Προς το περιεχόμενο

Ευτυχώς που υπάρχει και η εθνική Ελλάδας. Κλείσαμε πάλι σπίτια σήμερα...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

mundial-2014-no-brazil_1401788027.jpg

 

Ελλάδα - Ακτή Ελεφαντοστού

 

2ans1-624x400.jpg

 

Ευτυχώς που υπάρχει και η εθνική Ελλάδας. Κλείσαμε πάλι σπίτια σήμερα...

 

Η Ελλάδα στις 16 καλύτερες ομάδες ποδοσφαίρου του κόσμου!

 

mundial-2014-no-brazil_1401788025.jpg

 

 

Ευχαριστούμε!

 

 

mundial-2014-no-brazil_1401788026.jpg

 

 

Υ.Γ.

Στο "Taxis" μπορεί να θέλουμε ακόμη χρόνια να τους φτάσουμε αλλά, στο ποδόσφαιρο, τους αφήσαμε πίσω και συνεχίζουμε! :lol:

 

Υ.Γ.2

Γιατί η ζωή, δεν είναι μόνο δηλώσεις...

 

Υ.Γ.3

Μέσα σε κραυγές, σφυρίγματα και φωνές, κάποια στιγμή έρχεται η κ. Μάρω από την κουζίνα και ρωτάει:

"Ποια είναι αυτή η "γιαγιά του Ρε" που λένε συνέχεια ;" :lol:

 

"Είναι η γιαγιά, που παίρνει τον Ρε και πάνε σπίτι τους", της λέω...  :lol:

 

Πάμε λέμεεεεεε Ρεεεεεεεεεε...

 

Γκόοοοοοοοοοοολλλλλλλλλ :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως φάνηκε το ταλέντο περισσεύει, σωστή διαχείριση παικτών και τακτική δεν υπήρχε.

 

"Την Κοστα Ρίκα τη περνάμε....."

 

Άλλο Ακτή και άλλο Κόστα Ρίκα.... άλλα και μέχρι τους 16 πάλι καλά είναι.

ΜΠΡΑΒΟ τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω συνάδελφε η μεγάλη χαρά της πρόκρισης δε σου στερεί το χιούμορ

Με ανέκδοτα ξεκινάς

 


 

Η Ελλάδα στις 16 καλύτερες ομάδες ποδοσφαίρου του κόσμου!

 

 

 

και με ανέκδοτα συνεχίζεις.

 



Υ.Γ.

Στο "Taxis" μπορεί να θέλουμε ακόμη χρόνια να τους φτάσουμε αλλά, στο ποδόσφαιρο, τους αφήσαμε πίσω και συνεχίζουμε! :lol:

 

Υ.Γ.2

Γιατί η ζωή, δεν είναι μόνο δηλώσεις...

 

Υ.Γ.3

Μέσα σε κραυγές, σφυρίγματα και φωνές, κάποια στιγμή έρχεται η κ. Μάρω από την κουζίνα και ρωτάει:

"Ποια είναι αυτή η "γιαγιά του Ρε" που λένε συνέχεια ;" :lol:

 

"Είναι η γιαγιά, που παίρνει τον Ρε και πάνε σπίτι τους", της λέω...  :lol:

 

Πάμε λέμεεεεεε Ρεεεεεεεεεε...

 

Γκόοοοοοοοοοοολλλλλλλλλ :lol: :lol: :lol:

 

 

Αυτό με τη γιαγια του Ρε είναι φοβερό αλλά το πρώτο με τις 16 καλύτερες ομάδες του κόσμου είναι ακτύπητο. Δεν μπορώ να συγκεντρωθώ από την ώρα που το διάβασα.

 

ΥΓ: Μπράβο στην ομάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν σας αρέσει ο Σαμαράς και η ελίτ ,μου θέλετε Τσίπρα να παίζετε με την Β.Κορέα ?

