Προς το περιεχόμενο

Σπατάλη toner λόγω γκρι φόντου εντύπων Taxis!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,

 

Κοιτάω και ξανακοιτάω τι Ε1, ΦΠΑ κλπ έχω τυπώσει και αναρωτιέμαι πόσα χρήματα έχω πετάξει για toners επειδή, παρ όλο του έχουμε αλλάξει τελείως εποχή, το υπουργείο συνεχίζει να φοντάρει τα έντυπά του με μπεζ, καφέ, μπλε και ροζουλί και όλα αυτά να τυπώνεται ΑΣΚΟΠΑ από εμάς σε ολοσέλιδα γκρι χαρτιά.

 

Δεν ξέρω πως το βλέπετε, αλλά νομίζω θα ήταν καλή ιδέα να ξεκινήσουμε μια προσπάθεια (μέσω συλλόγων, mails και forum) αν αρχίσουν τα έντυπα να βγαίνουν αποκλειστικά σε λευκό φόντο.

 

Καλή συνέχεια σε όλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

 

Κοιτάω και ξανακοιτάω τι Ε1, ΦΠΑ κλπ έχω τυπώσει και αναρωτιέμαι πόσα χρήματα έχω πετάξει για toners επειδή, παρ όλο του έχουμε αλλάξει τελείως εποχή, το υπουργείο συνεχίζει να φοντάρει τα έντυπά του με μπεζ, καφέ, μπλε και ροζουλί και όλα αυτά να τυπώνεται ΑΣΚΟΠΑ από εμάς σε ολοσέλιδα γκρι χαρτιά.

 

Δεν ξέρω πως το βλέπετε, αλλά νομίζω θα ήταν καλή ιδέα να ξεκινήσουμε μια προσπάθεια (μέσω συλλόγων, mails και forum) αν αρχίσουν τα έντυπα να βγαίνουν αποκλειστικά σε λευκό φόντο.

 

Καλή συνέχεια σε όλους!

 

ΣΥΝΑΔΕΡΦΕ,

 

ΞΕΚΙΝΑ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΒΕΝΖΙΝΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΗΓΑΙΝΕ-ΕΛΑ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΝΑ ΦΡΑΓΚΟ ΑΠΟ ΤΑ ΧΡΕΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ, ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΙΣ "ΑΧΡΕΩΣΤΗΤΩΣ" ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΦΟΡΤΩΣΕΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΦΟΝΤΟ ΤΩΝ ΕΚΤΥΠΩΣΕΩΝ .....

 

 

ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΔΕΝ ΜΑΣ ΥΠΟΧΡΕΩΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΕΚΤΥΠΩΝΟΥΜΕ?

 

ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυσαμε ολα τα αλλα και μας εμεινε αυτο

Φίλε KITSOSTZABELAS εσύ από που αγοράζεις, λαϊκή; ...και φαντάσου παίρνω από τα ανακατασκευασμένα! Εχεις δίκιο, δε λύσαμε τίποτα από τα άλλα, αλλά κι αυτό ψιλοτσούζει!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΔΕΝ ΜΑΣ ΥΠΟΧΡΕΩΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΕΚΤΥΠΩΝΟΥΜΕ? Κανείς δε με υποχρεώνει. Το θεωρώ όμως αυτονόητο.

 

Συνάδελφε,

 

Κάποια πράγματα είτε δεν αλλάζουν, είτε αλλάζουν δύσκολα. Αυτό δε σημαίνει ότι δε πρέπει να μας απασχολεί τίποτα που θεωρείται "δευτερεύον"...

 

Φιλικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mail(το έχεις), αποθήκευση σε pdf και αποστολή.

Του λες ότι εδώ το Δημόσιο έχει σταματήσει να στέλνει έντυπα και τα έχει όλα σε ηλεκτρονική μορφή.

