Προς το περιεχόμενο
  • 0

Προθεσμία δημοσίευσης καταστάσεων ΕΠΕ


panos

Ερώτηση

Γνωρίζει κανείς πότε λήγει η προθεσμία δημοσίευσης των καταστάσεων των ΕΠΕ στο ΓΕΜΗ και εάν ισχύει αυτό? http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/13985

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

να κάνω μία ερώτηση ,αλλά ντρέπομαι.

 

κλείσατε ισολογισμούς? 

Η μισή ντροπή είναι δική σας. Η άλλη μισή είναι δική μου γιατί ούτε εγώ έχω κλείσει. Αλλά  "νιώθω" ότι είμαι σε καλό δρόμο και "αισθάνομαι" ιδιαίτερα ικανοποιημένη διότι οι στόχοι μου μετά από "έντονη" προσπάθεια και "επίπονη" μελέτη , θα ευοδωθούν προς αμοιβαίο όφελος δικό μου και των πελατών μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έχουμε κλείσει μερικούς ισολογισμούς αλλά δεν αφορούν ΕΠΕ. :D  (Έχουν ψυχολογικά προβλήματα στο κλείσιμο...)

 

Ζούμε μεγάλες στιγμές....  :D

 

 

Εγκύκλιος για την υπεραξία δεν βγήκε τον Φεβρουάριο;

Για τις προβλέψεις πριν 1 εβδομάδα;

Για τις εκπιπτόμενες δαπάνες; Όχι;

 

Άσχετο αλλά βγήκε για τις βεβαιώσεις αποδοχών; Ούτε αυτό αγαπητό υπουργείο οικονομικών;  :lol:

 

Και κατά τα άλλα εμείς πρέπει να τηρήσουμε τις προθεσμίες....

Το φετινό έτος προβλέπεται εξαιρετικό.

 

Εγώ πάντως Αύγουστο δεν κάνω δηλώσεις.. Θα πάρουν παράταση για Σεπτέμβριο... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

να κάνω μία ερώτηση ,αλλά ντρέπομαι.

 

κλείσατε ισολογισμούς? 

 

Να αφήσω τα αρχεία του ΤΕΑΥΕΚ και να πιάσω ισολογισμούς?

Τι προτείνεις γιατί έχω μπερδευτεί... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Να αφήσω τα αρχεία του ΤΕΑΥΕΚ και να πιάσω ισολογισμούς?

Τι προτείνεις γιατί έχω μπερδευτεί... :)

 

προχτές το ΤΕΑΥΕΚ ήθελα να θίξω ,όχι εσένα .απλά δεν το διατύπωσα καλά.

 

προτιμώ να κλείσω 50 ισολογισμούς σε 1 μέρα ,παρά αυτό το ΤΕΑΥΕΚ από το 1912. ούτε ξέρω που είναι ,αλλά είναι στις εταιρείες ,αλλά στο γραφείο.

 

μήπως θα ήταν προτιμότερο να ψάξουμε στα υπόγεια του ΤΕΑΥΕΚ. αν πάμε ομάδες και τα ταξινομούμε ανά εταιρεία μάλλον πιο γρήγορα θα τελειώσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

προχτές το ΤΕΑΥΕΚ ήθελα να θίξω ,όχι εσένα .απλά δεν το διατύπωσα καλά.

 

προτιμώ να κλείσω 50 ισολογισμούς σε 1 μέρα ,παρά αυτό το ΤΕΑΥΕΚ από το 1912. ούτε ξέρω που είναι ,αλλά είναι στις εταιρείες ,αλλά στο γραφείο.

 

μήπως θα ήταν προτιμότερο να ψάξουμε στα υπόγεια του ΤΕΑΥΕΚ. αν πάμε ομάδες και τα ταξινομούμε ανά εταιρεία μάλλον πιο γρήγορα θα τελειώσουμε.

 

Μα δεν θίχτηκα, το κατάλαβα. 

