Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
cathy

Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΟΧΙ ......;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Question

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ  ΌΤΙ ΠΑΡΌΛΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΟΛΉ ΜΈΡΑ ΚΑΙ ΚΆΘΕ ΜΈΡΑ , ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΛΆΒΩ .

ΕΣΕΊΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ..ΘΑ ΩΘΕΊ ΠΑΡΆΤΑΣΗ Ή ΜΠΑ ;;;;;;;;;;;;;;;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .

Recommended Posts

• 0

κι εγώ τώρα τι θα κάνω τέτοια ώρα με αυτήν την υπερένταση??

το taxis μου το κλείσανε....

στο candy crash μου τελείωσαν οι ζωές...

στο τάβλι δεν βρίσκω αντίπαλο......

έλεοοοοοςςςς πια...

• 0

κι εγώ τώρα τι θα κάνω τέτοια ώρα με αυτήν την υπερένταση??

το taxis μου το κλείσανε....

στο candy crash μου τελείωσαν οι ζωές...

στο τάβλι δεν βρίσκω αντίπαλο......

έλεοοοοοςςςς πια...

αν έχεις τελειώσει με τις δηλώσεις σου έλα να ρίξεις ένα χεράκι να με βοηθήσεις κι εμένα.............

• 0

Το συστημα θα μεινει ανοιχτο.Οποιος θελει παμε στοιχημα .Το θεμα ειναι αλλο ομως .Οτι φετος με την φορολογια που ολοι μας βιωσαμε στο πετσι μας,δεν θα μπορεσουν οι μικρομεσαιες επιχειρησεις να επιζησουν και φυσικα να πληρωθει και ο δικος μας κλαδος.Τι να πρωτοπληρωσει ο επιχειρηματιας ?

Εμεις σιγουρα θα ημαστε ο τελευταιος τροχος της αμαξης.Μαλλον θα βγουμε και χρεωμενοι στο τελος ! Ειμαι σιγουρος για αυτο.

Δεν υπαρχει επιχειρηματιας που να μην ειναι σε απογνωση !Ουτε ενας .Και αυτοι ζητανε φορους μονο και τιποτα αλλο.

Δεν θα βγει πουθενα ολο αυτο στο τελος.Συντομα θα δουμε και θα ζησουμε πραγματα που δεν θα εχουμε ξαναδει .Εκει το πανε με μεγαλη ακριβια οι εγληματιες .

Κανεις μας δεν εχει δει ποτε τετοια φορολογια οπως την φετινη .Ακομα και εμεις οι ιδιοι οταν βγαζαμε τα εκκαθαριστικα δεν πιστευαμε αυτα που βλεπαμε .

Τελος παντων ,γενικα η κατασταση δεν παει αλλο !! Οι τυποι αυτοι ειναι εκτελεστες ψυχροι .Τιποτα παραπανω !!

Πρεπει να λαβουμε τα μετρα μας σαν κλαδος πλεον.Εδω μας ληστευουν τα παντα πλεον και εμεις δεν κανουμε τιποτα .

• 0

αν έχεις τελειώσει με τις δηλώσεις σου έλα να ρίξεις ένα χεράκι να με βοηθήσεις κι εμένα.............

δεν.... είπαμε 11.

είχα προγραμματίσει να ξενυχτήσω (αν και είμαι με 2 ώρες ύπνο το τελευταίο σαρανταοχτάωρο), αλλά μου κλείσαν το .... παιχνίδι.

που ακριβώς χρειάζεσαι βοήθεια αλήθεια?

• 0

δεν.... είπαμε 11.

είχα προγραμματίσει να ξενυχτήσω (αν και είμαι με 2 ώρες ύπνο το τελευταίο σαρανταοχτάωρο), αλλά μου κλείσαν το .... παιχνίδι.

που ακριβώς χρειάζεσαι βοήθεια αλήθεια?

έχω πολλές δηλώσεις να κάνω επιχειρήσεων και ο λόγος επειδή ταλαιπωρήθηκα μία βδομάδα με πυρετό.....αν δώσουν δυο μέρες θα τα προλάβω υποθέτω όλα.......βασικά ε3 θέλω να κάνω......

• 0

ΛΕΜΕ ΓΙΑ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΟΤΗΤΑ . ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 3000 ΛΟΓΙΣΤΕΣ , 25 ΩΡΕΣ ΤΟ 24ΩΡΟ, Ι ΠΑΡΑΓΟΥΜΕ , ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΡΧΕΤΑΙ  ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ. ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗ ! ΠΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ? ΒΟΗΘΑΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΝΤΕΛΗ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ?  ΗΜΑΡΤΟΝ 

• 0

έχω πολλές δηλώσεις να κάνω επιχειρήσεων και ο λόγος επειδή ταλαιπωρήθηκα μία βδομάδα με πυρετό.....αν δώσουν δυο μέρες θα τα προλάβω υποθέτω όλα.......βασικά ε3 θέλω να κάνω......

