θησέας τον θανάτωσε με τον ίδιο τρόπο. Όχι πολύ μακριά από τον Ισθμό, στην Κρομμυώνα (Άγιοι Θεόδωροι), ο Θησέας σκότωσε την άγρια γουρούνα Φαία, η οποία έκανε μεγάλες καταστροφές στην περιοχή. Στις Σκιρωνίδες Πέτρες, τη σημερινή Κακιά Σκάλα, αντιμετώπισε τον ομώνυμο ληστή, τον Σκίρωνα, που ανάγκαζε τους περαστικούς να του πλένουν τα πόδια, οπότε καθώς εκείνοι ήταν σκυμμένοι τους κλοτσούσε και τους έριχνε στον γκρεμό, όπου τους έτρωγε μία τεράστια χελώνα. Ο Θησέας τον έριξε στον γκρεμό. Προχωρώντας στην Ελευσίνα, ο ήρωας πάλεψε με τον Κερκύονα, που σκότωνε τους διαβάτες πνίγοντάς τους με ένα ισχυρό εναγκαλισμό, και τον θανάτωσε χτυπώντας το κεφάλι του στη γη. Τέλος, στον Κηφισό στην Ιερά Οδό (κοντά στο σημερινό Δαφνί), εξόντωσε και τον Πολυπήμονα, τον πατέρα του Σίνη, γνωστότερο ως «Προκρούστη» επειδή εξαπατούσε τους ταξιδιώτες και τους παρέσυρε στο σπίτι του, όπου τους εξάρθρωνε τα πόδια ή τους τα έκοβε με πριόνι για να τους «ταιριάξει» στο κρεβάτι του. Μετά από όλα αυτά, ο Θησέας δέχθηκε κάθαρση από τους γιους του Φυτάλου στα νερά του Κηφισού για τις δολοφονίες όλων των ληστών, ώστε να αντικρύσει για πρώτη φορά τον πατέρα του ως εξαγνισμένος ήρωας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kααααααααααλάάάάάάά

Μας δουλεύεις νομίζεις ?

Αφού σε  εξεδίωξαν  από την  κακιά σκάλα .

Και εσένα και  τον συνάδελφό σου τον Πιτυοκάμπτη.

Εγώ  σήραγγα "Σκύρων" έχω δεί , μόνον. %CE%98%CE%B7%CF%83%CE%AD%CE%B1%CF%82+%CE

 

Με τέτοια φάτσα 

Τί περίμενες δηλαδή ?

 

 

Υ.Γ. Μετά έρευνα και φρεσκάρισμα της μνήμης μου 

       και για να λέμε την αλήθεια

       ποτέ δεν κατοικοέδρευες στην κακιά σκάλα .

 

Το ταξίδι προς την Αθήνα

Ως παιδαγωγός του Θησέα στην αυλή του βασιλιά Πιτθέα αναφέρεται ο Τροιζήνιος Κοννίδας. Στο τέλος της εφηβείας του, ο Θησέας έμαθε από τη μητέρα του, Αίθρα, την καταγωγή του και μπόρεσε να σηκώσει τον βράχο και να βρει τα πράγματα που είχε κρύψει ο Αιγέας. Αμέσως ξεκίνησε να πάει στην Αθήνα για να γνωρίσει τον πατέρα του, αλλά όχι με πλοίο όπως του συνέστησε η προσεκτική πριγκήπισσα. Θέλησε να πάει από την ξηρά, την οποία λυμαίνονταν διάφοροι ληστές, προκειμένου να μιμηθεί κατά κάποιο τρόπο τους άθλους του Ηρακλή, τον οποίο είχε ως πρότυπο, αλλά και να εκκαθαρίσει τον δρόμο ως την Αθήνα από τους εγκληματίες.