Είμαι έτη φωτός μακριά από το να στείλω οτιδήποτε στο ΤΕΑΥΕΚ, και πολύ μακριά ακόμη από το να κλείσω ισολογισμούς. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μήπως κάποιος συνάδελφος γνωρίζει ;

Για τη δημοσίευση ισολογισμού ΕΠΕ που αποτελείται από δύο μέλη ,τα οποία είναι και οι δύο  διαχειριστές, η έκθεση διαχειριστή είναι απαραίτητη;Τι μορφή μπορεί να έχει ;Μπορώ να καταλάβω την μορφή που μπορεί να λάβει όταν έχουμε σε ΕΠΕ  εταίρους μη διαχεΙριστές, αλλά σε αυτή τη περίπτωση;;;;;;;;;;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καταρχην απο 1/3 οτι εχει να κανει με το Γεμη ειναι υποχρεωτικο να γινεται ηλεκτρονικα,(δηλαδη κωδικους κλπ και για εδω) .

Απο εκει και περα το ηλεκτρονικο συστημα του Γεμη που θα δεχτει την ηλεκτρονικη δημοσιευση ΜΑΣ δεν ειναι ετοιμο για απλουστερες αιτησεις μεταβολων ,πιστοποητικων κλπ,οχι για ισολογισμους

ΟΛΑ απο εμας δηλαδη ηγλεκτρονικα στο ΓΕΜΗ εκτος απο την αρχικες εναρξεις 

θα ζησουμε μεγαλες στιγμες παλι ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

μια κουτη ως συνηθως ερωτηση ,τωρα που τους ισολογισμους και της γ.δ. της ανεβαζουμε ηλεκτρονικα στο ΓΕΜΗ

ΣΕ ΤΙ ΜΟΡΦΗ ΑΝΕΒΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΣΕ PDF?

KAI TA ΠΑΡΑΒΟΛΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗΣ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥ ? ΤΩΡΑ ΤΑ ΒΓΑΖΕΙ ΓΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

τελικα με τις ημερομηνιες δημοσίευσης στο γεμη για επε, εχουμε κατι ή την πατησαμε ήδη?

οι ημερομηνιες ειναι free για τις επε κ κανενα προστιμο δν επιβαλλεται.2 φορες το εχω ρωτησει στο γεμη. Καποια απαντηση παιδια στο δικο μ ερωτημα?απαιτειται δημοσιευση κ σε site η σε εφημεριδα?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

μια κουτη ως συνηθως ερωτηση ,τωρα που τους ισολογισμους και της γ.δ. της ανεβαζουμε ηλεκτρονικα στο ΓΕΜΗ

ΣΕ ΤΙ ΜΟΡΦΗ ΑΝΕΒΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΣΕ PDF?

KAI TA ΠΑΡΑΒΟΛΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗΣ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥ ? ΤΩΡΑ ΤΑ ΒΓΑΖΕΙ ΓΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Νομίζω με δημοσίευση στο site της εταιρίας είσαι οκ!

καλημερα κ ευχαριστω για τν απαντηση!δν εχει site η εταιρεια...καπου ειχα διαβασει οτι η δημοσιευση ειναι προεραιτικη οταν μιλαμε για εφημεριδα η site,αλλα δν θυμαμαι π το διαβασα!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 

μια κουτη ως συνηθως ερωτηση ,τωρα που τους ισολογισμους και της γ.δ. της ανεβαζουμε ηλεκτρονικα στο ΓΕΜΗ

ΣΕ ΤΙ ΜΟΡΦΗ ΑΝΕΒΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΣΕ PDF?

KAI TA ΠΑΡΑΒΟΛΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗΣ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥ ? ΤΩΡΑ ΤΑ ΒΓΑΖΕΙ ΓΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 

μια κουτη ως συνηθως ερωτηση ,τωρα που τους ισολογισμους και της γ.δ. της ανεβαζουμε ηλεκτρονικα στο ΓΕΜΗ

ΣΕ ΤΙ ΜΟΡΦΗ ΑΝΕΒΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΣΕ PDF?

KAI TA ΠΑΡΑΒΟΛΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗΣ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥ ? ΤΩΡΑ ΤΑ ΒΓΑΖΕΙ ΓΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ?

 

Σε  pdf ανεβάζεις τα αρχεία.Σου βγάζει να πληρώσεις τα παράβολα εκείνη τη στιγμή (είναι όπως στο taxis) και επιπλέον σου βγάζει να πληρώσεις και τη μερίδα για το ΓΕΜΗ (για ΕΠΕ είναι 150 ευρώ τα άλλα Γ.Σ. ισολογισμός από 10).Όταν τα πληρώσεις αυτόματα ενημερώνεται το ΓΕΜΗ και όταν τελειώσει η διαδικασία σου στέλνει email .Αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα(π.χ. δε φαινεται καποιο αρχείο) πάλι σε ενημερώνει με email.Εύκολη διαδικασία και απλή.

 

τελικα με τις ημερομηνιες δημοσίευσης στο γεμη για επε, εχουμε κατι ή την πατησαμε ήδη?

όπως είπε και ο συνάδερφος πιο πάνω δεν έχει πρόστιμο την Τετάρτη έστειλα 2 ΕΠΕ χωρίς πρόβλημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε  pdf ανεβάζεις τα αρχεία.Σου βγάζει να πληρώσεις τα παράβολα εκείνη τη στιγμή (είναι όπως στο taxis) και επιπλέον σου βγάζει να πληρώσεις και τη μερίδα για το ΓΕΜΗ (για ΕΠΕ είναι 150 ευρώ τα άλλα Γ.Σ. ισολογισμός από 10).Όταν τα πληρώσεις αυτόματα ενημερώνεται το ΓΕΜΗ και όταν τελειώσει η διαδικασία σου στέλνει email .Αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα(π.χ. δε φαινεται καποιο αρχείο) πάλι σε ενημερώνει με email.Εύκολη διαδικασία και απλή.

 

όπως είπε και ο συνάδερφος πιο πάνω δεν έχει πρόστιμο την Τετάρτη έστειλα 2 ΕΠΕ χωρίς πρόβλημα 

καλημερα ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

οι ημερομηνιες ειναι free για τις επε κ κανενα προστιμο δν επιβαλλεται.2 φορες το εχω ρωτησει στο γεμη. Καποια απαντηση παιδια στο δικο μ ερωτημα?απαιτειται δημοσιευση κ σε site η σε εφημεριδα?

οι ημερομηνιες ειναι free και για τις ΙΚΕ να υποθεσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τα πρακτικα γενικης συνελευσης και τα καταστατικα α.ε ανεβαινουν σε μορφη pdf και τα σκαναρουμε για να εχουν υπογραφες η δεν ειναι απαρετητο? Ο ισολογισμος πρεπει να τον σκαναρουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τα πρακτικα γενικης συνελευσης και τα καταστατικα α.ε ανεβαινουν σε μορφη pdf και τα σκαναρουμε για να εχουν υπογραφες η δεν ειναι απαρετητο? Ο ισολογισμος πρεπει να τον σκαναρουμε?

για τα καταστατικα δεν ξερω, παντως πρακτικα κ ισολογισμος πρεπει να ανεβουν υπογεγραμμενα και σε μορφη pdf.Επομενως τα σκαναρουμε ναι.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

για τα καταστατικα δεν ξερω, παντως πρακτικα κ ισολογισμος πρεπει να ανεβουν υπογεγραμμενα και σε μορφη pdf.Επομενως τα σκαναρουμε ναι.

TΩΡΑ ΜΙΛΗΣ ΜΕ ΤΟ ΓΕΜΗ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΓΕΓΡΑΜΕΝΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

TΩΡΑ ΜΙΛΗΣ ΜΕ ΤΟ ΓΕΜΗ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΓΕΓΡΑΜΕΝΑ

περιεργο...αφου κατα την υποβολη λεει οτι πρεπει να ειναι νομιμως υπογεγραμμενα ολα αυτα..καλυτερα παντως!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...