Μη στεναχωριέσαι καταρχήν. Και μένα αυτές που μου έμειναν επαγγελματιών είναι. (Αυτά που νομίζουμε ότι ελέγχουμε, αυτά συνήθως αφήνουμε τελευταία). Εγώ ένοιωσα τον πρώτο πόνο με τις εκκαθαριστικές Φπα (μου μείναν περίπου δέκα...ακόμα στέλνω). Δεν αρρώστησα λόγω υγείας, αρρώστησα λόγω βοηθού (λάθος επιλογή). Πλέον δεν πονάω.... Δεν θα κάνω το χατήρι κανενός. Παίρνω τα ρίσκα μου και αποφασίζω. Δυστυχώς όμως τα ρίσκα μου τα παίρνω στηρίζομενη σε συγκεκριμένο χρονοδιάγραμμα.... το οποίο δεν τηρείται.

Το κακο και μόνο σίγουρο είναι ότι αυτοί που αποφασίζουν δεν επιθυμούν να έχουμε χρόνο ούτε για να αρρωστήσουμε, αλλά κυρίως για να μην σκεφτούμε..είμαστε επικίνδυνοι για αυτούς και το ξέρουν (εμείς δεν το έχουμε καταλάβει).

• 0

Μη στεναχωριέσαι καταρχήν. Και μένα αυτές που μου έμειναν επαγγελματιών είναι. (Αυτά που νομίζουμε ότι ελέγχουμε, αυτά συνήθως αφήνουμε τελευταία). Εγώ ένοιωσα τον πρώτο πόνο με τις εκκαθαριστικές Φπα (μου μείναν περίπου δέκα...ακόμα στέλνω). Δεν αρρώστησα λόγω υγείας, αρρώστησα λόγω βοηθού (λάθος επιλογή). Πλέον δεν πονάω.... Δεν θα κάνω το χατήρι κανενός. Παίρνω τα ρίσκα μου και αποφασίζω. Δυστυχώς όμως τα ρίσκα μου τα παίρνω στηρίζομενη σε συγκεκριμένο χρονοδιάγραμμα.... το οποίο δεν τηρείται.

Το κακο και μόνο σίγουρο είναι ότι αυτοί που αποφασίζουν δεν επιθυμούν να έχουμε χρόνο ούτε για να αρρωστήσουμε, αλλά κυρίως για να μην σκεφτούμε..είμαστε επικίνδυνοι για αυτούς και το ξέρουν (εμείς δεν το έχουμε καταλάβει).

όπως τα λες είναι...... έχουμε πολύ δύναμη αλλά δεν συγκεντρωνόμαστε όμως.....καληνύχτα

• 0

δεν ξέρω από που να πάω να γκρεμιστώ................ δεν αντεχω άλλο...............

• 0

Μας επίναν το αίμα με καλαμάκι τώρα που βρυκολλάκιασαν ζητάν περισσότερο αίμα..

Οι βρυκόλακες (ενίοτε "βρικόλακες")

σε κάποιες περιοχές λέγονται "καταχανάδες" ή "τυμπανιαίοι" γιατί είναι φουσκωμένοι από το αίμα των ανθρώπων που έχουν πιεί. Κατά μύθους πέθαιναν από ένα παλούκι ξύλου στην καρδία.

Τρέφονται με αίμα, αλλά και γάλα ή αλεύρι, μαγαρίζουν (λερώνουν) το σπίτι συγγενικών τους προσώπων και σκοτώνουν πρώτα τους συγγενείς τους. Δεν τους επηρεάζει ο ήλιος, αλλά φοβούνται τα Θεία και, κατά κάποιες ελληνικές παραδόσεις, η μόνη ημέρα που γυρίζουν στον τάφο τους είναι το Σάββατο ή η Κυριακή. Δεν μπορούν να διασχίσουν νερό, ειδικά θαλασσινό.

• 0

5. Οι αρχικές εμπρόθεσμες και εκπρόθεσμες δηλώσεις των φυσικών προσώπων, θα υποβάλλονται ηλεκτρονικά μέσω διαδικτύου. Οι συμπληρωματικές − τροποποιητικές δηλώσεις θα υποβάλλονται εμπρόθεσμα ή εκπρόθεσμα ηλεκτρονικά μέσω διαδικτύου μετά την παρέλευση εξήντα (60) ημερών από την ημερομηνία έναρξης υποβολής των δηλώσεων. Τα παραπάνω ισχύουν εφόσον οι αρχικές τους δηλώσεις έχουν υποβληθεί ηλεκτρονικά μέσω διαδικτύου.

Ας δεχτούμε ότι δεν θέλετε να δώσετε πίσω, έστω και λίγο από το χρόνο που μας κλέψατε...

Και ότι δεν σας ενδιαφέρει πως τα συστήματά σας δεν ανταποκρίθηκαν στις ανάγκες...

Ας παραβλέψουμε ακόμη, ότι θα έπρεπε η υπηρεσία σας να δέχεται μέχρι το πρωί εμπρόθεσμα δηλώσεις, βάσει του νόμου...

Ας ξεχάσουμε επίσης, ότι μέχρι και την τελευταία στιγμή, κάνατε αλλαγές σε διατάξεις αλλά και στο λογισμικό εκκαθάρισης...