Πραγματικά, κοντά στην Επίδαυρο συνάντησε τον Περιφήτη, γνωστό και ως «Κορυνήτη» από το σιδερένιο ρόπαλο που χρησιμοποιούσε για να σκοτώνει τους διαβάτες. Ο Θησέας κατόρθωσε να του το αρπάξει και να τον σκοτώσει με αυτό. Στη συνέχεια, στον Ισθμό της Κορίνθου, συνάντησε τον Σίνη τον «Πιτυοκάμπτη» (= αυτόν που λυγίζει ταπεύκα) ο οποίος έσχιζε στα δύο τα θύματά του δένοντάς τα ανάμεσα σε δύο λυγισμένα πεύκα. Ο Θησέας τον θανάτωσε με τον ίδιο τρόπο. Όχι πολύ μακριά από τον Ισθμό, στην Κρομμυώνα (Άγιοι Θεόδωροι), ο Θησέας σκότωσε την άγρια γουρούνα Φαία, η οποία έκανε μεγάλες καταστροφές στην περιοχή. Στις Σκιρωνίδες Πέτρες, τη σημερινή Κακιά Σκάλα, αντιμετώπισε τον ομώνυμο ληστή, τον Σκίρωνα, που ανάγκαζε τους περαστικούς να του πλένουν τα πόδια, οπότε καθώς εκείνοι ήταν σκυμμένοι τους κλοτσούσε και τους έριχνε στον γκρεμό, όπου τους έτρωγε μία τεράστια χελώνα. Ο Θησέας τον έριξε στον γκρεμό. Προχωρώντας στην Ελευσίνα, ο ήρωας πάλεψε με τον Κερκύονα, που σκότωνε τους διαβάτες πνίγοντάς τους με ένα ισχυρό εναγκαλισμό, και τον θανάτωσε χτυπώντας το κεφάλι του στη γη. Τέλος, στον Κηφισό στην Ιερά Οδό (κοντά στο σημερινό Δαφνί), εξόντωσε και τον Πολυπήμονα, τον πατέρα του Σίνη, γνωστότερο ως «Προκρούστη» επειδή εξαπατούσε τους ταξιδιώτες και τους παρέσυρε στο σπίτι του, όπου τους εξάρθρωνε τα πόδια ή τους τα έκοβε με πριόνι για να τους «ταιριάξει» στο κρεβάτι του. Μετά από όλα αυτά, ο Θησέας δέχθηκε κάθαρση από τους γιους του Φυτάλου στα νερά του Κηφισού για τις δολοφονίες όλων των ληστών, ώστε να αντικρύσει για πρώτη φορά τον πατέρα του ως εξαγνισμένος ήρωας.

Εντυπωσιακο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι μέ έπιασε κι έχασα τόσο χρόνο να διαβάσω  όλο αυτό το θέμα.....

 

Το μόνο που κατάλαβα είναι πως υπάρχει μια δυσκολία στην κατανόηση της κατάστασης που ζούμε.

Δεν μπορούμε να φτάσουμε στη ρίζα του προβλήματος. Μένουμε στην "ανάλυση" της επιφάνειας και βγάζουμε εμπάθειες......

Κατάλαβα επίσης πως το ΚΚΕ έλεγε βλακείες ........ :o   μέχρι που άλλαξε ιδιοκτησία ο 902. (καλημέρα Στέφανε  :)  )

 

μου έμεινε ωστόσο μια  (!) απορία από κάποιες δημοσιεύσεις

 

 

ημουν λογιστης των 3500 χιλιαδων (2000 με εισφορες, τα υπολοιπα μαυρα) πλεον με ειμαι με 1800 με εισφορες τα υπολοιπα 700 μαυρα, ειμαι σε εταιρεια συμβουλων, οχι σε παντοπωλειο ασφαλειων εκτελωνισμου και οτι αλλο τυχει, μπλεγμενος εισαι εσυκαι η παρεεα των ενα δυο που το παιζουν μεγαλοιδιοκτητες και δεν εχουν να φανε. Περιμενε τις δηλωσεις μηπως παρεις κανα φραγκο και αλλη φορα θα μου μιλας με περισσοτερο σεβασμο.

Ζητω συγνωμμη για το υφος μου απο τους υπολοιπους

 

 

........

