Προς το περιεχόμενο

ΜΗΝΙΑΙΕΣ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΕΣ & ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑΤΑ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητοί συνάδελφοι , με τις μηνιαίες συγκεντρωτικές καταστάσεις , αντιμετωπίζω εκτός των άλλων και ένα πρόβλημα , με τα τηλεφωνά από πελάτες και προμηθευτές , πελατών μου , οι όποιοι ζητούν επιβεβαίωση των δεδομένων μου. Κάποιοι συνάδελφοι μισθωτοί ιδίως  , αναθέτουν σε καποιο βοηθό λογιστή , η΄ άλλο υποαπασχολούμενο άτομο , να καλέσει , τον λογιστή του πελάτη- προμηθευτή τους , για διασταύρωση στοιχείων . Αρα αν έχω 30 πελάτες με 30 μέσο όρο πελάτες- προμηθευτές , ο καθένας , πρεπει να απαντήσω σε 900 τηλεφωνήματα. Είναι εφικτό , η αντιδεοντολογικό να αρνηθώ τα 900 τηλεφωνήματα ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αγαπητοί συνάδελφοι , με τις μηνιαίες συγκεντρωτικές καταστάσεις , αντιμετωπίζω εκτός των άλλων και ένα πρόβλημα , με τα τηλεφωνά από πελάτες και προμηθευτές , πελατών μου , οι όποιοι ζητούν επιβεβαίωση των δεδομένων μου. Κάποιοι συνάδελφοι μισθωτοί ιδίως  , αναθέτουν σε καποιο βοηθό λογιστή , η΄ άλλο υποαπασχολούμενο άτομο , να καλέσει , τον λογιστή του πελάτη- προμηθευτή τους , για διασταύρωση στοιχείων . Αρα αν έχω 30 πελάτες με 30 μέσο όρο πελάτες- προμηθευτές , ο καθένας , πρεπει να απαντήσω σε 900 τηλεφωνήματα. Είναι εφικτό , η αντιδεοντολογικό να αρνηθώ τα 900 τηλεφωνήματα

ΑΝΤΙΔΕΟΝΤΟΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΤΙΣ 5 ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΤΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΙΣΧΥΣΕΙ ΤΕΛΙΚΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μ' έχει ενοχλήσει ακόμη κανένας για τις συγκεντρωτικές.

Μάλλον είμαι τυχερός.

Αλλά και εκείνος μάλλον είναι τυχερός...

Και εύχομαι να μην το κάνει.

Για το καλό του λέμεεεεεε :angry: :angry:

 

Για το καλό σου, ακούς ; :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μ' έχει ενοχλήσει ακόμη κανένας για τις συγκεντρωτικές.

Μάλλον είμαι τυχερός.

Αλλά και εκείνος μάλλον είναι τυχερός...

Και εύχομαι να μην το κάνει.

Για το καλό του λέμεεεεεε :angry: :angry:

 

Για το καλό σου, ακούς ; :angry:

 

 

Ωχ... και σκόπευα να σε πάρω...  :blink:

 

Μα πόσο brutal τύπος !!! :o   A πα πα πα !!!  :angry: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ... και σκόπευα να σε πάρω...  :blink:

 

Μα πόσο brutal τύπος !!! :o   A πα πα πα !!!  :angry:

 

Μη τολμήσεις... :angry:

Μη τολμήσεις λέμεεεεεε !!! :angry:

 

Υ.Γ.

Ευτυχώς που ξέρω ότι δεν έχουμε κοινά στοιχεία για διασταύρωση... :):wub:

Πιστεύω... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη τολμήσεις... :angry:

Μη τολμήσεις λέμεεεεεε !!! :angry:

 

Υ.Γ.

Ευτυχώς που ξέρω ότι δεν έχουμε κοινά στοιχεία για διασταύρωση... :):wub:

Πιστεύω... :rolleyes:

 

Έχουμε-δεν έχουμε

 

1) Ποτέ δεν έχω πάρει τηλ για διασταύρωση...  

 

2) ΔΕΝ σκοπεύω να υποβάλω μηνιαίες ή τριμηνιαίες ΜΥΦ

 

3) Με πλήγωσες... katathlipsi_00237.jpg

 

 

Υ/Γ: κι εγώ  :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε-δεν έχουμε

 

1) Ποτέ δεν έχω πάρει τηλ για διασταύρωση...  Υ/Γ: κι εγώ  :wub:

 

2) ΔΕΝ σκοπεύω να υποβάλω μηνιαίες ή τριμηνιαίες ΜΥΦ Υ/Γ: κι εγώ  :wub:

 

3) Με πλήγωσες... katathlipsi_00237.jpgΥ/Γ: όχι εγώ, εσύ μ' αυτό που σκόπευες να κάνεις  :wub:

 

 

Έστω κι έτσι όμως, συγγνώμη...

