Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
cathy

Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΟΧΙ ......;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Question

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ  ΌΤΙ ΠΑΡΌΛΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΟΛΉ ΜΈΡΑ ΚΑΙ ΚΆΘΕ ΜΈΡΑ , ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΛΆΒΩ .

ΕΣΕΊΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ..ΘΑ ΩΘΕΊ ΠΑΡΆΤΑΣΗ Ή ΜΠΑ ;;;;;;;;;;;;;;;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .

Recommended Posts

• 0

Στις τελευταίες δηλώσεις που πάω να κάνω βγαίνουν όλα τα προβλήματα!!! 2 ενώ είναι χωρισμένοι φαίνονται έγγαμοι και άλλος ένας ενώ είναι χήρος από το 2001 φαίνεται παντρεμένος ακόμη με την πεθαμένη!!

Δεν υπάρχει περίπτωση να προλάβω να τα διορθώσω στο μητρώο μέχρι την Παρασκευή αυτά..

Φέτος βρήκαν να το ενημερώσουν το taxis???

Και μόνο γι αυτό το λόγο πρέπει να δώσουν παράταση!!!!!

• 0

Error 403--Forbidden From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1: 10.4.4 403 Forbidden

The server understood the request, but is refusing to fulfill it. Authorization will not help and the request SHOULD NOT be repeated. If the request method was not HEAD and the server wishes to make public why the request has not been fulfilled, it SHOULD describe the reason for the refusal in the entity. This status code is commonly used when the server does not wish to reveal exactly why the request has been refused, or when no other response is applicable.

ΑΡΧΙΣΑΝΕ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ..

• 0

H ΠΑΠΑΡΙΑ ΠΑΕΙ ΣΥΝΕΦΟ

APO TO IN.GR

Σήμερα, 31η Αυγούστου, εκτός από την καταληκτική ημερομηνία υποβολής εμπρόθεσμων δηλώσεων είναι και η τελευταία ημέρα για την καταβολή της πρώτης δόσης του φόρου για τις εμπρόθεσμες δηλώσεις νομικών και φυσικών προσώπων. Όσα δε νομικά και φυσικά πρόσωπα προχωρήσουν σήμερα σε εφάπαξ καταβολή του φόρου θα λάβουν έκπτωση 2%.

Από αύριο Τρίτη 1η Σεπτεμβρίου οι δηλώσεις που θα υποβάλλονται εκπρόθεσμα θα βαρύνονται με πρόστιμα και προσαυξήσεις που κυμαίνονται από 100 έως και 500 ευρώ. Συγκεκριμένα, ανεξάρτητα από το εάν το αποτέλεσμα της εκκαθάρισης της αρχικής δήλωσης είναι μηδενικό, πιστωτικό ή χρεωστικό, τα φυσικά πρόσωπα που υποβάλουν καθυστερημένα τις δηλώσεις τους θα πληρώσουν πρόστιμο 100 ευρώ. Μάλιστα, εάν το εκκαθαριστικό είναι χρεωστικό θα βαρύνεται και με προσαύξηση 0,73% ανά μήνα.

• 0

Συνάδελφοι έχω κάνει το εξής: σε καμμιά 20αριά δηλώσεις δεν έχω συμπληρώσει τους κωδικούς 667 και 675 που αφορούν τόκους από την τράπεζα. Μιλάω για ποσα 1 ευρώ και παρακράτηση 0,20 λεπτά. Πόσο πιθανό είναι να μου ζητηθεί τροποποιητική δήλωση?

Έχω τρομοκρατηθεί.

• 0

Συνάδελφοι έχω κάνει το εξής: σε καμμιά 20αριά δηλώσεις δεν έχω συμπληρώσει τους κωδικούς 667 και 675 που αφορούν τόκους από την τράπεζα. Μιλάω για ποσα 1 ευρώ και παρακράτηση 0,20 λεπτά. Πόσο πιθανό είναι να μου ζητηθεί τροποποιητική δήλωση?

Έχω τρομοκρατηθεί.

Καθόλου πιθανό δεν είναι για τέτοια ποσά.

Εκτός αν σου το ζητήσει ο ίδιος ο πελάτης... Τι αγχώνεσαι ειλικρινά δεν ξέρω...