 

Τα πτυχία μας αποδίδουν εις οφελος του κομιστή , οχι εις οφελος των λαμογίων.

 

.....

 

Πως ακριβώς αποδίδουν τα πτυχία ....... "οχι εις οφελος των λαμογίων." με  "τα υπολοιπα μαυρα" ?

Και πως ακριβώς ορίζεται το περιεχόμενο της λέξης "λαμόγια"

Εκεί στην εταιρεία συμβούλων τι ακριβώς συμβουλεύετε τους πελάτες σας; Να συναλλάσσονται "μαύρα" ? και στα ΙΕΚ αυτά διδάσκετε στους μαθητές σας;

Πόσο σεβασμό δικαιούται κάποιος που επαίρεται ότι αμείβεται με "μαυρα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=97071&page=4   Η ΕΝΝΟΙΑ ΤΟΥ ΛΑΜΟΓΙΟΥ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ 70

 

ΜΑΥΡΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ....ΑΠΑΠΑΠΑΠΑΠΑΠΑΠΑΠΑ ΝΤΡΟΠΗ ΣΥΚΟΦΑΝΤΕΣ, Η ΠΟΦΕΕ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΕΤΟΙΑ, ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΙΝΕΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥΣ ΜΙΣΘΟΥΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΣΦΟΡΟΔΙΑΦΕΥΓΟΥΝ

 

ΑΝ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΔΙΝΕΙ ΜΑΥΡΑ  ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΣΕ ΧΑΖΟΚΑΣ ΠΑΝΗΛΙΘΙΟΥΣ  ΕΙΝΑΙ ΛΑΜΟΓΙΟ ΜΠΑΧΤΙΡΤΖΗΣ ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ, ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ?

Ε ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΤΕΤΟΙΟΣ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΑΜΟΓΙΟ, ΒΑΖΩ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=97071&page=4   Η ΕΝΝΟΙΑ ΤΟΥ ΛΑΜΟΓΙΟΥ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ 70

 

ΜΑΥΡΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ....ΑΠΑΠΑΠΑΠΑΠΑΠΑΠΑΠΑ ΝΤΡΟΠΗ ΣΥΚΟΦΑΝΤΕΣ, Η ΠΟΦΕΕ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΕΤΟΙΑ, ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΙΝΕΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥΣ ΜΙΣΘΟΥΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΣΦΟΡΟΔΙΑΦΕΥΓΟΥΝ

 

ΑΝ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΔΙΝΕΙ ΜΑΥΡΑ  ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΣΕ ΧΑΖΟΚΑΣ ΠΑΝΗΛΙΘΙΟΥΣ  ΕΙΝΑΙ ΛΑΜΟΓΙΟ ΜΠΑΧΤΙΡΤΖΗΣ ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ, ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ?

Ε ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΤΕΤΟΙΟΣ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΑΜΟΓΙΟ, ΒΑΖΩ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ.

 

Τελικά έχεις δίκιο , τιτανοτεράστιε , τρισμέγιστε, ανυπέρβλητε, μεγαλοδυναμε ΔΑΣΚΑΛΕ (με κεφαλαια δικην σεβασμου)

λυσε μου ομως μια απορια, γιατι καπου χαθηκα και δεν σε πιανω, σχωρα με ΘΕΕ μου, (με κεφαλαια δικην σεβασμου)

Παιρνω μαυρα απ τους πελατες

πληρωνω ασπρα στον υπαλληλο μου

Ειμαι λαμογιο??? Απατεωνας?Μπαχτιρτζης? Σαλεπτζης? Χαζοκας? Αυτοκρατορ? ναπολεων? Συκοφαντης? ΠΟΦΕΕΕΕΕΕΕ?

 

Προσκυνω σε ΑΡΧΟΝΤΑ !!!! (με κεφαλαια δικην σεβασμου)

 

Οταν τα απεριοριστα , τρισμεγιστα καθηκοντα σου , σου επιτρεψουν να ξεκλεψεις λιγο απ τον πολυτιμο χρονο σου

στειλε μια απαντηση στα αγωνιωδη ερωτηματα μου, που ταλανιζουν την φτωχη μου υπαρξη, ω υπερτατο φως της αληθειας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 weeks later...

