Προς το περιεχόμενο

Με τις μηνιαίες συγκεντρωτικές τι θα κάνουμε ? Θα στείλουμε? Η όχι ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε ευχαριστω παρα πολυ.

για την ημερομηνια αναφορας ειναι υποχρωτικη?

Μπορείς κ να μην το βάλεις ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κενά δεν είχα αφήσει, είχα κάνει copy paste τον αριθμό της Ταμειακής από το Taxis και τον είχα καταχωρήσει.

Θα προσπαθήσω με τις αλλαγές των γραμμάτων και θα επανέλθω!

 

Σας ευχαριστώ και τους 2 πολύ!

 

ΥΓ: Τι έχουμε πάθει πια...... :angry: :angry: :angry:

Έχει αλλάξει ταμειακή τον Σεπτέμβριο? Αν ναι (επειδη μου ετυχε) στείλε το συγκεκριμενο τριμηνο ανα μηνα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αρχείο απορρίφθηκε βρέθηκαν ένα ή περισσότερα μη έγκυρα ΑΦΜ. Μου βγάζει ένα ΑΦΜ κάνω λήψη από ΓΓΠΣ και είναι εντάξει.

 

Τι στο καλό συμβαίνει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αρχείο απορρίφθηκε βρέθηκαν ένα ή περισσότερα μη έγκυρα ΑΦΜ. Μου βγάζει ένα ΑΦΜ κάνω λήψη από ΓΓΠΣ και είναι εντάξει.

 

Τι στο καλό συμβαίνει???

Μπορεί να έκανε έναρξη μετά από τον μήνα που έχεις στείλει . Δες πότε έχει εκδοθεί το τιμ κ ρώτα πότε έκανε έναρξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπέβαλα τις ΜΥΦ 2 ασφαλιστικών συμβούλων με δεκέμβριο του 2014  και τους 2 αφού έχουν ετήσια εκκαθάριση προμηθειών. Καλά δεν έκανα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να έκανε έναρξη μετά από τον μήνα που έχεις στείλει . Δες πότε έχει εκδοθεί το τιμ κ ρώτα πότε έκανε έναρξη

 

 

αυτό ήταν ! σε ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπέβαλα τις ΜΥΦ 2 ασφαλιστικών συμβούλων με δεκέμβριο του 2014  και τους 2 αφού έχουν ετήσια εκκαθάριση προμηθειών. Καλά δεν έκανα?

ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΤΙΣ ΕΣΤΕΙΛΑ.

ΛΟΓΙΚΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΜΕΧΡΙ 31/12/15 ΟΛΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΣΤΙΣ ΜΥΦ ΤΩΝ ΑΓΡΟΤΩΝ ΕΙΔΙΚΟΥ ΚΑΘΕΣΤΩΤΟΣ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΤΙΜΟΛΟΓΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΔΑΠΑΝΕΣ ΜΕ ΑΛΠ? Η ΤΙΣ ΔΕΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΙ ΣΤΟ Ε3?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Παρακαλώ πολύ τη βοήθειά σας. Μπήκα στη ΜΥΦ ηθοποιού και είδα ότι το ίδρυμα Κακογιάννης έχει δηλώσει έσοδα Μαρτιόυ 2014 από τον ηθοποιό για τα οποία δεν υπάρχει παραστατικό. Μίλησα με το λογιστήριο και μου είπαν ότι είναι έσοδα από εκκαθαρίσεις εισιτηρίων για μια παράσταση που συμμετείχε. Έχει δίκιο? Έπρεπε ο ηθοποιός να είχε εκδόσει ΑΠΥ, να τα συμπεριλάβει στην περιοδική του Α' τριμήνου και στο Ε3? Και πρέπει να δηλωθούν στη ΜΥΦ? Όποιος γνωρίζει παρακαλώ πολύ ας βοηθήσει επειδή δεν μου έχει ξανατύχει τέτοια περίπτωση. Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Παρακαλώ πολύ τη βοήθειά σας. Μπήκα στη ΜΥΦ ηθοποιού και είδα ότι το ίδρυμα Κακογιάννης έχει δηλώσει έσοδα Μαρτιόυ 2014 από τον ηθοποιό για τα οποία δεν υπάρχει παραστατικό. Μίλησα με το λογιστήριο και μου είπαν ότι είναι έσοδα από εκκαθαρίσεις εισιτηρίων για μια παράσταση που συμμετείχε. Έχει δίκιο? Έπρεπε ο ηθοποιός να είχε εκδόσει ΑΠΥ, να τα συμπεριλάβει στην περιοδική του Α' τριμήνου και στο Ε3? Και πρέπει να δηλωθούν στη ΜΥΦ? Όποιος γνωρίζει παρακαλώ πολύ ας βοηθήσει επειδή δεν μου έχει ξανατύχει τέτοια περίπτωση. Ευχαριστώ πολύ.

 

Οι εκκαθαρίσεις επέχουν θέση τιμολογίου και θα έπρεπε να περιλαμβάνονται σε όλα όσα αναφέρετε.

Καλησπέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι εκκαθαρίσεις επέχουν θέση τιμολογίου και θα έπρεπε να περιλαμβάνονται σε όλα όσα αναφέρετε.

Καλησπέρα.

Έπρεπε να κόψει ΤΠΥ ή με το έντυπο των εκκαθαρίσεων γίνεται η καταχώρηση στο βιβλίο? Γιατί ούτε εκείνος το γνώριζε και τις πέταξε. Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟΣ ΑΕ  (διοδια ) στελνουμε ΜΥΦ με αφμ ? η στον κουβα ?

για λογαριασμούς με e-pass ανά ΑΦΜ, διόδια σκέτα στον κουβά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΣΤΙΣ ΜΥΦ ΤΩΝ ΑΓΡΟΤΩΝ ΕΙΔΙΚΟΥ ΚΑΘΕΣΤΩΤΟΣ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΤΙΜΟΛΟΓΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΔΑΠΑΝΕΣ ΜΕ ΑΛΠ? Η ΤΙΣ ΔΕΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΙ ΣΤΟ Ε3?

ναι στον κουβά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟΣ ΑΕ  (διοδια ) στελνουμε ΜΥΦ με αφμ ? η στον κουβα ?

 

Σε συνέχεια σ' αυτό αυτά που γράφει ο Κώστας, οι λογαριασμοί διελεύσεων όπως αποστέλνονται κάθε μήνα από την εταιρεία είναι διασταυρούμενοι.

 

Υ.Γ.

Είδα τη δημοσίευσή του μετά...

Συγγνώμη Κώστα. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπρεπε να κόψει ΤΠΥ ή με το έντυπο των εκκαθαρίσεων γίνεται η καταχώρηση στο βιβλίο? Γιατί ούτε εκείνος το γνώριζε και τις πέταξε. Ευχαριστώ πολύ.

 

Απ' όσο θυμάμαι όχι. Με την εκκαθάριση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα συναδελφοι,

 

1)Για τα εξοδα αγροτων, στέλνω όλα τα έξοδα στο 4ο 3μηνο? Αν τα στείλω ανα 3μηνο υπάρχει πρόβλημα? Ετήσια

 

2) Επίσης, τα έξοδα ΕΛΓΑ πάνε μυφ???  Όχι 

 

3) Το ΤΠΥ που έχει κόψει το ελαιοτριβείο στον αγρότη το στέλνω κανονικά ετσι? (Ρωτάω γιατί μεχρι στιγμής δεν έχω βρει καμια αποστολή ΤΠΥ ελαιοτριβειου στις ΜΥΦ). Κανονικότατα

 

Ευχαριστω εκ των προτερων και καλη δυναμη! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ ΕΠΙΣΗΜΟ??

Π.Ο.Φ.Ε.Ε.: Παράταση στην υποβολή ΜΥΦ 2014

[26.11.2015]

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ

Π.Ο.Φ.Ε.Ε.

Ιουλιανού 42 – 46 ΑΘΗΝΑ Τ.Κ.104 34 - Τηλ.: 210-8253445 – FAX: 210-8253446

E – mail: [email protected]

Ιστοσελίδα: www.pofee.gr

Ανακοίνωση

Σύμφωνα με έγκυρες πληροφορίες της Π.Ο.Φ.Ε.Ε. αναμένεται απόφαση για παράταση υποβολής των ΜΥΦ έτους 2014.

Πηγή: http://www.taxheaven.gr © Taxheaven Δείτε περισσότερα http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/26454

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε συνέχεια σ' αυτό αυτά που γράφει ο Κώστας, οι λογαριασμοί διελεύσεων όπως αποστέλνονται κάθε μήνα από την εταιρεία είναι διασταυρούμενοι.

 

Υ.Γ.

Είδα τη δημοσίευσή του μετά...

Συγγνώμη Κώστα. :(

 

Από τότε που βγήκε το συγνώμη, χάθηκε το φιλότιμο.... αλλά τελσπα σας συγχωρώ!

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ κύριε Μπάμπη  :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς τι γίνεται με τα έσοδα που έχουν οι Τ.Ο.Ε.Β; Δεν πρέπει να δηλωθούν καθόλου ή πρέπει να δηλωθούν σαν λιανικές πωλήσεις;

 

Τα τέλη που καταβάλλουν οι αγρότες στο ΤΟΕΒ, με τις αποδείξεις είσπραξης που εκδίδουν οι συγκεκριμένοι οργανισμοί, δεν περιλαμβάνονται στις συγκεντρωτικές καταστάσεις.

 

Υποβάλλουν όμως συγκεντρωτικές καταστάσεις για τις λοιπές πράξεις που πραγματοποιούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τότε που βγήκε το συγνώμη, χάθηκε το φιλότιμο.... αλλά τελσπα σας συγχωρώ!

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ κύριε Μπάμπη  :) 

 

Όλους; <_<

Καλησπέρα κύριε Κώσταααααααααα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Π.Ο.Φ.Ε.Ε.: Παράταση στην υποβολή ΜΥΦ 2014

[26.11.2015]

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ

Π.Ο.Φ.Ε.Ε.

Ιουλιανού 42 – 46 ΑΘΗΝΑ Τ.Κ.104 34 - Τηλ.: 210-8253445 – FAX: 210-8253446

E – mail: [email protected]

Ιστοσελίδα: www.pofee.gr

Ανακοίνωση

Σύμφωνα με έγκυρες πληροφορίες της Π.Ο.Φ.Ε.Ε. αναμένεται απόφαση για παράταση υποβολής των ΜΥΦ έτους 2014.

Πηγή: http://www.taxheaven.gr © Taxheaven Δείτε περισσότερα http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/26454

Μια φορά να βγει η ανακοίνωση πριν την καταληκτικη ημερομηνία και τι στον κόσμο !

Ουφ ελεος πια.

Δε νομιζω οτι ειμαι η μονη που εχω ενα σκασμο συγκεντρωτικες που δεν έχω στείλει ! Αφησα για το τελος τις πιο "δυσκολες " που λογω τεχνικής αδυναμίας των προγραμμάτων , θέλουν τσεκάρισμα με το χερι ! Και μιλάμε για πολλέεεες εγγραφές . Σε αναμονή λοιπόν της ανακοίνωσης ...τα παρατάω όλα και ότι γίνει .

Θα αφιερωσω λίγο χρόνο στο παιδάκι μου και ...σε αυτό που έχω στην κοιλίτσα μου !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...