Jump to content

Με τις μηνιαίες συγκεντρωτικές τι θα κάνουμε ? Θα στείλουμε? Η όχι ?

Recommended Posts

• Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Καλύτερα να το πάνε στου Αγίου Βαλεντίνου.. θα γαμηθούμε που θα γαμηθούμε.. τουλάχιστον να υπάρχει και αίσθημα..

Κάποιοι εδώ μέσα φωνάζουν μήνες τώρα ΜΗ ΣΤΕΛΝΕΤΕ!!!   Αν όλοι κάναμε το αυτονόητο θα καταλάβαιναν την πατάτα τους και θα το παίρναν πίσω, έστω θα δίναν εναλλακτική για ένα όριο και πάνω   αλλά όχιιιιι

-Ισχυρίζεται η ΓΓΠΣ και το υπουργείο ότι με καλή διάθεση θα συμφωνούσατε κάποτε τις ΜΥΦ και στα μεγάλα αλλά και στα μικρά ποσά. Τι άποψη έχετε;   -Κοιτάξτε, εμείς στην αρχή δεν θέλαμε να να να στείλ

Posted Images

Κενά δεν είχα αφήσει, είχα κάνει copy paste τον αριθμό της Ταμειακής από το Taxis και τον είχα καταχωρήσει.

Θα προσπαθήσω με τις αλλαγές των γραμμάτων και θα επανέλθω!

Σας ευχαριστώ και τους 2 πολύ!

ΥΓ: Τι έχουμε πάθει πια...... :angry: :angry: :angry:

Έχει αλλάξει ταμειακή τον Σεπτέμβριο? Αν ναι (επειδη μου ετυχε) στείλε το συγκεκριμενο τριμηνο ανα μηνα!

Το αρχείο απορρίφθηκε βρέθηκαν ένα ή περισσότερα μη έγκυρα ΑΦΜ. Μου βγάζει ένα ΑΦΜ κάνω λήψη από ΓΓΠΣ και είναι εντάξει.

Τι στο καλό συμβαίνει???

Μπορεί να έκανε έναρξη μετά από τον μήνα που έχεις στείλει . Δες πότε έχει εκδοθεί το τιμ κ ρώτα πότε έκανε έναρξη

υπέβαλα τις ΜΥΦ 2 ασφαλιστικών συμβούλων με δεκέμβριο του 2014  και τους 2 αφού έχουν ετήσια εκκαθάριση προμηθειών. Καλά δεν έκανα?

ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΤΙΣ ΕΣΤΕΙΛΑ.

ΛΟΓΙΚΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΜΕΧΡΙ 31/12/15 ΟΛΑ.

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΣΤΙΣ ΜΥΦ ΤΩΝ ΑΓΡΟΤΩΝ ΕΙΔΙΚΟΥ ΚΑΘΕΣΤΩΤΟΣ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΤΙΜΟΛΟΓΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΔΑΠΑΝΕΣ ΜΕ ΑΛΠ? Η ΤΙΣ ΔΕΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΙ ΣΤΟ Ε3?

Καλησπέρα. Παρακαλώ πολύ τη βοήθειά σας. Μπήκα στη ΜΥΦ ηθοποιού και είδα ότι το ίδρυμα Κακογιάννης έχει δηλώσει έσοδα Μαρτιόυ 2014 από τον ηθοποιό για τα οποία δεν υπάρχει παραστατικό. Μίλησα με το λογιστήριο και μου είπαν ότι είναι έσοδα από εκκαθαρίσεις εισιτηρίων για μια παράσταση που συμμετείχε. Έχει δίκιο? Έπρεπε ο ηθοποιός να είχε εκδόσει ΑΠΥ, να τα συμπεριλάβει στην περιοδική του Α' τριμήνου και στο Ε3? Και πρέπει να δηλωθούν στη ΜΥΦ? Όποιος γνωρίζει παρακαλώ πολύ ας βοηθήσει επειδή δεν μου έχει ξανατύχει τέτοια περίπτωση. Ευχαριστώ πολύ.

Καλησπέρα. Παρακαλώ πολύ τη βοήθειά σας. Μπήκα στη ΜΥΦ ηθοποιού και είδα ότι το ίδρυμα Κακογιάννης έχει δηλώσει έσοδα Μαρτιόυ 2014 από τον ηθοποιό για τα οποία δεν υπάρχει παραστατικό. Μίλησα με το λογιστήριο και μου είπαν ότι είναι έσοδα από εκκαθαρίσεις εισιτηρίων για μια παράσταση που συμμετείχε. Έχει δίκιο? Έπρεπε ο ηθοποιός να είχε εκδόσει ΑΠΥ, να τα συμπεριλάβει στην περιοδική του Α' τριμήνου και στο Ε3? Και πρέπει να δηλωθούν στη ΜΥΦ? Όποιος γνωρίζει παρακαλώ πολύ ας βοηθήσει επειδή δεν μου έχει ξανατύχει τέτοια περίπτωση. Ευχαριστώ πολύ.

Οι εκκαθαρίσεις επέχουν θέση τιμολογίου και θα έπρεπε να περιλαμβάνονται σε όλα όσα αναφέρετε.

Καλησπέρα.

Οι εκκαθαρίσεις επέχουν θέση τιμολογίου και θα έπρεπε να περιλαμβάνονται σε όλα όσα αναφέρετε.

Καλησπέρα.

Έπρεπε να κόψει ΤΠΥ ή με το έντυπο των εκκαθαρίσεων γίνεται η καταχώρηση στο βιβλίο? Γιατί ούτε εκείνος το γνώριζε και τις πέταξε. Ευχαριστώ πολύ.

ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟΣ ΑΕ  (διοδια ) στελνουμε ΜΥΦ με αφμ ? η στον κουβα ?

