Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΜΗ ΠΡΟΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΣΥΝΤΑΞΗΣ Ε1. ΠΩΣ ΔΗΛΩΝΩ ΤΟ ΕΚΑΣ ?


adel

Ερώτηση

Σε ΔΦΕ συνταξιούχου δεν έχουν προσυμπληρωθεί τα εισοδήματα από το ΙΚΑ.

Εκτύπωσα την βεβαίωση (το ΙΚΑ έχει λάθος ΑΦΜ του δικαιούχου) και δηλώνω την σύνταξη στον κωδικό 343.

Για το ΕΚΑΣ δεν υπάρχει η δυνατότητα συμπλήρωσης στον κωδικό 305.

Πως θα το δηλώσω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Σε βεβαιωση συνταξης που τυπωσα και εγω απο το ΙΚΑ σημερα η συνταξη του φορολογουμενου δεν εχει καταχωρηθειο στο Ε1 οποτε το καταχωρησα στο κωδικο 343.

Με το ΕΚΑΣ τι γινεται που δεν μπορω να το καταχωρησω. Πρεπει και εγω με βαση τη παραπανω απαντηση να παω στο ΙΚΑ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε βεβαιωση συνταξης που τυπωσα και εγω απο το ΙΚΑ σημερα η συνταξη του φορολογουμενου δεν εχει καταχωρηθειο στο Ε1 οποτε το καταχωρησα στο κωδικο 343.

Με το ΕΚΑΣ τι γινεται που δεν μπορω να το καταχωρησω. Πρεπει και εγω με βαση τη παραπανω απαντηση να παω στο ΙΚΑ;

 

Προφανώς υπάρχει κάποιο λάθος στον ΑΦΜ... Καλύτερα να πάτε στο ΙΚΑ  για διόρθωση, ώστε να στείλουν τα ποσα σωστά. Μετά τη διόρθωση, θέλει περίπου μια βδομάδα για να εμφανιστεί η ηλεκτρ. πληροφόρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Προφανώς υπάρχει κάποιο λάθος στον ΑΦΜ... Καλύτερα να πάτε στο ΙΚΑ  για διόρθωση, ώστε να στείλουν τα ποσα σωστά. Μετά τη διόρθωση, θέλει περίπου μια βδομάδα για να εμφανιστεί η ηλεκτρ. πληροφόρηση.

 

 

Σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Προφανώς υπάρχει κάποιο λάθος στον ΑΦΜ... Καλύτερα να πάτε στο ΙΚΑ  για διόρθωση, ώστε να στείλουν τα ποσα σωστά. Μετά τη διόρθωση, θέλει περίπου μια βδομάδα για να εμφανιστεί η ηλεκτρ. πληροφόρηση.

 

Σε ανάλογη περίπτωση συνταξιούχο, στον οποίο δεν εμφανιζόταν η επικουρική σύνταξη, αφού κόντεψε να τα κάνει λαμπόγιαλο στο ΙΚΑ του, προχώρησαν στην διόρθωση και εμφανίστηκε εντός 48 ωρών η αλλαγή. Έτσι πληροφοριακά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε ανάλογη περίπτωση συνταξιούχο, στον οποίο δεν εμφανιζόταν η επικουρική σύνταξη, αφού κόντεψε να τα κάνει λαμπόγιαλο στο ΙΚΑ του, προχώρησαν στην διόρθωση και εμφανίστηκε εντός 48 ωρών η αλλαγή. Έτσι πληροφοριακά.

 

Πολύ μπρουτάλ ο πελάτης σου Γρηγόρη...!!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...