 

απορώ που δεν έβγαλε η Συγγρού ακόμη δελτίο τύπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω συνάδελφε η μεγάλη χαρά της πρόκρισης δε σου στερεί το χιούμορ

Με ανέκδοτα ξεκινάς

 

 

και με ανέκδοτα συνεχίζεις.

 

 

 

Αυτό με τη γιαγια του Ρε είναι φοβερό αλλά το πρώτο με τις 16 καλύτερες ομάδες του κόσμου είναι ακτύπητο. Δεν μπορώ να συγκεντρωθώ από την ώρα που το διάβασα.

 

ΥΓ: Μπράβο στην ομάδα

 

Ας μην υποτιμάμε την πρόκριση της εθνικής μας ομάδας.

Δεν βλέπω που είναι το ανέκδοτο αγαπητέ συνάδελφε.

Στον "πίνακα" της ιστορίας θα γράφει "η εθνική Ελλάδας συνεχίζει στις 16 καλύτερες ομάδες του κόσμου", όταν πραγματικά μεγάλες ομάδες άλλων χωρών (από χώρες μεγάλες ποδοσφαιρικά και όχι μόνο)  βλέπουν του αγώνες από το... σπίτι τους...

 

Αυτή είναι η πραγματικότητα, αυτό θα γράφει η ιστορία, είτε αρέσει σε κάποιους είτε όχι. Είτε θεωρούν ότι το άξιζε, είτε όχι να φτάσει μέχρι εδώ (δεν αναφέρομαι σ' εσάς).

 

Και ναι. Χάρηκα, χαίρομαι και δεν το έκρυψα άλλωστε. Παρόλο που ποτέ δεν ήμουν οπαδός, ούτε καν θα έλεγα φίλαθλος. Δεν το "έχω" με αυτό το άθλημα.

 

Όμως, η χαρά μου μεγάλη γιατί, είναι λίγες οι στιγμές, μάλλον μοναδική μετά από πολλά χρόνια θα έλεγα, που θ' ακούγεται το όνομα της χώρας μου στα πέρατα του κόσμου και ο λόγος δεν θ' αφορά σε πτωχεύσεις, μνημόνια και λοιπά συναφή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο με αφορά δεν υποτιμώ τίποτα. Προσπαθώ να κρατώ την ψυχραιμία μου και να αξιολογώ σωστά.

Δικαίως χαίρεστε. Αλλωστε κι εγώ χαίρομαι

Στο επίπεδο του αποτελέσματος συμφωνώ με όσα γράφετε. Πράγματι η ιστορία έτσι θα γράφει και δεν τίθεται θέμα ούτε αν αρέσει ή δεν αρέσει (δε νομίζω ότι υπάρχει κανείς που δεν του αρέσει) ούτε αν άξιζε ή δεν άξιζε. Απλά το αποτέλεσμα είναι κάθε φορά αυτό που προκύπτει σε συγκεκριμένες συνθήκες και συγκυρίες και δεν είναι αυτό που θα κρίνει συνολικά μια οποιαδήποτε δομή ή εν προκειμένω μια ομάδα ώστε να έχουμε αντικειμενική αξιολόγηση.

 

Το αντιλαμβάνεστε κι εσείς (από τον τρόπο που αναπτύσσετε την άποψή σας αυτό καταλαβαίνω)

 

.................. "η εθνική Ελλάδας συνεχίζει στις 16 καλύτερες ομάδες του κόσμου", όταν πραγματικά μεγάλες ομάδες άλλων χωρών (από χώρες μεγάλες ποδοσφαιρικά και όχι μόνο)  βλέπουν του αγώνες από το... σπίτι τους...

 

...............

 

Συμφωνούμε λοιπόν πως η εθνική μας πέρασε στους 16  όταν πραγματικά μεγάλες ομάδες άλλων χωρών (από χώρες μεγάλες ποδοσφαιρικά και όχι μόνο)  βλέπουν τους αγώνες από το... σπίτι τους,

 

αλλά όση κι αν είναι η χαρά μας παραμένει ανέκδοτο το
 

 

Η Ελλάδα στις 16 καλύτερες ομάδες ποδοσφαίρου του κόσμου!

