Προς το περιεχόμενο

Χωρίς την πληρωμή του παραβόλου δημοσίευσης οι αιτήσεις των Γενικών Συνελέυσεων στις 21.7.2014


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορούμε να υποβάλλουμε ηλεκτρονικά στο ΓΕΜΗ (μέσω του www.businessportal.gr), την απόφαση Γενικής Συνέλευσης ΑΕ  της 30/6/2014  στις 21/7/2014, χωρίς Διπλότυπο ΔΟΥ 287,72 ευρώ ; και εάν ναι , το κόστος είναι 10,00 και καταβάλλεται ηλεκτρονικά με πιστωτική κάρτα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορούμε να υποβάλλουμε ηλεκτρονικά στο ΓΕΜΗ (μέσω του www.businessportal.gr), την απόφαση Γενικής Συνέλευσης ΑΕ  της 30/6/2014  στις 21/7/2014, χωρίς Διπλότυπο ΔΟΥ 287,72 ευρώ ; και εάν ναι , το κόστος είναι 10,00 και καταβάλλεται ηλεκτρονικά με πιστωτική κάρτα ;

http://www.acci.gr/acci/Home/EBEA_Announcements/tabid/441/ItemID/5820/View/Details/language/el-GR/Default.aspx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στις 21 δεν θεωρείται εκπρόθεσμο ή καταργήθηκε?

Για φέτος νομίζω εκπρόθεσμο στις 22

 

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/19024

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και την 21 Ιουλίου το σύστημα θα... αντέξει την ηλεκτρονική υποβολή ???Και άν δεν μπορούμε να μπούμε(Βλέπε TAXIS) τότε ..

πρόστιμο ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και την 21 Ιουλίου το σύστημα θα... αντέξει την ηλεκτρονική υποβολή ???Και άν δεν μπορούμε να μπούμε(Βλέπε TAXIS) τότε ..

πρόστιμο ??

 

Αυτό κι αν είναι ερώτημα . Μια μερική λύση θα ήταν αν μπορούσε κάποιος να "ανεβάσει" σήμερα π.χ. τα ζητούμενα αρχεία , να τα αποθηκεύσει και τη δευτέρα 21/7/14 να κάνει την οριστική υποβολή τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλημέρα,

 

Γιατί διαχωρίζει έως 18/7 & έως 21/7? Υπάρχει κάποιος λόγος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα αναρτήσουμε το Πρακτικό της ΓΣ και την δημοσίευση των  Ελεγκτών στην ιστιοσελίδα της κάθε εταιρείας ???

 

Ο 4072 (για την ιστοσελίδα) λέει:

"Άρθρο 232

1. Όπου στον κ.ν.2190/1920 και στο ν.3190/1955 προβλέπεται δημοσίευση σε άλλα έντυπα μέσα, εκτός από το ΦΕΚ/ΤΑΕ-ΕΠΕ και Γ.Ε.ΜΗ, αυτή μπορεί να αντικαθίσταται με ανάρτηση των δημοσιευτέων πράξεων και στοιχείων στην ιστοσελίδα της εταιρείας, εφόσον η διεύθυνση αυτής έχει καταχωρισθεί στην Μερίδα της εταιρείας.

 

 

Ο διορισμός ελεγκτών δημοσιευόταν στο ΦΕΚ (όχι σε εφημερίδες). Θα δημοσιευτεί και φέτος αλλά από 20/07 ατελώς:

 

4250

5. Από τις 20.7.2014 έως και τις 31.12.2014, η δημοσίευση στο ΦΕΚ/ΤΑΕ-ΕΠΕ και ΓΕΜΗ πράξεων, στοιχείων ή ανακοινώσεων της παραγράφου α' πραγματοποιείται ατελώς.

 

Από το 2015 δεν θα τα δημοσιεύουμε πλέον στο ΦΕΚ, αλλά στον διαδικτυακό τόπο του ΓΕΜΗ (άρθρο 2 παρ. 1 Ν 4250/14).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 year later...

Καλημέρα,

Κατά την υποβολή της γ.σ. στο γεμη μου ήρθε το ακόλουθο μήνυμα.Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με το γεμη μου επιβεβαίωσαν ότι η νομαρχία θέλει τα πρακτικά με υπογραφές.Γνωρίζει κάποιος από που προκύπτει αυτό;Την αίτηση την έχει σε εκκρεμότητα παρόλο που έχει πληρωθεί το παράβολο.Θα μας τρελάνουν ή κάτι έχω χάσει; 

Αγαπητέ κύριε / κυρία
 
Παρακαλούμε μπείτε στο σύστημα του ΓΕΜΗ (services.businessportal.gr) γιατί απαιτείται η προσοχή σας για την αίτησή σας με Α/Α 95996 για 
ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΙΤΗΣΗΣ
Αίτηση για: Αίτηση καταχώρησης απόφασης ΓΣ για την  «Έγκριση     οικονομικών καταστάσεων» με εκλογή ελεγκτών
Προηγούμενος φορέας αίτησης: Υ. Γ.Ε.ΜΗ.
  
ΑΝΥΠΟΓΡΑΦΟ ΠΡΑΚΤΙΚΟ
 
Με εκτίμηση,
Η ομάδα διαχείρισης της ΚΥ Γ.Ε.ΜΗ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλημέρα,

Κατά την υποβολή της γ.σ. στο γεμη μου ήρθε το ακόλουθο μήνυμα.Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με το γεμη μου επιβεβαίωσαν ότι η νομαρχία θέλει τα πρακτικά με υπογραφές.Γνωρίζει κάποιος από που προκύπτει αυτό;Την αίτηση την έχει σε εκκρεμότητα παρόλο που έχει πληρωθεί το παράβολο.Θα μας τρελάνουν ή κάτι έχω χάσει; 

Αγαπητέ κύριε / κυρία
 
Παρακαλούμε μπείτε στο σύστημα του ΓΕΜΗ (services.businessportal.gr) γιατί απαιτείται η προσοχή σας για την αίτησή σας με Α/Α 95996 για 
ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΙΤΗΣΗΣ
Αίτηση για: Αίτηση καταχώρησης απόφασης ΓΣ για την  «Έγκριση     οικονομικών καταστάσεων» με εκλογή ελεγκτών
Προηγούμενος φορέας αίτησης: Υ. Γ.Ε.ΜΗ.
  
ΑΝΥΠΟΓΡΑΦΟ ΠΡΑΚΤΙΚΟ
 
Με εκτίμηση,
Η ομάδα διαχείρισης της ΚΥ Γ.Ε.ΜΗ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...