Δεν θα πιάσει σε όλους άλλα κάτι γλυτώνεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι εφοριες εχουν υποχρεωτικα εντυπα προκειμενου να εξυπηρετουν τους πολιτες

 

αν και βασικα αφου πιανουμε τετοιο θεμα ...  και τα εντυπα κακως τα χρησιμοποιουμε..  ηλεκτρονικη επεξεργασια και αποθηκευση των pdf κλπ σε σκληρο δισκο zipαρισμενα

 

ΚΑΚΩΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΧΑΡΤΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ !!!  εκει ειναι η μεγαλη σπαταλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά ρε παιδιά τώρα, όσοι με τον έναν ή τον άλλον τρόπο δεν τυπώνετε ή το θεωρείτε περιττό, διαφωνείτε και με την πρόταση;

'Η απλά έχετε την τάση να διαφωνείτε για τη διαφωνία;

Και 1/10 να τυπώνεις κέρδος έχεις... διαφορετικά λες ένα " Γουστάρω γκρι φόντο" που είναι πέρα για πέρα σεβαστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥΝΑΔΕΡΦΕ,

 

ΞΕΚΙΝΑ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΒΕΝΖΙΝΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΗΓΑΙΝΕ-ΕΛΑ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΝΑ ΦΡΑΓΚΟ ΑΠΟ ΤΑ ΧΡΕΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ, ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΙΣ "ΑΧΡΕΩΣΤΗΤΩΣ" ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΦΟΡΤΩΣΕΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΦΟΝΤΟ ΤΩΝ ΕΚΤΥΠΩΣΕΩΝ .....

 

 

ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΔΕΝ ΜΑΣ ΥΠΟΧΡΕΩΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΕΚΤΥΠΩΝΟΥΜΕ?

 

ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ.

Η τραπεζα,

Το ολοημερο

Οι παιδικοι σταθμοι

Ο δικηγορος

Ο ..συγγενης

Ο πολυ κολλητος πελατης

Ο κουμπαρος

Ο ΟΓΑ

Το ΙΚΑ

Το ΤΕΒΕ

Το ΗΔΙΚΑ

Οι τροποποιητικες .....με καταθεση της αρχικης

Ο ΟΑΕΔ για το επιδομα ανεργιας

Η προνοια για τον ιδιο λογο

Ο φουρναρης για να αγορασεις ψωμι

Και τελικα ... το αλανι ο φορολογουμενος που εκανε μονος του δηλωση μερισματος και εγραψε μεσα ....οποιον ναναι 

Σε λιγο θα μας ζηταει το εκκαθαριστικο και ο περιπτερας για να δει αν δικαιουμαστε να αγορασουμε τσιγαρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ ότι είναι άσκοπη σπατάλη το γκρι φόντο. Η πλειοψηφία των φορολογουμένων δεν έχει την δυνατότητα να πάρει σε ψηφιακή μορφή και να εκτυπώσει τις δηλώσεις και τα παρεπόμενα (βεβαιώσεις συντάξεων, επιδόματα κλπ) είτε επειδή δεν διαθέτει τα μέσα είτε επειδή δεν γνωρίζει πως να το κάνει. Και κατά την διάρκεια του έτους πόσες φορές σας αγγαρεύουν να εκτυπώσετε τα ίδια γιατί τα χάνουν ή έδωσαν σε κάποια υπηρεσία. Εκτός και εάν εσείς παίρνετε λεφτά για τις εκτυπώσεις...

 

Το καλύτερο θα ήταν να βγαίνουν σε έγχρωμη μορφή αφού ντε και καλά θέλουν να το παίξουν γραφίστες  και να μπορεί να εκτυπώνετε και σε καθαρά ασπρόμαυρη μορφή με άσπρο φόντο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ενα cd με το ονομα τους και το αφμ γραμμένο επανω του, εκτύπωση μιας σελιδας με δυο στηλες, η μια περιγραφη, η αλλη το όνομα του αρχειου, το φερνουν, το ενημερωνω με τυχον νεες καταχωρησεις, πχ Α21, μέρισμα, κλπ...

Και πανε σε οποιοδήποτε φωτοτυπειο και τους τυπώνουν οτι θελουν.

Τους λεω οτι αυτο το cd ειναι οπως αυτα που ειχαν οταν εκαναν χειρόγραφα και τελος.

Μάλιστα ειναι και ευχαριστημενοι γιατι τα εχουν και τακτοποιημενα και δεν τα χανουν. Το κανω εδω και τρια χρονια και ειναι ευχαριστημενοι που δεν τα χανουν και τα εχουν μαζεμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...