Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΕΝΦΙΑ και ειδοποίηση μέσω email


Dogofwar

Ερώτηση

Καλησπέρα σε όλους , 

 

Σήμερα από το μεσημέρι και έπειτα παρατήρησα ότι ο ΕΝΦΙΑ χρεώθηκε σε εμένα και διάφορους γνωστούς και φίλους (όχι όλους) όμως το ανακαλύψαμε τυχαία με είσοδο στο Taxisnet, δεν έλαβε κανένας ουδέν email καμία ειδοποίηση ΤΙΠΟΤΕ!! Δηλαδή τι συμβαίνει τώρα με αυτόν τον τραγέλαφο, μεν μας υποχρεώνουν να ειδοποιούμαστε μέσω email όλοι και οι γέροντες στην Άνω Ραχούλα, δεν στέλνουν ούτε email και πρέπει όλοι να μυρίσουν τα νύχια τους μπας και η εφορία τους χρέωσε κάτι να μπαίνουν κάθε τρεις και λίγο στο Taxis Να κοιτάνε ... είμαι ποτέ δυνατόν?? Αν είναι έτσι στις εφαρμογές φορολογικού προφίλ να κάνουν και μια σύνδεση με το λογ/σμο facebook να γίνει κοινωνικό το δίκτυο να περνάμε και λίγο πιο ευχάριστα βρε αδελφέ!!!

 

Σοβαρά τώρα, κοιτάξτε και τα δικά σας και των πελατών σας και βρείτε αν έστειλαν ένα email γιατί έχω τη βεβαιότητα ότι οι υποχρεώσεις τους που απορρέουν από την ΠΟΛ 1125/16.04.2014 δεν εκπληρώνονται και θέτουν και τους φορολογούμενους σε κίνδυνο! Εγώ αν μέχρι δευτέρα δεν έχω δει Mail θα στείλω μήνυμα και καλύτερα θα ήταν συνολικά οι σύλλογοι , αν συνεχίσει αυτό να τους στείλουν εξώδικο διότι απαιτούν τα πάντα από εμάς και αυτοί αρμενίζουν!!! Μετά θα ζητάν και πρόστιμα του 4174!!!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

 Προς τους διαχειριστές

 

Κάποια στιγμή, είχατε  ανεβάσει βίντεο στην αρχική σελίδα για τον ΕΝΦΙΑ  και το Ε9.

Υπάρχει περίπτωση να το ξαναβάλετε? θα ήταν πολύ χρήσιμο τώρα, πριν αρχίσουμε τις διορθώσεις.Προσωπικά δεν πρόλαβα να το δω καθόλου, λόγω των γνωστών  υποχρεώσεων.

 

Με εκτίμηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Προς τους διαχειριστές

 

Κάποια στιγμή, είχατε  ανεβάσει βίντεο στην αρχική σελίδα για τον ΕΝΦΙΑ  και το Ε9.

Υπάρχει περίπτωση να το ξαναβάλετε? θα ήταν πολύ χρήσιμο τώρα, πριν αρχίσουμε τις διορθώσεις.Προσωπικά δεν πρόλαβα να το δω καθόλου, λόγω των γνωστών  υποχρεώσεων.

 

Με εκτίμηση

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/18975

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα και καλό μήνα.  Για τον ΕΝΦΙΑ όσοι έχουν απαλλαγή ή έκπτωση (πολύτεκνοι, χαμηλό εισόδημα κ.α) τι πρέπει να κάνουν για να μην πληρώσουν φόρο. Κάποια αίτηση ίσως; Γνωρίζετε κάτι σχετικό. Σας ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα και καλό μήνα.  Για τον ΕΝΦΙΑ όσοι έχουν απαλλαγή ή έκπτωση (πολύτεκνοι, χαμηλό εισόδημα κ.α) τι πρέπει να κάνουν για να μην πληρώσουν φόρο. Κάποια αίτηση ίσως; Γνωρίζετε κάτι σχετικό. Σας ευχαριστώ.