Το να κρατάτε την υπηρεσία υποβολής των δηλώσεων κλειστή, μπορεί να έχει μικρή σημασία αλλά, ξεπερνάει κι αυτό, κάποιο όριο...

Αυτοκαταργήστε κύριοι...

Αυτοαναιρείστε...

Αυτοδιαψεύδεστε...

Έτσι καλλιεργούνται συνειδήσεις και διδάσκεται ήθος. Έτσι...

Είστε ανάξιοι των θέσεων που κατέχετε...

Κι αν είχατε έστω και λίγη τσίπα πάνω σας, ξέρετε τι έπρεπε να κάνετε...

Συνεχίστε να παρανομείτε...

Είστε πολύ μικροί...

Μικροί και λίγοι, όπως δυστυχώς και οι ανώτατοι εκπρόσωποί μας...

Έχετε όλοι τεράστια ευθύνη για την κατάντια και τη ζημιά που προκαλείτε στον κλάδο μας, αλλά και γενικά σε όλες τις μικροεπιχειρήσεις...

Συνεχίστε...

Καλημέρα σε όλες και όλους.

Καλή δύναμη συνάδελφοι.

Ψηλά το κεφάλι. (όσο μπορούμε...)

Υ.Γ.

Ξέρω πολύ καλά ότι θα είναι δύσκολο έως και καταστροφικό το αποτέλεσμα, για πολλούς συναδέλφους, αν δεν αλλάξει κάτι...

Λυπάμαι πραγματικά. Για εσάς και για όλα τα άλλα...

Δεν έχω δηλώσεις που να μου έχουν απομείνει.

Θα είμαι όμως μαζί με όλους εσάς που έχετε και δεν προλάβατε, γιατί θα μπορούσα να είμαι στη θέση σας...

Σε άμεση σχέση με τις παραπάνω καταστάσεις, θα μπορούσε να μην έχω προλάβει...

Θα μπορούσε να έχω αρρωστήσει...

Θα μπορούσε να μου έχει συμβεί ένα ατύχημα...

Αλλά τι λέω ;

Απαγορεύονται να συμβούν και αυτά... Απαγορεύεται...

Είμαι "λογιστής"...

• 0

Αν και τελειωσα εγκαίρως ειλικρινα δεν χαρηκα καθολου. Μετα το πρωτο ουυφ επιτελους.... διαβαζοντας τα σχολια αλλα γνωριζοντας   τι συμβαινει στον κλαδο γενικότερα αλλα και σε πολλους συναδελφους που δεν τελειωσαν ειλικρινα λυπαμαι πολυ. Πιστευω πως σημερα θα ξανανοιξει το σύστημα για μερικες μέρες ισως μεχρι την Παρασκευη. Τα μεσανυχτα επεσε ξαφνικα  μαυρο (αυτο κατι μου θυμιζει) απο μια προφανως αυτοματοποιημενη διαδικασια.

Σημερα αυτο που πρεπει να μας απασχολησει περισσοτερο ειναι ο τροπος που μας αντιμετωπιζει το υπουργειο.

Μας έχουν μετατρεψει σε αμισθους υπαλληλους, εχουν μεταφερει ολη την δουλεια στα γραφεια μας, παρολα αυτα μας έχουν του πεταματου χωρις να αναγνωρίζουν τίποτα.

• 0

ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΤΩΝ ΗΜΕΡΩΝ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΤΠΤ!!ΤΙ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ?ΠΟΥ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ?

Εδώ μαζεύουμε υπογραφές για συμμετοχή σε ομαδική μήνυση.

Δές το κείμενο.

Διαδικτυακής Ομάδας Παρέμβασης Λογιστών-Φοροτεχνικών

https://sites.google.com/site/accvotegr/menyteria-anaphora

Πρίν από αυτό είχε γίνει κίνησει πρός το Συνήγορο του Πολίτη.

Η αρχή μελέτησε τα στοιχεία από τις αναφορές-αιτήματα των λογιστών και έστειλε επιστολή πρός το ΥΠ.ΟΙΚ. στις 26/06/2014

• 0

Εν τω μεταξυ το 3ωρο ,που δεν δουλευε χθες , και το Υπολοιπο που σερνοτανε σαν το σκαντζοχοιρο , κανουνε τη παπια. οι υποδουλοι των ερπετογερμανικων οντων, οι πουλημενοι σφουγκοκολαριοι των ευρωπαιων παιδεραστων και τοκογλυφων. Πρεπει να καταλαβουν οτι δεν μπορουν να μας σκοτωσουν τοσο ευκολα

ΜΕ ΜΙΑ ΜΑΝΑΡΙΑ ΔΕΝ ΚΟΒΕΤΑΙ ΤΟ ΞΥΛΟ 

• 0

Πήρα τηλ στο 15515 και μου είπαν ότι θα ανοίξει την πέμπτη για εκπρόθεσμες αρχικές και εκπρόθεσμες τροποποιητικές!!!!  :angry:  :angry:  :angry: