Jump to content
  • 0

Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΟΧΙ ......;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Question

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ  ΌΤΙ ΠΑΡΌΛΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΟΛΉ ΜΈΡΑ ΚΑΙ ΚΆΘΕ ΜΈΡΑ , ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΛΆΒΩ .

ΕΣΕΊΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ..ΘΑ ΩΘΕΊ ΠΑΡΆΤΑΣΗ Ή ΜΠΑ ;;;;;;;;;;;;;;;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .

• Answers 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters For This Question

Top Posters For This Question

Popular Posts

Καλησπέρα σε όλους τους συναδέλφους, και κουράγιο σε όσους δεν πρόλαβαν για οποιοδήποτε λόγο.   Είμαστε σαν γραφείο από αυτούς που πρόλαβαν - αν και δεν στείλαμε μερικές δηλώσεις κάποιων που δεν εμφ

Πήρα εγώ. Μου είπαν να ξαναπάρω αργότερα γιατί έχουν παιχνίδι τώρα...  

Είμαι 38 χρονών, εδώ και 7 χρόνια λογιστής - ελεύθερος επαγγελματίας. Στο ξεκίνημα, μία φίλη - συνάδελφος, μου μετέφερε τις εμπειρίες της μετά από είκοσι χρόνια - τότε - στο επάγγελμα. Μου τόνιζε πω

Posted Images

Recommended Posts

• 0

Εμείς αυτές τις δηλώσεις τις λέμε "Δηλώσεις Κουκουρούκου"  :) 

• 0

Δεν τελειώνουν......  εστω κι αν εμείς τελειώσουμε....!!!

αγρότες μου...  παραπονεμένοι  κλπ  κλπ κλπ..

δεν πέφτει η ελλάδα έξω  απο ( παραταση κατ΄' εσας )  την τήρηση των προθεσμιων  και με χαρη.!!

Αλλα πράγματα   την  κατέστρεψαν.!!!!

Βασικά όλοι έχουμε το δικαίωμα στην τήρηση  12 ωρου.!!!!!!!!  εργασίας

ευχαριστώ

Φιλικά    Γιαν + 5

γνωρίζει κανείς κάτι..?????

• 0

ΜΟΛΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ Ε9  ΜΕ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ  ΜΕΤΑΒΟΛΗΣ  29/06/2015 ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΗ. ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΧΡΙ  28 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ Η ΚΑΤΑΛΗΚΤΙΚΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ?

• 0

και εγώ σας λέω οκ να μη δοθεί παράταση αν δεν γίνεται(λέω γώ τώρα).....το ειδεχθές όμως είναι ότι κλείνουν και το σύστημα ηλεκτρονικά και δεν μπορείς να υποβάλλεις ούτε εκπροθεσμα τη δήλωση!!!!!!!!!!!! αν είναι δυναμόν!!!!!!!λές και ήρθε η δικτατορία και έκλεισε την κρατική τηλέοραση!!!!!!!!!!!! που θα έπρεπε οι άχρηστοι να έχουν ήδη ανοίξει ηλεκτρονικά όλα τα έτη από το 2003 και έπειτα και να υποβάλλουμε και συμπληρωματικές ή αρχικές για αναδρομικά,ξεχασμένες δηλώσεις από τυχάρπαστους φορολογούμενους κλπ κλπ...δηλαδή Ε Λ Ε Ο Σ!!!!!!!!!!!!!!!!

• 0

Ο Σύλλογος μας ζήτησε και για τα Ε9 παράταση , δυστυχώς δεν εισακουστήκαμε ούτε για αυτό .... Και ειδικά για το Ε9 είναι πολύ πιο απλό ....

Καλά για τις δηλώσεις δεν το συζητάμε ..... Φέτος μακράν η χειρότερη χρονιά .... Αλλά πλέον μάθαμε ... Η δική μας τιμωρία είναι η ψήφος (για να έρθει ο επόμενος χειρότερος)

• 0

Κουράγιο συνάδελφοι.

Ειλικρινά καταλαβαίνω ότι ειδικά για τους συνάδελφους στην επαρχία λόγω αγροτών η κατάσταση είναι τραγικά δύσκολη. Και το λέω γιατί παρότι από Αθήνα η πιο $#@^%# δηλώσεις φέτος ήταν των κατ' επάγγελμα ή περιστασιακά αγροτών...