θαυμαστε τους

 

ΛΟΓΙΣΤΙΚΕΣ εργασίες τήρηση βιβλίων Β, Γ κατηγορίας ΦΠΑ, ΦΜΥ, ΜΥΦ, από 20€ ,


ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ γραφείο με πολύχρονη πείρα, αναλαμβάνει οικονομολογική, λογιστική - φοροτεχνική εργασία, οργάνωση - εποπτεία λογιστηρ 20ευρω

                                                                                  

ΛΟΓΙΣΤΗΣ Α' τάξης αναλαμβάνει τήρηση βιβλίων Β' - Γ' κατηγορίας, μισθοδοσία, φορολογικές δηλώσεις, ενάρξεις - διακοπές εργασιών...30Ευρω

ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ γραφείο Α' τάξης αναλαμβάνει τήρηση βιβλίων Β' - Γ' κατηγορίας, φορολογικές δηλώσεις, επίβλεψη λογιστηρίων, μισθοδοσί......25ευρω

ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ γραφείο Α' τάξης αναλαμβάνει με υπευθυνότητα και συνέπεια παράλληλα με προσιτές τιμές, τήρηση βιβλίων Β΄- Γ΄ κατηγορί.. 25ευρω

ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ γραφείο αναλαμβάνει ολοκληρωμένη τήρηση βιβλίων Β'-Γ' κατηγορίας, ιδρύσεις εταιρειών, μισθοδοσία και λοιπές φοροτεχνι...30ευρω

 

without comment  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θαυμαστε τους

 

ΛΟΓΙΣΤΙΚΕΣ εργασίες τήρηση βιβλίων Β, Γ κατηγορίας ΦΠΑ, ΦΜΥ, ΜΥΦ, από 20€ ,

ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ γραφείο με πολύχρονη πείρα, αναλαμβάνει οικονομολογική, λογιστική - φοροτεχνική εργασία, οργάνωση - εποπτεία λογιστηρ 20ευρω

                                                                                  

ΛΟΓΙΣΤΗΣ Α' τάξης αναλαμβάνει τήρηση βιβλίων Β' - Γ' κατηγορίας, μισθοδοσία, φορολογικές δηλώσεις, ενάρξεις - διακοπές εργασιών...30Ευρω

ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ γραφείο Α' τάξης αναλαμβάνει τήρηση βιβλίων Β' - Γ' κατηγορίας, φορολογικές δηλώσεις, επίβλεψη λογιστηρίων, μισθοδοσί......25ευρω

ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ γραφείο Α' τάξης αναλαμβάνει με υπευθυνότητα και συνέπεια παράλληλα με προσιτές τιμές, τήρηση βιβλίων Β΄- Γ΄ κατηγορί.. 25ευρω

ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ γραφείο αναλαμβάνει ολοκληρωμένη τήρηση βιβλίων Β'-Γ' κατηγορίας, ιδρύσεις εταιρειών, μισθοδοσία και λοιπές φοροτεχνι...30ευρω

 

without comment  

Αμα έχεις τους μαύρους και δουλεύουν ,με μηδέν κόστος,(καθαρό εμπόριο)πως να μην έχεις τέτοιες τιμές?αλλά όποιος τσιμπήσει στο τυρί ,θα βρεί την φάκα μπροστά του

αλλά θα είναι αργά.

Σε αυτόν τον κόσμο ,ότι πληρώσεις παίρνεις συνήθως,βέβαια δεν θα μιλήσω για την ύπαρξη μιάς ενιαίας φωνής που θα ακούγεται και θα υπολογίζεται απο όλους,ούτε 

στο οτι ο κάθε πικραμένος που δεν μπορεί να κάνει κάτι άλλο η απέτυχε στο οτι έκανε να βρίσκει καταφύγιο στο λογιστιλίκι,γιατί είναι ξέφραγο αμπέλι,αρκεί να ξέρουμε

οτι για να γίνεις εκφορτωτής πρέπει να έχεις ορισμένα προσόντα,εμείς δεν μπορούμε να συμφωνήσουμε στα στοιχειώδη ,πχ στην ύπαρξη ενός πτυχίου ανώτατης σχολής

οχι για τίποτα άλλο ,αλλά να μιλάμε την ίδια γλώσσα ,την γλώσσα της επιστήμης που σπουδάζουμε.

