Προς το περιεχόμενο

Λογιστικό επάγγελμα και αμοιβές γελοίες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημέρα,

Οι μεγαλολογιστές του λουτροκαμπινέ ξεσπαθώσανε (επτά μέρες στην πείνα ειναι αλλα στο τσατ αφεντικά)

 

Ενα μεγάλο μπράβο σε όλους τους συναδέλφους

 

Η ζήτηση πλέον γίνεται στα 1300 ευρώ στο οκτάωρο σε εμπειρους συναδέλφους, και εχουν εξαφανισθεί σχεδόν οι μηχανόβιες αγγελίες (τα μπατίρια του λουτροκαμπινέ ουτε 800 ευρω για ενα κινέζικο δεν εχουν)

 

Τα 1300 ευρω θα πρεπει να ειναι ο μισθός του  νέου λογιστή, εχουμε δρόμο ακόμα.

\

Οχι αλλη υποβαθμιση των πτυχίων μας, οτι μας παιρνουν οι ποφεεδες δεν  μας το ξαναδίνουν ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμ   εγω παιρνω  550 το μηνα  και εχω δικο μου γραφειο...

 

οποιος μου δοσει 700 ερχομαι υπαλληλος...  ακουω προσφορες!!

 

 

Εγώ παίρνω πολύ λιγότερα....

Δεν καταλαβαίνω την νοοτροπία κάποιων που νομίζουν ότι οι λογιστές(ιδιοκτήτες γραφείων) είναι λεφτάδες..! Από που βγάζουν αυτά τα συμπεράσματα? Μακάρι να ξερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παίρνω πολύ λιγότερα....

Δεν καταλαβαίνω την νοοτροπία κάποιων που νομίζουν ότι οι λογιστές(ιδιοκτήτες γραφείων) είναι λεφτάδες..! Από που βγάζουν αυτά τα συμπεράσματα? Μακάρι να ξερα...

 

Από τις δημοσιεύσεις του Καχρι.............................................................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλοι πάλι ότι θυμούνται χαίρονται... τέλως πάντων,ο νοών νοείτο..

 

Φυσικά και θα έπρεπε σαν λογιστές να παίρναμε 1300,00€ το μήνα γιατί η δουλειά μας είναι απαιτητική και δύσκολη!

Όμως σε αυτή την κατάσταση που έχουν έρθει τα πράγματα είναι να μας κλαίνε οι ρέγκες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα διαβαζοντας τα παραπανω ειναι σαν να βρισκομαι στο ΛΙΒΑΝΟ. Στο βορειο ζουν σαν βασιλιαδες και στο νοτιο σαν ρακοσυλεκτες.(ειναι αναλογο με τη λογικη του thetower για τις αμοιβες γιατι νομιζει οτι ζει στο βορειο ΛΙΒΑΝΟ..................)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλοι πάλι ότι θυμούνται χαίρονται... τέλως πάντων,ο νοών νοείτο..

 

Αν εννοείς εμένα, 1ον δεν σε πρόσβαλα για να μιλάς έτσι 2ον τοποθετούμαι ανάλογα με το επίπεδο της κουβέντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη γλώσσα του Διαδικτύου η λέξη τρολ ή τρολλ (troll) περιγράφει κάποιον χρήστη του Ίντερνετ με πονηρά προκλητικές, σκόπιμα ανόητες ή επιτηδευμένα εκτός θέματος θέσεις και απόψεις σε μία online ανοιχτή κοινότητα, όπως ένα φόρουμ συζήτησης, mailing list, chat room ή μπλογκ, με πρωταρχική πρόθεση να προκαλέσει και να ερεθίσει άλλους χρήστες[1] ή με κάθε τρόπο να επιφέρει διαταραχή σε μια διαδικτυακή συζήτηση για οποιοδήποτε θέμα και να πετύχει μια αλυσίδα αντιδράσεων από άλλους χρήστες[2]. Η συμπεριφορά αυτή πολλές φορές συνοδεύεται από αμφιλεγόμενη διαμάχη των υπολοίπων περί του σκοπού του.

