Jump to content
  • 0

Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΟΧΙ ......;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Question

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ  ΌΤΙ ΠΑΡΌΛΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΟΛΉ ΜΈΡΑ ΚΑΙ ΚΆΘΕ ΜΈΡΑ , ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΛΆΒΩ .

ΕΣΕΊΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ..ΘΑ ΩΘΕΊ ΠΑΡΆΤΑΣΗ Ή ΜΠΑ ;;;;;;;;;;;;;;;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .

• Answers 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters For This Question

Top Posters For This Question

Popular Posts

Καλησπέρα σε όλους τους συναδέλφους, και κουράγιο σε όσους δεν πρόλαβαν για οποιοδήποτε λόγο.   Είμαστε σαν γραφείο από αυτούς που πρόλαβαν - αν και δεν στείλαμε μερικές δηλώσεις κάποιων που δεν εμφ

Πήρα εγώ. Μου είπαν να ξαναπάρω αργότερα γιατί έχουν παιχνίδι τώρα...  

Είμαι 38 χρονών, εδώ και 7 χρόνια λογιστής - ελεύθερος επαγγελματίας. Στο ξεκίνημα, μία φίλη - συνάδελφος, μου μετέφερε τις εμπειρίες της μετά από είκοσι χρόνια - τότε - στο επάγγελμα. Μου τόνιζε πω

Posted Images

Recommended Posts

• 0

ΜΙΛΗΣΕ ΟΤΙ ΕΙΧΑ 20 ΠΕΛΑΤΕΣ. ΑΦΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΔΛΔ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΩ? ΟΤΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΣΤΗ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΓΙΑ ΜΠΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΕΙΧΑΝ ΚΛΕΙΣΤΑ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΟΥΣ? ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΑΛΛΟ ΖΗΤΩ ΣΥΓΓΝΩΜΗ. ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΕΣΗ. ΧΙΛΙΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

ΣΑΣ ΕΙΠΕ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΓΙΑ ΜΠΑΝΑΚΙ; ΞΕΡΕΤΕ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΤΕΜΕΠΕΛΙΑ ΚΑΙ Η ΑΜΕΛΕΙΑ.ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΜΗΝΕΣ 17ΩΡΑ.

• 0

ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΧΑΛΑΡΩΣΗ ΠΡΟΤΕΙΝΩ:

Οση ωρα περιμενουμε πινοντας οτι καταλαβαινει ο καθενας να προσπαθησουμε να απαντησουμε στα εξης αναπαντητα ερωτηματα

1) Πεταει ο γαιδαρος;

2) Μασαει η κατσικα ταραμα;

3) Η κοτα γεννησε το αυγο ή το αυγο την κοτα ;

ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΣΠΟΥΔΑΙΟΤΕΡΟ

4) Το ΤΑΧΙΣ ποτε θα λειτουργησει κανονικα;

5) ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΘΑ ΔΩΘΕΙ ?

• 0

έφτιαξα κενή δήλωση, πέρασα τα στοιχεία, αποθήκευσα (με 1002 βάσανα και περιπέτειες) και ω !! αποθηκεύτηκε. θαύμα !! πέφτει το σύστημα ( κελ μπαναλ), σηκώνεται (θαύμα) πάω ντουγρού να τη στείλω και .... kinder εκπληξη, δεν υπήρχε ΤΙΠΟΤΑ αποθηκευμένο... ούτε 049 ούτε τίποτα. ευτυχώς δούλεψε (θάυμα) το σύστημα και χτύπησε κόκκινο στην κατοικία.

τί άλλο θα δούμε σήμερα δεν ξέρω... ελπίζω ό,τι και να δούμε να είναι καλό...  

• 0

Ο ένας εκ των τριών ήταν ο Τσακ Νόρις . Δεν εξηγείται διαφορετικά

Εισαι εγκαθετος που ελεγε και ο Λεβεντης.

Ηταν οι εξης

ΖΑΝ

ΚΛΩΝΤ

ΒΑΝ 

ΝΤΑΜ.

Υπηρχε και τεταρτος  μηηηηηηπως χρειαζονταν. Αλλα τελικα τα καταφεραν οι υπολοιποι

• 0

Φοβερη ατακα ειμαι σιγουρος οτι τη σκεφτηκες στο δευτερολεπτο. Δυο σε ενα με μια λεξη "καθυστερημενος". Σου ευχομαι του χρονου ή καποια αλλη στιγμη εαν δεν καταφερεις να τελειωσεις για οποιονδηποτε λογω να μην βρεθει ενας Μαστρονικος να σου κανει πλακα.

ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ. ΤΟ 26% ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΝΕΑ ΠΕΛΑΤΕΙΑ ΚΑΙ Η ΠΑΛΙΑ ΘΑ ΚΛΕΙΣΕΙ. ΖΗΤΗΣΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΣΕ ΛΕΝΕ ΒΛΑΜΜΕΝΟ ΕΧΩ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ. ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΧΙΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΣΙΩΠΗΡΗ ΟΛΙΓΟΗΜΕΡΗ ΠΑΡΑΤΑΣΗ. ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.

