Προς το περιεχόμενο

Με τις μηνιαίες συγκεντρωτικές τι θα κάνουμε ? Θα στείλουμε? Η όχι ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για μένα το καλύτερο αυτή τη στιγμή και το πιο εφικτό είναι να επαναφέρουν τουλάχιστον το όριο των 300,00 ευρώ.Να μην ασχολούμαστε με μικροποσά τα οποία είναι δύσκολο να αντιστοιχηθούν και δεν έχουν και κανένα νόημα.

αυτό το απλό πράγμα πόση φαιά ουσία θέλει για να το καταλάβουν οι κροταφιαίοι λοβοί των ....μή τους χαρακτηρίσω καλύτερα.... του Υ.Ο.?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΓΩ ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΩ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΕΣ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΣΤΕΛΝΩ ΤΑ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΑ ΣΤΟ ΕΤΕΑ :P

 

Κακώς, να τις στείλετε και τις συγκεντρωτικές... ενδιάμεσα. Μην τεμπελιάζετε. Δείτε οι "συνάδελφοι" και "συνεργάτες" μας.

Βιώνουν εργασιακό "μεσαίωνα": http://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/circular/19385 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως σημερα απο το πρωι πεφτουν τηλεφωνα για διασταυρωσεις ,με ανησυχιτικο λιγο αυτο , σημαινει πως

θα το καταπιουμε και αυτο αμασητο...

εχει καποια πληροφοριση κκανενας που να ειναι κοντα στα κεντρα αποφασεων?

πολλους διαβαζω και ακουω οτι δεν εχουν κανει τιποτα αλλα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως σημερα απο το πρωι πεφτουν τηλεφωνα για διασταυρωσεις ,με ανησυχιτικο λιγο αυτο , σημαινει πως

θα το καταπιουμε και αυτο αμασητο...

εχει καποια πληροφοριση κκανενας που να ειναι κοντα στα κεντρα αποφασεων?

πολλους διαβαζω και ακουω οτι δεν εχουν κανει τιποτα αλλα ....

ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΕΓΩ (ΕΝΩ ΕΧΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ !) ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΕ ΕΤΟΙΜΟ,ΤΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΝΑ ΔΩΣΩ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ τα ίδια.Δεν έχω ξεκινήσει τίποτα ακόμα.Και έχω γάμο και βάφτιση τις 2 τελευταίες βδομάδες του Σεπτεμβρίου!Προβλέπω να μένω σαβ/κα στο γραφείο πάλι!Ελπίζω να μην ζήσουμε πάλι στιγμές δηλώσεων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Κατ' αρχήν δεν έχω στείλει καμία. Για δοκιμή πάω προχθές να φτιάξω την δική μου. Έχω πρόγραμμα epsilon. Πατάω αυτόματη υποβολή και μου βγάζει λάθος στους κωδικούς......έβαλα κωδικούς taxis (τους ήδη υφιστάμενους) μετά βλέπω κάτι για ειδικούς κωδικούς.... άνοιξα και απο αυτούς.... τίποτα πάλι......

 

Μπορεί να μου πει κάποιος συνάδελφος πως το καλό στέλνουμε??? Με ποιους κωδικούς??

 

Σας ευχαριστώ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Κατ' αρχήν δεν έχω στείλει καμία. Για δοκιμή πάω προχθές να φτιάξω την δική μου. Έχω πρόγραμμα epsilon. Πατάω αυτόματη υποβολή και μου βγάζει λάθος στους κωδικούς......έβαλα κωδικούς taxis (τους ήδη υφιστάμενους) μετά βλέπω κάτι για ειδικούς κωδικούς.... άνοιξα και απο αυτούς.... τίποτα πάλι......

 

Μπορεί να μου πει κάποιος συνάδελφος πως το καλό στέλνουμε??? Με ποιους κωδικούς??

 

Σας ευχαριστώ,

Κανονικά με τους κωδικούς taxis αν παραμένει το πρόβλημα πάρε τηλ την υποστήριξη τ epsilon. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως τις έχω σχεδόν όλες έτοιμες. Δεν έχω στείλει καμία αλλά τις έχω ετοιμάσει για καλό και για κακό. Προτιμώ να πω μετά χαμένος χρόνος, αν καταργηθούν, παρά να τρέχω σαν παλαβός πάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΣ ΖΗΤΗΘΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ!!!!!!!!!!!

