Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
cathy

Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΟΧΙ ......;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Question

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ  ΌΤΙ ΠΑΡΌΛΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΟΛΉ ΜΈΡΑ ΚΑΙ ΚΆΘΕ ΜΈΡΑ , ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΛΆΒΩ .

ΕΣΕΊΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ..ΘΑ ΩΘΕΊ ΠΑΡΆΤΑΣΗ Ή ΜΠΑ ;;;;;;;;;;;;;;;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .

Recommended Posts

• 0

δουλοπάροικος αρσενικό (Λογιστης)

1. ακτήμονας καλλιεργητής κατά το Μεσαίωνα που ήταν εξαρτημένος από τη γη που καλλιεργούσε (Υπουργειο Οικονομικων) και δεν μπορούσε να απομακρυνθεί από αυτήν· διέφερε από τον δούλο κατά το ότι δεν αποτελούσε ο ίδιος προσωπικά ιδιοκτησία ενός άλλου ανθρώπου, αλλά αν πουλιόταν η γη που καλλιεργούσε, μεταβιβαζόταν μαζί της και αυτός στον νέο κύριο (Χαρδουβελης)

• 0

Παιδιά συγνώμη που δεν είναι στο θέμα αλλά θέλω νακάνω μια ερώτηση

Τροποποιητικές δηλώσεις που αφορούν αναδρομικά προηγούμενου έτους πρέπει να κατατεθούν εώς αύριο στη ΔΟΥ??

ευχαριστώ

Εχω πάρει τηλ. διάφορες Δ.Ο.Υ. Νομού Αττικής και όλες δέχονται την ταχυδρομική αποστολή συστημένες, φτάνει μαζί με την συμπληρωματική να στέλνεις και την κατατεθείσα ηλεκτρονικά αρχική με τα δικαιολογητικά της,του έτους που αφορά. Το έχω ήδη κάνει σε τουλάχιστον 8 περιπτώσεις φέτος, πέρσι για αναδρομικά 2010 το έκανα σε 25, δεν μου έχει δημιουργηθεί κανένα απολύτως πρόβλημα.

• 0

Οχι ακολουθουμε το νυκτερινο ωραριο που μας υπεδειξαν....Ελπιζω να δωσει νωρις παραταση αυριο να γλιτωσουμε το εγκεφαλικο

• 0

....μήπως είμαστε barwomen κ καθόμαστε πίσω από λάθος πάγκο?

Εγώ πίνω και το ουισκάκι μου παράλληλα και τώρα βλέπω αστεράκια να περνάνε μπροστά μου.........

• 0

Μακαρι να δωσει παραταση γιατι δεν αντεχω

Θα δώσουν μην αγχώνεσαι....κι αν δε δώσουν δε θα πεθάνουμε κιόλας!!! Θα πληρώσουμε τα πρόστιμα από την τσέπη μας με τις καλύτερές μας ευχές για τα χρήματα που θα δώσουμε να τα δώσουν στους γιατρούς και για κώλυβα για τους ίδιους

• 0

Θα δώσουν μην αγχώνεσαι....κι αν δε δώσουν δε θα πεθάνουμε κιόλας!!! Θα πληρώσουμε τα πρόστιμα από την τσέπη μας με τις καλύτερές μας ευχές για τα χρήματα που θα δώσουμε να τα δώσουν στους γιατρούς και για κώλυβα για τους ίδιους

ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ.ΘΑ ΤΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ .

• 0

Προσπαθώ να δώσω μια λογική εξήγηση στη και καλά άρνηση του Υπουργειού , από τη μία έχουμε καταστρατήγηση των νόμων που οι ίδιοι δεν τηρουν (συν όλα τα όλα) και από την άλλη .... Προσπαθώ να καταλάβω το δημοσιονομικό κόστος το οποιό δεν υπάρχει γιατί πολύ απλά δεν επηρρεάζει σε τίποτα την πληρωμή και εκκαθάριση . Είναι ένα τεράστιο κρίμα και το γαμώτο να είμαστε τώρα ή τις προηγούμενες μέρες στη τσίτα με πραγματικό κίνδυνο και της υγείας μας ....

Αυτά και από μένα , ευτυχώς εμείς πάμε καλύτερα , βεβαίως και θα μας μείνουν και αρκετές για  την Τρίτη , αλλά όλα καλά ... Υγεία να έχουμε .... Τη καλησπέρακαλυνηχτάκαλημέρα στους αγαπητούς συναδέλφους .

• 0

Καλημέρα, κατεβάζω κουρτίνες, σταθερά, κινητά στο αθόρυβο..................... και έχω κρύψει και το αυτοκίνητο!!!!!!!!!

