Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ ΦΟΡΟΥ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ - ΕΚΔΟΣΗ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟΥ


bnpwm2008

Ερώτηση

Καλημέρα,

 

Έλαβα ένα email σήμερα για πελάτη μου που του έκανα την φορολογική δήλωση και αναφέρει

 

 

ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ 


Σας ενημερώνουμε ότι μετά την εκκαθάριση της δήλωσης Φορολογίας Εισοδήματος οικ. έτους 2014, εκδόθηκε Πράξη Διοικητικού Προσδιορισμού Φόρου την οποία μπορείτε να εκτυπώσετε από το Taxisnet.

 

Μπορείτε να μου πείτε τι είναι αυτό? Μπαίνοντας στην εφαρμογή εκτύπωσης του εκκαθαριστικού κάτω δεξία αναφέρει την ημερομηνία έκδοσης, που είναι και η ημερομηνία αποστολής, της πράξης διοικητικού προσδιορισμού φόρου και πλέον αναφέρει ως ημερομηνία έκδοσης αντιγράφου 24/07/2014.

 

Επίσης πελάτης που του έχω στείλει την φορολογική δήλωση 3/6/2014 και είναι να λάβει επιστροφή φόρου 1600€ δεν έχει πιστωθεί ακόμη με το ποσό επιστροφής. Μήπως να ενοχλήσω την ΔΟΥ ή να μην το κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Καλημέρα,

 

Έλαβα ένα email σήμερα για πελάτη μου που του έκανα την φορολογική δήλωση και αναφέρει

 

 

ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ 

Σας ενημερώνουμε ότι μετά την εκκαθάριση της δήλωσης Φορολογίας Εισοδήματος οικ. έτους 2014, εκδόθηκε Πράξη Διοικητικού Προσδιορισμού Φόρου την οποία μπορείτε να εκτυπώσετε από το Taxisnet.

 

Μπορείτε να μου πείτε τι είναι αυτό? Μπαίνοντας στην εφαρμογή εκτύπωσης του εκκαθαριστικού κάτω δεξία αναφέρει την ημερομηνία έκδοσης, που είναι και η ημερομηνία αποστολής, της πράξης διοικητικού προσδιορισμού φόρου και πλέον αναφέρει ως ημερομηνία έκδοσης αντιγράφου 24/07/2014.

 

Επίσης πελάτης που του έχω στείλει την φορολογική δήλωση 3/6/2014 και είναι να λάβει επιστροφή φόρου 1600€ δεν έχει πιστωθεί ακόμη με το ποσό επιστροφής. Μήπως να ενοχλήσω την ΔΟΥ ή να μην το κάνω?

Έλαβα κι εγώ σήμερα τέτοια  mail ,αλλά επιλεκτικά -όχι για όλους.Συγκεκριμένα για δηλώσεις που στάλθηκαν την 14/07/2014.

Σημαίνει κάτι ή το αγνοούμε?????

Καλή δύναμη σε όλους- μάς είναι απαραίτητη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΝΦΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ  ΤΥΠΩΣΕ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΕ ΤΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕ ΤΟΥ  ............................................ΘΕΡΜΟΣ ΠΟΛΥ ΚΑΙ Ο ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ ΕΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

μπαααα ο Αύγουστος ειδικα από 8-28 Αυγουστου θα είναι παραλιες,χωρια κλπ!!!αντε 2-3 μερες εμβόλιμες στο γραφειο !!και ασε τον ΕΝΦΙΑ να...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Καλημέρα σε όλους. Γνωρίζει κανείς τι γίνεται με τη ΔΗΛΕΔ? Τους έχω στείλει από τις αρχές 7ου τα δικαιολογητικά που ζητούσαν για έλεγχο βάσει του παρακάτω μηνύματος που εμφάνιζε δήλωση πελάτη  και εκκαθάριση ακόμα δεν έχει γίνει. Εν τω μεταξύ δεν μπορώ να επικοινωνήσω και μαζί τους.   

 

"Για να ολοκληρωθεί η εκκαθάριση της δήλωσής σας που υποβάλατε 

ηλεκτρονικά πρέπει να αποστείλετε εντός δεκαπέντε(15) ημερών στη Δ. 

ΗΛΕ. Δ (e - εφαρμογές) Θεσσαλονίκης & Χανδρή 1 ΤΚ 183 10 ΜΟΣΧΑΤΟ

συστημένη επιστολή στην οποία θα αναγράψετε το ονοματεπώνυμο, τον 

ΑΦΜ σας και τη φράση Έλεγχος Δικαιολογητικών Ε1 εσωκλείοντας τα 

παρακάτω δικαιολογητικά"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 

Καλημέρα σε όλους. Γνωρίζει κανείς τι γίνεται με τη ΔΗΛΕΔ? Τους έχω στείλει από τις αρχές 7ου τα δικαιολογητικά που ζητούσαν για έλεγχο βάσει του παρακάτω μηνύματος που εμφάνιζε δήλωση πελάτη  και εκκαθάριση ακόμα δεν έχει γίνει. Εν τω μεταξύ δεν μπορώ να επικοινωνήσω και μαζί τους.   
 
"Για να ολοκληρωθεί η εκκαθάριση της δήλωσής σας που υποβάλατε 
ηλεκτρονικά πρέπει να αποστείλετε εντός δεκαπέντε(15) ημερών στη Δ. 
ΗΛΕ. Δ (e - εφαρμογές) Θεσσαλονίκης & Χανδρή 1 ΤΚ 183 10 ΜΟΣΧΑΤΟ
συστημένη επιστολή στην οποία θα αναγράψετε το ονοματεπώνυμο, τον 
ΑΦΜ σας και τη φράση Έλεγχος Δικαιολογητικών Ε1 εσωκλείοντας τα 
παρακάτω δικαιολογητικά"

 

Ακριβώς για τον ίδιο λόγο επικοινώνησα σήμερα μαζί τους και μου είπαν να περιμένω μέχρι τέλος Σεπτέμβρη για να εκκαθαριστούν. Μόνο που δεν με έβρισαν βέβαια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ακριβώς για τον ίδιο λόγο επικοινώνησα σήμερα μαζί τους και μου είπαν να περιμένω μέχρι τέλος Σεπτέμβρη για να εκκαθαριστούν. Μόνο που δεν με έβρισαν βέβαια..

Έχετε κάποιο τηλέφωνο άμεσης επικοινωνίας? Διότι από το τηλ. κέντρο του Υπουργείου μου δίνουν κάποια τηλέφωνα που είτε δεν απαντούν  ή μιλούν συνέχεια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...