Jump to content

Με τις μηνιαίες συγκεντρωτικές τι θα κάνουμε ? Θα στείλουμε? Η όχι ?

Recommended Posts

Για μένα το καλύτερο αυτή τη στιγμή και το πιο εφικτό είναι να επαναφέρουν τουλάχιστον το όριο των 300,00 ευρώ.Να μην ασχολούμαστε με μικροποσά τα οποία είναι δύσκολο να αντιστοιχηθούν και δεν έχουν και κανένα νόημα.

αυτό το απλό πράγμα πόση φαιά ουσία θέλει για να το καταλάβουν οι κροταφιαίοι λοβοί των ....μή τους χαρακτηρίσω καλύτερα.... του Υ.Ο.?????

• Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Καλύτερα να το πάνε στου Αγίου Βαλεντίνου.. θα γαμηθούμε που θα γαμηθούμε.. τουλάχιστον να υπάρχει και αίσθημα..

Κάποιοι εδώ μέσα φωνάζουν μήνες τώρα ΜΗ ΣΤΕΛΝΕΤΕ!!!   Αν όλοι κάναμε το αυτονόητο θα καταλάβαιναν την πατάτα τους και θα το παίρναν πίσω, έστω θα δίναν εναλλακτική για ένα όριο και πάνω   αλλά όχιιιιι

-Ισχυρίζεται η ΓΓΠΣ και το υπουργείο ότι με καλή διάθεση θα συμφωνούσατε κάποτε τις ΜΥΦ και στα μεγάλα αλλά και στα μικρά ποσά. Τι άποψη έχετε;   -Κοιτάξτε, εμείς στην αρχή δεν θέλαμε να να να στείλ

Posted Images

ΕΓΩ ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΩ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΕΣ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΣΤΕΛΝΩ ΤΑ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΑ ΣΤΟ ΕΤΕΑ :P

Κακώς, να τις στείλετε και τις συγκεντρωτικές... ενδιάμεσα. Μην τεμπελιάζετε. Δείτε οι "συνάδελφοι" και "συνεργάτες" μας.

Βιώνουν εργασιακό "μεσαίωνα": http://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/circular/19385 

παντως σημερα απο το πρωι πεφτουν τηλεφωνα για διασταυρωσεις ,με ανησυχιτικο λιγο αυτο , σημαινει πως

θα το καταπιουμε και αυτο αμασητο...

εχει καποια πληροφοριση κκανενας που να ειναι κοντα στα κεντρα αποφασεων?

πολλους διαβαζω και ακουω οτι δεν εχουν κανει τιποτα αλλα ....

παντως σημερα απο το πρωι πεφτουν τηλεφωνα για διασταυρωσεις ,με ανησυχιτικο λιγο αυτο , σημαινει πως

θα το καταπιουμε και αυτο αμασητο...

εχει καποια πληροφοριση κκανενας που να ειναι κοντα στα κεντρα αποφασεων?

πολλους διαβαζω και ακουω οτι δεν εχουν κανει τιποτα αλλα ....

ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΕΓΩ (ΕΝΩ ΕΧΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ !) ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΕ ΕΤΟΙΜΟ,ΤΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΝΑ ΔΩΣΩ;

Και εγώ τα ίδια.Δεν έχω ξεκινήσει τίποτα ακόμα.Και έχω γάμο και βάφτιση τις 2 τελευταίες βδομάδες του Σεπτεμβρίου!Προβλέπω να μένω σαβ/κα στο γραφείο πάλι!Ελπίζω να μην ζήσουμε πάλι στιγμές δηλώσεων!

Καλησπέρα,

Κατ' αρχήν δεν έχω στείλει καμία. Για δοκιμή πάω προχθές να φτιάξω την δική μου. Έχω πρόγραμμα epsilon. Πατάω αυτόματη υποβολή και μου βγάζει λάθος στους κωδικούς......έβαλα κωδικούς taxis (τους ήδη υφιστάμενους) μετά βλέπω κάτι για ειδικούς κωδικούς.... άνοιξα και απο αυτούς.... τίποτα πάλι......

Μπορεί να μου πει κάποιος συνάδελφος πως το καλό στέλνουμε??? Με ποιους κωδικούς??