Καλά να πάθουμε και θα πάθουμε πολλά άλλα,όταν όλα θα τα πάρουν οι ελεγκτικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αμα έχεις τους μαύρους και δουλεύουν ,με μηδέν κόστος,(καθαρό εμπόριο)πως να μην έχεις τέτοιες τιμές?αλλά όποιος τσιμπήσει στο τυρί ,θα βρεί την φάκα μπροστά του

αλλά θα είναι αργά.

Σε αυτόν τον κόσμο ,ότι πληρώσεις παίρνεις συνήθως,βέβαια δεν θα μιλήσω για την ύπαρξη μιάς ενιαίας φωνής που θα ακούγεται και θα υπολογίζεται απο όλους,ούτε 

στο οτι ο κάθε πικραμένος που δεν μπορεί να κάνει κάτι άλλο η απέτυχε στο οτι έκανε να βρίσκει καταφύγιο στο λογιστιλίκι)ΟΠΩΣ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΟΕΕ ΜΗ ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΟΙ ΕΜΠΕΙΡΙΚΟΙ ΜΕ ΤΟ ΚΟΛΠΟ ΤΩΝ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΩΝ-2515/97 ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΕΙΔΙΚΕΣ Γ),γιατί είναι ξέφραγο αμπέλι,αρκεί να ξέρουμε

οτι για να γίνεις εκφορτωτής πρέπει να έχεις ορισμένα προσόντα,εμείς δεν μπορούμε να συμφωνήσουμε στα στοιχειώδη ,πχ στην ύπαρξη ενός πτυχίου ανώτατης σχολή ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ-ΥΠΟΘΕΤΩ????

οχι για τίποτα άλλο ,αλλά να μιλάμε την ίδια γλώσσα ,την γλώσσα της επιστήμης που σπουδάζουμε(ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ-ΥΠΟΘΕΤΩ????).

Καλά να πάθουμε και θα πάθουμε πολλά άλλα,όταν όλα θα τα πάρουν οι ελεγκτικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θαυμαστε τους

 

ΛΟΓΙΣΤΙΚΕΣ εργασίες τήρηση βιβλίων Β, Γ κατηγορίας ΦΠΑ, ΦΜΥ, ΜΥΦ, από 20€ ,

ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ γραφείο με πολύχρονη πείρα, αναλαμβάνει οικονομολογική, λογιστική - φοροτεχνική εργασία, οργάνωση - εποπτεία λογιστηρ 20ευρω

                                                                                  

ΛΟΓΙΣΤΗΣ Α' τάξης αναλαμβάνει τήρηση βιβλίων Β' - Γ' κατηγορίας, μισθοδοσία, φορολογικές δηλώσεις, ενάρξεις - διακοπές εργασιών...30Ευρω

ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ γραφείο Α' τάξης αναλαμβάνει τήρηση βιβλίων Β' - Γ' κατηγορίας, φορολογικές δηλώσεις, επίβλεψη λογιστηρίων, μισθοδοσί......25ευρω

ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ γραφείο Α' τάξης αναλαμβάνει με υπευθυνότητα και συνέπεια παράλληλα με προσιτές τιμές, τήρηση βιβλίων Β΄- Γ΄ κατηγορί.. 25ευρω

ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ γραφείο αναλαμβάνει ολοκληρωμένη τήρηση βιβλίων Β'-Γ' κατηγορίας, ιδρύσεις εταιρειών, μισθοδοσία και λοιπές φοροτεχνι...30ευρω

 

without comment  

Οι αγγελίες αυτές είναι από ΧΕ.

