Προς το περιεχόμενο

ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΠΕΛΑΤΗ ΣΕ ΑΛΛΟΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,

 

Θέλω να αφήσω κάποιον πελάτη . (τον είχα για περίπου έξι μήνες). Σε περίπτωση που καθυστερεί σκοπίμως να βρει συνάδελφο , ποιες ενέργειες μπορώ να κάνω εγώ? 

 

Σας ευχαριστώ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κι αν καθυστερεί σκοπίμως να βρεί νέο λογιστή? Εγώ θα του ετοίμαζα το πακέτο με τις εκπληρωμένες απο την μεριά μου υποχρεώσεις μέχρι τον μήνα που έχω συμφωνήσει να τον κρατήσω, θα σύντασσα το απαραίτητο πρωτοκολλο παράδοσης να μου υπογράψει, θα έκοβα την απόδειξή μου, θα ακύρωνα την όποια εξουσιοδότηση μου έχει κάνει στο taxisnet και απο εκεί και πέρα νομίζω πως είναι δικό του πρόβλημα το πότε θα αποφασίσει να βρεί νέο λογιστή για να μην αρχίσει να πληρώνει πρόστιμα...

Τώρα αν εννοείς ποιές νομικές ενέργειες μπορείς να κάνεις, τότε πάει αλλού το ζήτημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Γραπτή ειδοποίηση με οποιονδήποτε τρόπο, (πχ e-mail, συστημένη επιστολή, κλπ), και βέβαια εάν μπορείς με δικαστικό επιμελητή, της απόφασή σου να διακόψεις την συνεργασία μαζί του,  και να τον καλέσεις να παραλάβει τα βιβλία, τα στοιχεία, και το αρχείο δηλώσεων που έχεις στο γραφείο σου.

2) Οταν έρθει τον βάζεις να υπογράψει το πρωτόκολλο παραλαβής που θα έχεις ήδη ετοιμάσει.

3) Κάνεις διακοπή της σχέσης σου ως λογιστής στο Μητρώο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 months later...

Οταν λέμε πρωτοκολλο παραδοσης εννοούμε ενα δικο μας καθαρα με οτι παραδωσαμε χρηματα που πηραμε κτλ η υπαρχει καποιο προτυπο που το τροποποιούμε κ αν ναι υπαρχει καπου μεσα στο σαιτ? Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λέμε πρωτοκολλο παραδοσης εννοούμε ενα δικο μας καθαρα με οτι παραδωσαμε χρηματα που πηραμε κτλ η υπαρχει καποιο προτυπο που το τροποποιούμε κ αν ναι υπαρχει καπου μεσα στο σαιτ? Ευχαριστώ 

Φτιάξε ένα δικό σου και να το έχεις σαν draft όπου χρειαστεί να το χρησιμοποιήσεις,δεν υπάρχει κάποιο προκαθορισμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...