 

Γνωστά ΤΡΟΛΛ οι τρείς συνεχίζουν να προκαλούν τους συμμετέχοντες , απο τους  κλακαδόρους της ΠΟΦΕΕ, επιμενουν στην πρακτική του οτι προκαλώντας θα εξακολουθήσουν να μας παρασερνουν σε φτωχεια και εξαθλίωση.

 

Το ηθος των συναδελφων που αντιστέκονται στην υποβαθμιση της προσωπικοτητας τους, στην μετατροπη των πτυχίων τους σε ΕΠΑΛ μαθητείας  ειναι τρομερο. Εχω επικοινωνια με συναδελφους που μου το επιβεβαιωσαν εχουν αλλαξει τελειως  τροπο σκεψης. Το τζάμπα στους τζιπατους τρολλιστες του λουτροκαμπινε θα πεθανει , μερα με την μερα.

 

Η πληροφορηση ειναι η δυναμη μας, μας θελουν ανενημερωτους και διαιρεμενους.

 

902 δεξια στα FM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αν και ιδιοκτήτης γραφείου, με 1300 ευρώ αμοιβή για 40ώρη απασχόληση εβδομαδιαίως το κλείνω σήμερα κιόλας και πάω υπάλληλος!!!!

 

Όποιος δεν έχει ανοίξει δικό του γραφείο, τα βλέπει όλα όμορφα και ωραία από την απέξω... και φαντάζεται ότι κονομάνε χρήμα όλοι όσοι έχουν δικά τους γραφεία.

 

Δυστυχώς δεν είναι έτσι, τα έξοδα είναι πάρα πολλά και οι καλοπληρωτές πελάτες λίγοι. Για να μην μιλήσω για τα ωράρια που δουλεύουμε... 8ώρο;;; Ποιό 8ώρο; Κάτω από 10-12 ώρες τη μέρα ελάχιστοι δουλεύουν. Για να μην μιλήσω για τα λάθη και τα πρόστιμα που έχουμε να αντιμετωπίσουμε.

 

Βέβαια όπως είπα και πριν, όποιος είναι έξω από τον χορό, πολλά τραγούδια ξέρει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πετυχημενο μοντέλο για να πιάσεις δουλεια

 

Η ζητηση επηρεαζεται απο την προσφορά

 

Ποτέ δεν πηγαίνεις σε προσωπική συνέντευξη αν δεν εχεις ακούσει τις αποδοχές μέσω τηλεφώνου, αμοιβή αμιγώς εργασίας λογιστή κατω απο 1300 ευρω, κλεινουμε το τηλέφωνο

 

Μπορείς να το κάνεις για ενα μηνα ανεργε συνάδελφε, δεν θα πεθάνεις.

 

\Ειδάλλως και εργαζόμενος ανεργος θα εισαι, με ξεφτιλισμένες αμοιβές

 

καντο τωρα που καιγεται ο κώλος τους

 

μην υποκυπτεις σε πιέσεις τριτων για καμψη της αγορας και οτι αλλη βλακεια θες, εκατομμυρια βγάζουν με τους λουτροκαμπινεδες.

 

Σε ενα μήνα θα εχουν εκτοξευθει οι αμοιβες και θα πολλαπλασιαστουν οι θεσεις εργασίας. Εγγυημενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, τι συζητάμε εδώ μέσα? 

 

Μόλις μας είπε ενας συνάδελφος οτι έχασε 2 πελάτες. 

Ο ένας βρήκε με 40 ε τον μήνα και άλλος με 30 !!!!!

 

 

Όσα  παίρνει μία καθαρίστρια την ημέρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σε ενα μήνα θα εχουν εκτοξευθει οι αμοιβες και θα πολλαπλασιαστουν οι θεσεις εργασίας. Εγγυημενο

 

Γέροντας Παΐσιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πετυχημενο μοντέλο για να πιάσεις δουλεια

 

Η ζητηση επηρεαζεται απο την προσφορά

 

Ποτέ δεν πηγαίνεις σε προσωπική συνέντευξη αν δεν εχεις ακούσει τις αποδοχές μέσω τηλεφώνου, αμοιβή αμιγώς εργασίας λογιστή κατω απο 1300 ευρω, κλεινουμε το τηλέφωνο

 

Μπορείς να το κάνεις για ενα μηνα ανεργε συνάδελφε, δεν θα πεθάνεις.