Σχεδόν σε όλες η τιμή είναι η ελάχιστη για μία φορολογική δήλωση, π.χ.Ε9 και όχι τιμή για τήρηση βιβλίων.

Ας μη βγάζουν κάποιοι βιαστικά αυθαίρετα συμπεράσματα.

Προφανώς και δεν είναι ποτέ εφικτό, σε καμία περίπτωση, να τηρεί κάποιος βιβλία με 20 ή 25 euros.

Aν κάποιος το κάνει...ανοίγει το λάκο μόνος του όποιος του αναθέτει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Συνάδελφε, κάτι μου λέει οτι μπορεί μία απο αυτές τις αγγελίες να ειναι δικιά σου, (δεν επιβεβαιώνω απο που είναι).

 

Ούτως ή αλλως, είναι δεν είναι, 20 ή 25 ευρώ για οποιαδήποτε εργασία απο συνάδελφο εστω και για Ε9 είναι απαράδεκτη, πόσα Ε9 θά κάνεις για να καλύψεις τα εξοδα σου. Το θέμα μου δεν είναι τι τυχόν εννοεί ο δημοσιεύσας, αλλα την εντύπωση που αφήνει στον αναγνώστη όταν βλέπει οτι αρχίζουν αμοιβές με 20 ευρώ. 

 

Οι δημοσιεύσεις δεν γίνονται απο μη αδειούχους αλλά απο  γραφεία για να καλύψω τον αρχισυνδικαλιστή που θυμήθηκε οτι το επάγγελμα το υποβαθμίζουν οι μη  πτυχιούχοι .

 

Οι Ποφεεδες εχουν καταστρέψει το επάγγελμα, δεν υπάρχουν κανόνες, ο καθένας βριζει χωρις να τιμωρείται, διάβασα στην αρχική σελίδα εναν απιστευτο τύπο που το παιζει και αρχηγός παράταξης της αρχισυντεχνίας του ΟΕΕ που εκτός οτι το παίζει λογιστής, όποιος εχει διαφορετική γνώμμη (απο αυτόν)  τον εξυβρίζει προστυχα τον  λοιδωρεί, λες και τον ηξερε απο χτες, βεβαια, αμα δεν γράφεις επωνυμα ωστε η εξυβριση να εχει παραληπτη δεν μπορείς να του τραβήξεις μια μυνηση να τρέχει να δουμε που θα κρυφτεί..εκει ποντάρουνε..οτι κανουμε τσατ. δεν θα εχουν αντιδραση.

 

Ας εχει, εγω δεν υποτιμάω ουτε τον αποφοιτο ΤΕΙ που πηρε αδεια χαριστικά ουτε τον αποφοιτο παπει που απο το μαρκετινγκ βρεθηκε με αδεια λογιστη και προσπαθει να μας τρελανει οτι ειναι ο καλυτερος λογιστής. Αμα διαβάζει , αμα ενημερωνεται, αμα του κοβει μπορεί να γίνει πολυ ανωτερος απο πτυχιουχο λογιστικης.

ας παψει η συντεχνια των ανωτατων λογιστών εδω μεσα, που ενας απο αυτους ειναι και μικρης ηλικιας και ανεργος, ψαχνει δουλιτσα...

στους μελλοντες εργοδότες του να δειξει τα προσοντα του...γιατι μονο αυτοι δεν τα βλεπουν.

 

Συνεχιστε εσεις να πηγαινετε σαν προβατα στους ΠΟΦΕΕΔΕΣ και να συνδεεται αυτους και τον ΟΕΕ με το λογιστικό επαγγελμα και θα λετε τα ιδια 20 χρονια μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αμα έχεις τους μαύρους και δουλεύουν ,με μηδέν κόστος,(καθαρό εμπόριο)πως να μην έχεις τέτοιες τιμές?αλλά όποιος τσιμπήσει στο τυρί ,θα βρεί την φάκα μπροστά του

αλλά θα είναι αργά.