Άρθρο 7 ν.4223/2013

 

4. Με απόφαση του Γενικού Γραμματέα Δημοσίων Εσόδων, που δημοσιεύεται στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως, ορίζονται οι διαδικασίες χορήγησης της έκπτωσης, οι διαδικασίες χορήγησης της αναστολής πληρωμής και κάθε αναγκαία λεπτομέρεια για την εφαρμογή του παρόντος άρθρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 συνάδελφοι  μπροστά  στις  ανακοινώσεις το  ταχheaven  δείχνει    από  που  εκτυπώνω  το  ΕΝΦΙΑ και    την  ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ  ΠΛΗΡΩΜΗΣ   ΦΟΡΟΥ    αλλά τι  κάνω   για  να  με  εμφανίσει   και  τον  πίνακα     ΔΗΛΩΣΗ  ΕΝΙΑΙΟΥ  ΦΟΡΟΥ  ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΣ  ΑΚΙΝΗΤΩΝ   ;    για  να  ελέγξω   πως  και  ποια  ακίνητα   υπολογίστηκαν  για  τον  ΕΝΦΙΑ

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ετοιμαστείτε για ώρες ατέλειωτες συζήτησης και ανάλυσης με τους πελάτες τώρα.

 

Η ιστοσελίδα «CareerBliss», η οποία δραστηριοποιείται στον τομέα της απασχόλησης και της εύρεσης εργασίας, ανέλυσε 25.000 αξιολογήσεις χρηστών για περισσότερα από 7.500 επαγγέλματα.

Όσοι συμμετείχαν στην έρευνα, κλήθηκαν να αξιολογήσουν το επάγγελμά τους με άριστα το πέντε στις παρακάτω κατηγορίες:

1. Ισορροπία προσωπικής-επαγγελματικής ζωής

2. Σχέση με τους συναδέλφους και το αφεντικό

3. Περιβάλλον εργασίας

4. Διαθέσιμοι εργασιακοί πόροι

5. Αμοιβή

6. Δυνατότητες εξέλιξης

7. Εταιρικές πολιτικές

8. Φήμη της εταιρείας

9. Καθημερινές υποχρεώσεις

10. Έλεγχος για το αποτέλεσμα της εργασίας

Δείτε ποια είναι τα 10 επαγγέλματα που έλαβαν τις χειρότερες αξιολογήσεις:

1. Υπάλληλος ασφάλειας

2. Διευθυντής τράπεζας

3. Λογιστής

4. Υπάλληλος εξυπηρέτησης πελατών

5. Γενικός διευθυντής

6. Υπάλληλος πωλήσεων

7. Υπάλληλος τεχνικής υποστήριξης

8. Διευθυντής μάρκετινγκ

9. Μάνατζερ πωλήσεων

10. Χειριστής μηχανών

Αν απασχολείστε σε κάποιον από τους παραπάνω τομείς, καλό θα ήταν να ξανασκεφτείτε αν πράγματι η δουλειά σας συμβάλλει πραγματικά στην ευτυχία σας!

 

ΤΥΧΑΙΟ... ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

το βρηκα τωρα στην κατηγορια ειδικα κτιρια επρεπε να δηλωθει θα του κανω διορθωτικη εκει που το παρελειψα

Εγώ έβαλα στη στήλη 9, του πίνακα 1, κωδικό "8"!!! Έπρεπε να συμπληρώσω κ κάτι άλλο, για να δείξω το ειδικό κτίριο;!! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Άρθρο 7 ν.4223/2013

 

4. Με απόφαση του Γενικού Γραμματέα Δημοσίων Εσόδων, που δημοσιεύεται στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως, ορίζονται οι διαδικασίες χορήγησης της έκπτωσης, οι διαδικασίες χορήγησης της αναστολής πληρωμής και κάθε αναγκαία λεπτομέρεια για την εφαρμογή του παρόντος άρθρου.

 

 

Έχουν οριστεί οι διαδικασίες??   Μπορεί να ζητήσει κάποιος άμεσα ( π.χ αυτή την βδομάδα) την έκπτωση?   Γνωρίζουμε κάτι συνάδελφοι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΛΟΓΩ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΑΣ ΤΩΝ ΔΗΛΩΘΕΝΤΩΝ ΣΤΟ ΕΝΤΥΠΟ Ε9 ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ, Ο ΕΝΦΙΑ ΕΧΕΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΑ..........