 

\Ειδάλλως και εργαζόμενος ανεργος θα εισαι, με ξεφτιλισμένες αμοιβές

 

καντο τωρα που καιγεται ο κώλος τους

 

μην υποκυπτεις σε πιέσεις τριτων για καμψη της αγορας και οτι αλλη βλακεια θες, εκατομμυρια βγάζουν με τους λουτροκαμπινεδες.

 

Σε ενα μήνα θα εχουν εκτοξευθει οι αμοιβες και θα πολλαπλασιαστουν οι θεσεις εργασίας. Εγγυημενο

 

Έλα τώρα πές μας.... ΤΙ ΠΙΝΕΙΣ????

Έχω αρχίσει να ζηλεύω... θέλω κι εγώ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, τι συζητάμε εδώ μέσα? 

 

Μόλις μας είπε ενας συνάδελφος οτι έχασε 2 πελάτες. 

Ο ένας βρήκε με 40 ε τον μήνα και άλλος με 30 !!!!!

 

 

Όσα  παίρνει μία καθαρίστρια την ημέρα....

 

εμας η καθαριστρια παιρνει 15 τη μερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη γλώσσα του Διαδικτύου η λέξη τρολ ή τρολλ (troll) περιγράφει κάποιον χρήστη του Ίντερνετ με πονηρά προκλητικές, σκόπιμα ανόητες ή επιτηδευμένα εκτός θέματος θέσεις και απόψεις σε μία online ανοιχτή κοινότητα, όπως ένα φόρουμ συζήτησης, mailing list, chat room ή μπλογκ, με πρωταρχική πρόθεση να προκαλέσει και να ερεθίσει άλλους χρήστες[1] ή με κάθε τρόπο να επιφέρει διαταραχή σε μια διαδικτυακή συζήτηση για οποιοδήποτε θέμα και να πετύχει μια αλυσίδα αντιδράσεων από άλλους χρήστες[2]. Η συμπεριφορά αυτή πολλές φορές συνοδεύεται από αμφιλεγόμενη διαμάχη των υπολοίπων περί του σκοπού του.

 

Γνωστά ΤΡΟΛΛ οι τρείς συνεχίζουν να προκαλούν τους συμμετέχοντες , απο τους  κλακαδόρους της ΠΟΦΕΕ, επιμενουν στην πρακτική του οτι προκαλώντας θα εξακολουθήσουν να μας παρασερνουν σε φτωχεια και εξαθλίωση.

 

Το ηθος των συναδελφων που αντιστέκονται στην υποβαθμιση της προσωπικοτητας τους, στην μετατροπη των πτυχίων τους σε ΕΠΑΛ μαθητείας  ειναι τρομερο. Εχω επικοινωνια με συναδελφους που μου το επιβεβαιωσαν εχουν αλλαξει τελειως  τροπο σκεψης. Το τζάμπα στους τζιπατους τρολλιστες του λουτροκαμπινε θα πεθανει , μερα με την μερα.

 

Η πληροφορηση ειναι η δυναμη μας, μας θελουν ανενημερωτους και διαιρεμενους.

 

902 δεξια στα FM

Λοιπόν καλό θα ητανε να σταματήσεις αυτη την μαλακία με τα ΕΠΑΛ και λοιπά.Αν νομίζεις οτι οι ικανότητες και οι γνώσεις σ΄αυτη την δουλειά ειναι απόλυτα συνδεδεμένες με τα πτυχία απατάσαι ,υπάρχουν συνάδελφοι εμπειρικοί πολύ καλύτεροι απο αλλους με πτυχια.Ως οικονομολόγος ξέρεις οτι οι αμοιβές οπως και όλα ειναι θέμα προσφοράς και ζήτησης το ανέφερες αλλωστε παραπάνω,Σε μια αγορά που η ζήτηση εργασίας ειναι πολλαπλάσια της προσφοράς η λύση σου ειναι απλά να μην πηγαίνουμε για δουλειά?