 

 

 

Φαντάζομαι πως δεν θεωρεί κανείς καλύτερη την εθνική μας από τους Ισπανούς ή τους Ιταλούς που πήγαν σπίτι τους.

 

Τα σέβη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο στην εθνική μας ομάδα που παίζοντας αυτό το καταστροφικό ποδόσφαιρο που θυμίζει Ιταλία της δεκαετίας του 1970 καταφέρνει να επιτυγχάνει στόχους και να φέρνει αποτελέσματα.

Άλλωστε στο άθλημα αυτό μετρά το αποτέλεσμα και όχι το θέαμα. Πάμε λοιπόν για παραπέρα!

 

Χαίρομαι που δεν διαβάζω εδώ για τον Θεό που είναι Έλληνας, για το DNA των Ελλήνων στο οποίο είναι εντυπωμένη η νίκη και  διάφορα του στυλ "άει γαμήσου Σόιμπλε" ή "η Ελλάδα βάζει τα γυαλιά σε Ιταλία, Αγγλία, Ισπανία, Πορτογαλία" λες και έπαιξε μαζί τους...  Και τα γράφουν αυτοί που μέχρι χθες μίλαγαν για άμπαλους, άτεχνους και ανέμπνευστους κάγκουρες με τατουάζ που αδιαφορούν διά το εθνόσημον που φέρουν βεβαίως βεβαίως...

 

Όσο γι'αυτούς  που συνέρρευσαν σε πλατείες για να πανηγυρίσουν, λυπάμαι που βρέθηκε αυτός ο  λόγος για να σηκωθούν από τον καναπέ. Αυτά θέλουν οι "σωτήρες" μας. Να εκτονώνεται η λαϊκή οργή σε τέτοιες ακίνδυνες για το σύστημα βαλβίδες εκτόνωσης. Είναι άλλωστε μία ιστορικά επαληθεύσιμη διαχρονική σταθερά. Από την εποχή των Ρωμαίων και το "άρτος και θεάματα". Και όχι, τα ίδια ισχύουν και για την "πολιτισμένη" Δύση, το ίδιο πανηγυρίζουν στο Μόναχο όταν η Μπάγιερν παίρνει το Champions League ή στο Λονδίνο όταν η Τσέλσι παίρνει την Premier League.

 

Και τώρα ετοιμάζομαι να ζήσω το δράμα των ΜΜΕ που θα κάνουν ρεπορτάζ με τους επώνυμους σελέμπριτις που θα μεταβούν για τον αγώνα με την Κόστα Ρίκα. Και μόνο που αυτή η χώρα έχει ως πρώτο συνθετικό το όνομα του Μητσοτάκη, εμένα μου φέρνει τρόμο... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο στην εθνική μας ομάδα που παίζοντας αυτό το καταστροφικό ποδόσφαιρο που θυμίζει Ιταλία της δεκαετίας του 1970 καταφέρνει να επιτυγχάνει στόχους και να φέρνει αποτελέσματα.

Άλλωστε στο άθλημα αυτό μετρά το αποτέλεσμα και όχι το θέαμα. Πάμε λοιπόν για παραπέρα!

 

Χαίρομαι που δεν διαβάζω εδώ για τον Θεό που είναι Έλληνας, για το DNA των Ελλήνων στο οποίο είναι εντυπωμένη η νίκη και  διάφορα του στυλ "άει γαμήσου Σόιμπλε" ή "η Ελλάδα βάζει τα γυαλιά σε Ιταλία, Αγγλία, Ισπανία, Πορτογαλία" λες και έπαιξε μαζί τους...  Και τα γράφουν αυτοί που μέχρι χθες μίλαγαν για άμπαλους, άτεχνους και ανέμπνευστους κάγκουρες με τατουάζ που αδιαφορούν διά το εθνόσημον που φέρουν βεβαίως βεβαίως...