• 0

ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΧΑΛΑΡΩΣΗ ΠΡΟΤΕΙΝΩ:

Οση ωρα περιμενουμε πινοντας οτι καταλαβαινει ο καθενας να προσπαθησουμε να απαντησουμε στα εξης αναπαντητα ερωτηματα

1) Πεταει ο γαιδαρος;

2) Μασαει η κατσικα ταραμα;

3) Η κοτα γεννησε το αυγο ή το αυγο την κοτα ;

ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΣΠΟΥΔΑΙΟΤΕΡΟ

4) Το ΤΑΧΙΣ ποτε θα λειτουργησει κανονικα;

ΣΥΝ ΤΟ ΚΛΑΣΙΚΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΑ ΟΕΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 0

ΣΑΣ ΕΙΠΕ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΓΙΑ ΜΠΑΝΑΚΙ; ΞΕΡΕΤΕ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΤΕΜΕΠΕΛΙΑ ΚΑΙ Η ΑΜΕΛΕΙΑ.ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΜΗΝΕΣ 17ΩΡΑ.

ΖΗΤΗΣΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ. ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ.

• 0

Θα ήθελα να βγεί κανένας απο αυτούς τους μ@λ@κοκαρεκοκένταυρους και να μα πεί ΤΩΡΑ με τί τα χύτητα κατατίθενται οι δηλώσεις. Να υποθέσω με καμια τρανταριά χιλιάδες την ώρα?...

Βρε ΟΥΣΤ... ΓΑΙΔΟΥΡΙΑ.....!

• 0

692 διαβάζουν το θέμα...............  Χ πόσες δηλώσεις έχει ο καθένας μας............. να υποθέσω ότι είναι αυτές που λείπουν........... Χ ποσό προστίμου................... πόσο μας κάνει?????

να τα πάρουν σε χάπια..............................

• 0

ο Νόμος πάντως λέει  "Όσον αφορά στην προθεσμία υποβολής, η δήλωση υποβάλλεται μέχρι και την 30ή Ιουνίου του οικείου οικονομικού έτους και μέχρι την έναρξη του ωραρίου λειτουργίας των δημοσίων υπηρεσιών της επόμενης μέρας από την ημέρα λήξης της προθεσμίας."

το αναφέρει και στην  ΠΟΛ 1085/14

Ο Νόμος λέει το ξέρω....αλλά ποιος απ' αυτούς κρατάει τους Νόμους?

• 0

ΟΤΑΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΕΓΩ ΕΣΤΕΙΛΑ 220 ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΕ 3 ΜΕΡΕΣ ( ΕΣΥ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΠΙΝΕΣ FREDDO) ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΕΤΑΓΕ. 

Ο Chuck είσαι; Αν έχεις μεγάλο γραφείο το νούμερο γίνεται, αλλά από τη συμπεριφορά σου και μόνο χλωμό το κόβω να έχεις γραφείο που μπορεί να στείλει τέτοιο αριθμό σε 3 μέρες...

Το σύστημα το έχουν μπλοκάρει από την ΓΓΠΣ για να βρουν πρόφαση να δώσουν παράταση μέχρι  18/7/2014 , λόγο τεχνικών προβλημάτων του  taxisnet

Θεωρίες συνομωσίας...

Απλώς έχει μπει άπειρος κόσμος Online. Και όχι μόνο λογιστές.. Χτες πρέπει να έγινε το ρεκόρ της χρονιάς...

• 0

βγειτε ολοι εξω,να στειλουν για μιση ωρα τα νοτια προαστια..

οσων συναδέλφων το ΑΦΜ λήγει σε 1 θα στείλουν από 14:00-15:00 κλπ κλπ στις 23:00 θα έχουμε τελειώσει χααχχααχχ

• 0

Παιδιά εγώ χτες πήγα για το πρώτο μου μπανιο , και για καφέ μετά απο πολύ καιρό , και είδα και τον τελικό!

Πόσα μαστιγώματα πρέπει να μου ρίξουν;

Ζητώ συγγνώμη που δεν έκατσα αυτή τη κυριακή στο γραφείο και έκλεισα το τηλέφωνο, δεν θα το ξανακάνω.

• 0

ΝΕΟ ΜΝΜ .....   Σύνδεση

Σφάλμα: Παρουσιάστηκε μη αναμενόμενο σφάλμα.

Απαγορεύεται η μη εξουσιοδοτημένη χρήση αυτής της τοποθεσίας, η οποία μπορεί να επιφέρει αστική και ποινική δίωξη.

Πνευματικά δικαιώματα (Copyright ©) 1999, 2008 Oracle. Με την επιφύλαξη κάθε νόμιμου δικαιώματος.