Σε αυτόν τον κόσμο ,ότι πληρώσεις παίρνεις συνήθως,βέβαια δεν θα μιλήσω για την ύπαρξη μιάς ενιαίας φωνής που θα ακούγεται και θα υπολογίζεται απο όλους,ούτε 

στο οτι ο κάθε πικραμένος που δεν μπορεί να κάνει κάτι άλλο η απέτυχε στο οτι έκανε να βρίσκει καταφύγιο στο λογιστιλίκι)ΟΠΩΣ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΟΕΕ ΜΗ ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΟΙ ΕΜΠΕΙΡΙΚΟΙ ΜΕ ΤΟ ΚΟΛΠΟ ΤΩΝ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΩΝ-2515/97 ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΕΙΔΙΚΕΣ Γ),γιατί είναι ξέφραγο αμπέλι,αρκεί να ξέρουμε

οτι για να γίνεις εκφορτωτής πρέπει να έχεις ορισμένα προσόντα,εμείς δεν μπορούμε να συμφωνήσουμε στα στοιχειώδη ,πχ στην ύπαρξη ενός πτυχίου ανώτατης σχολή ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ-ΥΠΟΘΕΤΩ????

οχι για τίποτα άλλο ,αλλά να μιλάμε την ίδια γλώσσα ,την γλώσσα της επιστήμης που σπουδάζουμε(ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ-ΥΠΟΘΕΤΩ????).

Καλά να πάθουμε και θα πάθουμε πολλά άλλα,όταν όλα θα τα πάρουν οι ελεγκτικές.

 

Τα αυτονόητα ,δεν χρειάζεται να τα γράφουμε και να τα λέμε,φυσικά πτυχίο ανωτάτης οικονομικής σχολής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι πτυχιο ανωτατης οικονομικης αλλα λογιστικης σχολης. εχει μια μικρή αλλα τεραστια διαφορα, ο μεν ενας ειναι λογιστης ο αλλος εμπειρικος, στην αρχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα εδώ και ένα χρόνο έχω ανοίξει λογιστικό γραφείο,τι έχω καταλάβει ? Τόσα πολλά για τόσα λίγα ...

Πλέον η τήρηση βιβλίων Β κατηγορίας,έχει φτάσει να είναι φθηνότερη,απο μια μηνιαία συνδρομή γυμναστήριου.

Όσοι ευαγγελίζονται μισθούς 1280 ευρώ,πλανονται οικτρα...Πολύ λίγα είναι τα γραφεια που μπορούν να προσφέρουν τέτοιους μισθούς.

Μεγάλα γραφεία κυνηγάνε τους πελάτες τους για να εισπράξουν οφειλόμενα 4ετιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 months later...

Πρόσφατα εδώ και ένα χρόνο έχω ανοίξει λογιστικό γραφείο,τι έχω καταλάβει ? Τόσα πολλά για τόσα λίγα ...

Πλέον η τήρηση βιβλίων Β κατηγορίας,έχει φτάσει να είναι φθηνότερη,απο μια μηνιαία συνδρομή γυμναστήριου.

Όσοι ευαγγελίζονται μισθούς 1280 ευρώ,πλανονται οικτρα...Πολύ λίγα είναι τα γραφεια που μπορούν να προσφέρουν τέτοιους μισθούς.

Μεγάλα γραφεία κυνηγάνε τους πελάτες τους για να εισπράξουν οφειλόμενα 4ετιας.

κανεις δεν μιλαει για το "γραφείο σου" συνάδελφε...εσυ ουτε 200 ευρω δεν δυνασαι να διαθετεις.

 

Οποιος θέλει λογιστή να βγάλει την πολυ δουλεια,θα τον πληρώσει αδρά, τουλαχιστον διχιλιαρο ή δουλευει μονος με παιδακια , δεν απαγορευεται.

 

Απαγορευεται σιγουρα η αλβανοποιηση του επαγγελματος μου!!

 

Ο ΤΖΑΜΠΑΣ ΠΕΘΑΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΦΕΕ  ΤΟΝ ΟΕΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΝΔ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...