Τώρα το πως θα φύγουν οι τελευταίες δηλώσεις, ε το κουκουρούκου που είπε ο καλός συνάδελφος Κ. Σταυρουλάκης παραπάνω το περιγράφει άψογα...

Καλή συνέχεια και να προσέχετε την υγεία σας, να μην επαναληφθεί το περσινό κακό...

• 0

Ο Σύλλογος μας ζήτησε και για τα Ε9 παράταση , δυστυχώς δεν εισακουστήκαμε ούτε για αυτό .... Και ειδικά για το Ε9 είναι πολύ πιο απλό ....

Καλά για τις δηλώσεις δεν το συζητάμε ..... Φέτος μακράν η χειρότερη χρονιά .... Αλλά πλέον μάθαμε ... Η δική μας τιμωρία είναι η ψήφος (για να έρθει ο επόμενος χειρότερος)

Δυστυχώς δεν αλλάζει τίποτα με τη ψήφο!!!!!!!! θέλουν όπλα οι τύποι,απειλές,γαμωσταυρίδια και τα συναφή!!!!!!!!!!! απαγωγές μελών οικογενείας τους,κάρφωμα μηρών με ψαλίδια αλά "taken 1" και κοψίματε αστραγάλων με σιδεροπρίονα αλα (saw 1,hostel κλπ). Τουλάχιστον εγώ έτσι μόνο θα ευχαριστηθώ. Με αιμοσταγείς και ιδιαίτερα ειδεχθείς τρόπους εξολόθρευσής τους!!!!!!!!!!!

Υ.Γ. ΑΕΙ ΣΙΧΤΗΡ ΚΩΛΟΡΑΤΣΑ ΕΛΛΗΝΕΣ(ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΜΗ)

• 0

Αυτό που δεν καταλαβαίνω κάθε τέτοια εποχή είναι που δεν καταλαβαίνουν ότι με αυτή τους τη στάση βεβαιώνονται πολύ λιγότεροι φόροι.

μα δεν έχουν δουλέψει ποτέ τους το κεφαλάκι τους γιατί δεν αναγκάστηκαν ποτέ να σκεφτούν πώς βγαίνουν όλα αυτά,πόσος χρόνος χρειάζεται κλπ...για σκέψου ο τρύφωνας και ο ποτάμης-Θεοχάρης με την Σαββαίδου και την άλλη την Βαλαβάνη να κάνανε ο καθένας από 300 Ε1-Ε2-Ε3-Ε9-ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΕΙΣ-Α21-ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΕΣ ΚΡΙΣΕΙΣ-ΦΠΑ-ΑΠΔ-ΦΜΥ ΚΛΠ ΠΑΡΑΚΡΑΤΟΥΜΕΝΟΙ-ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ-ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΕΣ-ΣΥΝΕΧΕΣ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ...σκέψου τότε ποσοι φόροι θα είχανε βεβαιωθεί στις 26/8.......εγώ σου λέω όχι πάνω από 50...αχαχαχαχαχα

• 0

μα δεν έχουν δουλέψει ποτέ τους το κεφαλάκι τους γιατί δεν αναγκάστηκαν ποτέ να σκεφτούν πώς βγαίνουν όλα αυτά,πόσος χρόνος χρειάζεται κλπ...για σκέψου ο τρύφωνας και ο ποτάμης-Θεοχάρης με την Σαββαίδου και την άλλη την Βαλαβάνη να κάνανε ο καθένας από 300 Ε1-Ε2-Ε3-Ε9-ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΕΙΣ-Α21-ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΕΣ ΚΡΙΣΕΙΣ-ΦΠΑ-ΑΠΔ-ΦΜΥ ΚΛΠ ΠΑΡΑΚΡΑΤΟΥΜΕΝΟΙ-ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ-ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΕΣ-ΣΥΝΕΧΕΣ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ...σκέψου τότε ποσοι φόροι θα είχανε βεβαιωθεί στις 26/8.......εγώ σου λέω όχι πάνω από 50...αχαχαχαχαχα

Δεν το λέω από θέμα χρόνου. Το λέω γιατί το "κουκουρούκου" συνήθως κατεβάζει τον φόρο.