Προς το περιεχόμενο

Με τις μηνιαίες συγκεντρωτικές τι θα κάνουμε ? Θα στείλουμε? Η όχι ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα

 

ενα τριμηνο μου βγαινει στις δαπανες (λοιπες )αρνητικο και δεν γινεται δεκτο το αρχειο απο την εφαρμογη (εχει καθ.αξια και φπα)ειναι δεη

η αποψη του υπουργειου ειναι να περασω τις δαπανες ετησια ωστε να βγει σε συνολο ετους θετικο

 

προβλεπεται απο καπου η ετησια υποβολη των δαπανων ?για κανονικο καθεστως

εγω δεν το εχω δει πουθενα

 

ευχαριστω

?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μιλαω για αγροτες ,λεω για κανονικου καθεστωτος και για αρνητικο αποτελεσμα λοιπων  δαπανων (αυτες που πανε στον κουβα)

δεν δεχεται το συστημα αρνητικα ποσακαλημερ, δε μιλαω για την δικη σας περιπτωση, γενικα λεω ρωταω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

 

ενα τριμηνο μου βγαινει στις δαπανες αρνητικο και δεν γινεται δεκτο το αρχειο απο την εφαρμογη (εχει καθ.αξια και φπα)ειναι δεη

η αποψη του υπουργειου ειναι να περασω τις δαπανες ετησια ωστε να βγει σε συνολο ετους θετικο

 

προβλεπεται απο καπου η ετησια υποβολη των δαπανων ?

εγω δεν το εχω δει πουθενα

 

ευχαριστω

 

και να μην προβλέπεται αφού αρνητικά δεν παίρνει?

 

βάλτο σε ένα τρίμηνο που έχει θετικά > των αρνητικών.   κατά προτίμηση επόμενο.

 

εάν δεν σε φτάνει πας και στο μεθεπόμενο.

 

τι ΔΕΗ είναι από διακοπή,εκκαθάριση? ότι και να είναι κάντο έτσι.

 

δεν υπάρχει περίπτωση να κάνουν συμφωνία με το ΦΠΑ ,λόγω εισαγωγών κλπ.

 

το πολύ πολύ εάν η περιοδική λέει ΦΠΑ εισροών 100 ,η ΜΥΦ 10   και η διαφορά είναι 90!!!! να το έχουν στα υπόψη ή να σε καλέσουν.

 

πλην αυτών των ακραίων ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα. Οταν βγαζει μνμ οτι η ταμειακη δεν ειναι εγκυρη τι πρεπει να κανω?Εχει κανει διακοπη στο 2014. Αλλα βγαζει το ιδιο μνμ και για ενεργες επιχειρησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα. Οταν βγαζει μνμ οτι η ταμειακη δεν ειναι εγκυρη τι πρεπει να κανω?Εχει κανει διακοπη στο 2014. Αλλα βγαζει το ιδιο μνμ και για ενεργες επιχειρησεις.

 

θα προσέξεις τα αγγλικά/ελληνικά στα Κ,Α Β κλπ.  και χωρίς κενά το μητρώο ΚΑΒ52459839.  όπως ακριβώς το βλέπεις στο ταχις ή στο βιβλίο της ταμειακής.

 

άλλως χωρίς ΦΤΜ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελληνικα το εχω και χωρις κενα..

Δές μήπως είναι ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΣ.Αν είναι έτσι, το παίρνει όπως τις χειρόγραφες Α.Λ.Π. και όχι με ταμειακή .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημερα και καλη μας εβδομαδα....

 

Οι αγροτες κανονικου καθεστως υποβαλλουν ΜΥΦ ανα τριμηνο ,σωστα?