 

Όσο γι'αυτούς  που συνέρρευσαν σε πλατείες για να πανηγυρίσουν, λυπάμαι που βρέθηκε αυτός ο  λόγος για να σηκωθούν από τον καναπέ. Αυτά θέλουν οι "σωτήρες" μας. Να εκτονώνεται η λαϊκή οργή σε τέτοιες ακίνδυνες για το σύστημα βαλβίδες εκτόνωσης. Είναι άλλωστε μία ιστορικά επαληθεύσιμη διαχρονική σταθερά. Από την εποχή των Ρωμαίων και το "άρτος και θεάματα". Και όχι, τα ίδια ισχύουν και για την "πολιτισμένη" Δύση, το ίδιο πανηγυρίζουν στο Μόναχο όταν η Μπάγιερν παίρνει το Champions League ή στο Λονδίνο όταν η Τσέλσι παίρνει την Premier League.

 

Και τώρα ετοιμάζομαι να ζήσω το δράμα των ΜΜΕ που θα κάνουν ρεπορτάζ με τους επώνυμους σελέμπριτις που θα μεταβούν για τον αγώνα με την Κόστα Ρίκα. Και μόνο που αυτή η χώρα έχει ως πρώτο συνθετικό το όνομα του Μητσοτάκη, εμένα μου φέρνει τρόμο... :rolleyes:

 

Πάντως, έστω κι έτσι, αποδεικνείεται ότι για να πάει μπροστά η Ελλάδα, πρέπει να "πέσει" ο Σαμαράς

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο με αφορά δεν υποτιμώ τίποτα. Προσπαθώ να κρατώ την ψυχραιμία μου και να αξιολογώ σωστά.

Δικαίως χαίρεστε. Αλλωστε κι εγώ χαίρομαι

Στο επίπεδο του αποτελέσματος συμφωνώ με όσα γράφετε. Πράγματι η ιστορία έτσι θα γράφει και δεν τίθεται θέμα ούτε αν αρέσει ή δεν αρέσει (δε νομίζω ότι υπάρχει κανείς που δεν του αρέσει) ούτε αν άξιζε ή δεν άξιζε. Απλά το αποτέλεσμα είναι κάθε φορά αυτό που προκύπτει σε συγκεκριμένες συνθήκες και συγκυρίες και δεν είναι αυτό που θα κρίνει συνολικά μια οποιαδήποτε δομή ή εν προκειμένω μια ομάδα ώστε να έχουμε αντικειμενική αξιολόγηση.

 

Το αντιλαμβάνεστε κι εσείς (από τον τρόπο που αναπτύσσετε την άποψή σας αυτό καταλαβαίνω)

 

Συμφωνούμε λοιπόν πως η εθνική μας πέρασε στους 16  όταν πραγματικά μεγάλες ομάδες άλλων χωρών (από χώρες μεγάλες ποδοσφαιρικά και όχι μόνο)  βλέπουν τους αγώνες από το... σπίτι τους,

 

αλλά όση κι αν είναι η χαρά μας παραμένει ανέκδοτο το

 

 

 

Φαντάζομαι πως δεν θεωρεί κανείς καλύτερη την εθνική μας από τους Ισπανούς ή τους Ιταλούς που πήγαν σπίτι τους.

 

Τα σέβη μου.

 

Συνάδελφε, έγραψα :

"όταν πραγματικά μεγάλες ομάδες άλλων χωρών..."

 

και όχι 

"όταν πραγματικά μεγάλες, ομάδες άλλων χωρών..." ή "όταν πραγματικά μεγάλες ομάδες, άλλων χωρών..." ή...

 

Εννοώ δηλαδή, πραγματικά μεγάλες ομάδες άλλων χωρών, όπως η δικιά μας... :P

 

Αλλά, με ποιους παίζουμε και πότε, δεν ξέρω. :(

Θα το καταλαβω όμως όπως και χτες το βράδυ. Από τις φωνές των γειτόνων και τις φωτοβολίδες.