Στα μέρη μου δεν εχουμε λουτροκαμπινέ μονο απόπατους έχουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι,

 

Απο ότι καταλάβατε οι κλακαδόροι παίσιοι, οι απόπατοι της κρήτης, και οι εκτελωνίστριες ασφαλίστριες, ξεσηκωθήκανε,

 

Το γνωστό τρολλ σε όλο του το μεγαλέιο

 

Θα περίμενε κάποιος (οι κλακαδόροι αφραγκοι  της ΠΟΦΕΕ) να ήσαν υποστηρικτές απεναντι στην στυγνη εκμετάλλευση νέων εργαζομένων στην κατρακύλα των αμοιβών μας κατα 80 τοις εκατο οταν οι αμοιβές τους εχουν εκτοξευθεί. Β κατηγορίας βιβλία σαν τον απόπατο του επαλ 150 ευρω με ενα ατομο μισθοδοσια, ενα μισάωρο δουλειά τους αποδίδει 150 ευρω.

 

Οποιος θεωρεί οτι τα λεφτα ειναι πολλά δουλευει μονος του, δεν τον αφορά η αγγελία.

 

Αρα καταληγουμε οτι η ζήτηση ειναι μεγαλύτερη απο την προσφορά.

 

Ολοι οι συνάδελφοι με μηδεν προυπηρεσία πρωτο μισθό 1350 ευρω (πτυχιούχοι ΑΕΙ) 1280 οι υπόλοιποι.

 

Ειδάλως επαλ μαθητείας 

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα επαιρνα καν υπαλληλο που εχει δικο του γραφείο και καθαριζει 550 ευρω, σε αυτο το επαγγελμα αμοιβεται η αξια του καθενος, οχι ο οεε που εχει γεμισει αδειες ολο τον τοπο.

Και η θεια μου η μαριορη παντειο τελειωσε, λογιστρια με τον νομο. Ουτε με 200 δεν την παιρνω.

Αρα απο ασχετους με γραφεια..προτιμω ενα με πτυχιο λογιστη (οχι αδεια λογιστη)και αςπαρει 3000, και χωρις μηχανακι, 15000 θα μου βγαλει.

Μην δουλευετε καποιοι με κατω απο 1500 ευρω, μην χαλατε την πιατσα, μην γινεσθαι αυτα που κοροιδευετε, ας βγαλουν μονοι την δουλεια

δυστηχως ολο και καποιος θα βρεθει να παει στην θεση μας!Με την αφραγκια που εχει πεσει!Αν και οι αμοιβες που αναφερεις ειναι λιγο εξωπραγματικες ετσι θε πρεπει να αντιδρουσε ολος ο ελληνικος λαος σε ολα τα επαγγελματα για ρις μειωσεις που εχει δεχθει!Τα λογιστικα γραφεια που εχουν κερδη ειναι πολυ λιγα πλεον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοείς εμένα, 1ον δεν σε πρόσβαλα για να μιλάς έτσι 2ον τοποθετούμαι ανάλογα με το επίπεδο της κουβέντας.

 

Τι εννοείς να μην μιλάω έτσι? Είπα κάτι απρεπές ή προσβλητικό? Δεν νομίζω...

Μήπως τελικά όποιος έχει την μύγα μυγιάζεται? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη γλώσσα του Διαδικτύου η λέξη τρολ ή τρολλ (troll) περιγράφει κάποιον χρήστη του Ίντερνετ με πονηρά προκλητικές, σκόπιμα ανόητες ή επιτηδευμένα εκτός θέματος θέσεις και απόψεις σε μία online ανοιχτή κοινότητα, όπως ένα φόρουμ συζήτησης, mailing list, chat room ή μπλογκ, με πρωταρχική πρόθεση να προκαλέσει και να ερεθίσει άλλους χρήστες[1] ή με κάθε τρόπο να επιφέρει διαταραχή σε μια διαδικτυακή συζήτηση για οποιοδήποτε θέμα και να πετύχει μια αλυσίδα αντιδράσεων από άλλους χρήστες[2]. Η συμπεριφορά αυτή πολλές φορές συνοδεύεται από αμφιλεγόμενη διαμάχη των υπολοίπων περί του σκοπού του.