Καλημέρα

Τρίμηνη για τους πελάτες και ετήσια για τους προμηθευτές(ΠΟΛ 1078/2014)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

Τρίμηνη για τους πελάτες και ετήσια για τους προμηθευτές(ΠΟΛ 1078/2014)

 

 

Μα πως τα θυμαστε ολα?Μπαχαλο τα χουν κανει....Ας μην γκρινιαζω,Δευτερα πρωι....Ευχαριστωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!! :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

Τρίμηνη για τους πελάτες και ετήσια για τους προμηθευτές(ΠΟΛ 1078/2014)

Για τις επιδοτησεις του ΟΠΕΚΕΠΕπου θα στειλουμε μονο οσες πληρωθηκαν εντος του 2014...αυτες που υπαρχουν στη βεβαιαωση δηλ....Θα στειλουμε το τελικο ποσο σε μια εγγραφη 31/12/2014?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

Τρίμηνη για τους πελάτες και ετήσια για τους προμηθευτές(ΠΟΛ 1078/2014)

Κ για το 2015 τριμηνο και εσοδα+εξοδα ή οπως ειναι για το 2014 συνεχιζουμε?Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ για το 2015 τριμηνο και εσοδα+εξοδα ή οπως ειναι για το 2014 συνεχιζουμε?Ευχαριστώ

Καλησπέρα.

 

Κατάσταση πελατών(έσοδα):Τα τρία πρώτα τρίμηνα έως 30/11/2015.Το τελευταίο τρίμηνο έως 01/02/16(λόγω αργίας την 31/01/16)

Κατάσταση προμηθευτών(έξοδα):Ετήσια έως 01/02/16(λόγω αργίας την 31/01/16)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

 

Κατάσταση πελατών(έσοδα):Τα τρία πρώτα τρίμηνα έως 30/11/2015.Το τελευταίο τρίμηνο έως 01/02/16(λόγω αργίας την 31/01/16)

Κατάσταση προμηθευτών(έξοδα):Ετήσια έως 01/02/16(λόγω αργίας την 31/01/16)

Σευχαριστω...Βαριομουν να σου πω να ψαχνω τις οδηγιες...δεν πειραζει ε?

Αλλα πραγματικα αναρωτιεμαι για ποιο λογο πρεπει οι αγροτες κανονικου που πλεον ειναι οπως οι οιπολοιπες επειχειρησεις να στειλουν ετησια εξοδων...Ποια λογικη υπαρχει σε αΥΤΟ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα, εχει καταλαβει κανεις τι σόι ΜΥΦ εστειλε ο ΟΠΕΚΕΠΕ;

 

Κατσε να μπω να δω και γω σε καποιον ...θα γελασουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως εχουν στειλει τα 3 πρωτα τριμηνα του 2014 και συμφωνουμε ...σε εναν που μπηκα δηλαδη δεν ειδα κατι περιεργο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα, εχει καταλαβει κανεις τι σόι ΜΥΦ εστειλε ο ΟΠΕΚΕΠΕ;

αποτι ειδα εχει στειλει μονο την συνδεδεμένη επιδοτηση, καλημερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ΟΠΕΚΕΠΕ ΕΣΤΕΙΛΕ ΑΠΟ ΤΗ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΠΟΥ ΕΚΤΥΠΩΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΤΑ ΠΟΣΑ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΑΛΛΕΣ ΧΡΟΝΙΕΣ 2013 ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟ 2014 ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΜΕΤΗ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΟΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΞΙΣΩΤΙΚΕΣ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΕΙΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερώτηση κρίσεως πάνω στο έκτρωμα των ΜΥΦ

 

α) γινεται τροποποίηση καταστατικού σε μία εταιρεία όπου αλλάζει η επωνυμία και το βασικότερο από όλα η μέχρι σήμερα έδρα γίνεται υποκατάστημα και το αντίθετο. Και στα 2 μαγαζιά έχει ΦΤΜ. Η ημερομηνία καταχώρησης που πήρε η τροποποίηση στο ΓΕΜΗ είναι 25/9/2015, αλλά η ανακοίνωση που ανέμενα για να προβώ στην μεταβολή στη ΔΟΥ έλαβε χώρα στις 26/10/2015 με αποτέλεσμα εγώ από το διάστημα 25/9-26/10/15 να καταχωρώ με τη μέχρι πρό τροποποίησης κατάσταση. Η εταιρεία εξάγει ένα λογιστικό αποτέλεσμα συνολικά. Όταν και εφόσον θα υποβάλλω ΜΥΦ(μακάρι να καταργηθεί αυτό το έκτρωμα) θα πρέπει να τροποποιήσω τις εγγραφές αυτού του χρονικού διαστήματος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...