Ούτε βέβαια ποιες ομάδες έχουν απομείνει στη διοργάνωση. :(

 

Το μόνο που ξέρω είναι, ότι είμαστε οι καλύτεροι απ' όλους. :P

Είμαστε Θεοί κι ας είναι και του Ολύμπου. :P

Θα είμαστε οι τελικοί νικητές και θα σηκώσουμε την κούπα! :P

Και αυτό θα λέει η ιστορία στο μέλλον!

 

Ελλάς ολέ. Ελλάς ολέ. Ελλάς ολέ ολέ ολέ.

ΕΕΕΕ ΕΕ Ε  ΟΟΟΟ ΟΟ  Ο. Για σένα πάντα τραγουδώ... ΕΕΕ ΕΕ Ε ΟΟΟΟΟΟΟΟ ΟΟΟΟ Ο... :)

 

Επίσης τα σέβη μου.

 

Υ.Γ.1

 

sviglw.jpg

 

Υ.Γ.2

Ωωωχχχ! Σας αφήνω τώρα γιατί άναψε η φωτεινή ένδειξη και ακούστηκε το σχετικό μήνυμα.

"Ντιννν. Παρακαλώ προσδεθείτε για την "προσγείωση", καθώς φτάνουμε στον προορισμό μας..." :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την Ακτή του Ελεφαντοστού …στην Πλούσια Ακτή?????

 

1) Το Πειρατικό  βγήκε στην ακτή του Ελεφαντοστού και την πάτησε…??

 

Costa De Marfil στα ισπανικά σημαίνει Ακτή του Ελεφαντοστού…

 

2) Νέο λιμάνι για το Πειρατικό  η Πλούσια Ακτή ???

Costa Rika στα ισπανικά σημαίνει Πλούσια Ακτή

 

Και πάμε και για άλλες ακτές……??……..

 

Άντε και στο Marakana

 

 

Στη Βραζιλία ήρθα,

Στη χώρα του Πελέ,

Τα βλέπω όλα μπλέ…???

 

YΓ.

το ματς 29/6/14  και στις 30/6/14 τελευταία ημέρα δηλώσεων. Σίγουρα τις ώρες του ματς θα φεύγουν οι δηλώσεις στο TAXIS...????.....

 

 

 

Eumilos  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mundial-2014-no-brazil_1401788027.jpg

 

Ελλάδα - Ακτή Ελεφαντοστού

 

2ans1-624x400.jpg

 

Ευτυχώς που υπάρχει και η εθνική Ελλάδας. Κλείσαμε πάλι σπίτια σήμερα...

 

Η Ελλάδα στις 16 καλύτερες ομάδες ποδοσφαίρου του κόσμου!

 

mundial-2014-no-brazil_1401788025.jpg

 

 

Ευχαριστούμε!

 

 

mundial-2014-no-brazil_1401788026.jpg

 

 

Υ.Γ.

Στο "Taxis" μπορεί να θέλουμε ακόμη χρόνια να τους φτάσουμε αλλά, στο ποδόσφαιρο, τους αφήσαμε πίσω και συνεχίζουμε! :lol:

 

Υ.Γ.2

Γιατί η ζωή, δεν είναι μόνο δηλώσεις...

 

Υ.Γ.3

Μέσα σε κραυγές, σφυρίγματα και φωνές, κάποια στιγμή έρχεται η κ. Μάρω από την κουζίνα και ρωτάει:

"Ποια είναι αυτή η "γιαγιά του Ρε" που λένε συνέχεια ;" :lol:

 

"Είναι η γιαγιά, που παίρνει τον Ρε και πάνε σπίτι τους", της λέω...  :lol:

 

Πάμε λέμεεεεεε Ρεεεεεεεεεε...

 

Γκόοοοοοοοοοοολλλλλλλλλ :lol: :lol: :lol:

 

δεν το πιστεύω..ξέρεις και τη γιαγιά του Ρε, ρε φίλε?  άρα γνωρίζεις καλά και τον κώλο του Ρε..