 

Γνωστά ΤΡΟΛΛ οι τρείς συνεχίζουν να προκαλούν τους συμμετέχοντες , απο τους  κλακαδόρους της ΠΟΦΕΕ, επιμενουν στην πρακτική του οτι προκαλώντας θα εξακολουθήσουν να μας παρασερνουν σε φτωχεια και εξαθλίωση.

 

Το ηθος των συναδελφων που αντιστέκονται στην υποβαθμιση της προσωπικοτητας τους, στην μετατροπη των πτυχίων τους σε ΕΠΑΛ μαθητείας  ειναι τρομερο. Εχω επικοινωνια με συναδελφους που μου το επιβεβαιωσαν εχουν αλλαξει τελειως  τροπο σκεψης. Το τζάμπα στους τζιπατους τρολλιστες του λουτροκαμπινε θα πεθανει , μερα με την μερα.

 

Η πληροφορηση ειναι η δυναμη μας, μας θελουν ανενημερωτους και διαιρεμενους.

 

902 δεξια στα FM

 

 

Αυτό που ξεκίνησες εσύ δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς να μην μιλάω έτσι? Είπα κάτι απρεπές ή προσβλητικό? Δεν νομίζω...

Μήπως τελικά όποιος έχει την μύγα μυγιάζεται? :)

 

.........................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.........................

Aμαν κι εσυ δεν κλείνεις κανένα παράθυρο και γεμίζεις μύγες.Δεν προσέχεις καθόλου αυτό εχω να πω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι,

 

Απο ότι καταλάβατε οι κλακαδόροι παίσιοι, οι απόπατοι της κρήτης, και οι εκτελωνίστριες ασφαλίστριες, ξεσηκωθήκανε,

 

Το γνωστό τρολλ σε όλο του το μεγαλέιο

 

Θα περίμενε κάποιος (οι κλακαδόροι αφραγκοι  της ΠΟΦΕΕ) να ήσαν υποστηρικτές απεναντι στην στυγνη εκμετάλλευση νέων εργαζομένων στην κατρακύλα των αμοιβών μας κατα 80 τοις εκατο οταν οι αμοιβές τους εχουν εκτοξευθεί. Β κατηγορίας βιβλία σαν τον απόπατο του επαλ 150 ευρω με ενα ατομο μισθοδοσια, ενα μισάωρο δουλειά τους αποδίδει 150 ευρω.

 

Οποιος θεωρεί οτι τα λεφτα ειναι πολλά δουλευει μονος του, δεν τον αφορά η αγγελία.

 

Αρα καταληγουμε οτι η ζήτηση ειναι μεγαλύτερη απο την προσφορά.

 

Ολοι οι συνάδελφοι με μηδεν προυπηρεσία πρωτο μισθό 1350 ευρω (πτυχιούχοι ΑΕΙ) 1280 οι υπόλοιποι.

 

Ειδάλως επαλ μαθητείας 

 

ευχαριστώ

Ευχαριστούμε για τις συμβουλές λέω να πάω σε κανένα ΕΠΑΛ με επιταγή για την αγορά εργασίας γιατι με τα ΤΕΙ προκοπή δεν βλέπω κι επίσης να σαι καλα που μας κατατάσεις κι εμας μισθολογικά σου είμαστε υπόχρεοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι καλησπέρα,

 

Το πρόβλημα με τις αμοιβές και ιδιαίτερα στην ομοιοεπαγγελματική λογιστών-βοηθών μας απασχολεί όλους.

 

Ετσι όπως εχει καταντήσει το ελευθέριο επάγγελμα (φόροι, τζάμπα εργασία), και στο τσουνάμι των μεγάλων  εταιρειών που ενδέχεται να αναλάβουν ένα μεγάλο κομμάτι της πίτας, το δίπολο μισθωτός το πρωί, καμμια δουλίτσα το απόγευμα δεν θα έχει πλέον ισχύ. δεν θα υπάρχει δουλίτσα το απόγευμα.

 

Οταν η ομοιοεπαγγελματική πρόβλεπε 1000 ευρω καθαρά για νέο βοηθό λογιστή απο 0-4 χρόνια μη πτυχιούχο θυμάστε τι ξεσηκωμός ειχε γίνει για γελοίες αμοιβές.