 

Ρε παιδιά σε πάρα πολλά εκκαθαριστικά μου εμφανίζει το παραπάνω μήνυμα ενώ όταν κάνω με το χέρι την επαλήθευση μου βγαίνει σωστό. Πρέπει να προσέξω κάτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΛΟΓΩ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΑΣ ΤΩΝ ΔΗΛΩΘΕΝΤΩΝ ΣΤΟ ΕΝΤΥΠΟ Ε9 ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ, Ο ΕΝΦΙΑ ΕΧΕΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΑ..........

 

Ρε παιδιά σε πάρα πολλά εκκαθαριστικά μου εμφανίζει το παραπάνω μήνυμα ενώ όταν κάνω με το χέρι την επαλήθευση μου βγαίνει σωστό. Πρέπει να προσέξω κάτι?

 

Ουτε και γω μπορω να καταλαβω ποια ειναι τα ανεπαρκη στοιχεια .....Μου φαίνονται ολα σωστα. Ενα σπιτάκι είναι..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

παιδια σε καποια εκκαθαριστικα για τον ενφια ενώ το ακινητο ανηκει 50-50 στο ζευγαρι,μου βγαζει την εκκαθαριση φορου και την ταυτοτητα πληρωμης πχ για τον ανδρα ενώ όταν παω να κανω αλλαγη υποχρεου για να τυπωσω ταυτοτητα πληρωμης για τη συζυγο δεν μου φορτωνει τιποτα!!γιατι γινεται αυτό???σε άλλες περιπτώσεις όμως τυπωνει κανονικα και στη συζυγο με τους κωδικούς του ανδρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

παιδια σε καποια εκκαθαριστικα για τον ενφια ενώ το ακινητο ανηκει 50-50 στο ζευγαρι,μου βγαζει την εκκαθαριση φορου και την ταυτοτητα πληρωμης πχ για τον ανδρα ενώ όταν παω να κανω αλλαγη υποχρεου για να τυπωσω ταυτοτητα πληρωμης για τη συζυγο δεν μου φορτωνει τιποτα!!γιατι γινεται αυτό???σε άλλες περιπτώσεις όμως τυπωνει κανονικα και στη συζυγο με τους κωδικούς του ανδρα

Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έχω και εγώ.. Θα πρέπει να βγάλουν κωδικούς και οι γυναίκες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έχω και εγώ.. Θα πρέπει να βγάλουν κωδικούς και οι γυναίκες?

γυρω στις 11:00 που καταφερα και εβγαλα γραμμη στο 15515 μου είπαν οτι υπάρχει προβλημα και πιθανον θα λυθεί μεσα στη μερα. Για την ιστορία πρωί - πρωί, γύρω στις 7 έβγαλα γυναίκας με΄σω των κωδικών του συζύγου . Το  ίδιο και χτες. Μετά κλάταρε..............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

γυρω στις 11:00 που καταφερα και εβγαλα γραμμη στο 15515 μου είπαν οτι υπάρχει προβλημα και πιθανον θα λυθεί μεσα στη μερα. Για την ιστορία πρωί - πρωί, γύρω στις 7 έβγαλα γυναίκας με΄σω των κωδικών του συζύγου . Το  ίδιο και χτες. Μετά κλάταρε..............

Ξεκόλλησε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ποτε θα μπορεσουμε ν αρχισουμε τις τροποποιητικες ε9? εχουν κλαψει ηδη μανουλες κ τωρα ολοι λενε για ημιτελη λαθη κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

οι μανούλες κλαίνε γοερά! έχω την αίσθηση από αυτά που είδα ότι τρώνε απίστευτο φόρο οικόπεδα/αγροτεμάχια επαρχίας με ένα σπίτι μέσα .... κάτι συμβαίνει με το συντελεστή αξιοποίησης ή κάτι τέτοιο και εκτοξεύει την φορολογική αξία στα ύψη!!! Δηλαδή δεν μπορεί ένα αγροτεμάχιο 4στρ με ένα σπίτι 120τμ μέσα σε ένα χωριό της ζακύνθου να έχει αξία 600.000 ευρώ!! Δεν παίζει κάτι τέτοιο ακόμη και αν ήταν στην χώρα της Μυκόνου!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

στα ημιτελη αφου γραφει στην εκκαθαριση κωδικο 99 γιατι δεν τα δινει με μειωμενο συντελεστη και τα φορολογει κανονικα δεν το καταλαβαινω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...