• 0

Σας ευχαριστώ συνάδελφε. .Εμπαινα και κοίταζα 1 ευρώ και δεν έδινα σημασία. Σε μία που είχε πολλά το έκανα, τα μονόευρα τα θεωρούσα χωρίς νόημα, και τρελάθηκα αναλογιζόμενος ότι μπορεί να μου ζητηθεί να κάνω τροποποιητικές

• 0

Καλησπέρα,

Η αρχική δήλωση Ε1 φυσικού προσώπου (φορολογικό 2014) εστάλη με επιφύλαξη. Η εκκαθάριση έγινε από την ΔΟΥ. Τώρα τροποποιητική μπορεί να γίνει μόνο στην ΔΟΥ? Και θα έχει πρόστιμο εκπρόθεσμης (δλδ 100)?

• 0

Καλησπέρα,

Η αρχική δήλωση Ε1 φυσικού προσώπου (φορολογικό 2014) εστάλη με επιφύλαξη. Η εκκαθάριση έγινε από την ΔΟΥ. Τώρα τροποποιητική μπορεί να γίνει μόνο στην ΔΟΥ? Και θα έχει πρόστιμο εκπρόθεσμης (δλδ 100)?

Συνάδελφε σε ποιά ΔΟΥ? Γιατί έχω ανάλογη περίπτωση κ μου λένε οτι δεν άνοιξε το σύστημα κ δεν μπορούν να κάνουν την εκκαθάριση της δήλωσης που υπέβαλα στην ΔΟΥ.

Ευχαριστώ.

• 0

Συνάδελφε σε ποιά ΔΟΥ? Γιατί έχω ανάλογη περίπτωση κ μου λένε οτι δεν άνοιξε το σύστημα κ δεν μπορούν να κάνουν την εκκαθάριση της δήλωσης που υπέβαλα στην ΔΟΥ.

Ευχαριστώ.

Δ΄ Θεσ/νίκης. Η αρχική εκκαθαρίστηκε Δεκέμβριο (επειδή αναμενόταν διευκρινιστική). Τις τελευταίες 3-4 μέρες είχαν όντως ένα πρόβλημα με το σύστημα (ήταν πεσμένο). Γνωρίζετε για την περίπτωση τροποποιητικής μετά από επιφύλαξη?

• 0

Σημερα ανοιξε το συστημα, εγιναν και εκκαθαρισεις.

Πηρα σημερα εκκαθαριστικο απο δηλωση που κατεθεσα προχθες. ΔΟΥ Αμπελοκηπων Θεσσαλονικης

• 0

Γνωρίζετε αν η διαδικασία αμφισβήτησης τεκμηρίων πραγματοποιείται στον έφορο της αρμόδιας ΔΟΥ ή αν με τον ν.4174/2013 πλέον αυτό γίνεται μόνο μέσω ενδικοφανούς?

• 0

Τι έγινε φέτος?

Θα μας πετάξουν ένα ξεροκόμματο τύπου 15/07 και θα πούμε και ευχαριστώ? Και μετά θα μας δουλεύει ο συνδικάλας λέγοντας ότι το έκανε για να προλάβουμε να κάνουμε διακοπές??

Τελεία και παύλα. Μας έχει ψαρώσει τελείως ο σφύριζα...

Χάρη και Κατερίνα είστε γατάκια. Μπροστά στον έφορα συνδικάλα βαράμε προσοχή...

• 0
31 λεπτά πριν , ponzi said:

Τι έγινε φέτος?

Θα μας πετάξουν ένα ξεροκόμματο τύπου 15/07 και θα πούμε και ευχαριστώ? Και μετά θα μας δουλεύει ο συνδικάλας λέγοντας ότι το έκανε για να προλάβουμε να κάνουμε διακοπές??

Τελεία και παύλα. Μας έχει ψαρώσει τελείως ο σφύριζα...

Χάρη και Κατερίνα είστε γατάκια. Μπροστά στον έφορα συνδικάλα βαράμε προσοχή...

Εγώ αυτούς πάντως δεν μπορώ να τους ψυχολογήσω. Είναι τόσο κολλημένοι και ιδεοληπτικοί που μπορεί να μην δώσουν καν παράταση.

