Προς το περιεχόμενο
  • 0

Δεν έχει εκδοθεί ακόμη το εκκαθαριστικό του 2014


ΑΝΝΑ Μ.

Ερώτηση

Με την υποβολή της δήλωσης μου ζητήθηκε η αποστολή των στοιχείων στην Δ.ΗΛΕ.Δ..Είναι σήμερα 29 του μήνα και δεν έχει εκδοθεί το εκκαθαριστικό.Πως θα πληρώσω την πρώτη δόση αφού δεν έχω ταυτότητα οφειλής?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

+4   :D  ή  :(????      :angry:  :angry:  :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δηλωση εμπροθεσμη. Αποστολη στη ΔΗΛΕΔ βεβαιωσης αναπηριας τον Ιουλιο. Μηνυμα οτι παρεληφθει και καταχωρηθηκε 18/7

Τηλεφωνο στο 15515 στις 17/10. Μου λενε οτι δυστυχως ειναι πολλες ( απο ιουνιο ακομα) και οτι θα περιμενουμε

Δευτερα 20/10 ΜΑΓΕΙΑ. Ειχα εκκαθαριστικο !!!!

Λες να φταιει το τηλεφωνο ? ( εχω αλλες 13 σε εκρεμοτητα....)

ΛΕΣ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΤΟ TAXISNET : Σας ενημερώνουμε ότι η Δ.Ο.Υ....... παρέλαβε την επιστολή σας με τα δικαιολογητικά τα οποία καταχώρησε με ημερομηνία 16/07/2014 και αριθμό πρωτοκόλλου / καταχώρισης ***.
ΛΑΒΑΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ Ε-ΜΑΙΛ .
Η ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ ΤΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2014 ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΑΚΟΜΑ

ΑΠΑΝΤΗΣΗ TAXISNET :Σας ενημερώνουμε ότι με την ολοκλήρωση του ελέγχου των δικαιολογητικών που αποστείλατε στη Δ.Ο.Υ., θα έχετε τη δυνατότητα Εκτύπωσης Πράξης Διοικητικού Προσδιορισμού.
Επίσης σας ενημερώνουμε ότι τηρείται αυστηρή σειρά προτεραιότητας στην επεξεργασία των δικαιολογητικών.
Εάν επιθυμείτε περισσότερες διευκρινήσεις, θα πρέπει να απευθυνθείτε στην αρμόδια Δ.Ο.Υ..

Πάντα στη διάθεσή σας
Κέντρο Εξυπηρέτησης Ηλεκτρονικά Συναλλασσομένων
Γ.Γ.Δ.Ε. – Υπουργείου Οικονομικών


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συνάδελφοι έχουνε αρχίσει να εκδίδονται κάποια εκαθαριστικά σιγά σιγά...χωρίς να έρθει το μήνυμα ότι παρέλαβαν τα δικαιολογητικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συνάδελφοι έχουνε αρχίσει να εκδίδονται κάποια εκαθαριστικά σιγά σιγά...χωρίς να έρθει το μήνυμα ότι παρέλαβαν τα δικαιολογητικά...

Σε πελάτη μου έκαναν την εκκαθάριση χωρίς να έρθει κανένα απολύτως μνμ με υποχρεώση πληρωμής την 31/01/15 . Οπότε καλό είναι όσοι έχουν τέτοιες περιπτώσεις να μπαίνουν να βλέπουν αν έχει γίνει εκκαθάριση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ακριβώς το ίδιο και σε μένα. Έγινε σήμερα η εκκαθάριση χωρίς καμία ενημέρωση με υποχρέωση πληρωμής 30/01/2015.

 

Ευχαριστώ kotlistianos για την ενημέρωση. Είχα βαρεθεί να μπαίνω να ελέγχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

24/04/2015 έγινε η τελευταία μου εκκαθάριση για το οικον. έτος 2014.

Και για την προηγούμενη δήλωση ( όπως έγραψα πριν λίγες μέρες ) και στην τελευταία το κοινό τους χαρακτηριστικό είναι πως διαγράφουν ότι τους "ενοχλεί"???? και κάνουν την εκκαθάριση με ότι έχει απομείνει.
Για την προτελευταία μου δήλωση κατέθεσα συμπληρωματική στην ΔΟΥ Νέας Ιωνίας όπου αφού έδειξα σε όλους σχεδόν τους υπαλλήλους την σχετική νομοθεσία διαπίστωσαν πως είχα δίκιο και την παρέλαβαν ( περιελάμβανε εισοδήματα Έλληνα υπήκοου εργαζόμενου σε ξένη πρεσβεία {χωρίς διαπίστευση} στην Ελλάδα ).

 

Στην τελευταία μου δήλωση έχουν διαγράψει εισοδήματα που τα είχα στο πεδίο "που δεν υπάρχει ηλεκτρονική πληροφόρηση" επειδή ο εργοδότης βάρεσε κανόνι τον Φεβρουάριο/2014 και δεν έστειλε αρχεία ( ως αποδεικτικό είχα την βεβαίωση ενσήμων ΙΚΑ όπου ευτυχώς υπήρχαν όλοι οι μήνες ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...