Σας ευχαριστώ,

Καλησπέρα,

Κατ' αρχήν δεν έχω στείλει καμία. Για δοκιμή πάω προχθές να φτιάξω την δική μου. Έχω πρόγραμμα epsilon. Πατάω αυτόματη υποβολή και μου βγάζει λάθος στους κωδικούς......έβαλα κωδικούς taxis (τους ήδη υφιστάμενους) μετά βλέπω κάτι για ειδικούς κωδικούς.... άνοιξα και απο αυτούς.... τίποτα πάλι......

Μπορεί να μου πει κάποιος συνάδελφος πως το καλό στέλνουμε??? Με ποιους κωδικούς??

Σας ευχαριστώ,

Κανονικά με τους κωδικούς taxis αν παραμένει το πρόβλημα πάρε τηλ την υποστήριξη τ epsilon. 

Εγώ πάντως τις έχω σχεδόν όλες έτοιμες. Δεν έχω στείλει καμία αλλά τις έχω ετοιμάσει για καλό και για κακό. Προτιμώ να πω μετά χαμένος χρόνος, αν καταργηθούν, παρά να τρέχω σαν παλαβός πάλι!

ΑΣ ΖΗΤΗΘΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ!!!!!!!!!!!

Αυτό λέω κι εγώ.Οριστική κατάργηση για το 2014.'Η έστω ας πουν το όριο να επιστρέψει στα 300,00 ευρώ.Δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει η παραμικρή διαστάυρωση με αυτό το μπάχαλο που θα γίνει.

Κανονικά με τους κωδικούς taxis αν παραμένει το πρόβλημα πάρε τηλ την υποστήριξη τ epsilon. 

Καλησπέρα. 

Σε ευχαριστώ. Οι ειδικοί κωδικοί που χρειάζονται? Για να στέλνουμε των πελατών?

ΓΙΑΥΤΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΟΙΝΗ ΓΡΑΜΜΗ ΟΛΟΙ. ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΝΕΙΣ . ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΘΑ ΙΣΧΥΣΕΙ Η ΟΧΙ..

Συμφωνώ.Να μην στείλει κανείς για να καταργηθεί και να το φτιάξουν από την αρχή το σύστημα αν θέλουν να πατάξουν τη φοροδιαφυγή.

Nα κάνω λίγο τον συνήγορο του διαβόλου;

Συνάδελφοι, απο που πηγάζει ο ευσεβής πόθος οτι θα καταργηθούν; Εχει κάποιος εσωτερική πληρόφορηση από υπουργείο, συλλόγους,ΚΕΠΥΟ οτι δεν θα υποβληθούν;

Θυμηθείτε μόνο τι πάθαμε με της φορολογικές δηλώσεις, που όλοι περιμέναμε παράταση και την πατήσαμε.

Συμφωνώ με τον συνάδελφο dimitrisB. Καλύτερα να τις έχουμε ετοιμες παρά να τρέχουμε τελευταία στιγμή.

Επίσης να υπενθυμίσω οτι τα πρόστιμα βεβαιώνονται στους πελάτες και άντε μετά να τους εξηγήσεις γιατί δεν έστειλες ΜΥΦ.

Η γραμμή άμυνας δεν νομίζω οτι πρέπει να έιμαστε μεμωνομένα το κάθε γραφέιο. Αν δεν μπορούν να κάνουν κάτι σύλλογοι,επιμελητήρια, εππαγγελματικές οργανώσεις κλπ εμείς είμαστε ο τελευταίος τροχός

και δεν μας δίνει κανένας μα κανένας σημασία.

Είμαστε υπόλογοι μόνο στους πελάτες μας. Αυξήστε τις αμοιβές σας για επιπλέον εργασία. Μην απαξιώνουμε μόνοι μας το εππάγγελμα μας και μην δουλέυομε τζάμπα.

ΤΟ ΜΠΑΧΑΛΟ ΜΑΓΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΟΚΛΙΣΗ ΣΕ ΑΝΤΙΣΥΜΒΑΛΟΜΕΝΟ ΣΤΟ ΦΠΑ 0,01 ΛΕΠΤΟ  ΤΗΣ  ΕΚΔΙΔΟΜΕΝΗΣ ΤΟ ΚΑΓΚΕΛΟ  ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΙΓΡΑΨΕΙ  ΤΙ ΘΑ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΟΥΣ ΕΠΟΜΕΝΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΠΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΤΟ ΟΡΙΟ ΣΤΑ 300,00 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ.........................................ΣΩΤΗΡΙΑΣ

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...