Αυτό λέω κι εγώ.Οριστική κατάργηση για το 2014.'Η έστω ας πουν το όριο να επιστρέψει στα 300,00 ευρώ.Δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει η παραμικρή διαστάυρωση με αυτό το μπάχαλο που θα γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά με τους κωδικούς taxis αν παραμένει το πρόβλημα πάρε τηλ την υποστήριξη τ epsilon. 

 

Καλησπέρα. 

 

Σε ευχαριστώ. Οι ειδικοί κωδικοί που χρειάζονται? Για να στέλνουμε των πελατών?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙΑΥΤΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΟΙΝΗ ΓΡΑΜΜΗ ΟΛΟΙ. ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΝΕΙΣ . ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΘΑ ΙΣΧΥΣΕΙ Η ΟΧΙ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙΑΥΤΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΟΙΝΗ ΓΡΑΜΜΗ ΟΛΟΙ. ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΝΕΙΣ . ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΘΑ ΙΣΧΥΣΕΙ Η ΟΧΙ..

Συμφωνώ.Να μην στείλει κανείς για να καταργηθεί και να το φτιάξουν από την αρχή το σύστημα αν θέλουν να πατάξουν τη φοροδιαφυγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αγαπητοί διαχειριστές μήπως έχουν κάποια εσωτερική πληροφόρηση σχετικά με τις συγκεντρωτικές?Έχουν ακούσει κάτι?Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα κάνω λίγο τον συνήγορο του διαβόλου;

Συνάδελφοι, απο που πηγάζει ο ευσεβής πόθος οτι θα καταργηθούν; Εχει κάποιος εσωτερική πληρόφορηση από υπουργείο, συλλόγους,ΚΕΠΥΟ οτι δεν θα υποβληθούν;

Θυμηθείτε μόνο τι πάθαμε με της φορολογικές δηλώσεις, που όλοι περιμέναμε παράταση και την πατήσαμε.

Συμφωνώ με τον συνάδελφο dimitrisB. Καλύτερα να τις έχουμε ετοιμες παρά να τρέχουμε τελευταία στιγμή.

Επίσης να υπενθυμίσω οτι τα πρόστιμα βεβαιώνονται στους πελάτες και άντε μετά να τους εξηγήσεις γιατί δεν έστειλες ΜΥΦ.

Η γραμμή άμυνας δεν νομίζω οτι πρέπει να έιμαστε μεμωνομένα το κάθε γραφέιο. Αν δεν μπορούν να κάνουν κάτι σύλλογοι,επιμελητήρια, εππαγγελματικές οργανώσεις κλπ εμείς είμαστε ο τελευταίος τροχός

και δεν μας δίνει κανένας μα κανένας σημασία.

Είμαστε υπόλογοι μόνο στους πελάτες μας. Αυξήστε τις αμοιβές σας για επιπλέον εργασία. Μην απαξιώνουμε μόνοι μας το εππάγγελμα μας και μην δουλέυομε τζάμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟ ΜΠΑΧΑΛΟ ΜΑΓΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΟΚΛΙΣΗ ΣΕ ΑΝΤΙΣΥΜΒΑΛΟΜΕΝΟ ΣΤΟ ΦΠΑ 0,01 ΛΕΠΤΟ  ΤΗΣ  ΕΚΔΙΔΟΜΕΝΗΣ ΤΟ ΚΑΓΚΕΛΟ  ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΙΓΡΑΨΕΙ  ΤΙ ΘΑ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΟΥΣ ΕΠΟΜΕΝΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΠΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΤΟ ΟΡΙΟ ΣΤΑ 300,00 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ.........................................ΣΩΤΗΡΙΑΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα με όσους έχουν κάνει μέσα στο έτος διακοπή , και το σύστημα δεν αφήνει για αυτούς να υποβληθούν στοιχεία , έχει διορθωθεί ?

πως το αντιμετωπίζουμε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...