 

%CE%9A%CE%91%CE%A1%CE%94%CE%99%CE%91333.

 

576851_10150837534889646_1154085736_n.jp

 

Μαρίααααααααα :rolleyes::wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε δεχτεί κάμποσα τηλέφωνα, σε ποσοστό 100% από κοπελιές μισθωτές λογίστριες σε εταιρείες (είχαμε 7-8 τηλέφωνα στη λήξη της προηγούμενης προθεσμίας - σε λίγες μέρες έπεται επανάληψη). Στην ερώτηση πότε να μας ξαναπάρουν - η απάντηση ήταν " ΠΟΤΕ!"

 

Εγώ αν δεν παραταθούν έως ότου ακυρωθούν σκοπεύω να δίνω αρχικές πάνω κάτω ότι να ' ναι χωρίς να ασχολούμαι περαιτέρω. Στα Β' έχω κάνει παραμετροποιήσεις, στα Γ' δεν πρόκειται να βγαίνει καμία άκρη.... ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς έτσι,

 

απλά θα φτιάξω τα έσοδα , νομίζω ότι σε αυτά έχει πρόστιμο η "εκπρόθεσμη" τροποποίηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 months later...

άντε πάλι από την αρχή ..........τώρα για το 2014....

Αγαπητοί συνάδελφοι , με τις ετήσιο-τριμην-μηνιαίες συγκεντρωτικές καταστάσεις , αντιμετωπίζω εκτός των άλλων και ένα μεγάλο πρόβλημα , με τα τηλέφωνα από πελάτες και προμηθευτές , πελατών μου , οι όποιοι ζητούν επιβεβαίωση των δεδομένων ( συμφωνία κεπυο το λένε ). Κάποιοι συνάδελφοι μισθωτοί ιδίως , αναθέτουν σε κάποιο βοηθό λογιστή , ή σε άλλο υποαπασχολούμενο άτομο , να καλέσει , τον λογιστή του πελάτη- προμηθευτή τους , για διασταύρωση στοιχείων συγκεντρωτικών καταστάσεων .

Άρα αν έχω 30 πελάτες με 30 μέσο όρο πελάτες- προμηθευτές , ο καθένας , πρέπει να απαντήσω σε 900 τηλεφωνήματα.

Είναι εφικτό , η αντιδεοντολογικό να αρνηθώ να απαντήσω σε 900 τηλεφωνήματα ???

Ένα κοριτσάκι που του υπέδειξα να στείλει email στην εταιρεία -προμηθευτή του , και να πάρει απάντηση από εκεί , διαμαρτυρήθηκε εντόνως , επειδή ήταν υποχρέωση μου  , κατά την άποψη της . παρακαλώ ψηφίστε με ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άντε πάλι από την αρχή ..........τώρα για το 2014....

Αγαπητοί συνάδελφοι , με τις ετήσιο-τριμην-μηνιαίες συγκεντρωτικές καταστάσεις , αντιμετωπίζω εκτός των άλλων και ένα μεγάλο πρόβλημα , με τα τηλέφωνα από πελάτες και προμηθευτές , πελατών μου , οι όποιοι ζητούν επιβεβαίωση των δεδομένων ( συμφωνία κεπυο το λένε ). Κάποιοι συνάδελφοι μισθωτοί ιδίως , αναθέτουν σε κάποιο βοηθό λογιστή , ή σε άλλο υποαπασχολούμενο άτομο , να καλέσει , τον λογιστή του πελάτη- προμηθευτή τους , για διασταύρωση στοιχείων συγκεντρωτικών καταστάσεων .

Άρα αν έχω 30 πελάτες με 30 μέσο όρο πελάτες- προμηθευτές , ο καθένας , πρέπει να απαντήσω σε 900 τηλεφωνήματα.

Είναι εφικτό , η αντιδεοντολογικό να αρνηθώ να απαντήσω σε 900 τηλεφωνήματα ???

Ένα κοριτσάκι που του υπέδειξα να στείλει email στην εταιρεία -προμηθευτή του , και να πάρει απάντηση από εκεί , διαμαρτυρήθηκε εντόνως , επειδή ήταν υποχρέωση μου  , κατά την άποψη της . παρακαλώ ψηφίστε με ......

 

Είναι εύκολο. Όταν σας παίρνουν τους ρωτάτε:

-Πόσα έχετε εσείς?

-Τόσα

-Συμφωνούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...