 

 

 

γιατί όμως εγώ είχα την εντύπωση πως από ποδόσφαιρο ήσουν

zbutsam.jpg

 

 

 

όλα? λάθος μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το πιστεύω..ξέρεις και τη γιαγιά του Ρε, ρε φίλε?  άρα γνωρίζεις καλά και τον κώλο του Ρε..

 

 

 

γιατί όμως εγώ είχα την εντύπωση πως από ποδόσφαιρο ήσουν

zbutsam.jpg

 

 

 

όλα? λάθος μου..

 

Λάθος σου φίλε. Λάθος σου... :angry:

Όλα τα ξέρω.  :angry:

 

Και ο αγαπημένος μου παίχτης είναι ο Pedro..

 

Το μόνο που μου διαφεύγει, είναι το πότε έγινε ποδοσφαιριστής αυτός ο Τρύφωνας... <_<

Ξέρεις για ποιόν λέω ε ;

Αυτόν που σκόραρε...

Τον Σαμαρά ντε...

 

Το μόνο... :(

Άμα ξέρεις, πες μου σε παρακαλώ...

 

Καλημέρα φιλαράκι :):wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεκίνησε εδώ και χρόνια φίλε..από τα τσικό..

 

230840-anatoli3.jpg

 

 

και με σκληρή δουλειά κατάφερε να καθιερωθεί στο χώρο..

 

 

 

 

καλημέρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεκίνησε εδώ και χρόνια φίλε..από τα τσικό..

 

230840-anatoli3.jpg

 

 

και με σκληρή δουλειά κατάφερε να καθιερωθεί στο χώρο..

 

 

 

 

καλημέρες...

 

Πωωωω ρε φίλεεεεεεε :o

 

Σε θαυμάζω για τις γνώσεις σου! :rolleyes:

Κι αυτό το ήξερες ; :o

 

Δεν υπάρχεις λέμεεεεεεε :wub:

Σ' ευχαριστώ. :wub:

 

Δεν μου είπες όμως... (γιατί το έσβησες αυτό ; "ΥΓ..φαντάζομαι ξέρεις από που κατάγεται έτσι?;) )

Από που κατάγεται ;

Μήπως, από την "Μαρίκα του Κώστα" ; <_<:P:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω συνάδελφε η μεγάλη χαρά της πρόκρισης δε σου στερεί το χιούμορ

Με ανέκδοτα ξεκινάς

 

 

και με ανέκδοτα συνεχίζεις.

 

 

 

Αυτό με τη γιαγια του Ρε είναι φοβερό αλλά το πρώτο με τις 16 καλύτερες ομάδες του κόσμου είναι ακτύπητο. Δεν μπορώ να συγκεντρωθώ από την ώρα που το διάβασα.

 

ΥΓ: Μπράβο στην ομάδα

 

Μπράβο στην εθνική μας ομάδα που παίζοντας αυτό το καταστροφικό ποδόσφαιρο που θυμίζει Ιταλία της δεκαετίας του 1970 καταφέρνει να επιτυγχάνει στόχους και να φέρνει αποτελέσματα.

Άλλωστε στο άθλημα αυτό μετρά το αποτέλεσμα και όχι το θέαμα. Πάμε λοιπόν για παραπέρα!

 

Χαίρομαι που δεν διαβάζω εδώ για τον Θεό που είναι Έλληνας, για το DNA των Ελλήνων στο οποίο είναι εντυπωμένη η νίκη και  διάφορα του στυλ "άει γαμήσου Σόιμπλε" ή "η Ελλάδα βάζει τα γυαλιά σε Ιταλία, Αγγλία, Ισπανία, Πορτογαλία" λες και έπαιξε μαζί τους...  Και τα γράφουν αυτοί που μέχρι χθες μίλαγαν για άμπαλους, άτεχνους και ανέμπνευστους κάγκουρες με τατουάζ που αδιαφορούν διά το εθνόσημον που φέρουν βεβαίως βεβαίως...

