Προς το περιεχόμενο

Παράταση προθεσμίας εκπρόθεσμης διακοπής εργασιών επιχείρησης.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

δηλαδη δεν υπαρχει ελπιδα για παραταση ?

Οχι, αφου σου λεει οτι το taxisnet παει σφαιρα και εκτυπωνετε τα εκκ/κα του ΕΝΦΙΑ τοσο γρηγορα, ε, θα προλαβετε ανετοτατα να πεταχτειτε απο τις ΔΟΥ να τακτοποιησετε ολες τις εκκρεμοτητες σας, μην ειμαστε και αχαριστοι!!! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ΠΟΦΕΕ δεν θα ανακοινωσει τιποτα ??

Ποιά ΠΟΦΕΕ????? τί είναι τούτο? τρώγεται?????εδώ κάνανε γαργάρα το γκεμπελιστικό κλείσιμο της 14/72014 τα μεσάνυχτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τι θα γίνει με τις διακοπές, θα δοθεί καμμιά παράταση ή Πέμπτη και Παρασκευή θα κατασκηνώσουμε στις ΔΟΥ?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο όρος παράταση για τις εκπρόθεσμες διακοπές δεν πρέπει να υπάρχει, εδώ που φτάσαμε όμως ας συμμεριστεί το Υ.Ο. τον όγκο εργασιών που μας έχει αναθέσει και ας πράξει δεόντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβω , αν θέλω να κάνω διακοπή στις 30/06/2011 και περάσει η 26/09/2014 δεν θα μπορέσω να κάνω με αυτήν την ημερομηνία (30/6) αλλά με την ημέρα που θα πάω στη ΔΟΥ. Είναι σοβαροί???? μόνο το ΤΕΒΕ είναι πάνω 7000 ευρω αν τυχόν γίνει αυτό, δεν μιλάω για πρόστιμα από ΦΠΑ και άλλα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβω , αν θέλω να κάνω διακοπή στις 30/06/2011 και περάσει η 26/09/2014 δεν θα μπορέσω να κάνω με αυτήν την ημερομηνία (30/6) αλλά με την ημέρα που θα πάω στη ΔΟΥ. Είναι σοβαροί???? μόνο το ΤΕΒΕ είναι πάνω 7000 ευρω αν τυχόν γίνει αυτό, δεν μιλάω για πρόστιμα από ΦΠΑ και άλλα!!!!

Οχι καμάρι μου θα μπορείς αρκεί να μην εχουν κατατεθεί ΦΠΑ και εκκαθαριστικές και να αποδείξεις οτι η επιχ/ση δεν ειχε εμπορικη δραστηριότητα.

 

Τώρα απλα γίνεται χωρις πολλες διατυπώσεις κι ακομα κι αν εχουν κατατεθεί περιοδικές και εκκαθαριστικες για τα επομενα ετη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι καμάρι μου θα μπορείς αρκεί να μην εχουν κατατεθεί ΦΠΑ και εκκαθαριστικές και να αποδείξεις οτι η επιχ/ση δεν ειχε εμπορικη δραστηριότητα.

 

Τώρα απλα γίνεται χωρις πολλες διατυπώσεις κι ακομα κι αν εχουν κατατεθεί περιοδικές και εκκαθαριστικες για τα επομενα ετη .

 

Χρυσάννα μου, αυτό από πού προκύπτει? Εδώ στις δου μας λένε ότι τέρμα οι εκπρόθεσμες πέραν του έτους μετά τις 26/9.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι καμάρι μου θα μπορείς αρκεί να μην εχουν κατατεθεί ΦΠΑ και εκκαθαριστικές και να αποδείξεις οτι η επιχ/ση δεν ειχε εμπορικη δραστηριότητα.

 

Τώρα απλα γίνεται χωρις πολλες διατυπώσεις κι ακομα κι αν εχουν κατατεθεί περιοδικές και εκκαθαριστικες για τα επομενα ετη .

καλημερα, κι αν εχουν κατατεθει μηδενικες παλι υπαρχει προβλημα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος υπεύθυνα να μου πει τι θα γίνει αν πάω την Δευτέρα (29/9)  στη ΔΟΥ για να κάνω διακοπή ατομικής επιχείρησης με ημερομηνία 30/06/2011(πραγματική ημερομηνία διακοπής)?? Γιατί νομίζω ότι όλη αυτή η φασαρία γίνεται για να φοβίσουν τον κόσμο να πάει να κάνει τις διακοπές των επιχειρήσεων και να μην διαιωνίζεται το φαινόμενο των πολλών ανενεργών επιχειρήσεων!!!

Ό,τι γινόταν και πριν τις 26/9 για τις εκπρόθεσμες διακοπές, θα γίνεται και μετά από αυτή την ημερομηνία (μπορεί να αλλάζει μόνο το πρόστιμο)!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα, πιο τμημα χαρακτηρίζει για πρωτοκολλο : 

 

Ούτε πρωτόκολλα δεν μου βάζουν. Έχουν μουλαρώσει και οι "συνάδελφοι". Το δε ταξις δεν λειτουργεί.

Τα παρατάω και βλέπουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρυσάννα μου, αυτό από πού προκύπτει? Εδώ στις δου μας λένε ότι τέρμα οι εκπρόθεσμες πέραν του έτους μετά τις 26/9.....

Γιατί απλα ειναι μαλακία αυτό που κάνουν .Με το νέο νόμο απλά δεν υπάρχει πρόβλεψη για εκπρόθεσμη διακοπή και καταργούνται οι παλαιότερες διατάξεις για τις εκπρόθεσμες .Ορίζει μονο οτι η διακοπή πρεπει να γίνεται εντος 10 ημερων για τις ατομικες και 30 για τα νομικα πρόσωπα Δική μου άποψη εφόσον η παυση της λειτουργίας σε προγενέστερο χρόνο είναι πραγματικό γεγονος απλα θα πρέπει να επιβληθούν τα νεα πρόστιμα.

 

Ασε που θα δώσουν παράταση δεν χρειάζεται να την ζητάμε εμεις εχουν αρχίσει και έρχονται τα χαρτια απο τον ΟΑΕΕ με απειλες χαμός θα γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι "συνάδελφοι" μας κάνουνε πλακίτσα. Ούτε πρωτόκολλα, ούτε τις διακοπές δεν προχωράνε...

 

Ρε κερατάδες, εγώ μπορεί να "σβήσω" από το επάγγελμα. Πριν "πέσω" όμως, θα πάρω μερικούς από εσάς μαζί μου...

 

Και τότε θα πέσει πολύ γέλιο. Θα πάθετε μεγάλο ξεφτυλίκι λέμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...