 

Τωρα εχουμε δυο τρείς και αλλες 10000 απο κάτω να παρακολουθούν μην μπορώντας να κατανοήσουν με λογική αλληλουχία τι ακριβώς μας λένε.

 

Και το 2007 κανεις δεν πλήρωνε , και το 2007 ειχε γεμίσει ¨"πτυχιούχους το επάγγελμα" αλλα ενα μέσο γνώστη της δουλειάς δεν τον αφηναν ανεκμετάλευτο. Τον πληρώνανε πολυ καλά αλλά εφερνε και πολύ χρήμα.

 

Οι τιμές των λογιστικων γραφειων αυξήθηκαν, ο τζίρος γιγαντώθηκε αλλα οι αγγελίες μιλάνε για 1000 ευρω το ανώτερο. Συνάδελφος απο πειραια μου έλεγε οτι εψαχνε εναν εμπειρο, και τον ειχε βρει με 1400 ευρω μεχρι που αλλοι 2 (γλοιωδη νουμερα) προσφερθηκαν ο ενας με 700 και ο αλλος με 850 .μεχρι βεβαια ο κυριος 700 να αποδειξει ποσο ασχετος ειναι ο αλλος εχει χασει την δουλεια.

 

Δεν λαμβανω υποψιν λογιστικα γραφεια που ο ενας στην ανεργια του λεει θα τ οπαιξω λογιστης απο το να καθομαι και κανει εναρξη..δεν ειναι αυτοί οι τζιπατοι, και το ξερουν εδω μεσα καλα ολοι, απλα οι ποφεεδες παιζουν το παιχνιδι τους.

 

Οι ελεγκτικές και μεγάλες ανωνυμες εταιρείες ειναι καθ οδον, και μόλις πατε να πιάσετε δουλειά θα βρείτε μισθούς μεχρι ενα χιλιάρικο!!!! 

 

ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΠΟΦΕΕΔΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟΥΣ.

 

υσ Η ΓΓΠΣ θα εδινε παραταση ουτως η αλλως, λογω φορτου και λαθων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμές των λογιστικων γραφειων αυξήθηκαν, ο τζίρος γιγαντώθηκε

 

 

Έτσι, να τα λέμε αυτά....................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστηχως ολο και καποιος θα βρεθει να παει στην θεση μας!Με την αφραγκια που εχει πεσει!Αν και οι αμοιβες που αναφερεις ειναι λιγο εξωπραγματικες ετσι θε πρεπει να αντιδρουσε ολος ο ελληνικος λαος σε ολα τα επαγγελματα για ρις μειωσεις που εχει δεχθει!Τα λογιστικα γραφεια που εχουν κερδη ειναι πολυ λιγα πλεον

 

Πριν το 2009 δεν βρισκόταν καποιος να παει στην θεση σου συνάδελφε? τωρα αμα μιλας για την κορινθο δεν εχετε και σοβαρά λογιστικά γραφεία ικανά να διαχειριστούν απαιτητικούς πελάτες  για να υπάρξει αντικέιμενο.

 

Ολες οι μεγάλες επιχειρήσεις διοικούνται απο αθήνα, είχα πρόσφατα πελάτη.

 

Δεν μιλάμε για την επαρχία, μιλάμε για τις μεγάλες πολεις, Αθήνα πειραιά  θεσσαλονική, εκει  παιζεται το παιχνίδι, όλους τους αλλους τους ακούω και γελάω.

 

Το επάγγελμα το εχουν γελοιοποιήσει τα λαμόγια της ΠΟΦΕΕ. δεν θεωρώ λαμόγια τους χαζόκας που παρασυρονται στο μαντρί. 

 

\Δεν υπαρχει σεβασμός στον συνάδελφο, δεν  υπάρχει κατανόηση στο τελμα που εχουν οδηγησει  συνανθρώπους μας, υπάρχουν μόνο τα εντεταλμενα οργανα του υπεθο που βρηκαν ευκαιρία με τον αλλοιθωρο τον μυταρακη να τους δινει το ελευθερο να φτωχοποιησουν το συνάφι μας, και ως εκ θαυματος αυτοι το πηγαν μεχρι τερμα. 

 

Η ποφεε ειναι το μακρυ χερι του υπεθο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...