 

Όσο γι'αυτούς  που συνέρρευσαν σε πλατείες για να πανηγυρίσουν, λυπάμαι που βρέθηκε αυτός ο  λόγος για να σηκωθούν από τον καναπέ. Αυτά θέλουν οι "σωτήρες" μας. Να εκτονώνεται η λαϊκή οργή σε τέτοιες ακίνδυνες για το σύστημα βαλβίδες εκτόνωσης. Είναι άλλωστε μία ιστορικά επαληθεύσιμη διαχρονική σταθερά. Από την εποχή των Ρωμαίων και το "άρτος και θεάματα". Και όχι, τα ίδια ισχύουν και για την "πολιτισμένη" Δύση, το ίδιο πανηγυρίζουν στο Μόναχο όταν η Μπάγιερν παίρνει το Champions League ή στο Λονδίνο όταν η Τσέλσι παίρνει την Premier League.

 

Και τώρα ετοιμάζομαι να ζήσω το δράμα των ΜΜΕ που θα κάνουν ρεπορτάζ με τους επώνυμους σελέμπριτις που θα μεταβούν για τον αγώνα με την Κόστα Ρίκα. Και μόνο που αυτή η χώρα έχει ως πρώτο συνθετικό το όνομα του Μητσοτάκη, εμένα μου φέρνει τρόμο... :rolleyes:

Καλοί μου συνάδελφοι, Γιάννη και Δημήτρη, χωρίς να θέλω να κάνω τον συνήγορο του επίσης καλού και αγαπητού συναδέλφου Μπάμπη, στο κάτω-κάτω δεν έχει τέτοια ανάγκη, θέλω να προσθέσω δυο λόγια σε όσα γράφετε. Εσύ Γιάννη με περισσή παιγνιώδη διάθεση , όχι ασφαλώς ειρωνική, χαρακτηρίζεις υπερβολικά τα επίθετα που έβαλε ο Μπάμπης πάνω στον ενθουσιασμό του για την μη αναμενόμενη πρόκριση της Εθνικής στους 16. Ομως να ρωτήσω κάτι: Οπως είναι το σύστημα στους νοκ-άουτ αγώνες, αρκεί ένα γκολ στην Κ.Ρίκα για να πάει η Εθνική στους 8 !, Οπως και να αποκλεισθεί, φυσικά. Τι θα πούμε τότε; Οτι είναι κάτι αμελητέο και προέχει η κρίση που βιώνουμε όλοι; Ο κόσμος θέλει κάπου να ξεδώσει, να βγάλει από μέσα του την πίκρα, την αγανάκτηση και, ναι, τότε σηκώνεται από τον καναπέ και τρέχει στους δρόμους, σείοντας σημαίες και λάβαρα, χωρίς να σημαίνει ότι όλοι αυτοί είναι εθνικιστές.

 Και για σένα Δημήτρη κάτι συμπληρωματικό. Ανέκαθεν οι διχτατορίες, στρατιωτικές, μονοκομματικές, ακόμα και "κοινοβουλευτικές" από την Ρώμη μέχρι σήμερα, ακόμα και παλιότερα από του Ολυμπιακούς της Αρχ. Ελλάδας, φρόντιζαν για "άρτον και θεάματα" . Δεν είναι κάτι νέο και η σπουδή της πολιτικής ηγεσίας, από τον Πρόεδρο ως το πιο μικρό κόμμα, πλην ΚΚΕ, που όλοι γνωρίζουμε και συ πιο πολύ ότι κατάλαβε την προπαγάνδα, έστειλαν συγχαρητήρια τηλεγραφήματα, διαγκωνιζόμενοι ποιος θα προλάβει πρώτος...