• 0

Κερδίζει έδαφος η απόφαση για παράταση στην υποβολή των φορολογικών δηλώσεων.

Είναι χαρακτηριστικό ότι έως τα μεσάνυχτα της Πέμπτης είχαν υποβληθεί μόλις 3.888.292 δηλώσεις φυσικών προσώπων, από τις συνολικά 6 εκατομμύρια.

Σύμφωνα με πληροφορίες στο υπουργείο Οικονομικών μιλούν για παράταση τουλάχιστον τουλάχιστον ως τις 4 ή 10 Ιουλίου, ή ακόμα όμως και έως τις 22 Ιουλίου.

Για τις επιχειρήσεις πάντως, εξετάζεται να λήξει η διορία για υποβολή δηλώσεων στις 12 Ιουλίου.

http://www.enikonomia.gr/timeliness/106206,kai-stovathos-paratasi-stin-ypovoli-ton-forologikon-diloseon.html

• 0

'Η τις έχετε στείλει όλοι τις δηλώσεις ή είστε σίγουροι για την παράταση και δεν ενδιαφέρεται κανένας? Δεν εξηγείται τέτοια νεκρική σιγή 4 μέρες πριν την λήξη των δηλώσεων!!!!!!!!!! 

• 0

Χρειάζεται τουλάχιστον 10 μέρες παράταση

• 0

Μπαίνω στο σύστημα , με Chrome, παω να στείλω Ε3 νομικού προσώπου.

Συμπληρώνω τα νούμερα. Πατάω αποστολή. Δεν φευγει...

Μύνημα λάθους, ο κωδικός ταδε δεν συμφωνει με το αθροισμα των κωδικων δεινα.

Το φελέκι μου μέσα. Παίρνω το κομπιουτεράκι, αθροίζω τους κωδικούς, σωστό το νούμερο.

Το ξαναπληκτρολογώ, το ίδιο μύνημα.

Λέω δεν βλέπω καλά, λάλησα. Ξαναβάζω τα νούμερα απ την αρχή , τζίφος η δουλειά.

Πάω σε άλλο PC , μπαίνω με Mozilla, τα ίδια.

Τα νεύρα μου βεντάλιες έχω και 17 πίεση. Δεν θ αρωστήσω με τους παπάρες.

Παρ'όλα αυτά έχω το κουράγιο να αντλήσω απο την εσωτερική μου δύναμη τα τελευταία εναπομείναντα ίχνη 

της ψυχικής μου αξιοπρέπειας , βροντοφωνάζοντας δεν θα ψοφήσω κουφάλα νεκροθάφτη, και ξαναδοκιμάζω.

Τίποτα.....

Η απελπισία με είχε κυριεύσει, ο ιδρώτας έτρχε σ΄όλο το βασανισμένο μου κορμί.

Ξάφνου μια αστραπή βρόντηξε στον κουρκουτιασμένο μου εγκέφαλο...

Λες να φταίει το δεύτερο μηδενικό στα δεκαδικά???? 

Λες??? Λες???

Είπε τελικά , έκανα το μηδενικό άσο και η δήλωση ταξίδεψε στα ηλεκτρονικά αρχεία του υπουργείου

Για το έντυπο Ν δεν ξέρω πως, αλλά κάπως έτσι θα την αποδιώξω κι αυτήν.

Αυτά για σήμερα, αγαπητό μου ημερολόγιο, αύριο έχει ο Θεός

Καληνύχτα και καλή δύναμη

ΥΓ Τα τελευταία χρόνια μια απορία με δέρνει βαριά

¨ολοι αυτοί οι αξιολάτρευτοι συνάδελφοι, που τελειώνουν νωρίς, που δεν θέλουν παρατάσεις, που στην ευχή βρίσκουν χρόνο για γκόμενες, οικογένεια, χέσιμο, φαγητό , μπάνια??? ¨ολη μέρα στο γραφείο την βγάζουν ??Εκτός αν δεν έχουν τίποτε άλλο να κάνουν απ το Μάρτιο κι ασχολούνται όλη μέρα με δηλώσεις.....

Ταύτα και μένω