Προς το περιεχόμενο

Τιμολόγιο Έργου (από μηχανικό) και έκδοση στοιχείου σε ιδιώτη όταν τα υλικά είναι μεγαλ. από το 30% της αξίας


apostolosGr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα συνάδελφοι, επειδή μου έτυχε μια εταιρεία μηχανικών οι οποίοι θέλουν να αναλαμβάνουν τα έργα με τα υλικά.Θα ήθελα όποιος μπορεί να με βοηθήσει με το είδος των παραστατικών που θα πρέπει να εκδίδει σε ιδιώτες.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, SAIDONAMESSHNIA said:

Καλημέρα συνάδελφοι, επειδή μου έτυχε μια εταιρεία μηχανικών οι οποίοι θέλουν να αναλαμβάνουν τα έργα με τα υλικά.Θα ήθελα όποιος μπορεί να με βοηθήσει με το είδος των παραστατικών που θα πρέπει να εκδίδει σε ιδιώτες.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!!

Τιμολόγιο είτε Απόδειξη Λιανικών Συναλλαγών . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, SAIDONAMESSHNIA said:

Καλημέρα συνάδελφοι, επειδή μου έτυχε μια εταιρεία μηχανικών οι οποίοι θέλουν να αναλαμβάνουν τα έργα με τα υλικά.Θα ήθελα όποιος μπορεί να με βοηθήσει με το είδος των παραστατικών που θα πρέπει να εκδίδει σε ιδιώτες.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!!

 

'Εναρξη δραστηριότητας εργολάβου και..

 

πριν μία ώρα, SOTHRIS said:

Τιμολόγιο είτε Απόδειξη Λιανικών Συναλλαγών . 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

11 λεπτά πριν , ype said:

 

'Εναρξη δραστηριότητας εργολάβου και..

 

 

 

 

πριν μία ώρα, SOTHRIS said:

Τιμολόγιο είτε Απόδειξη Λιανικών Συναλλαγών . 

Ευχαριστώ για τον χρόνος σας...Εγώ σκεφτόμουν να βάλω αυτήν την δραστηριότητα ''Κατασκευαστικές εργασίες για οικιστικά κτίρια (νέες εργασίες, προσθήκες, μετατροπές και ανακαινίσεις)''  και αυτό "Άλλο λιανικό εμπόριο κατασκευαστικών υλικών π.δ.κ.α. εκτός καταστημάτων, υπαίθριων πάγκων ή αγορών" και της αγορές των εμπορευμάτων να τις περνάω σαν δαπάνες και όχι σαν αγορές εμπορευμάτων!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν μία ώρα, SAIDONAMESSHNIA said:

 

 

 

Ευχαριστώ για τον χρόνος σας...Εγώ σκεφτόμουν να βάλω αυτήν την δραστηριότητα ''Κατασκευαστικές εργασίες για οικιστικά κτίρια (νέες εργασίες, προσθήκες, μετατροπές και ανακαινίσεις)''  και αυτό "Άλλο λιανικό εμπόριο κατασκευαστικών υλικών π.δ.κ.α. εκτός καταστημάτων, υπαίθριων πάγκων ή αγορών" και της αγορές των εμπορευμάτων να τις περνάω σαν δαπάνες και όχι σαν αγορές εμπορευμάτων!!

Θα πουλάνε και υλικά λιανικώς?αν οχι αρκει το πρώτο εφ όσον θα κάνουν μόνο αυτό και πιστευω να κονομήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SAIDONAMESSHNIA said:

 

 

 

Ευχαριστώ για τον χρόνος σας...Εγώ σκεφτόμουν να βάλω αυτήν την δραστηριότητα ''Κατασκευαστικές εργασίες για οικιστικά κτίρια (νέες εργασίες, προσθήκες, μετατροπές και ανακαινίσεις)''  και αυτό "Άλλο λιανικό εμπόριο κατασκευαστικών υλικών π.δ.κ.α. εκτός καταστημάτων, υπαίθριων πάγκων ή αγορών" και της αγορές των εμπορευμάτων να τις περνάω σαν δαπάνες και όχι σαν αγορές εμπορευμάτων!!

Η κατασκευαστική - επισκευαστική δραστηριότητα  χρησιμοποεί πρώτες-βοηθητικές ύλες , αναλώσιμα και υπηρεσίες . Τα υλικά αυτά βεβαίως μπορεί και να πουληθούν και αυτούσια , οπότε θα έχουμε και μια εμπορική δραστηριότητα ( σύμφωνα με την τρέχουσα ορολογία ) Υλικά αχρησιμοποίητα απογράφονται την 31/12 (αναλόγως του τι θα επιλέξεις ).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...