 Ας δούμε και την άλλη όψη : Ποιοι φταίνε που ο λαός δεν ξεχύνεται στους δρόμους; Ο απλός κοσμάκης, που τρέχει για τον επιούσιο, ή εμείς όλοι που τον επικρίνουμε, αλλά δεν του δείχνουμε τι πρέπει να κάνει και γιατί. Με πρώτα τα κόμματα, όλα τα κόμματα. Αλλα από συμφέρον, άλλα από αδιαφορία , άλλα από κακώς εννοούμενη περιχαράκωση, η φωτογραφία είναι φανερή

 και δεν κάνω παραπέρα σχόλια. 

Αλλά ας δούμε και λίγο την προσπάθεια των παιδιών που παλεύουν, όχι μόνο για την χώρα, αλλά και για την δική τους καταξίωση, μήπως πετύχουν κάποιο καλό συμβόλαιο, πέρα από τα συμβόλαια πείνας που τους δίνουν , όσοι είναι εδώ. οι ομάδες τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mundial 1

Η Ελλάδα ..της Κόστα Ρίκα?

Και όμως υπάρχει μια ….Ελλάδα στην Κόστα Ρίκα και όχι μόνον??.

Στην Costa Rica υπάρχουν :

Μία πόλη που λέγεται Grecia (Ελλάδα)

μία δεύτερη  με το όνομα Αtenas (Αθήνα)

και μια τρίτη με το όνομα  Esparza (Σπάρτη) ???

Αλλά.

Έχουμε και εμείς το ……Costa  Navarino????????

 

Mundial 2

Μπορεί οι Κοσταρικανοί να έστειλαν νωρίς-νωρίς

στο σπίτι τους Άγγλους και τους Ιταλούς και στο ταμείο ανεργίας τον εκλέκτορα της «Σκουάντρα Ατζούρα», Τσέζαρε Πραντέλι, ο οποίος παραιτήθηκε μετά τον αποκλεισμό της ομάδας του,

αλλά, σήμερα στο Ρεσίφε  στην «Αρένα Περναμπούκο» θα τους στεναχωρήσουν

οι Έλληνες, αφού η Ελλάδα θα είναι αυτή που θα δώσει  το  παρών στην επόμενη φάση στους ΄΄ 8 ΄΄, και το Σάββατο  5 Ιουλίου θα βρίσκεται   στην ΄΄ Αρένα Φόντε Νόβα΄΄ της πόλης  του Σαλβαντόρ?…. ( το Σαλβαντόρ είναι η πρώτη πρωτεύουσα στην ιστορία της Βραζιλίας και η πρωτεύουσα της Βραζιλιάνικης πολιτείας Μπαϊα)..

 

Mundial 3

Να ρισκάρω για απόψε  μια πρόβλεψη…?  Το επίθετο  του Έλληνα παίκτη που

θα σκοράρει  αρχίζει από  ΄΄Σ΄΄.

Θα Σαλπιγγίσει τη νίκη…..

 

                                                                                   

Mundial 4

Προσκαλώ – προσκαλώ

Προσκαλώ μια  Πίτσι – Ρίκα

Που τη λέ που τη λε

Που τη λένε Κόστα – Ρίκα….

 

Θα τη στει θα τη στει

Θα τη στείλουμε στην μαμά της

Με τρία γκολ στην αγκαλιά της????????

 

Καλή τύχη Ελλάδα….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

154y590.jpg

 

Ποια Κόστα Ρίκα...

Εμείς έχουμε Κωστίκα και Γιωρίκα... :P

 

Πάμε γερά λέεεμεεεεεεεεεεε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FireworksAnimatedMBD600OWNER1.gif

 

Γκόοοοοοοοοοοοοοοοοοο

γκοooooo  γκοoo  γκοo   γκοooo

γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολλλλλλλλλλλλλλλ :lol: :lol:

 

fireworks.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πειράζει λέμεεεεεεεεεεε :(

 

Είσαι η ομάδα της καρδιάς μας :wub:

 

Ευχαριστούμεε :wub:

 

Δεν περιγράφω άλλο...

 

23uc2eu.jpg

 

:P

 

Καληνύχταααααααα

Καλημέραααααααααααα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...