Προς το περιεχόμενο

Με τις μηνιαίες συγκεντρωτικές τι θα κάνουμε ? Θα στείλουμε? Η όχι ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

συγνώμη...στέλνετε ΜΥΦ???

Εγώ μπαίνω να δω τις αποκλίσεις για να ξέρω τι θα κάνω με τη δήλωση των εταιρειών.Αν δεν συμφωνούν θα πρέπει να κάνω τροποποιητικές δηλώσεις τον Οκτώβριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Οαεδ πλεον δινει ΑΠΟΦΑΣΗ ΧΟΡΗΓ.ΕΠΙΧ/ΣΗΣ αντι για τιμ.που εκδιδαμε εμεις. Αυτη η αποφαση παει στην ΜΥΦ ή οχι  ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 months later...

Καλημερα, για τις συγκεντρωτικες εχουμε χρηση 2014 μεχρι τελη σεπτεμβριου ειναι και για την χρηση 2015 ποια ειναι η προθεσμια?τελη του χρονου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα, για τις συγκεντρωτικες εχουμε χρηση 2014 μεχρι τελη σεπτεμβριου ειναι και για την χρηση 2015 ποια ειναι η προθεσμια?τελη του χρονου?

 

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/23194

 

καλημερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο με το εν λόγω θέμα ......: Παρακολουθείτε τι γίνεται μεελέγχους και  φοροκυνηγητό της ... τυρόπιτας και του σουβλακίου??????

Τί θέλουν να μας αποδείξουν ?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σκεφτόμουν ότι τελειώνουν οι δηλώσεις όπου να 'ναι και θα έχουμε ελεύθερο χρόνο να πάμε σπίτια μας.Άλλα η ΓΓΠΣ και το Υπουργείο φροντίζει να μην μένουμε χωρίς εργασία και αμοιβές και παιδιά μην χαλαρώνετε γιατί έρχονται μετά τις εκλογές και καινούργιοι,δεν θα ψηφισθούν νέα νομοσχέδια? :D :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα συνάδελφοι,

έχω μια απορία τα 100€ που λένε αποκλίσεις αφορούν καθαρή αξία ή και φπα? και επιπλέον είναι 100€ στο σύνολο του έτους ή στο κάθε τρίμηνο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Μη μου πείτε ότι αυτό το μέτρο θα ισχύσει ως έχει? ποια η άποψη σας?  στέλνουμε ή περιμένουμε καμία κατάργηση αλλαγή όριου παράταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Μη μου πείτε ότι αυτό το μέτρο θα ισχύσει ως έχει? ποια η άποψη σας?  στέλνουμε ή περιμένουμε καμία κατάργηση αλλαγή όριου παράταση?

 

Δεν τις έχετε στείλει ακόμη?? :o  :P  :P

 

Τον ήπιαμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, ώστε εσείς είστε που δεν στέλνετε και μου βγαίνουν όλα κόκκινα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mάλλον έχει καταργηθεί στην πράξη

Αν και στέλνω , βλέπω οτι πάρα πολλοί δεν έχουν στείλει απολύτως τίποτα.

Οπότε.................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε συνάδελφε,

 

Θα γίνει χαμός.....ελπίζω οι εκλογές να επηρεάσουν κάπως την κατάσταση......

συνάδελφε αν θες την αποψη μου ξεκίνα... δεν πρόκειται να ασχοηθεί κανείς μαζί μας -και πιστεψε με λυπάμαι που το λέω αυτο -...... ξεκίνα να περνάς γιατι θα βρεθείς προ εκπλήξεων και πρέπει να έχεις και λίγο χρόνο για διορθώσεις..... εγω ξεκίνησα εχθές και σε πληροφορώ ότι αρκετοι απο πελατες/προμηθευτές έχουν ήδη τελειώσει το 2014

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλοι έχουν τελειωσει το θέμα είναι αν αξιζει να καθισεις να κανεις διορθώσεις... για το αν θα τα κοιταξει κανεις... και το κορυφαιο ειναι οτι τελειωνει το 2015 και δεν ξερουμε τι θα ισχυσει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνάδελφε αν θες την αποψη μου ξεκίνα... δεν πρόκειται να ασχοηθεί κανείς μαζί μας -και πιστεψε με λυπάμαι που το λέω αυτο -...... ξεκίνα να περνάς γιατι θα βρεθείς προ εκπλήξεων και πρέπει να έχεις και λίγο χρόνο για διορθώσεις..... εγω ξεκίνησα εχθές και σε πληροφορώ ότι αρκετοι απο πελατες/προμηθευτές έχουν ήδη τελειώσει το 2014

 

Σε ευχαριστώ,

 

Για μένα σε κάποιους πελάτες βλέπω ότι έχουν στείλει σε κάποιους άλλους όχι. Για το 2014 θα τα υποβάλλουμε ανά τρίμηνο ή μπορούμε πλέον και ετήσια ? το έχετε υπόψιν σας? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση :

Βάσει ΠΟΛ 1022/2014 :

 

1. Οι καταστάσεις των φορολογικών στοιχείων του άρθρου 1 της παρούσας, υποβάλλονται υποχρεωτικά με ηλεκτρονικό τρόπο, ως εξής:
 
γ) από τους λήπτες, μη υπόχρεους υποβολής περιοδικών δηλώσεων Φ.Π.Α., το δημόσιο και τα Ν.Π.Δ.Δ., καθώς και τους αγρότες, φυσικά πρόσωπα, που εντάσσονται είτε στο
κανονικό καθεστώς Φ.Π.Α., οι οποίοι όμως δεν ασκούν άλλη δραστηριότητα για την οποία υποχρεούνται σε τήρηση βιβλίων, είτε στο ειδικό καθεστώς Φ.Π.Α., μέχρι το τέλος του επόμενου μήνα από τη λήξη του εκάστοτε ημερολογιακού έτους.

 

Αρα, ενα φροντιστηριο ή ενας γιατρος π.χ. για το 2014 τα τιμολογια των προμηθευτων που πηρε, θα τα στειλει ετησια (περιοδος υποβολης 1/1/2014-31/12/2014). Έτσι δεν ειναι???Ο εκδοτης ομως που εχει ΦΠΑ θα τα στειλει στο τριμηνο. Τι συμφωνια θα γινει στα τριμηνα???Επειδη βγαζει αποκλιση...

Τι λετε;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ερωτηση σχετικα με τις αποκλησεις... τα 100 ευρώ είναι ετήσιο όριο διαφορας? ή τριμηνιαίο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...