για λογαριασμούς με e-pass ανά ΑΦΜ, διόδια σκέτα στον κουβά!

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΣΤΙΣ ΜΥΦ ΤΩΝ ΑΓΡΟΤΩΝ ΕΙΔΙΚΟΥ ΚΑΘΕΣΤΩΤΟΣ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΤΙΜΟΛΟΓΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΔΑΠΑΝΕΣ ΜΕ ΑΛΠ? Η ΤΙΣ ΔΕΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΙ ΣΤΟ Ε3?

ναι στον κουβά

ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟΣ ΑΕ  (διοδια ) στελνουμε ΜΥΦ με αφμ ? η στον κουβα ?

Σε συνέχεια σ' αυτό αυτά που γράφει ο Κώστας, οι λογαριασμοί διελεύσεων όπως αποστέλνονται κάθε μήνα από την εταιρεία είναι διασταυρούμενοι.

Υ.Γ.

Είδα τη δημοσίευσή του μετά...

Συγγνώμη Κώστα. :(

Έπρεπε να κόψει ΤΠΥ ή με το έντυπο των εκκαθαρίσεων γίνεται η καταχώρηση στο βιβλίο? Γιατί ούτε εκείνος το γνώριζε και τις πέταξε. Ευχαριστώ πολύ.

Απ' όσο θυμάμαι όχι. Με την εκκαθάριση.

Καλημερα συναδελφοι,

1)Για τα εξοδα αγροτων, στέλνω όλα τα έξοδα στο 4ο 3μηνο? Αν τα στείλω ανα 3μηνο υπάρχει πρόβλημα? Ετήσια

2) Επίσης, τα έξοδα ΕΛΓΑ πάνε μυφ???  Όχι 

3) Το ΤΠΥ που έχει κόψει το ελαιοτριβείο στον αγρότη το στέλνω κανονικά ετσι? (Ρωτάω γιατί μεχρι στιγμής δεν έχω βρει καμια αποστολή ΤΠΥ ελαιοτριβειου στις ΜΥΦ). Κανονικότατα

Ευχαριστω εκ των προτερων και καλη δυναμη! 

ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ ΕΠΙΣΗΜΟ??

Π.Ο.Φ.Ε.Ε.: Παράταση στην υποβολή ΜΥΦ 2014

[26.11.2015]

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ

Π.Ο.Φ.Ε.Ε.

Ιουλιανού 42 – 46 ΑΘΗΝΑ Τ.Κ.104 34 - Τηλ.: 210-8253445 – FAX: 210-8253446

E – mail: [email protected]

Ιστοσελίδα: www.pofee.gr

Ανακοίνωση

Σύμφωνα με έγκυρες πληροφορίες της Π.Ο.Φ.Ε.Ε. αναμένεται απόφαση για παράταση υποβολής των ΜΥΦ έτους 2014.

Πηγή: http://www.taxheaven.gr © Taxheaven Δείτε περισσότερα http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/26454

Σε συνέχεια σ' αυτό αυτά που γράφει ο Κώστας, οι λογαριασμοί διελεύσεων όπως αποστέλνονται κάθε μήνα από την εταιρεία είναι διασταυρούμενοι.

Υ.Γ.

Είδα τη δημοσίευσή του μετά...

Συγγνώμη Κώστα. :(

Από τότε που βγήκε το συγνώμη, χάθηκε το φιλότιμο.... αλλά τελσπα σας συγχωρώ!

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ κύριε Μπάμπη  :) 

Ξέρει κανείς τι γίνεται με τα έσοδα που έχουν οι Τ.Ο.Ε.Β; Δεν πρέπει να δηλωθούν καθόλου ή πρέπει να δηλωθούν σαν λιανικές πωλήσεις;

Τα τέλη που καταβάλλουν οι αγρότες στο ΤΟΕΒ, με τις αποδείξεις είσπραξης που εκδίδουν οι συγκεκριμένοι οργανισμοί, δεν περιλαμβάνονται στις συγκεντρωτικές καταστάσεις.

Υποβάλλουν όμως συγκεντρωτικές καταστάσεις για τις λοιπές πράξεις που πραγματοποιούν.

Π.Ο.Φ.Ε.Ε.: Παράταση στην υποβολή ΜΥΦ 2014

[26.11.2015]

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ

Π.Ο.Φ.Ε.Ε.

Ιουλιανού 42 – 46 ΑΘΗΝΑ Τ.Κ.104 34 - Τηλ.: 210-8253445 – FAX: 210-8253446

E – mail: [email protected]

Ιστοσελίδα: www.pofee.gr

Ανακοίνωση

Σύμφωνα με έγκυρες πληροφορίες της Π.Ο.Φ.Ε.Ε. αναμένεται απόφαση για παράταση υποβολής των ΜΥΦ έτους 2014.

Πηγή: http://www.taxheaven.gr © Taxheaven Δείτε περισσότερα http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/26454

Μια φορά να βγει η ανακοίνωση πριν την καταληκτικη ημερομηνία και τι στον κόσμο !

Ουφ ελεος πια.

Δε νομιζω οτι ειμαι η μονη που εχω ενα σκασμο συγκεντρωτικες που δεν έχω στείλει ! Αφησα για το τελος τις πιο "δυσκολες " που λογω τεχνικής αδυναμίας των προγραμμάτων , θέλουν τσεκάρισμα με το χερι ! Και μιλάμε για πολλέεεες εγγραφές . Σε αναμονή λοιπόν της ανακοίνωσης ...τα παρατάω όλα και ότι γίνει .

Θα αφιερωσω λίγο χρόνο στο παιδάκι μου και ...σε αυτό που έχω στην κοιλίτσα μου !

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...