Προς το περιεχόμενο

Έναρξη εστιατορίου από Ευρωπαίο πολίτη


Viper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους.

 

Έχω μια περίπτωση ενός Δανού πολίτη (και μόνιμου κατοίκου) που θέλει να ανοίξει εστιατόριο εδώ.

Για να μπορέσουμε να κάνουμε την αίτηση για την προέγκριση του καταστήματος, μας ζητήθηκε να βγει κάρτα ευρωπαίου πολίτη από την αστυνομία.

Τα δικαιολογητικά (φωτογραφίες, διαβατήρια, συμβόλαια σπιτιού και μαγαζιού, ΑΦΜ) είναι όλα έτοιμα, εκτός από την κάρτα υγείας που ζητούν...

Μήπως ξέρει κανείς τι είναι αυτό το πράγμα ακριβώς, από που θα βγει (π.χ. από τον ΟΑΕΕ, από τη χώρα του..?) και τι δικαιολογητικά χρειάζονται???

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους.

 

Έχω μια περίπτωση ενός Δανού πολίτη (και μόνιμου κατοίκου) που θέλει να ανοίξει εστιατόριο εδώ.

Για να μπορέσουμε να κάνουμε την αίτηση για την προέγκριση του καταστήματος, μας ζητήθηκε να βγει κάρτα ευρωπαίου πολίτη από την αστυνομία.

Τα δικαιολογητικά (φωτογραφίες, διαβατήρια, συμβόλαια σπιτιού και μαγαζιού, ΑΦΜ) είναι όλα έτοιμα, εκτός από την κάρτα υγείας που ζητούν...

Μήπως ξέρει κανείς τι είναι αυτό το πράγμα ακριβώς, από που θα βγει (π.χ. από τον ΟΑΕΕ, από τη χώρα του..?) και τι δικαιολογητικά χρειάζονται???

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

μαλλον εννοεις βιβλιαριο υγειας που πλεον δεν ειναι βιβλιαρι αλλα μια σελιδα!πρεπει να παει νοσοκομειο για εξετασεις και εκει θα τον ενημερωσουν σχετικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, ρε γλέντια.....

Μήπως ξέρεις και αν μπορεί να φέρει κάτι αντίστοιχο από τη χώρα του που να τον καλύπτει επίσης? Γιατί και αυτός δεν είναι και συνέχεια εδώ...

Τι έχουμε πάθει....!!!!

 

Σ'ευχαριστώ πάντως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, ρε γλέντια.....

Μήπως ξέρεις και αν μπορεί να φέρει κάτι αντίστοιχο από τη χώρα του που να τον καλύπτει επίσης? Γιατί και αυτός δεν είναι και συνέχεια εδώ...

Τι έχουμε πάθει....!!!!

 

Σ'ευχαριστώ πάντως..

Οι εξετασεις βγαινουν μεσα σε 3 μερες το πολυ πλεον!Δεν ειναι οπως παλια!Πρεπει να ρωτησεις το υγειονομικο για αυτο!Γιατι δεν αναγνωριζετε δεν παιρνει αδεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 μας ζητήθηκε να βγει κάρτα ευρωπαίου πολίτη από την αστυνομία.

 

http://www.astynomia.gr/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=3715&Itemid=646&lang=

http://www.astynomia.gr/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=140&Itemid=133

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ, τα έχω ήδη δει αυτά!

Απλά, ας σημειωθεί ότι πέραν από αυτά που αναφέρονται στο πρώτο link που έστειλες, ζητούν παράλληλα και τα συμβόλαια σπιτιού και καταστήματος (για έναρξη τέτοιου τύπου), ΑΦΜ και την κάρτα υγείας αυτήν...

 

Είναι που υπάρχει πλήρης ενημέρωση βλέπεις.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερώνω για όσους τύχει να έχουν ίδιο θέμα ότι την κάρτα υγείας αυτή την εκδίδει το Αστυνομικό Τμήμα.

Με τη φυσική παρουσία του ενδιαφερόμενου εκεί ΚΑΙ ΜΟΝΟ, του δίνουν οδηγίες σε ποιό γιατρό θα πάει και τι εξετάσεις θα του κάνουν (ούτε εμένα μου λένε - πρέπει να είναι ο ίδιος εκεί λέει!) και εν συνεχεία θα βγάλουν εκείνοι από εκεί και την κάρτα αυτή...

 

ΑΒΥΣΣΟΣ.....

 

Σας ευχαριστώ πάντως για τις απαντήσεις και το χρόνο σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...