• 0

Και για να σας φτιάξω την μέρα (!) : Σύμφωνα με τον τελευταίο νόμο, οι δηλώσεις το 2015 θα πρέπει να έχουν υποβληθεί έως την 30/4/2015. Καλά διαβάζετε : Τριάντα Απρίλη , θαύμα , θα κάνουνε Πάσχα και θα πάμε και για διακοπές . Και αν αυτά γίνουν στείλτε μου μήνυμα για να κλείσω δωμάτιο στην Ελούντα...

• 0

Προσπαθώ να δώσω μια λογική εξήγηση στη και καλά άρνηση του Υπουργειού , από τη μία έχουμε καταστρατήγηση των νόμων που οι ίδιοι δεν τηρουν (συν όλα τα όλα) και από την άλλη .... Προσπαθώ να καταλάβω το δημοσιονομικό κόστος το οποιό δεν υπάρχει γιατί πολύ απλά δεν επηρρεάζει σε τίποτα την πληρωμή και εκκαθάριση . Είναι ένα τεράστιο κρίμα και το γαμώτο να είμαστε τώρα ή τις προηγούμενες μέρες στη τσίτα με πραγματικό κίνδυνο και της υγείας μας ....

Αυτά και από μένα , ευτυχώς εμείς πάμε καλύτερα , βεβαίως και θα μας μείνουν και αρκετές για  την Τρίτη , αλλά όλα καλά ... Υγεία να έχουμε .... Τη καλησπέρακαλυνηχτάκαλημέρα στους αγαπητούς συναδέλφους .

Εμείς αν κλείσει το σύστημα  και στέλνουμε  εκπρόθεσμα τις δηλώσεις θα πληρώσουμε πρόστιμο .ΟΚ

Θα ήθελα να ξέρω :

Το Υ.Ο. θα πληρώσει πρόστιμο που εχει ανοίξει εκπρόθεσμα

( βάσει νομού )το σύστημα  για τις αρχικές δηλώσεις  για να μη μιλάμε για τις τροποποιητικές ?

Τα ταμεία θα πληρώσουν πρόστιμο που έχουν στείλει εκπρόθεσμα τις βεβαιώσεις στο σύστημα? (χωρις τις βεβαιώσεις πώς να στείλουμε δηλώσεις)

Οι τραπεζες  θα πληρώσουν πρόστιμο που εχουν στειλει εκπρόθεσμα τις βεβαιώσεις τόκων?

Ο νομος ισχύει μόνο για τους ταλαίπωρους πολίτες και λογιστές ,δεν ισχύει για όλους ???

• 0

Εμείς αν κλείσει το σύστημα  και στέλνουμε  εκπρόθεσμα τις δηλώσεις θα πληρώσουμε πρόστιμο .ΟΚ

Θα ήθελα να ξέρω :

Το Υ.Ο. θα πληρώσει πρόστιμο που εχει ανοίξει εκπρόθεσμα

( βάσει νομού )το σύστημα  για τις αρχικές δηλώσεις  για να μη μιλάμε για τις τροποποιητικές ?

Τα ταμεία θα πληρώσουν πρόστιμο που έχουν στείλει εκπρόθεσμα τις βεβαιώσεις στο σύστημα? (χωρις τις βεβαιώσεις πώς να στείλουμε δηλώσεις)

Οι τραπεζες  θα πληρώσουν πρόστιμο που εχουν στειλει εκπρόθεσμα τις βεβαιώσεις τόκων?

Ο νομος ισχύει μόνο για τους ταλαίπωρους πολίτες και λογιστές ,δεν ισχύει για όλους ???

.

Ένα μπράβο και απο μένα ........ τα είπες όλα .

• 0

απο 32 ατομα που διαβαζαν το θεμα τα ξημερωματα φτασαμε στα 140 και ο αριθμος θα αυξανεται οσο μεγαλωνει η αγωνια. προφανως και το προβλημα το αντιμετωπιζουν πολλοι συναδελφοι. καντε λιγη ησυχια ομως μην ενοχλησουμε τους επικεφαλεις των συνδικαλιστικων μας φορεων οι οποιοι αγωνιζονται για εμας.

• 0

And I think to myself, what a wonderful world...

I see trees of green, red roses too.
I see them bloom, for me and you.

I see skies of blue, and clouds of white.
The bright blessed day, the dark sacred night.

The colors of the rainbow, so pretty in the sky.
Are also on the faces, of people going by.

I see friends shaking hands, saying, "how do you do?"
They're really saying, "I love you".

I hear babies cry, I watch them grow,
they'll learn much more, than I'll ever know.

And I think to myself, what a wonderful world.

Yes,

I think to myself, what a wonderful world.

Isn't it ?

Καλημέρα

Καλή εβδομάδα

Καλή δύναμη